Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Нужен совет по фундаменту.

Williams220

Рекомендовані повідомлення

Добрый день. Помогите советами. Хочу строить дом из термоблока 7*10. один этаж+мансарда. Какой фундамент ленточный или плита???
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Без чертежей и геологии ничего внятно сказать нельзя.

ИМХО для термодома обычно достаточно ленты. Вот ширина у нее — дело отдельное.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо будуєтесь самі - плита.

Залито плиту восени 2011. Робітники - я сам + дружина(звязувала арматуру) 2 подсоба в допомогу - 1 тиждень роботи по 200 грн. в день.

за заливку бетону їм же заплатив 1200 (було 2 міксера).

По роботі дешевше.

Визначте для себе що кращє: - переплатити за роботу або заплатити за матеріали.

Обовязково треба знати які грунти ..

Пора***те стрічковий фундамент + підлога по грунту а потім плиту

бетона 15 м3 пішло на все.

Змінено користувачем Михалів
додано
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И у меня фундамент плита. Делал сам и четверо человек. За четыре полных дня плиту залили. Рабочих брал обычных по 200 грн от зари до зари. Ничего сложного там нет. Основные трудозатраты это вязка арматуры.

Теперь по стоимости. Считал для своего варианта. Лента обходилась в 55 000 грн (сам делать не решался), плита в 62 000 грн. НО! при плите готовый черновой пол! Вы постчитайте во что Вам станет потом черновые полы сделать.

Ну и самое главное - грунты, грунтовые води и геология. Тут законы экономики не действуют. У меня насыпной грунт (1.7 м) 2 года лежал, мазами-камазами-виброплитами трамбовался, посему вопрос ленты отпал сам-собой.

Но зато как приятно иметь сразу черновой пол :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не может правильная плита стоить столько же (или почти столько же) как лента, лента по объёму бетона и арматуры гораздо меньше, а вот черновой пол это да, плюс существенный, одна проблема- денег на всё и сразу иногда не хватает. :)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Десять лет занимаюсь доставкой бетона, перевидал многое и на практике могу сказать одно: в Киеве лучше всего плита т.к. на песке ленточный фундамент может дать осадку и как следствие трещины и многое другое. На фундаменте экономить нельзя это прописная истина.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Десять лет занимаюсь доставкой бетона, перевидал многое и на практике могу сказать одно: в Киеве лучше всего плита т.к. на песке ленточный фундамент может дать осадку и как следствие трещины и многое другое. На фундаменте экономить нельзя это прописная истина.

Только термодом это практически цельный бетонный дом. По моему усадка здесь не так страшна

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Десять лет занимаюсь доставкой бетона, перевидал многое и на практике могу сказать одно: в Киеве лучше всего плита т.к. на песке ленточный фундамент может дать осадку и как следствие трещины и многое другое. На фундаменте экономить нельзя это прописная истина.

По первому… После скальных массивов пески являются лучшими основаниями для строительства. Превышая в этом даже крупнообломочные грунты — у тех характеристики жуть, как гуляют. Есть, конечно исключеня но все же.

 

По второму соглашусь. На фундаменте экономить нельзя.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не может правильная плита стоить столько же (или почти столько же) как лента, лента по объёму бетона и арматуры гораздо меньше, а вот черновой пол это да, плюс существенный, одна проблема- денег на всё и сразу иногда не хватает. :)

 

Опаньки, а я не знав:lol: нє ну якщо плиту робити 40 см, арматура в два слоя... термодом - легкий будинок, на фіга переплачувати...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Опаньки, а я не знав:lol: нє ну якщо плиту робити 40 см, арматура в два слоя... термодом - легкий будинок, на фіга переплачувати...

 

Ми всі багато чого не знаємо. Тому можливо краще говорити про те що знаємо. :)

Правильна плита це:

1. З/б конструкція, яка працює в складних умовах. І якщо хтось каже що достатньо 20см бетону армованого однією сіткою, це лише говорить про його кваліфікацію.

2. Правильно виконана основа плити. В більшості випадків - заміна верхніх шарів грунту, прийняття заходів для підняття цієї ж плити на висоту 30-50см над рівнем грунту, влаштування дренажної с-ми.

3. Одночасне влаштування всіх підземних комунікацій.

...........

 

Для ТС.

для початку зробіть геологію.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ми всі багато чого не знаємо. Тому можливо краще говорити про те що знаємо. :)

Правильна плита це:

1. З/б конструкція, яка працює в складних умовах. І якщо хтось каже що достатньо 20см бетону армованого однією сіткою, це лише говорить про його кваліфікацію.

