Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Что делать если не отдают трудовую книжку

Vasper

Рекомендовані повідомлення

sanykrimea, Вам кроме звания «Человек 2011 года» еще нужно присвоить звание " Кладезь информации":D

Всем спасибо!!!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А нет у вас примера искового заявления,

Нет. Можно здесь посмотреть - Зразок. Позовна заява про витребування трудової книжки та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу

 

Или самому написать:

 

Цивільний процесуальний кодекс України

 

[spoiler=Глава 2. Пред'явлення позову. Відкриття провадження у справі]

...

Стаття 119. Форма і зміст позовної заяви

 

1. Позовна заява подається в письмовій формі.

 

2. Позовна заява повинна містити:

 

1) найменування суду, до якого подається заява;

 

2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі;

 

3) зміст позовних вимог;

 

4) ціну позову щодо вимог майнового характеру;

 

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

 

6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;

 

7) перелік документів, що додаються до заяви.

 

3. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.

 

4. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.

 

5. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

 

6. До позовної заяви, що подається у випадках, визначених частиною третьою статті 118 цього Кодексу, мають бути додані копії ухвали про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу або ухвали про скасування судового наказу.

 

 

7. У разі пред'явлення позову особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

 

8. Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.

 

9. Позовна заява, подана після забезпечення доказів або позову, повинна містити, крім зазначеного у частині другій цієї статті, відомості про забезпечення доказів або позову.

 

 

 

 

(ссылка устарела)

 

[spoiler=Стаття 119. Форма і зміст позовної заяви]

 

...

1. По формі, позовна заява є письмовим документом. Письмова форма вважається додержаною, якщо позовна заява викладена на папері. Вимог до формату паперу не передбачено, однак традиційним є використання формату А4. Текст може бути надрукований або написаний від руки. Колір чорнила може бути будь-яким.

 

2. Процесуальне законодавство не передбачає обов‘язкової форми (шаблону) позовної заяви. Однак закон встановлює обов’язкові її реквізити. Від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи. Законодавство не вимагає матеріально – правового обґрунтування вимог, однак обґрунтування позову не правовими фактами може негативно вплинути на наслідки вирішення вимоги по суті.

 

 

и куда его собственно подавать?

Кодекс законів про працю України

 

[spoiler=Глава XV Індивідуальні трудові спори]Стаття 221. Органи, які розглядають трудові спори

 

Трудові спори розглядаються:

 

1) комісіями по трудових спорах;

 

2) районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами.

 

Такий порядок розгляду трудових спорів, що виникають між працівником і власником або уповноваженим ним органом, застосовується незалежно від форми трудового договору.

 

Установлений порядок розгляду трудових спорів не поширюється на спори про дострокове звільнення від виборної платної посади членів громадських та інших об'єднань громадян за рішенням органів, що їх обрали.

 

...

 

Стаття 231. Розгляд трудових спорів у районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах

 

У районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах розглядаються трудові спори за заявами:

 

1) працівника чи власника або уповноваженого ним органу, коли вони не згодні з рішенням комісії по трудових спорах підприємства, установи, організації (підрозділу);

 

2) прокурора, якщо він вважає, що рішення комісії по трудових спорах суперечить чинному законодавству.

 

Стаття 232. Трудові спори, що підлягають безпосередньому розглядові у районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах

 

Безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах розглядаються трудові спори за заявами:

 

1) працівників підприємств, установ, організацій, де комісії по трудових спорах не обираються;

 

2) працівників про поновлення на роботі незалежно від підстав припинення трудового договору, зміну дати і формулювання причини звільнення, оплату за час вимушеного прогулу або виконання нижчеоплачуваної роботи, за винятком спорів працівників, вказаних у частині третій статті 221 і статті 222 цього Кодексу;

 

....

