Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

"Підсилення" фундаменту.

ahomin

Рекомендовані повідомлення

В мене старий кам'яний дім з таким самим фундаментом. Планую надбудову, підкопував кути 2 роки тому, щоб архітектор зміг оцінити фундамент. Ями, звичайно, вийшли конусні, зверху широкі. Архітектор позитивно оцінив фундамент і сказав залити ями бетоном, що я й зробив.

Тепер начитався, що стінки фундаменту мають бути якомога рівнішими, щоб грунт при морозному пучінні не мав за що зачепитися, і засумнівався чи добре я зробив :confused:. Мало того, що мій фундамент і так з каменю, а відповідно з виступами по периметру, так я ще й зробив йому перевернуті конуси по кутах, в які грунту якраз добре впиратись :shock:

Порадьте що робити, розбивати ті чортові конуси, чи залишити як є?

До речі, грунт в мене піщаний, грунтові води дуже глибоко.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На какую глубину у вас усиление?

И какие размеры верха конуса, примерно.?

 

Добавлено через 44 минуты

По поводу той формы что у вас когда верх шире низа.Видел пару раз когда столбики где калитка и ворота заливали так же, то в результате, потом их поднимало, но там грунт был не песчаный и глубина не большая.

В таком случае надо лить что бы низ был шире верха, такая форма сыграет свою роль при морозных пучения грунт скользит по бетону.

В вашем случае песчаный грунт который пропускает воду , то шанс не велик.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На какую глубину у вас усиление?

И какие размеры верха конуса, примерно.?

 

Точно не пам'ятаю, та й не міряв. Приблизно: глибина - 80 см., верх конуса- 50 см.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зробіть навколо будинку відмостку-80см.Під відмостку покладіть ЕППС.

Промерзати буде значно меньше,а відповідно сили морозного пучіння не будуть діяти на фундамент знизу.ятд.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Відмостку робити планую, але утепляти ЕППСом не думав. Хіба це так допомагає? Я ж зверху утеплю, а збоку ні, чи 80 см відмостки достатньо щоб мороз збоку не підібрався?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да нехорошо Вы сделали, теперь однозначно отмостку пошире и утеплять ЭППС не менее 50мм, сверху стяжка или шо там будет.

Для правильных советов от форумчан, выложите рисунок или фото если есть.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хіба це так допомагає? Я ж зверху утеплю, а збоку ні, чи 80 см відмостки достатньо щоб мороз збоку не підібрався?

Допомагає.Збоку не підбереться.80 см відмостки буде достатньо+ якісний ЕППС.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да нехорошо Вы сделали, теперь однозначно отмостку пошире и утеплять ЭППС не менее 50мм, сверху стяжка или шо там будет.

Для правильных советов от форумчан, выложите рисунок или фото если есть.

 

Ну фото нема, спробував намалювати :). Може спробувати ті конуси розвалити? Або обкопати і долити бетону до вертикального рівня?

1465303236_.jpg.c18acf7157b49bddb12619834e869c1c.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не заморачивайтесь с обкопкои и переподливкой, ЭППС решит вашу проблему, если переживаете, что 80 см. мало то сделайте больше 1,5м., то уже точно будет с перестраховкой.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі, грунт в мене піщаний, грунтові води дуже глибоко.

 

Песок воду не впитывает, а пропускает не задерживая и очень быстро до Ваших глубоких грунтовых вод, воды у Вас вокруг фундамента нет, замерзать нечему, пучить нечем, забейте. Когда отмостку сделаете - то следующим кто вспомнит про фундамент будет Ваш потомок, когда захочет ЕЩЕ одну надстройку.

писи Вибачте, що не українською, так звик, так швидше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... воды у Вас вокруг фундамента нет, замерзать нечему, пучить нечем, забейте...

Да що Ви кажете....зовсім нічому замерзати? То чому тоді "сухий" грунт замерзає при мінусових температурах? Чи Ви з таким не зустрічалися?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

писи Вибачте, що не українською, так звик, так швидше.

 

Нічого, я теж вже звик:). Тішить, що хоч намагаєтесь

 

Добавлено через 1 минуту

Bot, Якщо сухий грунт замерзає, то він теж пучиться? Я так розумію, що він не повністю сухий, а вологий?

Що по темі скажете?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні, я з таким не зустрічався. Вважаю що якщо і замерзає то не такий він і сухий. А по друге, ймовірно він і не замерзає в прямому сенсі (тобто вода перетворюється на лід), а просто різко знижується кінетична енергія і здається що замерзає буквально. Пісок не насищається водою (як, наприклад, глина). Вода пройде крізь нього, він залишться мокрій і навідь якщо замерзне і "зцемнтується", то він має достатьно насипної порожнини аби не задіяти сили морозного пучіння.

 

Добавлено через 5 минут

До речі, грунт в мене піщаний, грунтові води дуже глибоко.

Якщо так вже переживаєте після коментарів спеціалістів - покопайте ще трохи з двох сторін трапеції і залийте бетону - переверніть її з "голови на ноги", бо демонтувати їх - думаю не краща думка, а тим паче робити "теплу" відмостку там де вона не потрібна.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо так вже переживаєте після коментарів спеціалістів - покопайте ще трохи з двох сторін трапеції і залийте бетону - переверніть її з "голови на ноги", бо демонтувати їх - думаю не краща думка, а тим паче робити "теплу" відмостку там де вона не потрібна.

 

Я от сьогодні ще в одному місці підкопав, прорабу показував. На цей раз глибше копнув, так от на глибині 1 метр там глина починається, навіть до низу фундамента доколупати не зміг. Напевно зроблю щось подібне як Ви рекомендуєте, заодно і кути підсилю, навряд чи ЕППС по периметру дешевше коштувати буде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...заодно і кути підсилю, навряд чи ЕППС по периметру дешевше коштувати буде.

Якщо ви збирались робити відмостку! то кинути перед цім процесом ЕППС простіше простого...просто пора***те його вартість,а потім пора***те скільки ви витратите на залівку та підкопи...але вирішувати виключно Вам).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В процесі будівництва багато що змінюється, звісно порахую, перед тим як робити.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нашли кого слушать!

Архитектор не отвечает за несущую способность - сказал и нет к нему претензий!

Вам нужен квалифицированный инженер-конструктор!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...