Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

6 ступенів регулювання потужності на 2 ТЕН (електроопалення)

abcee

Рекомендовані повідомлення

Всіх вітаю. :flag1: Якщо коротко, то життя можна розділити на дві частини. До володіння приватним будинком і після. Одним із питань що стали переді мною після купівлі дачі - було питання організації опалення. І в результаті я встановив досить простий вітчизняний котел корді 6/200, що має дві ступені регулювання потужності (2 ТЕНи по 3 кіловати). Трохи покористувавшись - я зрозумів що необхідно додати функцій віддаленого моніторингу і контролю, а також що добре було б мати більше ступенів контролю потужності.

Як результат перед сном в п'ятницю в мене народилась думка щось змінити і оцінивши варіанти можливого підключення ТЕНів

Котел 6 кВт.xls

вже в неділю зібрав з цього

picture.php?albumid=8274&pictureid=96594

це

picture.php?albumid=8274&pictureid=96592

 

Зараз маю можливість керування котлом віддалено, з контролем температури теплоносія.

Якщо спільноті цікаво, можна поговорити про варіанти реалізації.

Наступний етап - сервер розумного будинку, та погодозалежне керування системою.

 

Звичайно буде приведено в порядок кабельну розводку в середині котла + заведена лінія живлення, як слід, а не так як зараз, тому прошу не "кидати томатами". Хоча до обгрунтованої критики я готовий.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А навіщо то треба? Поставте електролічильник і пора***те споживання. Замість того Т в колі, можна встановити простого діода. А ще краще замінити блок тен на трифазний, там тенів 3 штуки.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А навіщо то треба? Поставте електролічильник і пора***те споживання. Замість того Т в колі, можна встановити простого діода. А ще краще замінити блок тен на трифазний, там тенів 3 штуки.

Регулювати потужність потрібно для того , щоб забезпечити рівномірне споживання енергії протягом дня. а також зменшити частоту включення/виключення ТЕН. Тен завеликої потужності буде часто включатись/виключатись в міжсезоння. Це початок для погодозалежного керування опаленням. Пристойні виробники котлів відразу ставлять схеми регулювання потужності...

Крім того, це можливість отримати проміжні рівні потужності. без зливу води в системі. Наявність керування котлом через мережу інтернет - бонус за окремі гроші (тут немає чого сперичатись), але все модна реалізувати 4-ма вимикачами...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

всі супер пупер котли, регулюють потужність ступінчасто, тільки дискретно. В кращому випадку встановлено твердотільні симісторні реле.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

всі супер пупер котли, регулюють потужність ступінчасто, тільки дискретно. В кращому випадку встановлено твердотільні симісторні реле.

Я з Вами погоджуюсь. Питання в тому, який розмір ступені в супер пупер котлах. Хороший котел має більше градацій. Тобто те що я зараз роблю розраховане на підвищення якості експлуатації котла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо ціллю було побавитись, то вона досягнута. Затрачений час і матеріали коштують дорожче, ніж готовий котел, який вже має всі ці функції
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

котел однофазний чи трифазний?

якщо трифазний то навантаження має бути симетричним. якщо однофазний то той тиристорний регулятор зробить такі пульсації, що по лампах освітлення буде видно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

котел однофазний чи трифазний?

якщо трифазний то навантаження має бути симетричним. якщо однофазний то той тиристорний регулятор зробить такі пульсації, що по лампах освітлення буде видно.

Котел однофазний. При послідовному включенні двох ТЕН + тиристорний (симісторний) регулятор на 65-70% потужності, то з пульсаціями все ОК. Взагалі не відчувається.

 

Добавлено через 15 минут

Якщо ціллю було побавитись, то вона досягнута. Затрачений час і матеріали коштують дорожче, ніж готовий котел, який вже має всі ці функції

Побавитись це також мета і вона досягнута. Я не претендую похвалу чи високу оцінку, проте вважаю що комусь це може бути корисним. Не згоден, не дорожче.

Основними цілями були: 1 Зменшити шумність роботи котла при підключені тенів - досягнуто. 2 Зменшити частоту включення/виключення тенів за рахунок вибору більш підходящої потужності нагріву - досягнуто. 3 Додати функцію віддаленного контролю теплоносія в системі - досягнуто. 4 Підготувати котел до інтеграції в систему розумного будинку - досягнуто.

 

Тому, як не мене - скрізь +++. До речі по витратам 4 проміжних реле -18$ + TH16 (реле з датчиком температури) 9$ + 4 канальне реле SONOFF 4CH PRO R3 - 28$ + кабель 3$ (з того що мав під руками) = всього 55$

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Наразі на вулиці весна, тому оновлю інформацію.

Чи було доцільним збирати вказану схему. Так.

Я зменшую температуру в системі опалення (поки що вручну через додаток) коли їду з дачі, та маю можливість збільшити потужність і протопити краще перед приїздом.

Маючи більше ступенів, можна підібрати рівень коли котел працює без комутації реле підключення тенів. Активні режими 1,5; 2; 3 кВт.:flag1:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...

Додам за результатами експлуатації системи під час проживання. У випадку коли необхідно тримати комфортну  температуру в приміщені 3 кВт це мінімум який можна використовувати, а це означає що проживаючи я не використовував 1,5/2 кВт для нагріву води в системі опалення (на відміну від періодів, коли я тримав 13-16 градусів не проживаючи в будинку).

Більше того, я роблю висновок, що запас потужності це + і часто краще нагріти температуру в системі опалення до 45-50 градусів і забезпечити кращу циркуляцію повітря, а це можливо тільки на 4,5-6 кВт (в моєму випадку з моїм котлом). 

Оскільки останній рік постійно проживав в будинку, то систему з проміжними ступенями практично не використовував. 

Основний режим для котла був - 3 кВт (пару разів за зиму збільшував до 6 кВт) + використовував камін інтегрований в систему опалення.

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...