Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Допоможіть розрахувати дах (кроквяну (стропильную) систему)

Gribll

Рекомендовані повідомлення

Добрий день форумчани.Поможіть розрахувати стропильну систему.Cкладові задачі такі!:після довгих пошуків в неті купи прочитаної інфи і в додачу головної болі все ж таки вирішив накривати цпч ,будинок 10 на 10 дах простий двоскатний кут нахилу 37 градусів конковий брус йде перпендикулярно центральній несучій стіні на яку буде опиратись прогін,перекриття панелі.З стінами другого поверху теж не оприділився між шлакоблоками і цеглою не знаю що ліпше буде при такому прольоті стримувати вінецьі а він не звязаний з перекриттям.Поправте мене як щось неправильно буду тільки вдячний
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для стен лучше кирпич, одинарный. Тогда армопояс можно заменить армированием кладки. В остальном, как будто бы все обычно. Рисунок не помешал бы.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ось малюнок .Покритикуйте його.Січення стропил 200*70 відстань від стропили до стропили 67 сантиметрів вибиралась з розрахунком подальшого утеплення утеплювачем шириною 60см Прогін 200*150 буде опиратись крім зовнішніх ще на центральну стіну .Підмуровка 1.5 метра думаю вистарчить.Хоть один мінус на мою думку це те що стеля буде зависокою.Будівництво почнеться на весні а дерево заказую на другий тиждень тож чекаю на вашу відповідь

2123527122_.jpg.ac29eb5b29555e685eae454e985e5502.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Видите размеры по толщине ......

Воспользуйтесь vladirom.narod.ru/stoves/beamcalc.html

dom.dacha-dom.ru/balka.html

Спрашивайте чем сможем тем поможем.:)

1465823302__000.thumb.jpg.4ad01208c84065392d6edefd56715f62.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Очень близко к моей стропилке :)

Посмотрите мою тему, последние пару тройку страниц, она пососедству ;)

Вы принципиально хотите отказаться от конькового прогона? Хотя судя по вашему эскизу - у него будет чисто формальное назначение.

Какой длины прогоны и на что их будете опирать?

В любом случае - сечение прогонов несколько маловато, а сечение стропил - завышено. Даже у меня 200*50 - и то с очень хорошим запасом. Сечение 200*70 - это уже для висячих стропил подходит. У вас - обычная наслонка. Не выкидывайте деньги на ветер. Да и больше контрмер придется принимать для того чтобы такое сечение меньше крутило при высыхании. ;)

В общем покурите мою тему, дайте эскизы несущих внутренних стен, и думаю можно упростить вашу задачу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Очень близко к моей стропилке :)

Посмотрите мою тему, последние пару тройку страниц, она пососедству ;)

Вы принципиально хотите отказаться от конькового прогона? Хотя судя по вашему эскизу - у него будет чисто формальное назначение.

Какой длины прогоны и на что их будете опирать?

В любом случае - сечение прогонов несколько маловато, а сечение стропил - завышено. Даже у меня 200*50 - и то с очень хорошим запасом. Сечение 200*70 - это уже для висячих стропил подходит. У вас - обычная наслонка. Не выкидывайте деньги на ветер. Да и больше контрмер придется принимать для того чтобы такое сечение меньше крутило при высыхании. ;)

В общем покурите мою тему, дайте эскизы несущих внутренних стен, и думаю можно упростить вашу задачу.

 

Дякую Игорьоха а також всім іншим форумчанам за відповідь.Игорьоха в мене практично ідентичний дах з вашим дахом.Тому щоб нероздувати форум цю тему закрито.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Добрий всім вечір і хочу поздоровити всіх форумчан з наступаючим новим 2012 роком.

Думаю я заскоро закрив свою тему зробивши поспішні висновки оскільки в будівництві стикаешся з проблемами які потребують все ж таки індивідуального рішення окремо взятого проекту і в етапі зведення будинку рано чи пізно виникне чимало питань які потребують конкретного вирішення.Наразі виникла затримка з постачанням лісоматеріалу великого січення тож в мене виникло запитання а чи можливо використати замість бруса для прогону даху 250*150 два бруса 150*150 зробивши таким чином брус 300*150 ічи не буде він поступатись по несучим нагрузкам з цільним брусом!?.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрий всім вечір і хочу поздоровити всіх форумчан з наступаючим новим 2012 роком.

Думаю я заскоро закрив свою тему зробивши поспішні висновки оскільки в будівництві стикаешся з проблемами які потребують все ж таки індивідуального рішення окремо взятого проекту і в етапі зведення будинку рано чи пізно виникне чимало питань які потребують конкретного вирішення.Наразі виникла затримка з постачанням лісоматеріалу великого січення тож в мене виникло запитання а чи можливо використати замість бруса для прогону даху 250*150 два бруса 150*150 зробивши таким чином брус 300*150 ічи не буде він поступатись по несучим нагрузкам з цільним брусом!?.

