Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Фундамент плита - ребра вверх чи вниз +/-

vadim s

Рекомендовані повідомлення

Шановні Форумчани пропоную пропоную для обговорення наступну тему: Фундамент плита - ребра вверх чи вниз які плюси та мінуси кожного з даного виду плити враховуючи що витрати по об'єму приблизно однакові.

Моє бачення таке.

 

Плита з ребрами вниз.

Плюс:

1. Простіше заливати (менше роботи по облаштуванню опалубки)

2. Верх плити є чорновою підлогою.

Мінуси:

1. Можливо додатково потрібно будувати цоколь (якщо плита заливається на рівень землі)

2. Якщо розводку труб опалення, водопостачання по будинку проводити по підлозі потрібно додатково стяжка.

3. Як проводити утеплення підлоги.

 

Плита з ребрами вверх.

Плюс:

1. В просторі під підлогою без проблем можна провести всі інженерні комунікації.

2. Ребра плити слугують цоколем фундамента.

 

Мінус:

1. Проблемніше заливати більше робіт по облаштуванню опалубки.

 

Прошу сильно не "кидати тапками" в будівництві я майже "чайник". Є невеликий досвід спільного будівництва із знайомими простого будинку із пінобетону. Оскільки в майбутньому році розпочну будівництво власного будинку зараз збираю інформацію по максимуму. Коротко про майбутнє будівництво. Ділянка 0,15 г. в селі Требухів, цільове призначення ОСГ, зараз проводжу зміну цільового призначення "під забудову". Після попереднього аналізу новобудов які знаходяться в радіусі 200 метрів, та опитування сусідів "старожилів" встановлено,що всі новобудови зведені на плитному фундаменті. Максимальний рівень УГВ близько 70см.

Тому я майже на 100% впевнений, що мені доведеться заливати плиту. Звичайно перед заливкою буде зроблено геологію та конструкторський розрахунок фундаменту.

Всім дякую і чекаю Ваших повідомлень, думок та критики.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Применение той или другой конструкции плиты обусловлено савокупностью параметров - проект, геология, рельеф..... Всё остальное это дискуссия на тему - закусывать огурцом или помидором а пить будем полюбому:beer:
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене фундамент плита ребра вниз

1. Облаштування опалубки - тільки плюси, робиться тільки періметр, простота конструкції, мала кількість матеріалу.

2. Верх плити є чорновою підлогою - заливається бетоном фундамент і плита за один раз, коли починаєте стіни ставити є куди козли, матеріали поставити.

 

 

1. Можливо додатково потрібно будувати цоколь (якщо плита заливається на рівень землі)

 

Рівень землі підіймаєте як хочете висипавши і розрівнявши пару камазів з піском

 

2. Якщо розводку труб опалення, водопостачання по будинку проводити по підлозі потрібно додатково стяжка.

 

Якщо Ви будуєтесь за один сезон, то можливо і є мінуси а коли будівництво розтягнуто (в 2011 фундамент, 2012 коробка, 2013 дах) - то плюси переважають мінуса

3. Як проводити утеплення підлоги.

 

Піском робите рівень, на нього кладете ЕПС 35, там де будуть кімнати кладете ППС35 або25 і получаєте ребра вверх:) + у Вас уже утеплена підлога

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене фундамент плита ребра вниз

1. Облаштування опалубки - тільки плюси, робиться тільки періметр, простота конструкції, мала кількість матеріалу.

2. Верх плити є чорновою підлогою - заливається бетоном фундамент і плита за один раз, коли починаєте стіни ставити є куди козли, матеріали поставити.

 

 

 

 

Піском робите рівень, на нього кладете ЕПС 35, там де будуть кімнати кладете ППС35 або25 і получаєте ребра вверх:) + у Вас уже утеплена підлога

 

Скажіть будь-ласка - чому саме ребрами вниз? Можливо проводились якісь розрахунки? Завчасно дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот таке щастя я зробив в травні на плиті 10 см підлога, 30 глибина, 40 або 45 ширина ребер.

Довго воював з архітектором але заставив зробити розрахунок саме плитного фундамента. Як неодноразово вже згадувалось на форумі - хотіли впарити стандартного стрічкового фундамента, і нема значення, що на ньому цегла, газобетон і скільки поверхів....

Фундамент збудовано осінню 2011, простояв зиму ненавантажений, нікуди не уплив - стоїть.. зараз на ньому 60 м3 газобетону, викладені внутрішні та зовнішні стіни. Осінню планую покласти облегченні плити перекриття.

DSC02889.JPG.e28efc3197ccdfa05fa1d0f944aa4944.JPG

DSC01011.JPG.56a8316e64231feae057d2e608e81e41.JPG

DSC03451.JPG.6f2eddd3d9499b6dc681e572856090fc.JPG

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Трішки фото:wink:

Бетонасос весчь!!!!

