
AnMig
Пользователи-
Публікації
176 -
Зареєстрований
-
Відвідування
Тип публікації
Профілі
Форум
Календар
Усі публікації користувача AnMig
-
Утеплювати будинок в цьому році точно не планую. Можливо в наступному... У зв'язку з цим маю питання: чи потрібно верх пінопласту обкладати відливом (показано червоним на малюнку). Якщо так - то як цю штуку гуглити чи шукати в магазинах? Інтернет видає різне для зовсім різного призначення... І чи потрібно буде її зривати коли будинок буде утеплюватися за рік-два?
-
Під будинком не знаю. А на вулиці в цьому місці у нас тимчасова канавка прокопана (зеленим показано). Прокопав сам щоби хоч трохи вода стікала. Бо до покупки в місці, де обведено червоним, під час дощів стояла вода ) Після всіх дискусій так і планував. Спочатку дощове водовідведення + відмостка з утепленням. Далі спостерігатиму. Якщо не допоможе, то дренаж прийдеться робити. Якщо й це не допоможе, то зсередини прийдеться збивати і замість штукатурки якийсь ізолятор ставити (пінопласт наприклад) Дякую всім за корисну інформацію.
-
Білий наліт був ще до покупки будинку, коли була лише штукатурка і чорнова стяжка. Наліт супроводжується мокрими плямами. Не вище 15см. Тобто не вище ніж межа фундаменту (співпадіння - не знаю). Про грунтові води, на жаль, точно не скажу. Будинок на невеликому схилі. Коли копали септик - на глибині 2м глина була досить тверда і суха. Викопував траншею під кабель глибиною 50-70см довжиною 15м. За тиждень часу води в ній не з'явилося. Навіть дощик невеликий проходив. Ямка біля самої хати з південної сторони, глибиною 60см була накрита шифером від жовтня до квітня, води в ній не з'явилося. Правда з цієї сторони проблем з білим нальотом немає. Чомусь лише дві кімнати мають вологі плями і наліт (схему малював вище). Так. Зчищав їх разів зо 5. Потім щедро обприскував по одній банці "саво". Через деякий час наліт знову з'являється. Ось декілька фото і відео. Не знаю що це. Досить тверде, коли здираєш, дійсно подібне на сіль. При розтиранні - пальці стають вологі, чи жирні. Запаху не чути ніякого.
-
Не зовсім зрозумів про зазор. Щоб не гадати, додаю точну схему: І дякую що зауважили. Дійсно грибок є на внутрішніх стінах (саме білий пушок як ви описали). Червоним показано проблемні зони: Якщо це все наслідок вологи ззовні, то не страшно, воно виправиться. Але якщо фундамент посеред хати бере десь вологу знизу... це вже проблема
-
Ринви є. Водостічні труби лиш де не де. Покищо все падає під хату. Минулого року не вистачило часу і коштів цим зайнятися. Цього року планую доставити водостічні труби яких не вистачає. Встановити дощоприймачі. З них трубами по периметру будинку відвести воду. Заодно зробити відмостку, щоб відвести додаткову воду від хати. Також провести гідроізоляцію і утеплення фундаменту на скільки можливо.
