Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Повітряне опалення на основі камінної топки

дениска 1981

Рекомендовані повідомлення

Сразу отбрасываю варианты сочетания"теплоемких коробов" конвекционных каминов и пр. "чудесных приблуд".

А чого так?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В связи с тем, что закончились дрова для камина

В этот раз по дороге с работы заехал не в эпицентр, а на производство, где купил RUF из мелкой опилки (менее 2мм) и как заверил производитель, что ничего кроме дуба в них нет. Кстати, он предлагал варианты с корой, со смешанным породами дерева, из сосны и пр. соответственно по меньшей цене. Короче взял "топчик" - дуб из мелкой опилки процентов на 30 дешевле эпицентровского

Вечер добрый)

А где этот производитель?

Спасибо

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По поводу воздушного отопления и инерции. Есть известный недостаток воздушного отопления: нормальная циркуляция воздуха происходит до тех пор пока горят дрова и топка горячая. Сразу отбрасываю варианты сочетания"теплоемких коробов" конвекционных каминов и пр. "чудесных приблуд".

В связи с тем, что закончились дрова для камина решил попробовать ещё раз брикеты RUF, к которым относился со скепсисом после опыта использования сосновых брикетов из эпицентра, в которые добавлена кора и наклеена этикетка "дуб". Кстати, написал тому производителю, почему "дуб" пахнет сосной и тот отморозился.

В этот раз по дороге с работы заехал не в эпицентр, а на производство, где купил RUF из мелкой опилки (менее 2мм) и как заверил производитель, что ничего кроме дуба в них нет. Кстати, он предлагал варианты с корой, со смешанным породами дерева, из сосны и пр. соответственно по меньшей цене. Короче взял "топчик" - дуб из мелкой опилки процентов на 30 дешевле эпицентровского "дуба". Уложил пол пачки на дно (5 брикетов) и сверху дров для розжига сверху вниз. К моему удивлению, топка отдавала заметно тепло до 7 часов. За бортом сегодня не холодно в Киеве, но и топку я полную не грузил. Короче, брикеты брикетами рознь и если купить по хорошей цене качественный брикет, то вполне можно рассматривать как годное топливо для отопления (не для красоты огня), так как горение не интенсивное (нет языков пламени в дымоход), не замечено копчения стекла и особо порадовала длительность горения.

 

Я как-то заказал производителю 200 кг RUF для пробы. Когда это выгрузили, обнаружилось, что под ними стоит лужа воды. В итоге они сохли почти год, а потом стали разваливаться в труху. Вот такой мой опыт с ними. Сейчас беру дубовые колотые дрова по 750 грн/складометр, они стоят все полгода и топлю ими. Мне нравится. И еще, когда камин не горит, в воздуховодах практически нет движения воздуха, не хватает тяги для этого.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В связи с тем, что закончились дрова для камина

В этот раз по дороге с работы заехал не в эпицентр, а на производство, где купил RUF из мелкой опилки (менее 2мм) и как заверил производитель, что ничего кроме дуба в них нет. Кстати, он предлагал варианты с корой, со смешанным породами дерева, из сосны и пр. соответственно по меньшей цене. Короче взял "топчик" - дуб из мелкой опилки процентов на 30 дешевле эпицентровского

Вечер добрый)

А где этот производитель?

Спасибо

 

Да не хочу его рекламировать, вдруг у него брак будет или ещё чего. Могу сказать как выглядит качественный брикет: структура как у ДВП, стружку не видно, так как она мелкая, светлый, не разваливается, не пахнет сосной. Ну и заехать, если есть возможность на его производство и взять на пробу пару упаковок.

 

Добавлено через 5 минут

А чого так?

Изучая вопрос для себя сделал вывод, что смешивать "тепловентилятор" с "масляным радиатором" нет никакого смысла. Либо прибор, который отдает инфракрасное тепло через нагретые поверхности либо через конвекцию горячего воздуха. У каждого есть плюсы и минусы.

 

Добавлено через 1 минуту

Я как-то заказал производителю 200 кг RUF для пробы. Когда это выгрузили, обнаружилось, что под ними стоит лужа воды. В итоге они сохли почти год, а потом стали разваливаться в труху. Вот такой мой опыт с ними. Сейчас беру дубовые колотые дрова по 750 грн/складометр, они стоят все полгода и топлю ими. Мне нравится. И еще, когда камин не горит, в воздуховодах практически нет движения воздуха, не хватает тяги для этого.

