Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рециркуляція гарячої води з використанням 2-х контурного котла і 10л електробойлера

shun

Рекомендовані повідомлення

Зацікавився темою рециркуляції для підвищення комфорту. Знайшов таку схему

6e843a34b034b5d618ba431a3801ad8e.jpg

 

Електробойлер буде постійно увімнений разом з насосом.

Хочу спитати наскільки ця схема робоча і чи потрібно додатково щось встановлювати.

 

Також планується встановити на ванну термостатичний клапан

Afriso ATM 341 T=20-43°C G 3/4" Kvs 1,6 для того, щоб при відкритті будь-якого крана на кухні не змінювалася температура у ванні. В кого є досвід використання такого клапана, щоб не було так як з Esbe VTA322 в якого завужений прохід хол. води і він поки не нагріється 8-10с валить гарячу по повній.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

разом з насосом.

При работающем насосе датчик протока котла не даст включится котлу в режим отопления.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергей 31, ми не знаємо, який у shun, котел, тому не факт. Адже є котли без датчику протоку, наприклад мій реагує на температуру у накопичувальному встроєному 10л бачку а не на протік.

Насос рециркуляції постіно працювати не повинен! або по таймеру або по температурі має включатись. Або і одне і друге разом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

наприклад мій реагує на температуру у накопичувальному встроєному 10л бачку а не на протік.

А как называется Ваш котел?

 

Насос рециркуляції постіно працювати не повинен!

А зачем он тогда нужен? Как раз насос рециркуляции должен работать постоянно. В качестве экономии его по таймеру отключают ночью.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При работающем насосе датчик протока котла не даст включится котлу в режим отопления.

Даст, до тех пор, пока не откроют кран ГВС.

 

Как раз насос рециркуляции должен работать постоянно.

А как же циркуляционники со встроенным термостатом, таймером?

ua.grundfos.com/content/dam/GUA/for-Client/dly-domu-i-sadu/Cirkulyaciya_listovka.pdf

 

Знайшов таку схему

Схема гуано. Якщо ви багата людина, щоб сплачувати величезні рахунки за енергоносії, то ваяйте:)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Даст, до тех пор, пока не откроют кран ГВС.

На схему глянь. Насос через бойлер создаст постоянный проток через котел.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А как же циркуляционники со встроенным термостатом, таймером?

У меня дома стоит похожий. Рециркуляцию делают для того что бы она работала. У меня выставленно с 6 утра до 24:00. Зимой из-за полотенчиков не выслючаю.

 

PS. опережая твои дальнейшие вопросы: на фото модель насосов которую можно ставить как угодно. И рециркуляционники и циркуляционные.

IMG_3902.thumb.JPG.35e4765d01f8a7afa9e28df9e42c0330.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На схему глянь. Насос через бойлер создаст постоянный проток через котел.

 

Каким образом, когда краны закрыты? Вот если бы гор возвращалась через ХВС котла, тогда да, трехходовой бы не переключался.

 

Добавлено через 42 секунды

У меня дома стоит похожий. Рециркуляцию делают для того что бы она работала. У меня выставленно с 6 утра до 24:00. Зимой из-за полотенчиков не выслючаю.

 

PS. опережая твои дальнейшие вопросы: на фото модель насосов которую можно ставить как угодно. И рециркуляционники и циркуляционные.

Насос зачетный.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Котел vitodens-100 26кВт

Щоб котел не був постійно можна встановити ще один зворотній клапан на виході гарячої води з котла. Чи потрібно добавити розширювальний бак?

 

Думаю, що при малому бойлері 10л, він зжере не більше 30кВт електрики на місяць + ще насос 20-30Вт/год теж багато не з'їсть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При работающем насосе датчик протока котла не даст включится котлу в режим отопления.

 

Почему не даст? Если нет расхода воды, котёл будет спокойно работать на в режиме отопленияя. Появится расход горячей воды и котёл переключится на режим приготовления гор. воды. Насос в такой схеме выполняет роль рециркуляции и не создаёт противопотока (избыточного давления), у таких насосов очень маленький перепад давления. Погуглите, а можете даже применить, поэксперементировать и попробовать, вам это не повредит.

Просто на входе в котёл холодной воды добавить обратный клапон, лучше с бронзовым штоком. Я доверяю клапанам EUROPA. Если пружина упругая или давление воды слабенькое, я просто беру и укорачиваю пружинку.

 

itap-europa-1.jpg.c8dec4e803b40d2d988445ce6ba1ae3c.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Також планується встановити на ванну термостатичний клапан

Afriso ATM 341 T=20-43°C G 3/4" Kvs 1,6 для того, щоб при відкритті будь-якого крана на кухні не змінювалася температура у ванні. В кого є досвід використання такого клапана, щоб не було так як з Esbe VTA322 в якого завужений прохід хол. води і він поки не нагріється 8-10с валить гарячу по повній.

 

Лучше купите смеситель с термоклапаном.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікаво скільки може реально їсти електрики бойлер на 10л в режимі підтримки температури? В мене зараз 100л з теном на 2кВт жере 170кВт в місяць.

 

Заодно, який насос треба ставити, чи можна такий Watomo CP 04-15B, чи треба дорожчий?

Змінено користувачем shun
Доповнення
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви підключить до свого 100л рециркуляцію, тоді і зрівнюйте. При роботі насоса, у бойлер буде приходити охолоджена вода після кругу циркуляції, термостат не буде виключати ТЕНи.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви підключить до свого 100л рециркуляцію, тоді і зрівнюйте. При роботі насоса, у бойлер буде приходити охолоджена вода після кругу циркуляції, термостат не буде виключати ТЕНи.

 

Не факт, залежить від тепловтрат, я не збираюся на цьому контурі рушники сушити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...