 

З наведених Вами постів я зрозумів що у Вас УШП. При створені цієї теми я мав на увазі звичайну плиту. До речі мені також подобається ідея будувати з Аерок 500мм.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

УШП це коли плита, якщо я правильно розумію вже йде з трубами опалення, а в мене їх на превеликий жаль нема. Пеньонзів не вистачило:)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Трішки фото:wink:

Бетонасос весчь!!!!

 

Почти классика УШП!!!!:beer: Но в Вашем случае применил бы какраз наоборот. Зубы вверх аккурат послужили бы цоколем. Судя по фоткам - как раз преподняли бы ГБ над уровнем земли до нормы. Если ГБ установили сразу на плиту - обратите внимание на гидроизоляцию первых 2 рядов.

 

Добавлено через 10 минут

З наведених Вами постів я зрозумів що у Вас УШП. При створені цієї теми я мав на увазі звичайну плиту. До речі мені також подобається ідея будувати з Аерок 500мм.

 

Применение ГБ 500мм должно иметь некое обоснование - как например энергопассивность, если всё остальное сделано не правильно - то какой смысл???:):):)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

УШП це коли плита, якщо я правильно розумію вже йде з трубами опалення, а в мене їх на превеликий жаль нема. Пеньонзів не вистачило:)

 

Скоріше з трубами не опалення а теплої підлоги (майбуть). Скажіть а як Ви плануєте проводити труби сантехніки, опалення?

 

Добавлено через 4 минуты

Почти классика УШП!!!!:beer: Но в Вашем случае применил бы какраз наоборот. Зубы вверх аккурат послужили бы цоколем. Судя по фоткам - как раз преподняли бы ГБ над уровнем земли до нормы. Если ГБ установили сразу на плиту - обратите внимание на гидроизоляцию первых 2 рядов.

 

Добавлено через 10 минут

 

 

Применение ГБ 500мм должно иметь некое обоснование - как например энергопассивность, если всё остальное сделано не правильно - то какой смысл???:):):)

 

Нажаль до енергопасивності мені майбуть буде далеко, але зробити максимум для зменшення витрат на енергоносії це буде. Якщо цікаво я можу викласти своє бачення мого будинку в плані енергозбереження (90% це теоретичні і практичні рішення з Нашого форуму).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почти классика УШП!!!! Но в Вашем случае применил бы какраз наоборот. Зубы вверх аккурат послужили бы цоколем. Судя по фоткам - как раз преподняли бы ГБ над уровнем земли до нормы. Если ГБ установили сразу на плиту - обратите внимание на гидроизоляцию первых 2 рядов.

 

У нас фасад або вхід з вулиці вище на 50-70 см рівня землі, а якщо з дороги то може і метр. Цоколь не хочемо..

 

Применение ГБ 500мм должно иметь некое обоснование - как например энергопассивность, если всё остальное сделано не правильно - то какой смысл???

 

Фундамент можна сказати - занадто утеплено. Стіни також взяв з запасом - маю надію, що потім буде економія.

 

Добавлено через 8 минут

Скоріше з трубами не опалення а теплої підлоги (майбуть). Скажіть а як Ви плануєте проводити труби сантехніки, опалення?

 

Сантехніка, електрика - штроби в стінах. Опалення на першому поверсі планую водяну теплу підлогу але коли вона буде, не знаю.. Чим для мене і переваги - якщо я поставлю дах та вікна я вже можу жити, для початку булер поставлю або еклектричні обігрівачи, з такими стінами та фундаментом повинно бути нормально ну а потім вже зроблю те що хочу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чи існує норма підняття газобетону над землею?

Зуби вверх послужили цоколем це саме те, що можливо зроблю, а в цоколі буде прокладено всю інженерію та утеплення (якщо буде прийнято рішення про плиту з ребрами вверх).

 

Добавлено через 9 минут

Сантехніка, електрика - штроби в стінах. Опалення на першому поверсі планую водяну теплу підлогу але коли вона буде, не знаю.. Чим для мене і переваги - якщо я поставлю дах та вікна я вже можу жити, для початку булер поставлю або еклектричні обігрівачи, з такими стінами та фундаментом повинно бути нормально ну а потім вже зроблю те що хочу.

 

1. Для облаштування водяного теплого полу потрібно над трубами зробити стяжку. В такому випадку переваг плити з ребрами вверх ще більше. Наприклад, якщо висота ребра над плитою 30см. то в цій "ніші" можна розвести всі комунікації, провести утеплення та зробити підлогу вийшовши на нульовий рівень.

2. Чи достатньо буде водяного теплого полу? Тут на форумі з цього приводу були серйозні "баталії".

