Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Який мінімально можливий фундамент в моєму випадку

KlimAlex

Рекомендовані повідомлення

Маю намір добудувати додаткову житлову площу(5м*3.8м) із газоблоку Аерок (паз-гребінь) товщина 200мм, D400, далі під утеплення. Висота стіни 2.4-2.5м. Дах двосхилий (двускатный - рус.,), шифер. Грунт піщаний, рівень грунтової води - високий, два роки назад був 1м. Підскажіть, будь ласка, який мені заливати фундамент під такі стіни, щоб не перебільшити з матеріалами? Місце знаходження - Київська область.

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поскольку имеем достройку к существующему дому (если я конечно правильно понимаю), то по строительным требованиям подошвы фундаментов (существующего и строящегося) нужно стараться располагать в одном уровне. Т.е. если у существующего здания ленточный фундамент, тогда и в новой пристройке имеет смысл заложить такой же (скажем лента шириной 300 мм из монолитного ж.б. с устройством в верхней части армированного пояса; или же ленты шириной 300 мм из блоков ФБС в два ряда по высоте с монолитным ж.б. поясом высотой 250 мм). Не забываем про обратную засыпку пазух котлованов противопучинистым грунтом (песок средне-крупнозернистый, металлургические шлаки) и/или утепленная отмостка по периметру с организованным водоотводом с кровли.

Можно еще монолитный ж.б. плитный придумать, но думаю будет дороже ленточного.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поскольку имеем достройку к существующему дому (если я конечно правильно понимаю)

так, ви правильно зрозуміли.

 

Добавлено через 4 минуты

Я думав просто залити монолітну стрічку (з арматурою) по всьому периметру - 90 см глибина (запас від промерзання) та 30 см ширина , але потім подумав, що стіни в моєму випадку легкі, то може можна обійтись якимось простішим варіантом?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дешевый фундамент. tise.com.ua/ В вашем варианте в самый раз=).

 

Добавлено через 1 минуту

Технология очень простая и не плохая экономия финансов=)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Технология очень простая и не плохая экономия финансов=)

Дякую, але я думаю, що це не зовсім для мене. В мене 13м.п. фундаменту, для чого купувати бур на один раз?

 

Добавлено через 29 минут

А якщо залити плиту товщиною 20см? ... я порахував щойно, - на 20 м.кв потрібно 4.8м.куб розчину, а для стрічки 0.3м * 1м * 14 м.п. потрібно 4.2м.куб., але ж в цьому варіанті більше земляних робіт ніж в варіанті з плитою. Що скажете?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, але я думаю, що це не зовсім для мене. В мене 13м.п. фундаменту, для чого купувати бур на один раз?

В аренду взять на пару дней. Очень много компаний предлагают эту услугу.

 

А якщо залити плиту товщиною 20см? ... я порахував щойно, - на 20 м.кв потрібно 4.8м.куб розчину, а для стрічки 0.3м * 1м * 14 м.п. потрібно 4.2м.куб., але ж в цьому варіанті більше земляних робіт ніж в варіанті з плитою. Що скажете?

Вы хотите заливать раствором? я правильно понял? Не бетоном?

 

Добавлено через 7 минут

при монтаже плитного фундамента надо снять растительный слой грунта. (ссылка устарела) Вот не плохо расписано! И используйте бетон! никакого цементно песчаного раствора!

 

Добавлено через 1 минуту

Растительный слой грунта на территории Украины бывает от 25-150 см. Я лично в Черкасской области видел растительный грунт толщиной 1.5 м.

 

Добавлено через 1 минуту

При правильной работы с таким грунтом Черкасская и Полтавская область самая плодородная в Украине и наверное в мире=) Это так, хоть чем то можно погордится в нашей стране=)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И используйте бетон! никакого цементно песчаного раствора!

