Перейти к содержанию
Искать в
  • Ещё...
Поиск контента, содержащего...
Поиск результатов в...

Організація заземлення в приватному будинку на 2 родини.

Kovalski

Рекомендуемые сообщения

Хотів би поради стосовно облаштування заземлення.

Будинок поділений на 2 половини. До кожної половини підведена окрема лінія (фаза і ноль). Лічильники розташовані ЗА межами ділянки і мають двуполюсні автомати на виході. Вводні кабелі з лічильників заведені на розподільчі щити на стіні будинку. В щитах через двуполюсні автомати фаза і ноль підключаються до відповідного вводного 3х жильного кабеля (на кожну половину будинку свій кабель). "Земля" покищо в повітрі. Потрібно її підключити. Саме заземлення (труба з землі) зроблене, на стіні замонтоване, але не підключене. Якщо підключати системою ТТ, то питань немає. Все зрозуміло, але потрібно ставити 4 УЗО  - по 2шт на один ввід (по нормам повинні дублюватися), а місця в щитку на 4шт немає. Система NT-C-S не повинна мати комутованих з'єднань нуля. А на виході лічильника, як я писав вище, стоїть двуполюсний автомат з вільним доступом, який комутує ноль.

Питання. По якій системі підключати заземлення ? І як це реалізувати на практиці (схема підключення кабелів)?

1.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наприклад можна в щитах поставити по одному УЗО, а дублюючі в будинку, якщо звісно там є місце і підключити ТТ, але це на думку "не електрика", просто так би зробив, якби стикнувся з такою ситуацією)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

треба не кожне УЗО дублювати. Зазвичай є ввідне УЗО (протипожарне, 300 мА + селективне (тобто з затримкою)) та групові на 30 мА. 

До того ж питання заземлення ніяким чином не стосується УЗО. Якщо хочете TN-C-S, то в щитку з"єднаєте нульову шину та шину заземлення. а у випадку ТТ - ні. ось і вся різниця. А шину заземлення, звичайно, в обох щитках треба зєднати з виконаним заземлювачем (ще й бажано заміряти його опір за допомогою спеціального обладнання)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти
×
×
  • Создать...