Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Слободарий

Пользователи
  • Публікації

    2 634
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Персональная информация

  • Откуда
    Київ
  • Пол
    Мужской

Відвідувачі профілю

13 832 перегляда профілю

Слободарий's Achievements

Звезда

Звезда (9/13)

  • Начинающий собеседник
  • Начало популярности
  • Популярность
  • Первый пост
  • 10 комментариев

Recent Badges

1,1 к

Репутація

  1. Насправді трохи більше. Ще є трьохзонний тариф. 6,48/4,32/1,73 ІМХО більш доцільний для систем з акумулятором.
  2. Умовний найбільш поширений залізофосфатний акумулятор 280Аг, 3,2В коштує приблизно 2000 грн. (наспрвді трохи більше, але я рахую зараз без калькулятора, то хай так буде) Він запасає приблизно 1кВтг енергії (знов округлено) І має запас життя (якщо вірити продавцям) 4000 циклів. В такому разі, якщо знехтувати втратами перетворення, то перенесення (одним акумулятором) 4000 кВтг з ночі на день коштуватиме 2000 гривень. Тобто, витрати на амортизацію акумулятора складуть 50 копійок на кіловатгодину. Розрахунок приблизний. Якщо комусь треба точніше - підставте свої цифри. Якщо не помиляюся, цикл життя акумулятора вважається завершеним при зменшенні ємності до 80%
  3. Панелі деградуватимуть через природні фактори, тобто, якщо Ви не будете використовувати електрику, вони все одно деградуватимуть так само. З інвертором трошки інакше. При меншому навантаженні він має пропрацювати довше, але пропорція буде не пряма, строк роботи силових напівпровідників буде залежати від навантаження. А, наприклад, електролітичні конденсатори деградуватимуть з часом.
  4. Ситуацію 2022р пам'ятаємо. Можливо багато хто приймав рішення виходячи з того що енергії не буде часто і довго. В усякому разі у нас було так. А потім, коли все налагодилося почалося чухання потилиці і пошук ідей як би ці витрачені кошти зробити інвестиціями і отримати з них якусь користь. В моєму випадку для літа достатньо 3 кВт панелей, а для зими потрібно 120кВт (бо на електриці все). Все, що буде більше 3кВт викликатиме бажання якось використати надлишки. (а зараз є 5,5кВт) Лишати 3кВт при дешевих панелях було нерозумно, бо восени і навесні не вистачало, але літом утворюються надлишки. Зелений тариф при невеликому надлишку оформити не завжди зручно. Може бути багатоквартирний будинок і треба підписи всіх сусідів, також у мене однофазний інвертор, але трьохфазне підключення і треба щось з цим робити - або міняти інвертор на трьохфазний, або докупати трьохфазний, або докупати електромобіль. Тобто потрібно рішення, додаткові вкладення, час і бажання цим займатись. Ну і трошки лякає можливість виникнення тяганини при оформленні ЗТ. І все це заради перспективи заробити одну - дві тисячі на місяць.
  5. А навіщо ж він тоді потрібен? Як розумію, ідея в переведенні системи всього помешкання в систему з ізольованою нейтраллю, коли за любий один провід можна безкарно вхопитись.
  6. «Питання вирішено. Справа в розпіновці кабеля.
    Після перекомутації одного провідника все владналося!
    Дякую всім хто бажав мені успіху!»

     

    підкажете як саме ви перекомутували провідник ? 

    1. Слободарий

      Слободарий

      Вибачаюсь, давно вже було. Все знаходив в Інтернеті на сайтах виробників. Зараз не пам'ятаю.

  7. Скажіть, а коли Ви міряли, інвертор якось до мережі був підключений? Чи тільки до акумулятора?
  8. Маю гарантійку від відомого інсталятора. Там написано, що негарантійний випадок, це коли струм панелей більше ніж на 30% номіналу інвертора. Сиджу чухаю репу. Все вже стоїть. Запасу немає.
  9. Це можна порахувати. Якщо ліньки згадувати формули - запитайте в Чат ЖПТ. Будете знати до Вата.
  10. Це ви теоретично чи практично стверджуєте? Як там ваш МРРТ? Запрацював вже? Зараз сонячні панелі "в середньому" коштують дешевше ніж акумулятори. І якщо постає необхідність щось збільшити, то дешевше вийде доставити панелей, якщо є куди. Схід-захід це зручно зараз, літом, коли сонце ходить більше 180 градусів навколо. Зимою воно буде з 10 до 16 і не високо. І електрика буде більш потрібна аніж влітку. Тому (ІМХО) доцільніше розміщувати панелі на південь і мати акумулятори на решту доби. І якщо взимку ви зможете хоч щось видобути собі з тих панелей, то решту року і поготів.
  11. Маю Дею і теплі спогади про ПовМр, який був першим, але малопотужним. ПовМр мав нижче власне споживання (можливо тому, що був менш потужним) ПовМр умів заряджати акумулятор у вимкненому стані, це актуально для зими, і коли немає споживання і мала генерація. ПовМр умів дивитись на споживання, і якщо воно низьке, то вимикався задля економії енергії і кожні п'ять секунд перевіряв споживання, щоб ввімкнутись при потребі. Деє так не вміє. Це був найдешевший тоді інвертор на 24В.
  12. Якісь дивні межі напруги для сонячних елементів... Чи дійсно в інверторі є МРРТ? У вас вказаний сонячний струм аж 80А. Ви можете додаткові панелі з'єднати паралельно і використовувати. А потім для інвертора з високовольтним входом перекомутувати їх послідовно. Якщо в наявному інверторі немає МРРТ, то більше 40В йому давати по сонячному входу немає сенсу. Поміряйте струм по сонячному входу і до акумулятора. Якщо вони однакові, то МРРТ немає. А якщо у Вас подається з сонячного поля велика напруга, то Ви зможете пожвавити роботу інвертора з'єднавши всі панелі паралельно.
×
×
  • Створити...