Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Потрібна порада по герметизації проходу через шиферний дах алюмінієвого димоходу

dobryj

Рекомендовані повідомлення

Є димохід. Це алюмінієва труба діаметром 220 мм, яка напряму виходить з каміна (майже на пряму, там є невеличкий шматочок димоходу з цегли, в кімнаті, а від стелі і вище, вже алюмінієва труба), і через шиферний дах на вулицю.

Раніше щілини між трубою та шифером замазувалися цементним розчином, а зверху покривалося резино-бітумною мастикою. Але цього не вистачає на довго. Димохід в самому низу даху, від димоходу до конька - 6 метрів. Сам по собі димохід грає від нагріву і охолодження, сонце, вода і інші природні явища суттєво вкорочуть термін життя резино-бітумної мастики і 6-ть метрів водостоку до димоходу роблять свою справу, і за 5-6 місяці вода знаходить собі шлях під замазку, і починає затікати під шифер і по димоходу на стелю.

Можливо хтось стикався з такою ситуаціє, і знає надійний спосіб герметизації, так щоб замазав, і років на 10 вистачило.

Прохання не писати поради, на кшталт "там треба просто кришу переробити і димоход знести, і новий поставити". Питання про заміну даху, чи заміну димоходу на даний момент не розглядається.

Прикріплю фото для наглядності. Зроблене вже ввечері, але видно як проходить димохід через дах.

Якщо знаєте якийсь конретний герметик, то прохання писати або його повну назву, або дати на нього посилання. Дуже часто в будівельних магазинах не розбираються детально в мастиках, герметиках, і дають щось схоже на твій запит. Як приклад це крани для трубопроводу. Вони є стандартнопрохідні, і повнопрохідні. В тих магазинах де я був, продавці не знають між ними різниці, і який спитаєш, такий і скажуть, що це саме той.

Тому якщо хтось знає гарний якісний герметик здатний вирішити моє питання, прохання писати повну назву, або дати посилання.

Зарані вдячний за поради.

 

photo_2021-08-17_21-58-22.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

57 хвилин тому, dobryj сказав:

Є димохід

А яка висота вуличної частини димоходу, від шифера і до верху?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть полиуретановые кровельные герметики. Вместо мастики. 

Есть ещё "крыза" для проходки. Ленты кровельные - алюминий с мастикой.

Я бы начал с герметика полиуретанового или ленты кровельной. В зависимости, какая щель между шифером и трубой

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"andrey_ka" - Висота димоходу від шифера і до верху приблизно 3-метри. Можливо 3,5, але не більше. Виміряти дуже складно. В мене ліса - 4 метри. А до скату даху - 5,2 м.

Поставити вище ліса не має можливості - там проходять дроти (380 В). Чому так? - Просто в 90-ті сусід з верхньої вулиці, щоб була можливість будуватися, попросив підключити світло, на пару місяців. А потім зроблять документи і все інше, і підключаться до своєї лінії. А в РЄМі взяли і залишили так як є, і внесли це в паспорт (не пам'ятаю як правильно називається). І на даний момент провода йдуть за 1,5 метри над моїм дахом. Хоч це й заборонено нормами.

Тому ставлю ліса (4 м), а на ліса маленьку драбину, металеву, і лізу на дах. Саме через такі умови, шукаю максимально легкий спосіб закрити щілини. Розмір щілин від 1 см до 4 см, десь так.

 

"Dendnepr" - Дякую.

Змінено користувачем dobryj
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, dobryj сказал:

Тому якщо хтось знає гарний якісний герметик здатний вирішити моє питання, прохання писати повну назву, або дати посилання.

Вам треба звернутись до фiрми яка торгуе товарами по дымоходам,..або замовити и чекати.

Як треба робити: на фото манжета и готова робота.

Уплотнительная манжета HOTSchott предназначена для герметизации проходов через крышу и устойчива к температурам до 200°C температуры поверхности облицовки дымохода. Высокоэластичная манжета (EPDM) оснащена самоклеющим воротником.

020781on.jpg

hot.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, dobryj сказав:

Висота димоходу від шифера і до верху приблизно 3-метри.

Cпочатку перевірте висоту димохода , і приведіть його до норми , згідно цієї картинки:

varianti_rozmishennya_dimohodiv_nad_pokrivleu.gif.98d40c4ededea7966fc0c5016ef0d8af.gif

це полегшить подальшу роботу над димоходом (якщо він вище норми).