 

 

Стаття 233. Строки звернення до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за вирішенням трудових спорів

 

Працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення - в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

 

У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

 

Для звернення власника або уповноваженого ним органу до суду в питаннях стягнення з працівника матеріальної шкоди, заподіяної підприємству, установі, організації, встановлюється строк в один рік з дня виявлення заподіяної працівником шкоди.

 

Встановлений частиною третьою цієї статті строк застосовується і при зверненні до суду вищестоящого органу або прокурора.

 

Стаття 237*. Відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди

 

Відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

 

Порядок відшкодування моральної шкоди визначається законодавством.

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну я еще кое-что знаю, чего не сказал sanykrimea:oops:

Есть такая организация, как прокуратура. Почитайте з-н о ей. В функции прокурорского надзора входит , в том числе, и контроль соблюдения законодательства о труде. И в отличии от комитета по надзору за соблюдением законодательства о труде (нифига мне не помогли-да их вообще на область-3 человека) и судов, длящихся годами-это работает мгновенно.

Расклад такой-о прокурорской проверке не нужно предупреждать заранее, как например, о налоговой. А прокурор уже, проверив фирму, может инициировать-налоговую, КРУ, пожарную инспекцию и т.д.

Поэтому, визит прокуроской проверки обходится работодателю дороже всех...

У меня жене не хотели отдавать трудовую-написал заявление в прокуратуру-как ее доверенное лицо, не забыл указать телефончик руководителя...На следующий день ему позвонили, представились, попросили изложить суть дела-шоб казенный бензин не катать...Через 2 часа жене отдали трудовую

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну я еще кое-что знаю, чего не сказал sanykrimea:oops:

Есть такая организация, как прокуратура. Почитайте з-н о ей. В функции прокурорского надзора входит , в том числе, и контроль соблюдения законодательства о труде. И в отличии от комитета по надзору за соблюдением законодательства о труде (нифига мне не помогли-да их вообще на область-3 человека) и судов, длящихся годами-это работает мгновенно.

Расклад такой-о прокурорской проверке не нужно предупреждать заранее, как например, о налоговой. А прокурор уже, проверив фирму, может инициировать-налоговую, КРУ, пожарную инспекцию и т.д.

Поэтому, визит прокуроской проверки обходится работодателю дороже всех...

У меня жене не хотели отдавать трудовую-написал заявление в прокуратуру-как ее доверенное лицо, не забыл указать телефончик руководителя...На следующий день ему позвонили, представились, попросили изложить суть дела-шоб казенный бензин не катать...Через 2 часа жене отдали трудовую

Тоже как вариант!!))))) Действует безотказно и авторитетно!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

+1 насчет прокуратуры. Сами они не придут, но передадут на проверку в управление труда - а те так задолбут -мало не покажется.

 

З.Ы. если у директора есть хоть капля здравого смысла- он сам заинтересован книгу отдать в день увольнения. если вы не материально ответственный и т.д. и т.п. - то ему нагадить вам грамотно будет крайне сложно.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...

скажіть будь ласка, я звільнилась дві неділі назад, но мені не повертають трудову книжку, мотивують що загубили, коли пригрозила судом тто мені швиденько "состряпали" нову трудову і пишуть офіційні листи щоб я явилась за трудовою, но то ж не моя, і там не весь стаж

що підскажете????

один ньюанс я до цього була директором, мені не віддає трудову власник із кадровиком

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так в суде они скажут, что книжка в ваш период потерялась, получается... с кем судиться?

 

 

я бы порекомендовал в управление труда сходить к своему инспектору. встречаются вменяемые люди. ему же и разбираться в случае жалоб и пр.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені дуже потрібна консультація.... будь ласка допоможіть..