 

Мне тоже нравится дуб, но найти его сухой практически не реально. Ну и если как сейчас мне нужно немного до окончания сезона, то купить его мелкими партиями проблематично.

IMG_20210308_124728.thumb.jpg.bda11b49f9ff46449d0428a934a51b84.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я бы такого не делал.

позавчерашний день.

как елемент интерьера ОК.

Тогда вам в другую ветку форума:

"Дизайн интерьера дома или квартиры".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тогда вам в другую ветку форума:

"Дизайн интерьера дома или квартиры".

 

я сам разберусь где мне быть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Изучая вопрос для себя сделал вывод, что смешивать "тепловентилятор" с "масляным радиатором" нет никакого смысла. Либо прибор, который отдает инфракрасное тепло через нагретые поверхности либо через конвекцию горячего воздуха. У каждого есть плюсы и минусы.

Не надто далеко ви просунулись у своїх дослідженнях. Змішаним системам присвячений цілий розділ 7. Конвекційна піч у TR-OL2006:

attachment.php?attachmentid=713937&stc=1&d=1615205522

 

Розрахунки там даються загальні, тобто камін, як частковий випадок, теж може бути розрахований.

KP.thumb.PNG.8044adbafa825c236c7fb0a626142977.PNG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Достатньо далеко, щоб зробити висновки виключно для себе. Якщо ви відкрили TROL і вважаєте, що просунулися у цьому питанні, то дайте якісь розрахунки, наприклад, яка потужність топки має забезпечувати нагрів маси, яка маса теплоакумулюючого димоповороту, яка буде температура димогазів після охолодження в цьому димоповороті, яка має бути висота димаря, щоб забезпечити необхідну тягу всієї конструкції, який розмір всієї інсталяції в домі вийде і нарешті скільки буде запасатись тепла у цій залізяці іншими словами скільки тепла вона віддасть після прогорання палива. Я питаю без троллінгу. Справді буде цікаво тим, хто над цим думає.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Достатньо далеко, щоб зробити висновки виключно для себе. Якщо ви відкрили TROL і вважаєте, що просунулися у цьому питанні, то дайте якісь розрахунки, наприклад, яка потужність топки має забезпечувати нагрів маси, яка маса теплоакумулюючого димоповороту, яка буде температура димогазів після охолодження в цьому димоповороті, яка має бути висота димаря, щоб забезпечити необхідну тягу всієї конструкції, який розмір всієї інсталяції в домі вийде і нарешті скільки буде запасатись тепла у цій залізяці іншими словами скільки тепла вона віддасть після прогорання палива. Я питаю без троллінгу. Справді буде цікаво тим, хто над цим думає.

Вірно тоді сказати, що ви не розумієте як працює акумуляція та конвекція в камінах, тому у вашому випадку видовжувати віддачу тепла варіаціями палива виправдано.

P.S. Ця книжка доступна до вільного скачування, складних формул там немає, зате доступно пояснює що і як робити. Просто рекомендую.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оцінка моїх знань тут думаю нікому не цікава.

Якщо в ТРОЛІ немає нічого складного, просто скажіть, яка теплеоккумулююча маса скільки дасть кВт тепла і скільки воно буде віддаватись в часі? Наприклад, маса N буде віддавати перші 4 години в середньому XкВт, наступні 4 години YкВт. Просте питання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оцінка моїх знань тут думаю нікому не цікава.

Якщо в ТРОЛІ немає нічого складного, просто скажіть, яка теплеоккумулююча маса скільки дасть кВт тепла і скільки воно буде віддаватись в часі? Наприклад, маса N буде віддавати перші 4 години в середньому XкВт, наступні 4 години YкВт. Просте питання.