Вам потрібно уникнути будь-якого герметика між трубою та шифером , із за температурних коливань не допоможе ніякий

Замовте в бляхаря трубу з оцинковки діаметром 320мм.(для полегшення монтажу труби замовляти по 500мм.), надінете її на димохід , між трубами вкладете базальтову вату. У Вас вийде такий собі сендввіч , і тоді зовнішню трубу цього сендвічу загерметизуєте , таким чином це місце не буде перегріватись , деформуватись , і відповідно відклеюватись.

ПС... Попросите бляхаря ,  останній відрізок труби зробити  конусним , щоб верхня частина конуса співпадала з діаметром існуючого димохода.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"HELUZ FAMILY" - Дякую

 

"andrey_ka" - тобто за п'ять хвилин не замажеш і не забудеш років так на 10-ть. :)) Не відразу зрозумів, але за другим разом дійшло. Дякую за пораду.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

epicentrk.ua/ua/shop/germetik-bitumnyy-den-braven-zwaluw-roofplast-chernyy-300ml.html - не теряет эластичность в течение нескольких лет, максимальная температура +80.

epicentrk.ua/ua/shop/germetik-silikatnyy-penosil-premium-high-temp-sealant-krasnyy-310-ml.html - - не теряет эластичность в течение нескольких лет, максимальная температура +250.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Всім доброго дня.

Вирішив, що можливо хтось слідкує за цією темою, і йому цікаво, чим все закінчилося.

До повідомлення прикріплю два фото. Одне - це вид, де видно бортики, і які вони там під шифером. Інше фото - це вигляд зверху на всю конструкцію. 

 

Конструкція - це три листа оцинкованого металу. Вдвох з них були вирізана овальні отвори, і з одного боку зроблена прорізь, щоб можна було розігнути лист, і одягти на трубу (згори, на трубу не має можливості що небудь насунути). Нижній одягли прорізом до конька хати, верхній навпаки (на фото видно прорізь верхнього листа). Третій лист був зігнутий так, щоб був перепад між крайніми точками згину, вийшо 10 см перепаду (вода стікатиме в ту сторону, де на фото видно біленький саморіз, яким прихвачена ця бляха).

Вертикальними червоними лініями позначено де під волною йде бортик. А лінії зі стрілочками - це позначення місяця перегибу.

 

Чи планується ще щось доробляти по димарю?

Ще планую промазати стик бляхи з димарем або силіконом для печей (пишуть що витримує 1500 град.по Цельсію) або ще однією замазкою, але якою, ще не знаю. Пообіцяли що знайдуть назву, і казали що це така замазка, що вже як пристала, схватилася, то вже нічим не віддереш, темератури не боїться, сонця, води, морозу - нічого не боїться. Тому, якщо знайдуть мені назву, і по ціні ця диво-замазка буде адекватна, то замажу. Ні, замажу термостійким силіконом, і думаю, що буде ідельно. Там вийшов зазор десь 1-1,5 мм.

Все, більш нічого не планується.

Дякую всім, хто писав і читав. :)

20210917_093849.jpg

20210917_093735.jpg

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На мою думку треба запінити бортики под шифером, щоб сніг не задувало.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 23.09.2021 в 13:21, Вадим Мокров сказал:

На мою думку треба запінити бортики под шифером, щоб сніг не задувало.

В мене залишилася цементна суміш для наружніх робіт. Нею замазав ті діляньки шиферу, що йдуть вздовж металу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...

Всім доброго дня.

Вирішив поділитися результатами.

Протягом опалювального періоду 2021/2022 камін топився практично кожен день. Зазвичай один раз на день, протягом 3-3,5 годин, і були дні (зимою це складоло близько 10-15 днів на місяць) коли топився двічі на день (були дні коли я просто лінувався ходити колоти дрова, і топити. Тому тільки один раз на день).

Стик димоходу і заліза загерметизував червоним герметиком, фірми SOUDAL, температура яку він витримує щось близько 260 (чи 280) градусів за Цельсієм (не пам'ятаю вже точно, а тубу не зберіг).

На даний момент все тримається. Стик не протікає. Весь вересень був дощовий, ходив перевіряв, не тече. Чи так буде й далі, не знаю. Просто вирішив поділитися, що має місце таке рішення, і що в описаних умовах пропрацювало це рішення весь оплаювальний сезон. Наскільки ще його хватить не знаю, але поки не потече, лізти небуду, занадто високо, і геморно, без того щоб виставити ліса, туди не залізти, тому поки не потече, не полізу.

Ще можливо комусь буде цікаво (а я не пам'ятаю, чи писав про це вище) - вихід димоходу напряму з камери згорання. По першому поверху і через потолок першого поверху йде кирпічний димоход, потім кирпіч переходить в алюмінієву трубу.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...