Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Моя схема монтажу ТПК+ТА+БНН+ЕК

romalex4

Рекомендовані повідомлення

доброго дня, прошу покритикувати мою схему монтажу системи опалення та ГВП будинку.

Передбачаю режими роботи:

1 - режим запуску та розігріву ТПК. При досягненні теператури подачі - вмикається насос і подає гарячу води через з - ходовий зиішувальний та зворотню котла, піднімаючи температуру біля 60 С.

2 - режим завантаження БНН, після розігріву котла гаряча вода поступає через відкритий 3-ходовий розподільчий клапан на теплообміник БНН, повертаючись на зворотню ТА.

3 - режим роботи системи опалення та завантаження ТА. При досягненні на зворотній лінії БНН 60-65 гр С, 3-ходовий перемикає потік на СО+ТА, по мірі прогрівання будинку починається завантаження ТА.

- режим роботи ЕК у нічний час: подібний до ТПК, тільки без режиму розігріву.

Прошу прискіпливо віднестися:oops:, дякую

50537450_-.jpg.104f79a9a0ef0bdcd124a49580b5fb4a.jpg

Змінено користувачем romalex4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Держи мою критику:

Схема слишком замороченная и дорогая.

Выглядит эффектно, но эффективности и надежности тут не вижу.

Куча точек регулирования и исполнительных механизмов.

 

Такой бойлер не эффективен. Температура теплоносителя не достаточно высокая, для отдачи расчетной мощности.

Бери бак в баке типа BUZ.

 

Посмотри мою ветку https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=220611 . У меня все работает лучше, чем хотелось изначально.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Схема слишком замороченная и дорогая.

- дорога? так, тим більш, що все покупне. З приводу "заморочки" - намагався спростити до мінімуму.

Выглядит эффектно, но эффективности и надежности тут не вижу.

з приводу - надійності, будь ласка уточніть.

Куча точек регулирования и исполнительных механизмов.

так як я бачу:

- один балансувальний клапан на завантаженні БНН та один на ТП.

- плюс дві темостатні голови - на СО та ТП.

- управління котлом - управляє насосом котла;

- управління ЕК також управляє насосом.

Такой бойлер не эффективен.

Потреба у додатковому БНН виникла через велику відстань від ТА до місць розбору ГВ, вимушений. Тим більше, розраховував у літній період гріти воду електрикою в нічний час.

Температура теплоносителя не достаточно высокая, для отдачи расчетной мощности.

характеристика котла говорять, що на виході до 85 грС, буду бачити

Посмотри мою ветку

подивися, по-доброму посміявся. вибач, нагадався анекдот: "если неожиданно пришли гости, а у вас ничего нет - пошлите служанку в погреб за фунтом копченой колбасы, ветчины, соленых огурцов...".

Доречі, на випадок пропадання електрики. в мене теж 1,5 д труби з пелюстковими клапанами.

 

Добавлено через 12 минут

доречі, підкажіть, в якому місці потрібно підключити розширювальний бак, зовсім забув

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Переставте насос узла подмеса на низ и уберите обр.клапан с подачи от котла.Схема взята из Атмоса и не чего кроме головняков она не принесёт.Есть кто смантажил эти схемы,но её недостатки видеть не хотят.Зачем коссвенник между ТТ и ТА и тем болие на обратке?Куча насосов на одной ветке после ТА и так же два между ТТ котлом и ТА.На работу ТТ котла будет влиять насос от косвенника.Обратка из т.полов и радиаторогого контура,так же будет бежать,то в котел на трёхходовой, то в ТА.Принцип этой обвязки,типа первыми греются потребители,а потом ТА,это больше маральное успокоение чем эфект.Разница в нагреве между класической схемой и Вашей в 10мин не больше.Ну влючаться радиаторы и т.полы на начальном этапе разгона котла.Загонят на узел подмеса холодную обратку,тот зажмётся и опять потребители начнуть качать из верха ТА.Я не пытаюсь критиковать Ваш подход,а сам когда то планирывал такую схему, и с виду всё казалось романтично-клубнично,но полез в эти нюансы и получается,что гидравлика там не понятная.Направление потоков теплоносителя тоже скачет по трубам обвязки,а это разбалансирует связь работы ТТ котла с ТА и потребителями.Так же котёл будет фигеть от постоянно резко меняющейся обратки и потдувало можеть начать тупить на всех этаппах работы ТТ котла.Переставте все потребители на коллектор после ТА и обвязуйте по классике.Там с гидравликой проблем не будет.
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Переставте насос узла подмеса на низ и уберите обр.клапан с подачи от котла.