 

Вы можете срастить два бруса 150х150. А будет ли он уступать или превышать несущую способность цельного - зависит от способа и тщательности сращивания. Задача сращивания, чтоб вы понимали принцип, чего вам следует добиваться - это лишить возможности смещения прилегающих граней брусов относительно друг друга. Для этого есть много способов. Традиционны балки из брусов срощеных посредством (ссылка устарела) рис.23-26. Я вместо дубовых шпонок использую металлический тавровый профиль или специальные коронные (зубчатые на два стороны) шайбы.

На фото коньковая балка сечением 450х150 из трех брусов (двухпролетная неразрезная, пролеты около 8 и 4 метров)

user12234_pic12369_1286533699.jpg.debcff007b6ed7a129282669bd072f5c.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отже ви хочете сказати що зрощений таким способом брус можна 100% використати як прогін під стропила ?.

Чи його ще треба підсилювати, для пикладу дати дошку 300*30 зі сторони стропил щоб стропильна нога лягала ще на неї при цьому зеднавши її з брусами або проклеїти бруси.Думаю ліпше перестрахуватися чим потім стикатись з неприемними мяко кажучи наслідками ,хоть в принципі зрощення невикликае в мене великої довіри ,всеж таки хочеться бути впевненим в правильності такого рішення.

Змінено користувачем Gribll
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отже ви хочете сказати що зрощений таким способом брус можна 100% використати як прогін під стропила ?.

Чи його ще треба підсилювати, для пикладу дати дошку 300*30 зі сторони стропил щоб стропильна нога лягала ще на неї при цьому зеднавши її з брусами або проклеїти бруси.Думаю ліпше перестрахуватися чим потім стикатись з неприемними мяко кажучи наслідками ,хоть в принципі зрощення невикликае в мене великої довіри ,всеж таки хочеться бути впевненим в правильності такого рішення.

 

Да чего же нельзя? :) Можно использовать. Но его суммарная несущая способность будет под вопросом, и при домашнем исполнении, будет не больше чем 250*150. Я у себя буду делать типа ферм дополнительно. Но не для того чтобы увеличить несущую способность и без того здоровенного прогона, а для уменьшения прогиба. Хотя уже и от ферм отошел, упростив конструкцию до применения двух подкосов в центр каждого прогона. Вы бы лучше выложили последний на сегодня вариант стен несущих и реальные размеры крыши и чердачных помещений, может еще какие бы идеи появились ;) Или у вас абсолютно "мой" вариант? Прогоны 250*150 - вовсе не проблема. И по цене мне вышли в туже стоимость что и остальное дерево. Если есть возможность усилить прогоны подкосами/подпорками, то можно и меньшее сечение взять :)

Я где-то уже писал, что если собирусь повторить подобную крышу, то скорее всего сделаю прогоны из стального двутавра. Я и в этот раз уже почти решился на такой вариант, но времени оставалось мало для корректировок и собственно монтажа стропилки, поэтому оттягивать время на переделку под металл не стал.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чем хороша балка из сращенного бруса, в сравнении с металлической балкой или фермой - ее можно не скрывать в интерьере. А прогон почти всегда виден внутри. Не нужно городить разные там коробки и т.п. Второй плюс - подготовленные на земле брусы срастить можно уже в проектном положении, что иногда позволяет обойтись без крана. Хоть механизация - это хорошо, но ради одной балки заниматься краном неприятно.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чем хороша балка из сращенного бруса, в сравнении с металлической балкой или фермой - ее можно не скрывать в интерьере. А прогон почти всегда виден внутри. Не нужно городить разные там коробки и т.п. Второй плюс - подготовленные на земле брусы срастить можно уже в проектном положении, что иногда позволяет обойтись без крана. Хоть механизация - это хорошо, но ради одной балки заниматься краном неприятно.

 

:D Ну как сказать. Когда 10 кубов древесины и 2х этажный дом, то проще взять кран - дешевле и быстрее выйдет :)

Это я про подачу дерева на перекрытие второго этажа :)

А вот монтировать прогон 250*150 - 5м в проектное положение руками-то еще можно, а вто затащить прогон с земли.... и дело даже не в весе 150-180кг, дело еще в "удобной" его длине наряду с весом. ;)

Так что и для дерева, если дом высокий, тоже нужен кран. Во всяком случае я ни капельки не пожалел, что отдал 400 грн за подачу материала наверх, иначе бы пришлось, гробя здоровье, потратить как минимум 2 дня на перетаскивание этого объема вручную.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щодо даху то він такий самий як вас Игорьоха простий двоскатний і відстань прольту від фронтона до центральної стіни та сама, планування другого поверху також подібне з тою лиш різницею що другий поверх буде мансардним.

 

 

Використання двутавра в стропильній системі , таке питання теж в мене виникало але всеж вирішив віддати перевагу дереву оскільки метал менш стабільний до теплових нагрузок скажімо невелика пожежа чим деревяна балка в рази тож відмовився від такої ідеї.Хоч в подальшому не хочеться стикатись з такою ситуаціею в реаліях але як кажуть "предупрежден значит вооружон"

 

 

 

На рахунок зрощення балок,вчора бачив проект котеджа з клеяного бруса так там застосували три бруса при тому не було видно стяжок болтами виглядало ніби бруси просто поставлені один на одного те саме можна помітити на фото яке виложив LeoStar .