 

P.S. З Ваших повідомлень на даному форумі я зрозумів що Ви за освітою - юрист, якщо це так то я Ваш колега.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Фундамент можна сказати - занадто утеплено. Стіни також взяв з запасом - маю надію, що потім буде економія.

Если стена и фундамент хорошо утеплены - это гуд!!! Но если способ кладки - перемычки - армопояса - окна - кровля сделаны слабо то всё тепло будет сифонить туда. всё какбы должно соответствовать друг-другу иначе смысла нет!!!

 

Чи існує норма підняття газобетону над землею?

Да 350-400мм - шоб не натягивал влагу и тд

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

. Для облаштування водяного теплого полу потрібно над трубами зробити стяжку. В такому випадку переваг плити з ребрами вверх ще більше. Наприклад, якщо висота ребра над плитою 30см. то в цій "ніші" можна розвести всі комунікації, провести утеплення та зробити підлогу вийшовши на нульовий рівень.

2. Чи достатньо буде водяного теплого полу? Тут на форумі з цього приводу були серйозні "баталії".

 

P.S. З Ваших повідомлень на даному форумі я зрозумів що Ви за освітою - юрист, якщо це так то я Ваш колега

 

Чесно, я не в захваті від ребер вверх, та проведення комунікацій - в фундаменті. Я зтикнувся з тим, що в Харкові дуже важко знайти дійсно фахівців або ломлять таку ціну..

Стяжку - 6 - 10см, завжди простіше переробити. Вважаю, що водяної теплоги буде достатньо, ну і я планую поставити булєр.

 

Так я юрист за освітою(Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого). перед тим як почати будуватись я десь рік просидів на різних форумах та сайтах для отримання бачення того що хочу.

Змінено користувачем Михалів
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чесно, я не в захваті від ребер вверх, та проведення комунікацій - в фундаменті. Я зтикнувся з тим, що в Харкові дуже важко знайти дійсно фахівців або ломлять таку ціну..

Стяжку - 6 - 10см, завжди простіше переробити. Вважаю, що водяної теплоги буде достатньо, ну і я планую поставити булєр.

 

Так я юрист за освітою(Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого). перед тим як почати будуватись я десь рік просидів на різних форумах та сайтах для отримання бачення того що хочу.

 

Коли ребра плити вверх (будуть лише під несучими стінами) комунікації включаючи теплу водяну підлогу також будуть сховані під стяжкою.

Я згоден з Вами що стяжку завжди легше переробити - а як тоді бути із трубами у стіні? Може краще їх сховати в стяжку разом з трубами теплої підлоги?

 

Я закінчував Національну академію внутрішніх справ України в м. Києві. А на форумі я вже більше трьох років.

 

Добавлено через 3 минуты

Применение той или другой конструкции плиты обусловлено савокупностью параметров - проект, геология, рельеф..... Всё остальное это дискуссия на тему - закусывать огурцом или помидором а пить будем полюбому:beer:

 

Тоді давайте змоделюємо ситуацію, що констуктор на основі даних геології, проекту, рельєфу рекомендує (може прорахувати) будь-який із варіантів плити (ребра вверх або вниз). Який би Ви вибрали варіант?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоді давайте змоделюємо ситуацію, що констуктор на основі даних геології, проекту, рельєфу рекомендує (може прорахувати) будь-який із варіантів плити (ребра вверх або вниз). Який би Ви вибрали варіант?

Обычно принимается решение когда перед глазами минимум все три составляющих. А ещё я сам предпочитаю выехать на местность и побурить по углам пятна застройки. А без этого - пальцем(хорошо если только пальцем) в небо!!!!!!!!!! Извините - с некоторых пор по фундаментам не ФАНТАЗИРУЮ!!! Себе дороже!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоді давайте змоделюємо ситуацію, що констуктор на основі даних геології, проекту, рельєфу рекомендує (може прорахувати) будь-який із варіантів плити (ребра вверх або вниз). Який би Ви вибрали варіант?

Я їздив і дивився як будуються в нашому регіоні, привозив архітектора на місце майбутньої побудови, вибирав варіанти. для мене це найкращій варіант виходячи з фінансової складової, енерговитрат в майбутньому, простоти будівництва тут і зараз.

В мене грунти супесь, 20 м УГВ, перепад висот 1 м. в подушке в мене нема щєбня, геотекстіля, дренажу і фундамент стоїть. В мене мансардний будинок 9 на 12 м з газобетону(легка хата), цоколь я не хочу, якби були інші умови(70 см УГВ обовязково зробив би дрєнаж), наприклад високо УГВ, то можливо зробив би ребра вверх( а це складніше робити і я б в смєту не попав би)або завіз щєбня - затрамбував, і підняв би піском рівень мінімально на 10 - 20см.