тут була спроба зберегти "гравітаційку" з нососною, гравітаційка на випадок відключення світла.

Зачем коссвенник между ТТ и ТА и тем болие на обратке?

- завантаження БНН (косвенника) відбувається на початку роботи ТПК (ТТК) або ЕК (електрокотел по ночному тарифу) за допомогою розподільчого 3-ходового клапана Герц Каліс.

Куча насосов на одной ветке после ТА и так же два между ТТ котлом и ТА

"куча" складається з окремого на радіаторну систему та теплу підлогу - зменшити можливості немає, між ТА та ТПК - один під час роботи ТПК вдень, другий від ЕК по нічному тарифу.

На работу ТТ котла будет влиять насос от косвенника

працювати будуть в різний час.

Переставте все потребители на коллектор после ТА и обвязуйте по классике.Там с гидравликой проблем не будет.

ви маєте на увазі рознести котловий контур та контури опалення по різні боки ТА? Так, можливо ви маєте рацію, схема взята із Атмоса, і мені теж не зовсім все зрозуміло, тим більше я не спеціаліст, в гідравліці не розбираюся, хоча дана схема здається робочою.

Зроблю спробу пояснити свою логіку: ТПК працює максимум один раз за добу 4-6 годин, за цей час - завантажує БНН а потім ТА. ЕК вмикається тільки вночі, працює 7-8 годин у тому ж режимі. Все, насоси котлової сторони більше не працюють і не "пересікаються". Сторона системи опалення працює постійно - управління термоголовами на радіаторах та температурою в стяжці ТП.

З приводу непрогнозуємої роботи схеми Атмос негативних відкликів не зустрічав, хоча у декого існують побоювання.

казалось романтично-клубнично,но полез в эти нюансы и получается,что гидравлика там не понятная

Поки є час, хотілось би ознайомитися більш детально. в принципі рознести по різні сторони проблем немає, ТА зроблений саме так.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тут була спроба зберегти "гравітаційку" з нососною, гравітаційка на випадок відключення світла.

Схема на гравитационку проще чем вы представили, а вот ТП все равно насос, трехходовой в контуре котла и на выходе с ТА, ну и ТП там отдельная тема. По ГВ лучше пластинчатый и летом чем угодно хоть бойлер электро или если хотите то солнцем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Схема на гравитационку проще чем вы представили

нажаль, простіше не придумав - не бачу:(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а вот ТП все равно насос, трехходовой в контуре котла и на выходе с ТА, ну и ТП там отдельная тема

вибачте, не зрозумів ідею.

По ГВ лучше пластинчатый и летом чем угодно хоть бойлер электро или если хотите то солнцем.

Є в мене в ТА у нижній частині теплообміник на випадок використання сонячної енергії. Поки не розглядаю з причини неадекватної ціни на геліосистему. Теж задумка завантаження БНН через 3-ходовий Каліс з можливістю скинути надлишок в ТА (влітку важливо проти закіпіння)

Поміняв дещо в схемі

2098071657_-.jpg.d3d842ad33794d1d724433362d060ca3.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вибачте, не зрозумів ідею.

 

Є в мене в ТА у нижній частині теплообміник на випадок використання сонячної енергії. Поки не розглядаю з причини неадекватної ціни на геліосистему. Теж задумка завантаження БНН через 3-ходовий Каліс з можливістю скинути надлишок в ТА (влітку важливо проти закіпіння)

