Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Проект Sezamek в Ямельні

donpedro

Рекомендовані повідомлення

Закрили нарешті всі отвори. Плівку еркерного вікна довелось підсилювати бо не витримала напору вітру і впала. Ну і у нас вже другий сніг і морозець -6С. Також підготували сад до зими.

picture.php?albumid=7322&pictureid=85330

picture.php?albumid=7322&pictureid=85329

picture.php?albumid=7322&pictureid=85331

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...

У сухе вікно привезли газоблок D300 375мм на основні стіни, D400 200мм на несучі перестінки і D500 100мм на ненесучі перестінки.

picture.php?albumid=7322&pictureid=86797

picture.php?albumid=7322&pictureid=86798

picture.php?albumid=7322&pictureid=86799

picture.php?albumid=7322&pictureid=86800

picture.php?albumid=7322&pictureid=86801

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

D300 - справді Д300? :)

Ще не важив бо ще не розпаковував Д300, але судячи по доках на сайті він швидше Д350. Хотів ще зважити минулорічні і зимові блоки Д400, але вічно вагу забуваю взяти на площадку. Д400 375мм буду ставити нульвим рядом, а вже від першого ряду піде Д300.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я думаю тут велику гроль %вологості грає, тому важко точно сказати

Та й під час будівництва вага не дуже цікава, от коли пройде рік-два після експлуатації, то інша справа

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я думаю тут велику гроль %вологості грає, тому важко точно сказати

Та й під час будівництва вага не дуже цікава, от коли пройде рік-два після експлуатації, то інша справа

Є графіки висихання ГБ. По них можна прикинути залишкову вологість. Це якщо блоки не намокали під дощем і не закриті герметично. Так, от на 10-15% вогогості блоки Д300-Д500 виходять за 2-6 місяців. Спочатку висихання дуже стрімке, а потім сповільнюється. Експоненційна залежність.

Але щось точніше сказати зможу після зваження. Є з чим порівнювати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще минулого тижня заклали чотири кути нульового ряду. Вивірення рівнів кутів показало максимальну різницю 6мм. Два суміжні кути між собою різниця 1мм і нижчі від протилежних на 5-6 мм. Нульовий ряд вирішив ставити (ставлю) по армопоясу відразу на клей. Змінено користувачем donpedro
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зважив нарешті блок Д400 від Аерок. Отож блок майже річної сушки. Думаю там не більше 10% вологості. Вага 21.7 кг. Питома вага 482. Враховуючи цих залишкових 10% вологості виходить що блок насправді Д450.

Заводський Д300 ще не підсох настільки щоб було можна важити, але на дани час він субєктивно прямо з упаковки важить так само як сухий блок Д400.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В попередньому повідомленні є неточність. А саме вага блоку 21.3 кг. Отож на даний час питома вага блоку Д400 - 473, а не 482.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Доросли до 4го ряду, армуємо. Внутрішні несучі стіни (блок 400x200мм на ребро) перевязую з основними зовнішніми заштробленим кавальчиком арматурки ф8. незнаю чи так правильно, але для мене найоптимальніше. 4й ряд армування зовнішніх нажаль не співпав по висоті із внутрішніми, а так би було добре їх в одному ряді одночасно проармувати. Хоча й довжина неперервних внутрішніх менша за 6ть метрів і нема необхідності згідно рекомендацій виробника їх армувати. Ще два ряди і армопояс, який думаю робити шириною 175мм(висота 200мм), це у зовнішніх стінах. Тобто ззовні: 100мм Д500, потім 50мм ЕППС, потім 175мм залізо-бетонний АП (по дві нитки ф12 знизу і зверху) і 50 мм розрізаного повздовжньо Д500 100мм блоку. З порізкою намахаюсь напевне, але вже дуже не хочу із середини хати мати мажкий бетон і незнімна опалубка теж рулить:). А от як АП зовнішніх стін запустити на інетрішні - незнаю:sad: . По висоті не співпадуть. От як варіант зробити випуск одного прутика ф12 із АП зовнішніх стін і заштробити у внутршню стіну. Всерівно тут би АП працював тільки на розтягування, а не на злом. По АП піде мауерлат. Дах - звичайний двосхильний. АП заводитиму за кути максимально далеко впритул до до віконних і дверного отворів (окрім вікна сходів, воно буде нижче АП) далі буде розриватись:(. Стропилка у мене буде безрозпірна, отож думаю це не критично. Якось так.

