
AnMig
Пользователи-
Публікації
187 -
Зареєстрований
-
Відвідування
Тип публікації
Профілі
Форум
Календар
Усі публікації користувача AnMig
-
Отже ситуація все цікавіша. Виявляється фундамент не один, а два. Швидше за все колись був основний фундамент (1) і фундамент прибудови (2). Потім прибудову знесли і виклали цеглу як монолітний будинок: Далі виявив в одному місці діру в фундаменті розміром з кулак, глибиною мабуть на всю товщу. В цій дірі коріння (1): І найдивніше, між обома фундаментами (в стику) росла здоровення кореняка (2). Важко сказати на яку відстань вглиб фундаменту воно росте, може на кілька метрів. Витягнути її не вдається можливим. Обірвав, зрошив добрячек раундапом і запінив. Тепер от думаю собі. Перше і друге коріння в фундаменті виявлено якраз у найпроблемніших місцях, де найбільше висолів. Саме коріння стало причиною висолів в цих місцях? Чи просто співпадіння: через ці отвори потрапляла волога, що призвела до висолів, і одночасно сприятливе місце для коріння. 🤔
-
Підчас розкопок виявив що пінопласт покласти не вдасться, оскільки в фундаменті наявні бугри. Вони товщиною до 7см, а висота їх від 7 до 15см. Спочатку думав легенько їх перфоратором збити. Але такі бугри майже по всьому периметру. А де-не-де цілі камені вилазять. Питання: Чи можна їх збивати перфоратором, не боячись за цілісність фундаменту, чи не порушу я щось, чи не спричинить мікротріщини? Якщо ні, то як ви б порадили провести утеплення і закласти бруківкою? Питання 2: Заклавши пінопласт, все рівно залишиться пустота, бо ідеально неможливо вкопати жолоб для пінопласту. Чим засипати цю пустоту? Засипати піском, чи землею, чи можна змочувати, щоб втрамбувалося? Чи запінити це все? На скільки розумію фундамент також чинить навантаження на грунт вбоки. PS: Переміряв, виявляється фундамент трохи більший ніж я думав - 1.2м. Підземна частина ~1-0.8м (в залежності від нахилу поверхні грунту)
-
Все вірно. Я так добрих кілька кубів вилив і зрозумів що так діла не буде. Писав вище, що вирішив пустити через фільтр, та з випуску пішла муть назад в басейн. Спочатку подумав: фігня ці ваші пісочні фільтри... Але потім купив пісок дрібнішої фракції 0,4-0,8. До того був засипаний 0,8-1,2. І фільтр почав фільтрувати. Я хоч не дальтонік, але все рівно важко зрозуміти чи воно точно 7,2 чи 7,4 чи 7,6, чи щось середнє між ними. PS: Басейн очистився. Все добре. PPS: Лише от купалися всього два рази. Чекають діти погоди. Ще такого літа не памятаю щоби в середині червня вночі температура 11 а вдень ледь до 19 доходила. Навіть у "теплі дні" коли нагрію воду до 28-29 (що грітися в ній можна), толку з того, якщо температура повітря 24 - купатися неприємно, холодом по головах мокрих дує.
-
UPD: картриджний фільтр також видає муть. Схоже, проблема в дуже дрібному бруді, що ніякий фільтр не бере
-
Випилососив кубів півтора мабуть в канаву. А бруд все є і є. Думаю - скоро так весь басейн спущу. Вирішив з пилососа пустити через фільтр назад в басейн. Так робив минулого року слабшим картриджним. І на моє здивування - з фільтра пішла брудна вода. Тобто все що я пилососив - все виливалося назад в басейн. 😱Зупинив. Треба діставати свій старий картриджний і ним пилососити. Розчарований я цими пісочними фільтрами. 😔 Попробую купити піску меншої фракції (0,4-0,8). Може в цьому справа. А може й дійсно, як ви кажете - коагуляція склеїла пісок в ньому. Буду розбирати, дивитися. Зворотню промивку, якщо що, роблю час від часу
-
Фільтр пісочний. Швидше за все проблема не в подвійній дозі коагулянту (там вище в темі жінка писала, що взагалі коагулянта дала в декілька разів більше). Думаю що проблема в тому, що я його додав не в скімер як по інструкції, а в поплавок. Тому що - о чудо! - через 36 годин бруд нарешті осів на дні. Правда, вода мутнувата трохи далі була. Бруд зібрав пилососом в каналізацію. Додав альгіцид, через 4год виключив фільтр, і додав флокулянт. На ранок вода стала вже прозорою. Піду ще пропилосошу.
-
І таке питання. Чи може ФЛОКУЛЯНТ очистити цю молочну воду?