я звільнилась з роботи.. 17.10 я пішла но в мене була невикористана відпустка, то офіційно я вважаюсь звільненна 26.10.... до 6 числа я попросила підготувати мені довідки про доходи, характеристику, довідки про доходи, особову картку працівника.... вони все соглашались писати і віддавати, но напередодні сказали що трудову втратили,...і невіддавали.... за законом вони зобовязані віддати мені трудову в день звільнення, но як сказали що немає трудової то чого я маю приходити на підприємство.... наскільки мені сказали кадровики, що дозволяється протягом пяти днів після звільнення віддати, то 30 числа я телефоную на підприємство і кажу що завтра останній день коли треба віддати трудову, а ні то я подам в суд...то вони мені самі сказали що зробили нову трудову, лиш із занесенням періоду праці у них. і написали офіційний лист що я неявляюсь за трудовою.(тобто роблять офіційно мене винною), будь ласка поможіть мені....

консультувалась з юр консультації (благодійній, безоплатній - може тому вони мені так відповіли) що це не варто того... забирати нову книжку і все....

я нерозумію а що далі....

вони знову будуть обманювать людей...

поможіть!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы точно директором работали?

 

Расчет забрали?

 

нет трудовой - - нет расчета - получаете среднюю зарплату.

 

я бы на их месте отправил вам заказным письмом уведомление о необходимости забрать трудовую и т.д. и т.п.

Или акт об отказе забрать трудовую, подписанный группой товарищей

 

 

Стаття 47. Обов'язок власника або уповноваженого ним органу провести розрахунок з працівником і видати йому трудову книжку

Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.

 

У разі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу він зобов'язаний також у день звільнення видати йому копію наказу про звільнення з роботи. В інших випадках звільнення копія наказу видається на вимогу працівника.

 

Стаття 116. Строки розрахунку при звільненні

 

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

 

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

 

 

 

Стаття 117. Відповідальність за затримку розрахунку при звільненні

 

В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

 

из ст. 235

У разі затримки видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

 

 

Сходили бы все-таки в Управление труда

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

консультувалась з юр консультації (благодійній, безоплатній - може тому вони мені так відповіли) що це не варто того... забирати нову книжку і все....

 

Прицепится юридически к кадровикам практически не за что:

Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників

5. Дублікат трудової книжки

 

5.1. Особа, яка загубила трудову книжку (вкладиш до неї), зобов'язана негайно заявити про це власнику або уповноваженому ним органу за місцем останньої роботи. Не пізніше 15 днів після заяви, а у разі ускладнення в інші строки власник або уповноважений ним орган видає працівнику іншу трудову книжку або вкладиш до неї (нових зразків) з написом "Дублікат" в правому верхньому кутку першої сторінки.

 

5.2. Дублікат трудової книжки або вкладиш до неї заповнюється за загальними правилами. У розділи "Відомості про роботу", "Відомості про нагородження" і "Відомості про заохочення" при заповненні дубліката вносяться записи про роботу, а також про нагородження і заохочення за місцем останньої роботи на підставі раніше виданих наказів (розпоряджень).

 

5.3. Якщо працівник до влаштування на це підприємство вже працював, то при заповненні дубліката трудової книжки в розділ "Відомості про роботу" у графу 3 спочатку вноситься запис про загальний стаж його роботи до влаштування на це підприємство, який підтверджується документами.

Загальний стаж роботи записується сумарно, тобто зазначається загальна кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на якому підприємстві, в які періоди часу і на яких посадах працював у минулому власник трудової книжки.

Після цього загальний стаж, підтверджений належно оформленими документами, записується по окремих періодах роботи в такому порядку: у графі 2 зазначається дата прийняття на роботу; у графі 3 пишеться найменування підприємства, де працював працівник, а також цех (відділ) і посада (робота), на яку було прийнято працівника. Запис у дублікаті трудової книжки відомостей про роботу за сумісництвом та за суміщенням професій провадиться за бажанням працівника.

Якщо з поданих документів видно, що працівник переводився на іншу постійну роботу на тому ж самому підприємстві, то про це робиться відповідний запис.

Після цього у графі 2 записується дата звільнення, а у графі 3 - причина звільнення, якщо у поданому працівником документі є такі дані.

