Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Пятка (подушка)

madfatcat

Рекомендовані повідомлення

Насколько я смог вникнуть, нагрузки конструктор собирает без геологии, а потом уже, когда получает расчетную цифру, сравнивает давление в разных точках дома с несущей способностью грунта. Это как я понимаю.

 

Стоимость этой услуги очень-очень невелика, чтобы на нее обращать внимание. Конкретная сумма это уже будет вопрос индивидуальный, вытекающий из договоренности двух людей.

 

Взагалі ЛЮБОМУ розрахунку без геології - грош ціна. Можна зібрати навантаження - та без характеристик грунту неможливо сказати на яку площу подушкі це навантаженя треба розприділити щоб грунт не просідав.

Про підстраховку - ви праві, страхуються всі - і причина тут одна - ми не в Європі живемо, якби вам хоч раз довелося читати яку єресь часом геологі і геодезисти в звітах пишути - ви б теж двічі подумали чи вірити їх цифрам чи краще закласти невеликий запас і спати спокійно. Повірте - якби у вас тріснув фундамент ви б бігли сваритися не до геолога який давав хибні характеристики грунту а до проектанта який по них рахував...

Щодо технології закладання подушкі - теоретично ви праві - а практично як правило котлован просто підкопують в боки так що він стає у формі трапеції - і спокійно заливають, а влаштувати пятку з 400мм щілини до 800мм - це фактично забрати лопатою по 200мм в кожен бік, фігня.... Хоча повторюсь - теоретично ви праві.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щодо технології закладання подушкі - теоретично ви праві - а практично як правило котлован просто підкопують в боки так що він стає у формі трапеції - і спокійно заливають, а влаштувати пятку з 400мм щілини до 800мм - це фактично забрати лопатою по 200мм в кожен бік, фігня.... Хоча повторюсь - теоретично ви праві.

 

Оту фигню, как Вы говорите, я попытался сделать на своем фундаменте, если расширять трапецию от самого верха вниз, то на ту фигню выйдет бетона в 1.5 раза больше, чем вышло бы даже с пяткой по правильному, а если попытаться врезаться уже внизу по двадцать сантиметров на глубине 1.2 м., то я Вам желаю удачи. Выдолбать именно пятку, а не треугольник, у которого углы обломятся при нагрузке, при ширине траншеи 40 см. лопатой ну никак не реально, максимум получается 10 см., дальше уже как шахтеру надо саперной лопаткой выдалбывать с угрозой, что такая пятка в самый неподходящий момент может осыпаться.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я ж пишу, РОБЛЯТЬ ТРАПЕЦІЮ - тільки на від відмітки землі а десь приблизно на 1/3 від дна котловану. А ідеальну прямокутну пятку ясно що ви так не видовбаєте....
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я ж пишу, РОБЛЯТЬ ТРАПЕЦІЮ - тільки на від відмітки землі а десь приблизно на 1/3 від дна котловану. А ідеальну прямокутну пятку ясно що ви так не видовбаєте....

 

Вот мы с Вами говорим на разных языках. Почему заказчику надо рисовать трапеции, круги и параллелепипеды за свои деньги, потому что проектанту было за уплаченные опять таки же заказчиком деньги лень посчитать нагрузки или он просто перестраховался раза в два?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зустрічне питання - проектант добросовісно рахує, ви добросовісно по проекту і розрахунку робите і заливаєте, зводите будинок - а через зиму він тріщить по всім швам - бо геолог кому не там поставив або просто сплутав документи і дав вам ЧУЖУ ГЕОЛОГІЮ (а у мене особисто таких випадків за 8 років роботи був ДОБРИЙ ДЕСЯТОК). І стоїте ви перед своїм розтрісканим будинком, і слухаєте його вибачення... І наскільки вам від них буде легше?

 

Зрозумійте, спеціалістів які по людськи геологію-геодезію зроблять буквально одиниці в кожній області, ЯК в таких умовах не перестраховуватись? і кому з того буде гірше?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До слова, коли я рахую фундаменти я в обов"зкоому порядку повідомляю замовника про те яка ширина вийшла по цифрам і до якої цифри я збільшую цю ширину страхуючись від косяків тих хто рахував до мене і тих хто буде втілювати проект в життя (далеко не факт що це будуть робити адекватні спеціалісти) - і даю замовнику можливість самому шукати компріс між економією і безпекою.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До слова, коли я рахую фундаменти я в обов"зкоому порядку повідомляю замовника про те яка ширина вийшла по цифрам і до якої цифри я збільшую цю ширину страхуючись від косяків тих хто рахував до мене і тих хто буде втілювати проект в життя (далеко не факт що це будуть робити адекватні спеціалісти) - і даю замовнику можливість самому шукати компріс між економією і безпекою.

 

Вот за это спасибо. Хотел написать именно о возможности заказчика выбирать вариант сделать как по-проекту или как шепнули на ушко, но Вы меня своей фразой опередили. А мне в свое время таких цифр не предоставили и на ушко не шепнули.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...

интересно, какому решению пришли все таки по этому фундаменту?

У меня сейчас очень похожий вариант

Тоже заморачиваемся на внутреннее армирование - надо не надо и сколько надо и ширину подушки

Только у нас - суглинок, пучинистый...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 7 місяців потому...

Подскажите пожалуйста. Грунты суглинок(со слов соседей), УГВ 2,5 сейчас, 1,6-1,7 весной.

Планирую следующий фундамент: Бетонная подошва 30(25 ?)*80см, 2 ряда ФБС толщ.40см, выс.60см, армопояс 30см. Над землей получается 0,5м. Под 1/5 дома планирую подвальчик-в этой части подошва на 30см глубже основной, между ней и ФБС армопояс, переходящий в в осн. подошву. Надеюсь понятно описал.

Прокоментируйте, подскажите нужна ли подсыпка под пяткой и по армировке помогите.

Cпасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...