Так не рахують. Є тепловіддача 1м.кв. в годину в залежності від товщини стінки. Є ефективна теплоємність каменю. Є віддана потужність від закладки чи серії. Є частка, яка не піде на конвекцію та випромінювання через скло. От ці кіловати в камені діляться на тепловіддачу метрів квадратних для отримання годин. Вхідні дані по тепловіддачі беруться саме з книжечки. Решта даних беруться з Вікі та інших відкритих джерел. Очевидно, що якщо є ще й конвекція, то віддача тепла йтиме і внутрішніми стінками облицювання. Конвекція рахується по тій самій книжечці через січення решіток, теплоємність потоку та його швидкість.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

просто скажіть, яка теплеоккумулююча маса скільки дасть кВт тепла і скільки воно буде віддаватись в часі?

Без всякой математики: у меня обогреваемая площадь 95 м2, газовый котел берет 3-5 м3 в сутки (это 30-50 кВт), когда зажигаю топку 14 кВт и делаю вечером примерно 4 закладки дров по 5 кг (это 70 кВт), то следующие два дня газовый котел тупо не включается. И никаким топочный порталом или теплоаккумулятором вы столько не запасете, только конвекция + полностью кирпичные стены

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все класно, але я прошу саме вас зробити примітивний розрахунок, щоб зрозуміти, що комбінувати конвекційний прилад з теплоакумулюючою масою є зручним способом подовжити час між закладами дров.

Давайте, я допоможу з початковими умовами: тепловитрати дому - 6кВт.

Треба розрахувати потужність топки (зі склом) та теплоакумулюючу масу конвекційного приладу, щоб можна було хоча б 6 годин підтримувати комфорту температуру. Комфортна температура нехай буде 20-24С.

 

Добавлено через 15 минут

Без всякой математики: у меня обогреваемая площадь 95 м2, газовый котел берет 3-5 м3 в сутки (это 30-50 кВт), когда зажигаю топку 14 кВт и делаю вечером примерно 4 закладки дров по 5 кг (это 70 кВт), то следующие два дня газовый котел тупо не включается. И никаким топочный порталом или теплоаккумулятором вы столько не запасете, только конвекция + полностью кирпичные стены
.

Мне кажется даже расчетов не нужно делать, что бы понять на уровне интуиции, что в теплоемкой тяжёлой печи практически все полезное тело идёт на нагрев массы несколько тонн кирпича, которая потом отдает тепло так же медленно как и набирает, а в конвекционном камине с теплоаккумулятором условно 30% будет выходить через стекло, 50% через конвекцию воздуха, остальное будет условно накапливаться в этих 500кг чего-то нано теплоемкого. Не сложно понять, что на момент накопления чего-то существенного в тех несчастных пару сотен кг за счёт двух основных "выходов" тепла в помещении будет перегрев либо если не перегревать, то эти "кирпичи" в конвекционном коробе накопят тепла как диван со шкафом напротив камина.

Повторю, что это моё мнение основное на неглубоком изучении вопроса. Есть тут люди, которые претендуют на большие знания, по этому предлагаю показать расчет хотя бы на пальцах.

Змінено користувачем douglas
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Без всякой математики: у меня обогреваемая площадь 95 м2, газовый котел берет 3-5 м3 в сутки (это 30-50 кВт), когда зажигаю топку 14 кВт и делаю вечером примерно 4 закладки дров по 5 кг (это 70 кВт), то следующие два дня газовый котел тупо не включается. И никаким топочный порталом или теплоаккумулятором вы столько не запасете, только конвекция + полностью кирпичные стены

 

Почему-то мне кажется, что заморачиваться с теплоаккумуляторами каминной топки вам не стоит. У вас есть газ. Это самое дешевое отопление на сегодня. Зачем палить кучу денег в ненужную вещь? Лучше вложите их в утепление дома, это окупится быстрее.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все класно, але я прошу саме вас зробити примітивний розрахунок, щоб зрозуміти, що комбінувати конвекційний прилад з теплоакумулюючою масою є зручним способом подовжити час між закладами дров.

Давайте, я допоможу з початковими умовами: тепловитрати дому - 6кВт.

Треба розрахувати потужність топки (зі склом) та теплоакумулюючу масу конвекційного приладу, щоб можна було хоча б 6 годин підтримувати комфорту температуру. Комфортна температура нехай буде 20-24С.

 

6*6кВт*год=36кВт*год. Ефективне згорання є 70% закладки в годину, тоді це буде 25,2кВт*год. Камінні топки на таке не розраховані, тому вхідні дані одразу не вірні.