2. Правильно виконана основа плити. В більшості випадків - заміна верхніх шарів грунту, прийняття заходів для підняття цієї ж плити на висоту 30-50см над рівнем грунту, влаштування дренажної с-ми.

3. Одночасне влаштування всіх підземних комунікацій.

...........

 

Для ТС.

для початку зробіть геологію.

 

Кожного дня я бачу 2 хати побудовані на плитах, в нас рівного місця майже нема і ні одна з них не зїхала з гори, як розказували горе -будівники. Мені родич будівник показував план на якому архітектор заклав підлогу по грунту 15 см бетону + стрічковий фундамент, на мої запитання - для чого (танки там точно їздити не будуть) ???? відповіді не отримав. Зараз є інтернет і вперед перевіряти всю інформацію, яку отримуєш. Якщо мені називають ціну, я хочу зрозуміти за що я даю гроші. В попередньому пості я написав, що я побудувався -значить я вже щось знаю??? Для чого платити більше.. Всю зиму пролежав шматок пінопласта на піску накритий плівкою - тількі на цьому місці зараз я зміг викопати яму, навколо земля промерзла і лопата відскакувала.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кожного дня я бачу 2 хати побудовані на плитах, в нас рівного місця майже нема і ні одна з них не зїхала з гори, як розказували горе -будівники. Мені родич будівник показував план на якому архітектор заклав підлогу по грунту 15 см бетону + стрічковий фундамент, на мої запитання - для чого (танки там точно їздити не будуть) ???? відповіді не отримав. Зараз є інтернет і вперед перевіряти всю інформацію, яку отримуєш. Якщо мені називають ціну, я хочу зрозуміти за що я даю гроші. В попередньому пості я написав, що я побудувався -значить я вже щось знаю??? Для чого платити більше.. Всю зиму пролежав шматок пінопласта на піску накритий плівкою - тількі на цьому місці зараз я зміг викопати яму, навколо земля промерзла і лопата відскакувала.

 

Я за Вас радий і щиро зичу, щоб Ваш будинок простояв років 50.

Мнімальний термін експлуатації камяних будівель повинен складати не менше 50років. ИМХО. Такщо говорити про вірність прийнятих вами рішень можна буде через років 10-20.

Але я глибоко сумніваюсь, що Ви візьмете на себе відповідальність за свої поради, якщо в ТС, після того як він побудує по Ваших порадах, почнуть тріщати стіни.

Ви не маєте жодної уяви про планування, геологію та конструкції.

На основі чого Ви даєте поради?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ТС будує термодом, я висловив свою думку спираючись на практичне будівництво і не тільке своє ( в мене з газобетону стіни)

Не будьте таким категоричним, це форум.., де зустрічається багато людей і діляться досвідом.

Теорія класна штука але практика часто показує зовсім інше, ніж те що Ви вивчали в академіях..

В 2008 була куплена хата 60 років побудови - буде знесена після побудови нової хати, фактично це мій чорновик (все життя прожив в квартирі), зараз зроблено плитний фундамент на новий будинок. Ми всі не вічні, 50 років мій будинок точно буде стояти а технології змінюються і якщо мій син захоче нову хату - кращу, сучаснішу ніж те що зараз будую, я йому надам всю підтримку яку зможу.

Поменьше пафосу...

Змінено користувачем Михалів
додано
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ТС будує термодом, я висловив свою думку спираючись на практичне будівництво і не тільке своє ( в мене з газобетону стіни)

Не будьте таким категоричним, це форум.., де зустрічається багато людей і діляться досвідом.

Теорія класна штука але практика часто показує зовсім інше, ніж те що Ви вивчали в академіях..

В 2008 була куплена хата 60 років побудови - буде знесена після побудови нової хати, фактично це мій чорновик (все життя прожив в квартирі), зараз зроблено плитний фундамент на новий будинок. Ми всі не вічні, 50 років мій будинок точно буде стояти а технології змінюються і якщо мій син захоче нову хату - кращу, сучаснішу ніж те що зараз будую, я йому надам всю підтримку яку зможу.

Поменьше пафосу...

 

Ок.

Спробуємо простіше.

Маємо будинок 10х7м.

Припустимо:

1. Несучі стіни тільки зовнішні, тобто між ними 7м.

2. Перекриття з/б.

3. Кут скату покрівля 20.

4. Грунт - чистий пісок.