У тому разі, коли документи не містять повністю зазначених вище даних про роботу у минулому, в дублікат трудової книжки вносяться тільки ті дані, що є у документах.

У графі 4 зазначаються найменування, дата і номер документа, на підставі якого проведено відповідні записи у дублікаті. Документи, що підтверджують стаж роботи, повертаються їх власнику. Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний сприяти працівникові в одержанні документів, які підтверджують стаж його роботи, що передував влаштуванню на це підприємство.

...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ага мені виплатили мінімальну заробітну плату, і сказав власник що попробуй ені докажи що я маю тобіі більше плати

з усіма працівниками уклали трудовий договір, а щодо укладання трудоговору зі мною була відмова

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ага мені виплатили мінімальну заробітну плату, і сказав власник що попробуй ені докажи що я маю тобіі більше плати

з усіма працівниками уклали трудовий договір, а щодо укладання трудоговору зі мною була відмова

 

Если Вас взяли на работу и выплачивали зп какое-то время, то трудовой бессрочный контракт считается заключенным в устной форме :).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

це то я розумію, но щомісяця виплачувалсь різна зарплата у відповідності до усних домовленостей 1100+3% від обігу фірми, от набігало 2000, 3000,4000 грн, ось останні суми мені закривались офіційно і нараховувались на зарплатну картку...

а востанній місяць лиш мінімальна заробітна плата і все...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

це то я розумію, но щомісяця виплачувалсь різна зарплата у відповідності до усних домовленостей 1100+3% від обігу фірми, от набігало 2000, 3000,4000 грн, ось останні суми мені закривались офіційно і нараховувались на зарплатну картку...

а востанній місяць лиш мінімальна заробітна плата і все...

 

по средней за последние два месяца посчитать должны, вроде бы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

скажіть будь ласка, я звільнилась дві неділі назад, но мені не повертають трудову книжку, мотивують що загубили, коли пригрозила судом тто мені швиденько "состряпали" нову трудову і пишуть офіційні листи щоб я явилась за трудовою, но то ж не моя, і там не весь стаж

що підскажете????

один ньюанс я до цього була директором, мені не віддає трудову власник із кадровиком

А разве сейчас Трудовая книжка-не пережиток прошлого? Вроде,все данные хранятся в налоговой... Я новую всегда приношу.:) (дома пачка и заполненных ,и чистых-на всякий случай..)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А разве сейчас Трудовая книжка-не пережиток прошлого? Вроде,все данные хранятся в налоговой... Я новую всегда приношу. (дома пачка и заполненных ,и чистых-на всякий случай..)

 

Пережиток. И вся страна - сплошной пережиток.

Поэтому трудовую лучше содержать в порядке.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

если трудовая безвозвратно утеряна,то Пенсионный фонд и фонд занятости принимают стаж по персонификации после 2000 года,за период до 2000 года собрать справки с мест работы с указанием номеров приказов на прием и увольнение.по справкам работодатель,потерявший трудовую,обязан сделать дубликат. В фонды можно сдавать справки без трудовой. В справках ТОЛЬКО подпись керівника.

 

могу посоветовать хорошего консультанта по трудовому праву для составления исков,писем в прокуратуру , исполнительную службу и т.д.(платно,недорого).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот легко сказать "собрать справки с мест работы с указанием номеров приказов на прием и увольнение"

А как это сделать?

Привожу пример:

Трудовая деятельность началась в 1986 году на территории России.

После были украинские частные предприятия, которые давно позакрывались. Никаких контактов и следов не осталось.

Трудовую книжку украли вместе с сейфом (вынесли) на настоящем месте работы.

Прежний работодатель говорит, что не сохранил копии трудовой книжки.

С 2000 года восстановить деятельность возможно. - Предприятия ещё "живы".

А что делать с предыдущим стажем?

Может кто сможет что-либо подсказать.

Джойка, возможно Ваш консультант....

Не безвозмездно!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...