picture.php?albumid=7322&pictureid=87163

picture.php?albumid=7322&pictureid=87164

picture.php?albumid=7322&pictureid=87165

 

 

Зважив я підсушений 375х200мм блок Д300 від Аероку. Думаю вологи в ньому відсотків 15. Результат на фото

picture.php?albumid=7322&pictureid=87166

Отож питома вага на зараз рівно 400. Якщо відняти 15%, то виходимо орієнтовно на 340-350. Тобто Аерок Д300 це насправді Д340, а Д400 насправді Д450. Ось чому така міцність на стиск висока у Аерок. Вони банально занижують марку ГБ. Підбріхують коротше кажучи. Хоча й у менших маштабах ніж цейж Стоунлайт який занижує марку взагалі на 100 одиниць. Щодо вражень від "Д300". Блок набагато легший, легше його монтувати, дещо легше ріжеться, набагато легше штробується і шліфується. Все відносно "Д400". Для мансарди де багато колінчатих стін і на самих стінах не буде фактично нічого вішатись як от меблі, то варіант дуже навіть непоганий, тим паче, що при такій ж товщині блоку краща теплоізоляція. А от для першого поверху під битонним перекриттям рішення сумнівне. Що до якості. На вісім піддонів три блоки попались із яним розслоєнням, тобто витягуєш блок із піддону і відразу видно горизонтальну тріщину. Є звичайно і блоки якф дзвенять від ударів гумовим молотком під час посадки, тобто якщо довше постукаьи, то розслояться, але порівняно із минулорічними Д400 десь у два рази менше блоків із розшаруванням. Щоправда пошкоджень при доставці і розвантаженні приблизно однаково. На несучих перестінках у мене монтуються на ребро блоки Д400. Незнаю як березанівські, а обухівські гладкі блоки мені не сподобались. У всіх торці блоків не рівні, а хвилясті, через це витрачається більше клею на проклейку торців і якщо б це були блоки для зовнішніх стін то й ще б промерзання через товстіші шви було сильніше. Ну і ще через ті хвильки при порізці важко рівно поміряти щоб рівно врізати. Думаю хвилькастість появляється технологічно при усадці матеріалу блоку. І ще чисто субєктивно тягати блоки Д400 ще й мокрі після того як вже звик до Д300 ой як важко:oops:.

Змінено користувачем donpedro
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поставте лежачи дві десятки і висота на перестінку спіпаде з зовнішніми стінами
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поставте лежачи дві десятки і висота на перестінку спіпаде з зовнішніми стінами

 

Ще можна блоки 400мм розрізати вздовж на дві половинки. Так різав вірніше на десь 160-170мм смуги коли починав перший ряд по плитах перекриття. Ті блоки що починались із балки відразу йшли на ребро. Так підганяв перший ряд по висоті щоб все разом проармувати. Ну а далі вже як вийде по ситуації. На фотках вище це видно. Але тепер так подумав що не дуже й необхідно перестінки армувати. Анкерую тільки замість перевязки кладки в кутах метровою арматуркою. Вийде по факту перший ряд армування а потім 7й. Тобто сьомий ряд армування перестінків заанкерую в армопояс шостим рядом в зовнішніх стінах. Просто глибше проріжу штробу в крайньому блоці і заведу в верхню частину армопоясу. Тобто армопояс як такий не буде заходити на внутрішні несучі, а його функцію на внутрішніх перекладу на одну арматурину ф12, або дві ф8. Ну а на рівні стелі у мене вже має нормально зійтись по висоті щоб зробити армопояс на який буду опирати дах. якось так. З мансардою (стінами) трохи більше мороки ніж з повноцінним другим поверхом. Також перерахував вчора армопояс під мауерлат. У мене вийшло що чотири нитки ф8 там з головою вистачає, навіть над вікном на сходовій клітці. І ще, там де планував дерево на дах замовляти мені відмовили. Треба наново шукати де дерево взяти :(.