Поміняв дещо в схемі

Вечером отпишусь со своими мыслями из практики.Я не то имел в виду,что б на один насос повесить и т.пол и радиаторы.У Вас все насосы висят на одной ветке,а это плохо!Только разделение контуров котла и потребителей через ТА.Тогда нормальная разделенная гидравлика.Она оч важна в работе всей СО в целом.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Переставте насос узла подмеса на низ и уберите обр.клапан с подачи от котла.Схема взята из Атмоса и не чего кроме головняков она не принесёт.Есть кто смантажил эти схемы,но её недостатки видеть не хотят.Зачем коссвенник между ТТ и ТА и тем болие на обратке?Куча насосов на одной ветке после ТА и так же два между ТТ котлом и ТА.На работу ТТ котла будет влиять насос от косвенника.Обратка из т.полов и радиаторогого контура,так же будет бежать,то в котел на трёхходовой, то в ТА.Принцип этой обвязки,типа первыми греются потребители,а потом ТА,это больше маральное успокоение чем эфект.Разница в нагреве между класической схемой и Вашей в 10мин не больше.Ну влючаться радиаторы и т.полы на начальном этапе разгона котла.Загонят на узел подмеса холодную обратку,тот зажмётся и опять потребители начнуть качать из верха ТА.Я не пытаюсь критиковать Ваш подход,а сам когда то планирывал такую схему, и с виду всё казалось романтично-клубнично,но полез в эти нюансы и получается,что гидравлика там не понятная.Направление потоков теплоносителя тоже скачет по трубам обвязки,а это разбалансирует связь работы ТТ котла с ТА и потребителями.Так же котёл будет фигеть от постоянно резко меняющейся обратки и потдувало можеть начать тупить на всех этаппах работы ТТ котла.Переставте все потребители на коллектор после ТА и обвязуйте по классике.Там с гидравликой проблем не будет.

 

Спасибо, за меня тоже ответили))

 

Добавлено через 2 минуты

-

 

Добавлено через 12 минут

доречі, підкажіть, в якому місці потрібно підключити розширювальний бак, зовсім забув

 

 

Вы критики просили, вот я и дал вам то, что вы просили. Объяснять нету времени, извините. Тем более, люди знающие уже отписались в теме.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а ось і сонячний колектор на такому ж принципі:

 

Эл.котлом зачем греть косвенник,если я правильно понял?.Его желательно в отдельные фланцы в ТА как и ТТ котёл.Косвенник с тенами и теплообменником,а там хотите переключайте на солн.коллектора или грейте зимой ТТ котлом или эл.тенами.Переключение можно в ручном режиме или комбенированном.А так куча обр.клапанов с насосами+трехходовые,насосы качают с разной скоростью и в любом случае могут перетягивать друг дружку.Клапана начнут постукивать,трёхходовые туда-сюда клацать или крутиться.Я сейчас про ветку между тт котлом и ТА,когда на ней ещё и эл.котел с косвенником.Выносите все потребители за ТА на коллектор и не мучайтесь.Там даже нормальную обвязку не так просто отбалансировать,что б всё работало как поочерндно и в куче и не мешало при этом друг другу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Эл.котлом зачем греть косвенник

прийшлося купляти ЕК - РЕМ вимагали паспорт, для підключення 3-х фазки.

З приводу конфліктів насосів між тпк та ТА. їх не повино бути, тому. що вони працюють в різний час. Особливість в тому, що в першу чергу котли завантажують БНН, а потім працюють на СО та ТА - то що називають пріоритетом ГВС.

Зі складністю погоджуюся, але її причина - намагання залишити гравітаційку на ТПК у разі вимкнення світла.

Ще обиеженням можливостей у виборі схеми - наявність деякого обладнання. Вже закуплено тА -1000 з одним нижнім теплообмінником(на можливість геліосистеми), ТПК - 20 кВат, шахтної конструкції з великим бункером та електроним управлінням, ЕК - 12 кВат. Ось тепер і намагаюся все це скомпонувати в адекватну систему.

Одне з питань. що мені не зрозуміло, як буде працювати система опалення в той час, коли ні один з котлових насосів не працює. Читав про якусь особливість змішувальних систем в напірному та безнапірному режимах роботи. Наприклад. при підключенні користувачів через гідрострілку та колектор - всі змішувальні системи виконують на 3-х ходових, у іншому випадку - достатньо монтувати схему з зональним (двухходовим) клапаном. В мому випадку є час, коли котлові насоси працюють та створюють перепад тиску, але є час штилю. З цього приводу мабуть прийдеться змішувальний вузол ТП виконувати по схемі 3 ходового розподільчого клапану.