Своїми постами я хочу показати, що можна самим, кращє та економніше будувати. За модифікаціями УШП в приватному будівництві, я вважаю майбутнє.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Своїми постами я хочу показати, що можна самим, кращє та економніше будувати. За модифікаціями УШП в приватному будівництві, я вважаю майбутнє.

Вообще то УШП была придумана и спроектирована для строительства деревянных каркасников в Европе при идеальных условиях и в их клима зоне. У нас же плитный фундамент считается экзотикой. И уж ни как не оптимальная конструкция, особенно если природные условия не совсем стандартные.

Кстати очень красиво плиты проектирует Питерская архитектура под ГБ с учётом того что уних там сплошные болота!!!!

 

Добавлено через 1 час 0 минут

можна самим, кращє та економніше будувати

Вы всё правильно делаете, вдумчиво и без глупостей!!!! Хотя за частую встречаются такие посты как -

ДА ШО ТАМ ПРОЕКТУВАТЫ ТОЙ ФУНДАМЕНТ - СТАЛИ З КУМОМ - ТРАНШЕЮ ВИРИЛИ ПИВ МЕТРА ЯК У ВСИХ ТА БЕЗ АРМАТУРЫ ЗАЛИЛИ СТОЯТЫ БУДЕ ЧЁТКО, АЛЕ Ж ОБОВЬЯЗКОВО З МИКСЕРА БО КАЖУТЬ ТАМ БЕТОН КРАЩЕ - ОЦЕ ЭКОНОМИЯ!!!!!

Змінено користувачем tansss
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вообще то УШП была придумана и спроектирована для строительства деревянных каркасников в Европе при идеальных условиях и в их клима зоне. У нас же плитный фундамент считается экзотикой

Для болот такий фундамент підходить а для нас ні, парадокс.

Приходе будівник і розказує прямо в очі - от мєнє надо подороже сделаті а то работа у мєня сєзоная, і патаму пєнопласт я пакладу па 15 грн. за метр, і осі виставлю і верьовкі натяну за 10 грн. метр. Починаю йому запитання ставити - як, що, чому, у відповідь тиша. Інструмента нуль, знань нуль зато гонору.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

.

Кстати очень красиво плиты проектирует Питерская архитектура под ГБ с учётом того что уних там сплошные болота!!!!

!

Дайте ссылочку посмотреть

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приходе будівник і розказує прямо в очі - от мєнє надо подороже сделаті а то работа у мєня сєзоная, і патаму пєнопласт я пакладу па 15 грн. за метр, і осі виставлю і верьовкі натяну за 10 грн. метр. Починаю йому запитання ставити - як, що, чому, у відповідь тиша. Інструмента нуль, знань нуль зато гонору.

У нас с Вами абсолютно одинаковое представление о людях - далёких от строительства....

Дайте ссылочку посмотреть

К сожалению никто особо рабочие чертежи в сеть не выкладывает!!!! Имею на руках оригинальные рабочие проекты МЕРЫ, по ним и сужу. Думаю в соседнем кабинете на этаже Вам обьективно (в чем сомневаюсь) дадут оценку Питерским проектировщикам. Если не изменяет память Вы интересуетесь УШП в качестве основы для вспомагательного строения - дык это оптимум на первый взгляд.

В данной теме показано - как это делается в эконом варианте. МОЛОДЦА!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас с Вами абсолютно одинаковое представление о людях - далёких от строительства....

Якщо без перекручувань, то:beer:

За оцінку фундамента, окреме спасибі:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если не изменяет память Вы интересуетесь УШП в качестве основы для вспомагательного строения - дык это оптимум на первый взгляд.

В данной теме показано - как это делается в эконом варианте. МОЛОДЦА!!!

Память из-меняет. Вот проект www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=1638373&postcount=36. Конструктив считать будет человек с форума.Киси отдыхает.

 

Михаліву дуже дякую за відповідь!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Память из-меняет. Вот проект www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=1638373&postcount=36. Конструктив считать будет человек с форума.Киси отдыхает.

 

Михаліву дуже дякую за відповідь!

 

Сори, помнился вот такой пост:

www.stroimdom.com.ua/forum/vbfavorites.php?do=add&entry_type=post&entry_id=1626597

и вот такой:

www.stroimdom.com.ua/forum/vbfavorites.php?do=add&entry_type=post&entry_id=1627423

 

Понимается- творческий поиск!!!!!!

 

Если не затруднит - отрекомендуйте (отрекламируйте) проектанта. Если КИСИ отдыхает - это серьёзно!!! Случается - кто-то пользуется к примеру МОНОМАХОМ - результаты - оборжаться!!!!!!!!!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...