 

Який сенс в плитному фундаменті при таких вихідних даних?

Яка товщина плити повинна бути, щоб вона не тріснула при таких навантаженнях?

І вернемось до попереднього питання, на підставі чого Ви рекомендуєте плит?

 

Для ТС. Черговість дій:

1. Звернутись в архітектуру за будівельним паспортом

2. Приблизно розробити планування і визначитись з посадкою будинку на ділянці.

3. На місці майбутньої будівлі зробити хоча б дві геологічні свердловини.

4. Викласти геологічний звіт на форумі або звернутись до проекної організації.

5. Написати повідомлення в будівельну інспекцію про початок будівництва

6. Почати будувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Такі поменше пафосу:)

Я не заробляю будівництвом, в мене юридична освіта, пораду дав з практичної точки зору..

Нема диплому всім мовчати, гуру говорить.

Дайте лінк, що Ви побудували, покажіть нам як треба закопати бетон і гроші в фундамент.8)

Хочете показати, що все знаєте, напишіть ТС пропозицію, пора***те фундамента, зробить конструктив, а ТС хай занесе Вас в БС, та напише який Ви суперовий - заробить на тому гроші.

Будуюсь за особовим планом розробленим архітектором.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По первому… После скальных массивов пески являются лучшими основаниями для строительства. Превышая в этом даже крупнообломочные грунты — у тех характеристики жуть, как гуляют. Есть, конечно исключеня но все же.

 

По второму соглашусь. На фундаменте экономить нельзя.

 

Не углубляясь в характеристики грунтов посмотрим на количество провалов того же песчаного грунта в местах порывов труб. Ленточный может и не выдержать даже термоблок. Да и по технологии термоблок у нас ни кто не заливает. К тому же приходилось подливать бетон под углы дома из термоблока который дал трещину после провала грунта.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всем спасибо за советы. Геологию пака не делал но про грунт уже узнал у соседей, там суглинок. И разговаривал с прорабом он советует ленту.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всем спасибо за советы. Геологию пака не делал но про грунт уже узнал у соседей, там суглинок. И разговаривал с прорабом он советует ленту.

 

ОБЯЗАТЕЛЬНО возьмите с прораба расписку в том, что если у вас будут неприятности с домом и экспертиза докажет, что это из-за "ленты", то он за свои деньги построит вам новый дом, а этот - уберет и вывезет весь мусор с участка.

КРАЙНЕ ЖЕЛАТЕЛЬНО нотариально заверить и со свидетелями!

Я СЕРЬЕЗНО!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не может правильная плита стоить столько же (или почти столько же) как лента, лента по объёму бетона и арматуры гораздо меньше, а вот черновой пол это да, плюс существенный, одна проблема- денег на всё и сразу иногда не хватает. :)

 

Хммм... :)

Именно плита и именно лента сравниваются? ;)

А можно слово гораздо выразить языком цифр? :)

Давайте рассмотрим какой-то конкретный пример? :)

 

Лично по моим скромным подсчетам, выходит соотношение 1:1. Ну и плюс черновой плитный пол.

Арматуры конечно поболее пойдет раза в 2,5. Но зато на полах экономия потом, которые тоже надо армировать. :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если сравнить плиту и ленту, то объём ленты меньше по объёму за счёт полов подвала (на первой стадии), потом когда надо делать пол в подвале этот же объём (в случае ленты) мы заливаем в пол, понятно что за раз всё махом правильнее и в итоге может выгоднее.

Но пол полу рознь, например мне под домом 10*14 не надо все полы доводить до идеала, половина полов останется грунтовыми (глина), возможно чем нибудь подсыплю потрамбую, тогда зачем мне плита на всю площадь?

Выше написано про плиту из 15 м.куб. бетона, у меня на ленту ушло 22.

Сделать сразу плиту, я финансово не мог, иначе к зиме был бы котлован и плита, а весной озеро с глиной, а может и забор соседей там же.

Полы в моём раскладе можно сделать когда понадобится или с появлением доп. средств(но логичнее достраивать дом).

Если по соображениям прочности хватает ленты и не нужны прямо завтра полы в подвале, а ещё при этом и бюджет ограничен, то лента более выгодное решение.

Это как с выбором машины, на Мерседесе класно ехать, комфортно, но на Шкоде и Шевроле тоже можно ехать и тоже не плохо, вопрос цены и престижа, так и с плитами, многие выбирают эту конструкцию даже не понимая зачем она им нужна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...