-
Та це не я зламав. До того ж, не впевнений що ці пани, яких ви згадали десь прямо стверджують що утеплення відмостки марне. Щось мені здається що цим питанням вони просто напросто ніколи і не займалися.😁 І коли їх спитають що робити людині з стрічковим фундаментом 40см - вони тицятимуть пальцем на документи і казатимуть що його треба зносити, замість того щоб щось порадити (наприклад утеплення грунту навколо 🤔) Але сперечатися не буду. Просто сказав що на око виглядає логічно. Я уже не згадаю лекції з термодинаміки щоб порахувати як промерзатиме певний грунт при певному утеплювачі... Давно то було. Та й не моє це діло, кожен має займатися своєю справою. Саме тому звернувся на форум По периметру будинку потрібно прокласти труби, які зійдуться в найнижчій точці. З цієї точки труба яка відведе дощову воду в канаву. Не знаю що тут намалювати... Все просто ніби. Думав раз буду копати, то чому б не вбити двох зайців і закласти зразу труби під відмостку. Бо якщо ні - треба буде копати під гідроізоляцію, зробити відмостку. А біля неї ще раз копати щоб вкласти труби, знову болото... Тому й питаю чи можна. Питання: Враховуючи інформацію про грибок, чи достатньо все ж на глибину 50см пінопласту, чи в такому разі мені зовсім інші міри потрібно проводити по гідроізоляції? Розумію що 100% результату уже не доб'юся. Все це мав робити попередній власник на етапі будівництва. Просто хочу оцінити баланс зусилля/результат
-
Почалося все з грибка на стінах цокольного поверху де не де. І стало питання відведення дощової води і гідроізоляції. А ще бачив що разм з гідроізоляцією роблять і утеплення. Тому й подумав, чому б теж не зробити. В хаті у мене не холодно. В мене проблема з грибком, тому гідроізоляція - це маст хев. Утеплення - вже як опція, добре було б мати, якщо воно працюватиме. Якщо не працюватиме, то й не треба взагалі, гроші на вітер
-
Я це бачив у дуже багатьох відео на ютубі. Воно здалося цілком логічно. Але я не привик робити зразу все що каже перший "знаток" з ютуба або chat Gpt, (до речі останній дуже підтримує утеплення відмостки, навіть дбни і дсту всякі надає де допускають "утеплення грунту навколо фундаменту" 😄 Не знаю чи вони правдиві). А краще поспілкуватися з живими людьми. Мені цей спосіб здався логічним і можливо виходом в моїй ситуації, бо дуже не хотів викопувати весь фундамент. Не знав що тут так хейтять це. Давайте тоді розберемося. А для чого взагалі це утеплення фундаменту? Воно мені потрібно взагалі, підкажіть будь ласка? Минулоріч в цій темі я скидував як виглядає пиріг.
-
Дякую за розгорнуту відповідь. Воді там нічого робити, вона стікатиме по трубах в канаву. Чи ви маєте на увазі що вона поступово намерзатиме шар за шаором і таким чином розірве трубу? Просто якщо викопувати на всю глибину фундаменту, то ширина траншеї буде 30-40см. Якщо таку траншею засипати землею, то получиться горб, який буде пару місяців осідати. І про обмостку можна буде забути до наступного року. Саме тому я дуже не хотів копати. Якщо копати так як кажете ви, то так, дійсно нічого не просідатиме. Навпаки - може по дбнах воно і лишнє, тяак як розумний хтось порахував і сказав що воно неефективне. А от з точки зору логіки звичайної людини, воно якраз і дуже логічно. Температура наведена умовна просто для ілюстрації, так як різний грунт по різному промерзає, різний утеплювач по різному утеплює. Але суть в тому що в одній і тій же точці "А" різна температура. В першому випадку, якщо не дати пінопласт до кінця то існує ризик промерзання. В другому ризик суб'єктивно здається менший.
-
транзит дощової води за допомогою звичайних каналізаційних труб, бо дренаж покищо в далеких планах. Кажуть, що у випадку з утепленням відмостки лінія промерзання "відсувається" подалі від фундаменту, а саме від нижньої його частини. Тут більше питання - чи можна обійтися малою кров'ю і утеплити лише надземну частину і відмостку (мал 2а). Чи викопувати фундамент і утепляти по всій товщині вертикально. Розумію, що у випадку з викопуванням, додаткове утеплення відмостки уже не матиме великого сенсу. Що ж, мабуть прийдеться копати, хіба що в когось є інші аргументи... Тоді питання. 1. Чи достатньо для гідроізоляції також 500мм від рівня грунту, чи буде вона хоч трохи ефективною. Чи немає сенсу в такому і потрібно обовязково класти гідроізоляцію по всій товщині фундаменту? 2. Оскільки прийдеться копати, то мабуть в перший рік не вдаться зробити відмостку, адже земля повинна осісти. Що можете порадити щоб якнайшвидше після закопування приступити до відмостки. Щоб вона не просіла 3. Чи можна обкопати веь фундамент по периметру за один раз наприклад екскаватором? Чи безпечніше робити по одній стіні: "викопав - закопав" і т.д.?