Та навіть так підійдемо:

Калорійність дров візьмемо 3,3кВт*год/кг для ефективної топки, тоді

36кВт*год/3,3кВт*год/кг=10,9кг->11кг закладка. Це пічна закладка, а не камінна.

 

"К моему удивлению, топка отдавала заметно тепло до 7 часов."

Це скоріш за все самообман. Є ефективна тепловіддача, а є відчуття, що топка щось там віддає. В сучасних шамотованих подових камінах зранку ще є жар під попелом, топка ще тепла, але ніхто не рахує, що вона віддавала 12 годин.

 

У вас чугунка, так? Ефективність вашої чавунки на рівні 50%. Я можу здогадуватись, що закладки на фото десь 10кг, подачу повітря знижуєте для видовження часу горіння-тління, тоді буде 10кг*3,6*50%=18кВт. Якщо стає на 6годин, то 18/6=3кВт ви в середньому добуваєте. А в задачу подали 6кВт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як можуть бути не вірними вхідні дані? :) 6кВт тепловитрати будинку це як раз дуже усередненні значення для будинку 70-90 кв.м. і звичайна 150 кг топка в конвекційному виконанні дуже просто зможе компенсувати ці витрати.

І причому тут моя топка до задачі? Задача була дуже проста - розрахувати теплоаккумулюючу масу в кг для конвекційного каміну, щоб компенсувати тепловитрати 6кВт на годину хоча б на 6 годин роботи після прогоряння палива. Але ви з нею не впорались покищо. Так в мене звичайна дешева топка з подачею повітря ззовніі і навіть в ній через 8 годин може бути жар під попелом. "Самообман" це знову ваша оцінка. Я заміряв температуру з рішітки на другому поверсі, а не шукав жар під попелом. І звідки 3,3кВт і причому тут дрова?! Я писав про брикети ruf з калорійностю 4500ккал, що в кВт буде близько 5кВт/кг.

Але питання комбінації ковекційного каміну зі склом та теплоакумулюючої маси ви не розкрили. Але сподіваюсь вже самі відчуваєте, що реалізація цієї комбінації дуже непроста. Я можу зробити розрахунки тут щоб це було наглядніше, але не буду із-за того, що мене звинуватили у недостатніх знаннях, а не я. Резюмуючи хочу повторити, якщо треба потужний, невеликий за розміром, не дорогий опалювальний прилад з великим діапазоном модуляції по потужності, з можливістю розводки повітря по приміщенням, можливістю швидкого нагрівання та припинення роботи, можливістю спостеріганням за вогнем через велике скло, то вибір за конвекційним приладом зі всіма його недоліками (перегріте повітря, необхідність постійно підтримувати горіння та ін.) Якщо не треба велика потужність, є місце, кошти і основа під будівництво, то вибір за опалювальним приладом, якій передає тепло через нагріті поверхні (піч, гіпокауст та ін.) з великою масою зі всіма перевагами (м'яке тепло, тривала віддача тепла, можливість влаштовувати теплі лежаки/сидіння та ін.). Повторюю вкотре, це моя думка, яка основана на не надто глибоких знаннях. Та досі мене не переконали в іншому, а саме в ефективності поєднання цих двух приладів в одному.

До речі, по темі того з чого я почав, а саме тривалістю горіння брикетів. На фото 8 брикетів після 6 годин горіння.

IMG_20210310_001626.thumb.jpg.3c8d44504efc88f7def159d39f33bcc4.jpg

Змінено користувачем douglas
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви хочете закласти після прогорання акумуляцію на 6 годин по 6кВт*год? Все дуже просто: Q=mCdT, m=Q/CdT=36*3600/0,84/50=3085кг. Це чистий акумулятор.

 

Але перед тим питали розрахувати від закладки:

Від закладки 0,3 забере скло, залишиться 25,2кВт. Ємність самої топки візьмемо на рівні шамотних 250кг. Вони запасуть 3кВт, і того залишиться 22,2кВт. Поки топка горить, вона і гріє, тобто 10,8кВт забрало скло. Віддавало 3 години, тобто 3,6кВт*год. Топка гріє тих же ж 3 години конвективно. Лишається 3 години акумуляції. Це половина потужності від залишкової конвекції і без теплоємності топки, тобто 0,616/2*36=11,1кВт. Тоді m=Q/CdT=11,1*3600/0,84/50=950кг. Не фіг знати шо для димообороту.