-
Вітаю. Хтось зтикакався з передозуванням коагулянту? Після набору води (днів 3 набирав, фільтр включати не міг). Вода була мутною. Підняв pH чи то до 7.4 чи то до 7.6 (важко точно сказати по шкалі). Закинув шок хлору aqua doctor 8 таблеток (на 16м3). Лишив піщаний фільтр на ніч. На другий день вода чиста не стала як минулого року - далі мутна, хоча чистіша набагато (ніяких комах чи іншого бруду вже не було). Вирішив що треба коагулянт. В магазинах не було гранульованого. Купив в картушах aqua doctor сульфат алюмінію. Один картуш на 50м3. Трохи забагато подумав, але також з дуру подумав, що картуш не можна розривати. Думаю - закину на кілька годин лише, щоб весь не встиг розчинитися. Включив фільтр, закинув на години 4-5. Десь половина, або 2/3 картуша розчинилося. Витягнув, вимкнув фільтр і пішов чекати щоб бруд осів... А бруд не осів навіть за 16годин. Вода далі мутна - дно ледь видно. ChatGPT каже що при передозуванні сульфатом алюмінію, він не виведеться і вода буде ще більше мутна через якісь зміни заряду і т.д. Я йому вірю, але не зажди. Люди порадьте що робити? Невже спускати воду? 😩Чи потрібно повністю спускати? Які заміри і чим провести? Зараз pH ~7.4, хлор ~1.7-2.0 На фото палка занурена на 1м.
-
Площадка під каркасний басейн. Щоб тепло в землю не йшло
-
Хочу зварити гойдалку приблизно такого типу як на фото. Праву гойдалку думаю підвісити на рим болт типу такого. Там не буде інтенсивних навантажень - для "посидіти". Питання: якщо використовувати рим болти, чим кріпити шнурок до них? Ліва гойдалка буде не на шнурку, а з жорсткими металевими стержнями/трубами для великого розгойдування. Повинна витримувати великі навантаження (до 100кг при інтенсивному розгойдуванні). Тому для неї хотів використати підшипники типу таких і в них труба 24мм. Але ChatGPT каже що чавун - крихкий метал. Враховуючи ціну 200-300грн якось воно не дуже внушає довіри. І приварювати його рутиловими електродами не рекомендується, прийдеться свердлити і на болти кріпити. Також не знаю чи він працює добре на відрив. Що би ви порадили? Або з власного досвіду, що працює у вас? При яких навантаженнях?
-
Якщо таку траву покласти на пінополістирол, не буде гнити вода в волокнах під час дощів? Маю на увазі чи добре випаровується вода з нього, чи залишається на довго?
-
Утеплювати будинок в цьому році точно не планую. Можливо в наступному... У зв'язку з цим маю питання: чи потрібно верх пінопласту обкладати відливом (показано червоним на малюнку). Якщо так - то як цю штуку гуглити чи шукати в магазинах? Інтернет видає різне для зовсім різного призначення... І чи потрібно буде її зривати коли будинок буде утеплюватися за рік-два?
-
Під будинком не знаю. А на вулиці в цьому місці у нас тимчасова канавка прокопана (зеленим показано). Прокопав сам щоби хоч трохи вода стікала. Бо до покупки в місці, де обведено червоним, під час дощів стояла вода ) Після всіх дискусій так і планував. Спочатку дощове водовідведення + відмостка з утепленням. Далі спостерігатиму. Якщо не допоможе, то дренаж прийдеться робити. Якщо й це не допоможе, то зсередини прийдеться збивати і замість штукатурки якийсь ізолятор ставити (пінопласт наприклад) Дякую всім за корисну інформацію.
-
Білий наліт був ще до покупки будинку, коли була лише штукатурка і чорнова стяжка. Наліт супроводжується мокрими плямами. Не вище 15см. Тобто не вище ніж межа фундаменту (співпадіння - не знаю). Про грунтові води, на жаль, точно не скажу. Будинок на невеликому схилі. Коли копали септик - на глибині 2м глина була досить тверда і суха. Викопував траншею під кабель глибиною 50-70см довжиною 15м. За тиждень часу води в ній не з'явилося. Навіть дощик невеликий проходив. Ямка біля самої хати з південної сторони, глибиною 60см була накрита шифером від жовтня до квітня, води в ній не з'явилося. Правда з цієї сторони проблем з білим нальотом немає. Чомусь лише дві кімнати мають вологі плями і наліт (схему малював вище). Так. Зчищав їх разів зо 5. Потім щедро обприскував по одній банці "саво". Через деякий час наліт знову з'являється. Ось декілька фото і відео. Не знаю що це. Досить тверде, коли здираєш, дійсно подібне на сіль. При розтиранні - пальці стають вологі, чи жирні. Запаху не чути ніякого.
-
Не зовсім зрозумів про зазор. Щоб не гадати, додаю точну схему: І дякую що зауважили. Дійсно грибок є на внутрішніх стінах (саме білий пушок як ви описали). Червоним показано проблемні зони: Якщо це все наслідок вологи ззовні, то не страшно, воно виправиться. Але якщо фундамент посеред хати бере десь вологу знизу... це вже проблема