Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Посоветуйте котёл и какой коллектор поставить

McPasha

Рекомендовані повідомлення

Ситуация на данный момент такова:

- проложены трубы водяного теплого пола везде на 1 и 2 этаже, получилось 12 контуров

- посоветовали ставить электрические котёл Kospel 15 кВт

 

1. Есть отзывы о работе котлов этого польского бренда?

2. Какие коллекторы лучше брать? какого бренда?

3. 12 контуров - лучше разбить на два коллектора по 6 контуров или взять один коллектор на 12 контуров?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Один на 12 и котел протерм "Скат" с датчиком наружной температуры. Что позволит обойтись без смесительного узла.
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По мощности котла - учтите, что хороший вариант сьекономить на эксплуатации - чтобы котел работал только ночью. Для этого его мощность должна быть в 3 раза больше расчетных теплопотерь(ну хотя бы в 2 раза, чтобы в сильные холода дотапливать днём, но немного). Поэтому лучше взять по мощности максимум, сколько оплачено кВт на электро подключении. У меня теплопотери 8квт, оплачено 20 кВт , котел взял 18 кВт (скат).
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Где брали? в Днепре? а коллекторы какие?

 

брал у форумчанина warmex, прислали в днепр НП. Коллектор danfoss, брал у murava, 70% от официальной цены на сайте

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
По мощности котла - учтите, что хороший вариант сьекономить на эксплуатации - чтобы котел работал только ночью. Для этого его мощность должна быть в 3 раза больше расчетных теплопотерь(ну хотя бы в 2 раза, чтобы в сильные холода дотапливать днём, но немного). Поэтому лучше взять по мощности максимум, сколько оплачено кВт на электро подключении. У меня теплопотери 8квт, оплачено 20 кВт , котел взял 18 кВт (скат).

 

А як реалізувати таку надлишкову потужність лише через теплу підлогу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А як реалізувати таку надлишкову потужність лише через теплу підлогу?

 

Ночью вгоняете по максимуму в пол, утром ходите по горячему полу, вечером по холодному. Зато смотрите в платежку и радуетесь, примерно так.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ночью вгоняете по максимуму в пол, утром ходите по горячему полу, вечером по холодному. Зато смотрите в платежку и радуетесь, примерно так.

ну як би є максимальна температура теплоносія яку можна пускати в теплу підлогу, тому при потребі у 8квт 20квт просто буде не використовуватись, єдине виправдання для мене це низька напруга, тоді так є резон брати потужніший котел, але не в тричі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А як реалізувати таку надлишкову потужність лише через теплу підлогу?

Все залежить від співідношення теплоємності підлоги та тепловтрат будинку. Якщо за ніч ТП наргіти на кілька додаткових градусів і затраченої енергії достатньо, щоб покрити тепловтрати вдень, то така схема буде працювати.

 

Згідно моїх грубих розрахунків потрібрно десь 5 кубів бетону стяжки на кожен кіловат середньодобових тепловтрат. Яке число взяти за середньодобові тепловтрати — вирішувати вам, але я б точно не орієнтувався на найхолоднішу п'ятиденку, бо таких днів дуже мало в сезоні. Золота середина — це найхолодніший місяць.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все залежить від співідношення теплоємності підлоги та тепловтрат будинку. Якщо за ніч ТП наргіти на кілька додаткових градусів і затраченої енергії достатньо, щоб покрити тепловтрати вдень, то така схема буде працювати.

 

Згідно моїх грубих розрахунків потрібрно десь 5 кубів бетону стяжки на кожен кіловат середньодобових тепловтрат. Яке число взяти за середньодобові тепловтрати — вирішувати вам, але я б точно не орієнтувався на найхолоднішу п'ятиденку, бо таких днів дуже мало в сезоні. Золота середина — це найхолодніший місяць.

 

 

Я сам це чудово розумію, просто якщо до прикладу система всього 100л, і система опалення лише тепла підлога,тоді навіщо надлишкова потужність, якщо система комбінована, є радіатори та змішувальний вузол, тоді так, можна швидко підняти температуру теплоносія для радіаторів, а для лише теплої підлоги таких запасів не потрібно, імхо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не переусердствуйте, стяжка как акумулятор - чуток гиблая идея в плане управляемости.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я сам це чудово розумію, просто якщо до прикладу система всього 100л, і система опалення лише тепла підлога,тоді навіщо надлишкова потужність, якщо система комбінована, є радіатори та змішувальний вузол, тоді так, можна швидко підняти температуру теплоносія для радіаторів, а для лише теплої підлоги таких запасів не потрібно, імхо.

Надлишкова потужність потрібрна щоб зсунути роботу котла в нічний період, коли електрика в 2 рази дешевша. Якщо котел буде працювати весь час, то ніякого запасу не потрібно, але якщо він буде працювати тільки 8 годин, то за цей час котел має видати стільки ж енергії, скільки й за 24 години постійної роботи. Цю енергію треба запасти і максимально рівномірно віддавати її в час простою котла.

 

Добавлено через 6 минут

Не переусердствуйте, стяжка как акумулятор - чуток гиблая идея в плане управляемости.

Отут я трохи не погоджуюся. Якщо система управління зі зворотнім зв'язком тільки по внутрішній температурі, то погоджуюсь що керувати важко. Якщо ж буде погодозалежний алгоритм, який вираховує кількість енергії, яку треба загнати в стяжку, то це навіть дуже робоча схема. Правда таких готових котроллерів нема на ринку, тому хіба самому писати :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Надлишкова потужність потрібрна щоб зсунути роботу котла в нічний період, коли електрика в 2 рази дешевша.

та розумію я це, просто є обмеження по температурі теплоносія для теплої підлоги, і не впхаєте Ви туди більше ніж можна за певний проміжок часу, якщо нічного часу мало, доведеться догрівати в день

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

та розумію я це, просто є обмеження по температурі теплоносія для теплої підлоги, і не впхаєте Ви туди більше ніж можна за певний проміжок часу, якщо нічного часу мало, доведеться догрівати в день

Все залежить як спроектована система. Якщо безперервний режим вимагає теплоносія 30 градусів, то для періодичного це буде 45 — я виліз за обмеження?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все залежить як спроектована система. Якщо безперервний режим вимагає теплоносія 30 градусів, то для періодичного це буде 45 — я виліз за обмеження?

можете порахувати скільки потрібно квт для нагріву 100 літрів води від 0 до 45 градусів цельсія за 30 хв часу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

можете порахувати скільки потрібно квт для нагріву 100 літрів води від 0 до 45 градусів цельсія за 30 хв часу

можу, але не бачу доцільним, бо воно не має ніякого відношення, до проблеми, яку ми тут обговорюємо

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

можу, але не бачу доцільним, бо воно не має ніякого відношення, до проблеми, яку ми тут обговорюємо

 

Хай буде так

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...