В мене на участку вже є щебінь та пісок, тому буду робити розчин бетонозмішувачем на місці: 4.8 куб.м. це не так вже й багато. Я можу погодитись, що розчин з заводу кращий по всим показникам, але чому ви так категорично проти використання бетону власного виробництва: щебінь+пісок+цемент+можливо використати якийсь наповнювач?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мене на участку вже є щебінь та пісок, тому буду робити розчин бетонозмішувачем на місці: 4.8 куб.м. це не так вже й багато. Я можу погодитись, що розчин з заводу кращий по всим показникам, але чому ви так категорично проти використання бетону власного виробництва: щебінь+пісок+цемент+можливо використати якийсь наповнювач?

А и не говорил, что в ручную это плохо! Купите 400 цемент и вперёд. Вы написали раствор (по укр. розчин) - цемент, песок, вода (цементно песчаный раствор) плотность его 1800 кг/м3. А бетон все тоже самое + щебень плотность его 2200 кг/м3.

щебінь+пісок+цемент+можливо використати якийсь наповнювач?

Больше нечего не надо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

щебінь+пісок+цемент+можливо використати якийсь наповнювач?

заливав зараз 6,5 м.куб бетону, один змішувач+2готують+2носять+яукладка. Дуже рекомендую вібратор для укладки, тільки замість "можливо використати якийсь наповнювач" - використайте пластіфікатор (СП-1ВП, наприклад). Да і подумайте с приводу армування.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да і подумайте с приводу армування.

Так, звісно, армування буде. В мене є 10 та 8 арматура. Більшу не брав, тому що стіни в мене легкі, вирішив, що й такої вистачить.

 

Добавлено через 3 минуты

Дуже рекомендую вібратор для укладки

Дякую. Звісно, так буде краще, але я, мабуть, буду використовувати старі дідовські методи трамбування)

В мене площа забудови невелика, близько 20м.кв. Під час спілкування тут, прийшла ідея про улаштування плити товщиною 20см, з армуванням арматурою в два ряди: 10мм та 8мм. Можливо по периметру (де будуть стояти стіни) дати 12 чи 14 арматуру?? чи досить 10 та 8? Стіни в мене 200мм газоблок, D 400 (під утеплювач), висота 2.5м, далі дерев'яне перекриття (ізовер 200мм), дах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую. Звісно, так буде краще, але я, мабуть, буду використовувати старі дідовські методи трамбування)

В мене площа забудови невелика, близько 20м.кв. Під час спілкування тут, прийшла ідея про улаштування плити товщиною 20см, з армуванням арматурою в два ряди: 10мм та 8мм. Можливо по периметру (де будуть стояти стіни) дати 12 чи 14 арматуру?? чи досить 10 та 8? Стіни в мене 200мм газоблок, D 400 (під утеплювач), висота 2.5м, далі дерев'яне перекриття (ізовер 200мм), дах.

Сказать на глаз?=) Вы так доиграться потом до беды какой то. У вас все на глаз. Потом на глаз и упадет ваша пристройка. Купите себе проект за 5000 грн. и постройте по проекту, в котором будет технико экономический обоснования, и выберите себе фундамент какой будет рациональнее и дешевле. Вы думаете комментариями можно решить все проблемы или построить качественно дом. Мой вам совет купите у специалистов проект, а потом постройте по нему грамотную, не дорогую пристройку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую. Звісно, так буде краще, але я, мабуть, буду використовувати старі дідовські методи трамбування)

Десь можливо ви і праві. Раз ви робите "пристройку" до існуючого, то вже розраховуйте, що будуть проблеми з місцем "примикання". Якщо у вас "так саме" побудована основна будівля, то великих проблем не буде і з пристройкою - не впаде.

 

Під час спілкування тут, прийшла ідея про улаштування плити товщиною 20см

з приводу плити - це більш складна конструкція ніж стрічковий фундамент, і більш дорога.