541604153_-.jpg.cec599a630441ad9d50b6052ad9420c4.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ще раз передивися схеми Атмоса. різниця зі стандартними тільки в під2єднанні до ТА - в одній точці. При цьому всі користувачі знаходяться на колекторі, і я думаю, що саме через це частіше і виникають проблеми адекватної роботи. В мене ж БНН стоїть в котловій схемі і ніяк не впливає на роботу системи опалення, я так думаю, чи ні?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ще раз передивися схеми Атмоса. різниця зі стандартними тільки в під2єднанні до ТА - в одній точці. При цьому всі користувачі знаходяться на колекторі, і я думаю, що саме через це частіше і виникають проблеми адекватної роботи. В мене ж БНН стоїть в котловій схемі і ніяк не впливає на роботу системи опалення, я так думаю, чи ні?

У Вас тариф эл.отпление или просто день-ночь по 0.84 ночью?Я вобще почти всю зиму просидел на эл.отплении через ТА.Эл.тен на 15кВт и ТА на куб с головой хватает на 150кв/м до -10° на улице.Когда t° на улице ниже,то нужно дотапливать ТТ котлом.Но у меня и утепление по нынешним стандартам,не утепление).Забудьте Вы эту Атмосовскую схему.Я не хочу больше повторяться.Есть неудачные примеры,найду скину в личку как намаялись с ней.Там куча своих недостатков.

 

Добавлено через 2 минуты

Там где боллер,куча обр.клапанов.Вобщем решайте сами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У Вас тариф эл.отпление или просто день-ночь по 0.84 ночью?

так, тариф на опалення та плюс день-ніч.

Я вобще почти всю зиму просидел на эл.отплении через ТА.Эл.тен на 15кВт и ТА на куб с головой хватает на 150кв/м до -10° на улице.

На те саме розраховую і я, площа в мене трохи більша - 175 м.кв, термічний опір ствн біля 3,0, загальні розрахункові втрати 11,0 кВат/год (це при -21грС), при цьому середньозимова температура -0,7 грС.

Забудьте Вы эту Атмосовскую схему.Я не хочу больше повторяться.

якщо ви звернули увагу на останю схему - я розніс котдові та споживчі контури.

Есть неудачные примеры,найду скину в личку как намаялись с ней.Там куча своих недостатков.

Буду дуже вдячний. Звик довіряти інженерним розрахункам.

Там где боллер,куча обр.клапанов

Зверніть увагу, як все змінюється, якщо зробити без можливості гравітаційки

1870779384_-Y.jpg.e13730cc0f50d2689142568854a8c165.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так, тариф на опалення та плюс день-ніч.

 

На те саме розраховую і я, площа в мене трохи більша - 175 м.кв, термічний опір ствн біля 3,0, загальні розрахункові втрати 11,0 кВат/год (це при -21грС), при цьому середньозимова температура -0,7 грС.

 

якщо ви звернули увагу на останю схему - я розніс котдові та споживчі контури.

 

Буду дуже вдячний. Звик довіряти інженерним розрахункам.

 

Зверніть увагу, як все змінюється, якщо зробити без можливості гравітаційки

Какой у Вас ТА?Схему его со всеми фланцами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Какой у Вас ТА?Схему его со всеми фланцами.

ТА-1000, з одним обмінником в нижній частині, фланець для ЕТ (електротен) у верхній третині, вхід -вихід парний на 180 гр., два під термометри. одни зливний, один під зривни. або группу безпеки. Здається так

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ТА-1000, з одним обмінником в нижній частині, фланець для ЕТ (електротен) у верхній третині, вхід -вихід парний на 180 гр., два під термометри. одни зливний, один під зривни. або группу безпеки. Здається так

Блин,нарисуйте,ток не чего не забудьте!И укажите где и какие фланцы,диаметры и ревизионный люк,есть или нет?Я потом домалюю и пусть спецы если что,то поправят.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Блин,нарисуйте,ток не чего не забудьте

я ще не розпакував його, але на схемі виглядає приблизно так

80396517_-1000.jpg.33d7e32599b82286cf9cb53a0ff8ae33.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я ще не розпакував його, але на схемі виглядає приблизно так

Понятно, ТА бюджетка.Вечером нарисую.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Понятно, ТА бюджетка.Вечером нарисую.

 

Вот.И не что и не чему мешать не будет.

Screenshot_20180207-131257.thumb.png.1a2220e6b9008dd475edfabbf473ff41.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...