 

Підпорки під прогін використати можливо еле при цьому якщо поставити брус по центрі прогону він також вийди майже по центрі кімнати чого хотілось уникнути,моливо можна було б зробити два підпорних бруса в метрі від стіни що було б ергономічніше але напевно з меншою ефективністю чим брус посередині прогону.Тому думаю про використання бруса який би витримав нагрузку пирога кровлі без додаткових підпорок .Дивлячись на старі будинки бачиш поздовжні тріщини балок як на мене це явно впливае на міцність і цікаво чи це враховуеться при обчисленні січення бруса .Оскільки цільний брус 250*150 немалий як для котеджного будівництва незнаю як він себе поведе в подальшому .Веду до того наскільки ефективніше застосувати в такому випадку зрощені бруси?Чи все ж таки пошукати цільного дерева?Щоб не губитись в догадках може хтось обчислити так би мовити виразити в числах різницю нагрузок які можна прикласти до зрощеного а також цільного бруса такого самого січення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

На рахунок зрощення балок,вчора бачив проект котеджа з клеяного бруса так там застосували три бруса при тому не було видно стяжок болтами виглядало ніби бруси просто поставлені один на одного те саме можна помітити на фото яке виложив LeoStar .

...

 

На самом деле стяжки там видны, просто фото издалека и с телефона.

Тот же брус, вид из помещения.

648667664_167.thumb.jpg.31c37e10c892253df3571290e0f94c30.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Доброго всім дня .Так як зима вносить свої корективи в будівництво лишаеться вирішувати суто теоретичні питання.:-).ВСе ж вирішив брати цільний брус знайшовши поставщика який зробить порізку під любий розмір.Хоть більше схиляюсь до того варіанта що виложив на фото Леостар.:beer:

 

На даному етапі по плану закупка матеріалу цегла ,лісоматеріал,черепиця.Але перед тим перш ніж кидатись стихійно скупляти це все :D виникло одне НО з лісоматеріалом а саме з часом його порізки:порізати зараз, привезти, скласти і чекати до середини літа коли планую накривати дах чи порізати перед самим монтажем даху.В першому варіанті багато хто каже що ліс просохне але його до літа добре викрутить Звичайно хотілось би закупитись всім необхідним щоб потім не відволікатись і не тратити час при будівництві.Тож як ліпше зробити і чи дійсно дерево викрутить що ускладнить монтаж?:-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
Видите размеры по толщине ......

Воспользуйтесь vladirom.narod.ru/stoves/beamcalc.html

dom.dacha-dom.ru/balka.html

Спрашивайте чем сможем тем поможем.:)

 

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста какие данные надо ставить в программу:

Нагрузка по площади,кг/кв.м=

Сосредоточенная нагрузка (ригели), кг=

Если планируется чердачное помещение использовать как мансардное- 1 спальня (5,4х4,5).

длина перекрытия 4м (от центральной стены до наружной), балка 70х150 мм смерека, шаг балок 80 см.

 

С уважением.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...
НЕ густо з відповідями тим неменш питань більшае.:)Скажіть що ліпше наростити кобилки чи наростити стропило від прогону до конька

39555cd575c7.jpg.3f6f1a449f2e1bbaaae0649aa601e4f3.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

НЕ густо з відповідями тим неменш питань більшае.:)

А я вам дам совет:

вместо того что бы писать опус одним предложением:

Добрий день форумчани.Поможіть розрахувати стропильну систему....

.....Cкладові задачі такі!:після довгих пошуків ....

.....дах простий двоскатний кут нахилу 37 градусів конковий брус йде ......

.....з стінами другого поверху теж не оприділився між шлакоблоками і ......

.... а він не звязаний з перекриттям.

... як щось неправильно буду тільки вдячний

 

Просто напросто задайте один конкретный вопрос и получите на него ответ(ы)

 

 

 

Скажіть що ліпше наростити кобилки чи наростити стропило від прогону до конька

Может лучше а может и не лучше...

Выложите чертёж с размерами и вариантами как вы видте, тогда и можно что либо обсуждать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прогон, защёмлённый между стропилиной и затяжкой опирается только на стенах или имеет подпорки на протяжениии всей длины?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В таком случае, лучше так:

2e9d4456389b.jpg.da4b64a669e3e9f10b738ffe681d85d1.jpg

 

дайте так же данные о:

1. вес черепицы

2. регион застройки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вага черепиці 45 кг на метр квадратний а регіон Тернопільська область .

Можете прокоментувати чому саме цей варіант.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як буде на вашу думку правильніше виконати зєднання рігеля з стропилою і нарощеною .Ваш варіант. можна фото

3e296c192688.jpg.df328e6b0864e8226b4f9234a6bf18ac.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І ще такий оффтопик .Для чого потрібно зеднання армопояса під жб плити і армопояса під мауерлат? І чи варто його робити в цегляних стінах

b440575ef644.jpg.096e88b9481a936e2770bae2df70ce54.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...