Замовити проект - кращий варіант, але не смертельно і самопроектування. Проблемі можливі при експлуатації, але не смертельні - на впаде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Я в шоці!!! Підкопав фундамент під будинком, виявляється, що він залитий на глибину 25см!!! Я не повірив, взяв арматуру довжиною 1.5м почав забивати під фундамент, - арматура заходить легко.

Будинок дерев'яний, обкладений цеглою. Стоїть так вже 40 років (без арматури). Цікаво, що 30 років назад морози, мабуть, були більші трошки ніж зараз, та все стоїть ... Єдине чим я це можу пояснити, так це тим, що в нас тут пісок, тому мабуть замерзання грунту не мало великого впливу на фундамент. В мене таке питання, чи можна мені закласти глибину фундаменту моєї добудови так само, як і в будинку - 25-30см?

Моя добудова матиме приблизно таку саму вагу як і основний будинок. Блок Аерок, стіна 200мм під утеплення, дах шиферний. Я порахував загальну вагу добудови: разом з сніговим навантаження виходить до 10 тон. Площа забудови 6 * 5.8.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

делайте плиту ,для экономии средств сформируйте ребра жесткости по краям.чтоб уменьшить толщину самой плиты
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

если грунт действительно песчанный и УГВ ниже 1,5 м, то можно, думаю применить МЗЛФ, для верности провести тщательные работы по "дождеотводу" и утепление отмостки
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

если грунт действительно песчанный и УГВ ниже 1,5 м

Так, у нас тут пісок, УГВ 1.2м.

Знайомий запропонував зробити так: на глибині 0.5м залити 10 "подушок" розміром 0.6*0.6*0.3(висота) з арматурою, а потім залити зверху стрічку 0.25(ширина) * 0.5(висота). Відстань між "подушками" всередньому 1.3м. Площа опори фундаменту буде 3.6 м.кв.

2040265151_.thumb.jpg.9908155f44cda8b0e44706897d212de5.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, у нас тут пісок, УГВ 1.2м.

Знайомий запропонував зробити так: на глибині 0.5м залити 10 "подушок" розміром 0.6*0.6*0.3(висота) з арматурою, а потім залити зверху стрічку 0.25(ширина) * 0.5(висота). Відстань між "подушками" всередньому 1.3м. Площа опори фундаменту буде 3.6 м.кв.

лет через 10, а может и раньше ваша пристройка начнет отходить от стен дома. Дело в том что фундамент , как и стены будут только с 3х сторон и наибольший вес эта конструкция будет иметь как раз с противоположной стороны от стены дома, и это наибольший вес рано или поздно сделает свое дело. Делайте фундамент кольцом, часть под домом чуть поглубже и пошире(утяжелить, создать противовес) сам практикую такой метод, да дороже, но сплю спокойнее

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, у нас тут пісок, УГВ 1.2м.

Знайомий запропонував зробити так: на глибині 0.5м залити 10 "подушок" розміром 0.6*0.6*0.3(висота) з арматурою, а потім залити зверху стрічку 0.25(ширина) * 0.5(висота). Відстань між "подушками" всередньому 1.3м. Площа опори фундаменту буде 3.6 м.кв.

не зрозумів сенсу, якщо зробити МЗЛФ то площа опирання буде більше 5 метрів - сенс у стовпчатому? Стрічковий фундамент забезпечує більшу рівномірність просідання

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стрічковий фундамент забезпечує більшу рівномірність просідання

Так, я з вами згоден. Прийняв рішення заливати стрічку: "подушка" на глибині 0.5м розміром 0.45м (ширина) * 0.3м (висота), а потім підняти фундамент під стіни до необхідного рівня (в мене там висота над землею буде біля 15-20см).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

потім підняти фундамент під стіни до необхідного рівня (в мене там висота над землею буде біля 15-20см).

вра***те максимальну товщину снігу, що випадає взимку - така бажана висота цоколю, інакше може замокати стіна Для пісчаної підсипки достатньо 10 см. Основне в цьому випадку забезпечити відвод води від фундаменту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...