 

А ще можна димооборот і теплоємне облицювання. Облицювання 0,5кВт/м.кв., візмемо 80кг на метрі, 2 кіловати нехай далі йде в залу випромінюванням, тоді 4*8=320кг, і того димооборот 630кг. Випромінювальних 2*6=12кВт, тоді на чисту конвекцію лишиться 25,2-12=13,2кВт. 13,2/6=2,2кВт. Решітки беруться 240*2,2=528см.кв. Якщо класичні, то 528*2=1056см.кв. Ну і якщо дві кімнати, то по 528см.кв. в кожну, тобто по 17*30 в кожну кімнату.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

О. Вже стає цікаво, але головне питання поки не розкрито))

Ви розрахували масу 3т для того щоб хоча б і не рівномірно, але якось віддати 36кВт протягом 6 годин. Далі ви відмінусували тепло, яке буде генерувати топка, скло, облицювання. Ні, не згоден. Ми порівнюємо конвекційний прилад з "гібридним". То що вийде через скло, конвекцію при горінні та що запасе топка в розрахунок не має йти, тому що все це є у звичайного конвекційного приладу з яким ми порівнюємо переваги "гібрида". Ми почали дискусію з того, що подовжувати тепловіддачу за рахунок тривалого горіння брикетів не так ефективно, як поставити всередину теплонакопичувальну масу. І в результаті розрахунків, щоб із конвекційного каміну зробити "гібрид", якій буде 6 годин ще віддавати тепло після прогорання палива, треба в середину запхнути 3т чогось. І тепер найцікавіще, з якою потужністю і скільки часу має працювати топка щоб повністю "зарядити" теплоаккумулюючу масу 3т? Зразу підводжу до другого питання, яка температура буде в приміщенні на момент "повної зарядки" маси, враховуючи те, що під час зарядки топка буде випромінювати через скло і віддавати тепло через конвекційні решітки.

П.с. 3т це вже маса середньої печі з 700-800 цеглин.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви нічого не зрозуміли. Це окремі випадки. Чистий акумулятор, потім випадок для акумуляції з конвекцією, потім акумуляція з конвекцією і теплоємним облицюванням.

Ніхто з каміна 3 тонни не заряджає, у цьому немає смислу. Камін не для того, щоб запасати багато тепла. Для цього є печі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3т це ваш розрахунок і він загалом вірний. Ви праві, що запасати тепло в конвекційному приладі це абсурд. Саме це із самого початку я говорив.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3т це ваш розрахунок і він загалом вірний. Ви праві, що запасати тепло в конвекційному приладі це абсурд. Саме це із самого початку я говорив.

 

Джої Трібіані з ТС "Друзі" був взірцем простого і туповатого дурника, якому подобались гарне життя і смачна їжа. За це ми його й любили: кожен знаходив у ньому якісь свої погані, але такі життєві риси.

 

У одній із серій він стояв біля чужого Порше і йому зробили комплімент. Він так захопився, що купив мерч від Порше і натирав машину воском, розповідаючи усім, як це круто мати Порше. Коли прийшов власник і забрав авто, Джої побудував картонний макет з коробок і накрив його автомобільним захистом від сонця. Поряд грались підлітки і один з них лапаючи м'яча впав на коробки якраз у момент, коли Джої розповідав симпатичним дівчатам, як береже свій Порше від сонця.

Є експозиція, де Джої біля Порше, є зав'язка сюжету з плануванням як видати себе за власника Порше, є розвиток дії з натиранням воску, кульмінація з втратою декорацій і розв'язка з мораллю про те, що кіч - це соромно і ганебно.

 

attachment.php?attachmentid=714277&stc=1&d=1615636372

 

Один форумчанин, який колись замість того, щоб витратити гроші на утеплення фасаду, стелі, чи заміну вікон, чи котла, витратив кошти на кіч - морально та технічно застарілу стару чавунку. Як і наш герой з Друзів, форумчанин не намагався дивитись у майбутнє далі від получки. Завдяки вродженому бажанню шукати халяву, як і наш Джої бажаючи видати себе за власника Порше з макетом з коробок, наш форумчанин теж вийшов з ситуації і знайшов брикети.