 

P.S. Можна на ТИ :).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добре :)

 

А чим ріжеш блоки? Ми дуже довго різали сабельною пилкою. Все буде добре, поки вона остаточно не зламалась, залишалось не так багато кладки (до 10м3), тому нову не купував. Пробували ручні пили, найбільш ефективнішою виявилась радянська "дружба". Вдвох взагалі швидко розпилює.

 

Теж хотів ще вище написати, що арматура ф12 в армпоясі певно забагато, я всюди на поясах давав ф10.

 

По чому дерево у вас?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чим ріжеш блоки? Ми дуже довго різали сабельною пилкою

Ріжу пилкою для ГБ 550мм що купив в Аероку. Напайки через зуб. Ріже добре хоча дещо крива і блок щоб не зкосити перевертаю на дві сторони. Пилку не гострив ще навіть. Напайки якісні. Користуюсь також штатним кутником від Аерок. Доречі пилка вже добряче кутник попиляла (боком) але пиляє все ще добре. Взагалі блоки пиляти ще треба наловчитись з використанням фірмових приспособ, бо не так якісно виходить як на відео з ютюба :). Ріжу блоки в основному один, отож без кутника ніяк. Тай мурую теж в основному один. Тому й просуваюсь так повільно. Ще й працюю. На обєкт виїзджаю коли маю вихідний, інколи ввечері після роботи на три годинки. Отаке.

 

Добавлено через 40 секунд

По чому дерево у вас?

Зимою було по 2600 без доставки. Як зараз навіть ще не взнавав.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Щось не було часу тут відписуватись. Робота йшла кволо, але головне що йшла.

Отож підняв стіни до рівня АП. Повязав арматуру і зробив незнімну опалубку:

picture.php?albumid=7322&pictureid=87624

picture.php?albumid=7322&pictureid=87625

picture.php?albumid=7322&pictureid=87626

picture.php?albumid=7322&pictureid=87627

picture.php?albumid=7322&pictureid=87628

picture.php?albumid=7322&pictureid=87629

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Залили АП. Щоправда недолили десь 1.2м , невистачило мішка цементу. Долив нестачу через два дні.

picture.php?albumid=7322&pictureid=87630

picture.php?albumid=7322&pictureid=87631

picture.php?albumid=7322&pictureid=87632

picture.php?albumid=7322&pictureid=87633

picture.php?albumid=7322&pictureid=87634

picture.php?albumid=7322&pictureid=87635

picture.php?albumid=7322&pictureid=87636

 

picture.php?albumid=7322&pictureid=87638

picture.php?albumid=7322&pictureid=87639

picture.php?albumid=7322&pictureid=87640

В трьох місцях внутрішню стінку опалубки дещо видавило. Клей не встиг нормально зафіксувати блоки бо ще й доби не пройшло після встановлення. Два рази зірвало через надто ретельне вібрування, а третій раз сам нехотячи зірвав коли підгинав арматуру. Але то не критично. Підшліфується...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось залиті клеєм штроби випусків арматури на внутрішні несучі стіни. Повноцінного АП на них не заводив, бо не було змісту. Всерівно він рвався дверними отворами. А так заклав по прутику арматури ф12 і заанкерив на краєчку.