Само собою, отримавши менше-більше нормальний розв'язок задачі з обігрівом, ігноруючи усі решта факти з зольністю, естетикою, ефективнісю та комфортом, наш герой пішов на форум розповісти про досягнення. Звичайно, у пошуку халяви він не один, адже багато кому лестить варіант Джої Трібіані: видати своє життя кращим, ніж воно є насправді, і ігноруючи вищі пріоритети, поставити камін. Визнати, що помилився і просто виходить з ситуації буде надто принизливо. Ефект кривої досвіду нам говорить чітко, що чим людина менше розуміє предмет, тим вона впевненіша у своїх словах та вчинках. Чим більше я приведу аргументів - тим абсурднішими ставатимуть коментарі. Останній тому яскравий приклад. З трьох варіантів він обрав один, апріорі приведений для порівняння і неумісності, і на його підставі доводити свою правоту.

 

Кульмінація тут у тому, що через багато помилок в минулому ви опинились в ситуації, коли своїм кічевим рішенням намагаєтесь вирішити проблему першої необхідності, ігноруючи сучасність і здоровий глузд.

 

Мораль тут у тому, що бідне життя потребує раціональних рішень, середнього достатку - рекомендує, а вже багатство - не зобов'язує. Камін починається з середнього достатку. Сперечаючись тут зі мною ви сперечаєтесь з Європейським досвідом, європейською культурою і філософією. Ніякий чеський камінщик не буде маратись з чавуниною в халупі, він радитиме робити з халупи дім. Якщо ж ви не зробили зі своєї халупи дім, то займайтесь цим, а не ходіть по форумах з дурницями. Зробите порядок з домом, назбираєте коштів, походите по салонах з працюючими камінами, а вже тоді йдіть на форум за порадами. І тільки тоді, через деякий час і вивчення теми ви матимете шанс отримати предмет побутової розкоші - сучасний, ефективний, естетичний та комфортний камін.

36ff23a71d73aa3def7ff7a9713eb36e.jpg.802a18e41d33b7392024df305f348956.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я себе камин ставил для аварийного отопления дома, на случай отключения электричества. У нас бывает пропадает свет на день-два, а то и на неделю. Соответственно делал и конвекционную разводку по всем жилым помещениям. Ну и для удовольствия. Сейчас еще идет ремонт в доме, камин топлю для поддержания рабочей температуры хотя бы +10С. Отопление еще не сделано. Так вот грязи от него довольно много. Уже выбираю модель небольшого каминного пылесоса, который будет находиться всегда рядом с камином.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Соответственно делал и конвекционную разводку по всем жилым помещениям.

 

а как делали?

 

Камин запланирован, но фактически еще нет. Тоже, как резерв.

И вот думаю как разводить по комнатам... в принципе, лишь в одну тянуть надо - в дальнюю, через чердак. Но вот получится ли эта конвекция, если это будет отверстие в потолке комнаты?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а как делали?

 

Камин запланирован, но фактически еще нет. Тоже, как резерв.

И вот думаю как разводить по комнатам... в принципе, лишь в одну тянуть надо - в дальнюю, через чердак. Но вот получится ли эта конвекция, если это будет отверстие в потолке комнаты?

 

Чтобы понять будет канал работать или нет (а если будет - то насколько эффективно и оправданно) - надо понять его длину и количество изгибов.

 

Каналы всегда работают хорошо/отлично если они "на подъем", длинна до 6м и минимальное (идеально до 2х-3х) количество горизонтальных изгибов.

Обычные кейсы таких систем - это от двух до шести таких каналов (отдельных точек разводки) на дом, и в итоге можно получить отличную аварийную систему отопления, не зависимую от электричества, получить экономию энергоресурса (газ/электрика), когда пользуемся камином для удовольствия, отличную систему подогрева дома в холодные дни вне сезона отопления. Если клиент готов подбрасывать дрова в камин на ежедневной основе, и потратить деньги на хорошую отопительную топку и соответствующие дымоход, изоляцию, систему разводки горячего воздуха - то он может получить основной источник тепла в доме.

 

 

Если нужен один канал для одной комнаты первого этажа (такие каналы самотёчно работают достаточно посредственно) - то лучше откажитесь, большой погоды он не сыграет.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...