picture.php?albumid=7322&pictureid=87641

picture.php?albumid=7322&pictureid=87642

picture.php?albumid=7322&pictureid=87643

picture.php?albumid=7322&pictureid=87644

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прийняв 11 м.куб. дерева на дах. Брав із Старого Самбора. 2500 за куб плюс 2200 за доставку. І це все в дощ. Розвантажили на перший поверх.

picture.php?albumid=7322&pictureid=87654

picture.php?albumid=7322&pictureid=87655

picture.php?albumid=7322&pictureid=87656

Пізніше майже всю обрешітку підняв на гору із вітровими дошками. Також "виволік" шість брусів 150х150 5м для мауерлата. Покрив ті що на горі залізним купоросом, правда знову пішов дощ на другий день і й не встиг накрити плівкою дерево. Дошки добряче намокли, але сподіваюсь пропитка хоч частково залишилась в деревині. Взагалі з погодою мяко кажучи хреново, через день зливи :(.

 

Добавлено через 4 минуты

Вчора і позавчора змонтував мауерлат. Одному важкувато чи точніше незручно, але мауерлат на місці. Залишилось гайками дотягнути. Сьогодні свято - Івана . Отож відпочиваю. А завтра зливи :(. В неділю не попрацюєш, отож аж в понеділок продовжу. Буду тягнути фронтони і внутрішні несучі стіни щоб коньковий прогон на них змонтувати. Ну а далі підуть стропила...

picture.php?albumid=7322&pictureid=87657

picture.php?albumid=7322&pictureid=87658

picture.php?albumid=7322&pictureid=87659

picture.php?albumid=7322&pictureid=87660

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Молодці!

 

Не пам"ятаю, чи вже хтось запитував - але навіщо стільки вент каналів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Молодці!

 

Не пам"ятаю, чи вже хтось запитував - але навіщо стільки вент каналів?

 

Фактично сам все роблю. Беру допомогу у виключних випадках, коли все треба швидко зробити.Так наприклад як на заливку бетону АП, допомагала дружина і син чотирнадцятирічний. Чи от вивантаження дерева з машини...

З цього тижня взяв відпустку. Сподіваюсь робота піде жвавіше, якщо дощі не будуть надто дошкуляти.

Вентканалів всього десять плюс каналізаційний стояк. З підвалу починається кан. стояк , димохід для ТП котла, вентиляція котельні, притічна всього підвалу і один канал для сауни і канал для туалету. Також з грунту із стіни підвалу заходить 160мм труба геотермалки. Далі вона окремим утепленим каналом підіймається на горище звідки розійдеться по кімнатах. На першому поверсі два канали для кухні (кухонна витяжка і вентиляція) і канал санвузла. Мансарда - тільки один канал ванної кімнати. З останнім протупив і зробив крайнім зі сторони зовнішньої стіни. От тепер переживаю, що може бути погана тяга. Напевне доведеться зробити комбінований канал витяжки ванної із стояком каналізації. Всерівно вище рівня підлоги піде одна фанова труба. Її думаю звузити з 110 до 50 мм, щоб місця більше вільного в каналі було і використати канал для вентиляції ванної. Фанову трубу вивести в бік комина над рівнем покрівлі щоб не затягувало в вент канали. Ось покищо так.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 місяці потому...

Дах:

picture.php?albumid=7322&pictureid=88319

picture.php?albumid=7322&pictureid=88320

picture.php?albumid=7322&pictureid=88321

picture.php?albumid=7322&pictureid=88322

picture.php?albumid=7322&pictureid=88323

picture.php?albumid=7322&pictureid=88324

picture.php?albumid=7322&pictureid=88325

picture.php?albumid=7322&pictureid=88326

Крайня фотка це стан на зараз. Залишилось поставити стропила по центру, над коридором. Ще не кріпив стропила на коньковій балці і не всі прибиті цвяхами до мауерлатів, скоби теж ще не бив, бо їх ще треба зробити з арматури ф8 , або купити. Роботи ще багато а часу все менше. Роблю все сам у дві руки.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...