Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Чи можлива заміна проводки по старих каналах панельного будинку 96 серії

nemo100

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт! Знайшов на просторах Ютубу таке відео:

Тут показується процес прокладення нової проводки в панельному будинку по старих каналах. Мені цікаво, чи можна щось подібне зробити в трьохкімнатній квартирі панельного будинку 96 серії, можливо хтось вже робив, і зможе поділитись досвідом.

Судячи з того, що я знайшов в інтернеті, стара проводка освітлення йде не по каналах, а під стяжкою підлоги сусідів, і її ніяк не вдасться поміняти без залучення сусідів (які, звісно, не погодяться, щоб їм роздовбали підлогу🤣), але це я знайшов тільки на одному сайті, і не маю 100% впевненості, що ця інформація відповідає дійсності. Також я не знайшов інформації про те, як проходить проводка розеток.

Ми би хотіли поміняти собі проводку з алюмінієвої на мідну, але при цьому мати свободу вибору стосовно того, чи робити натяжні стелі (до цього ми не планували їх робити), і декілька см штукатурки також не хотілося б робити.

Всім заздалегідь дякую за допомогу!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я перетягивал по старым каналам. Это возможно если вы оставите плюс минус проектное количество розеток. Но как правило сейчас их нужно минимум в два раза больше. И даже получается в 80% случаев перетянуть проводку на люстры те которые под полом у ваших соседей сверху. 
Но знаете это как раз те знания и умения которые даются не просто так. И соответственно рассказывать на форуме я не буду. Не поймите меня неправильно мол такой сякой - знает а рассказать не хочет. Это мой хлеб которым я зарабатываю на жизнь. 
Но смысл моего поста в том что по самой сути вашего вопроса - это ВОЗМОЖНО. Хоть и с оговорками.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всім дякую за відповіді. Як виявилось, як мінімум проводка освітлення в туалет проходить в спеціальному каналі, який замазаний штукатуркою, але якщо частина провода, яка йде вертикально, просто замазана, то в горизонтальному каналі між плитою стіни і стелею окрім, власне, провода також є якась волосня схожа на паклю.

20220812_210223.thumb.jpg.b39a3aabaf859e846bb531422b414354.jpg

Ніхто не підкаже, що це може бути і яке в нього може бути призначення? В інтернеті нічого не знайшов з цього приводу.

(можливо треба було створити окрему тему чи запитати в темі "Вопросы по электрике, не требующие создания отдельных тем.", але оскільки це питання суміжне до поточної теми, вирішив запитати тут).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В те времена большие дырки сначала затыкали типа паклей (пены монтажной ещё не было) а потом заделывали раствором.

Делалось это так что бы меньше раствора улетало в пустоту.

Могли вместо этого сена всунуть и бумагу или какую либо упаковку.

Сам вылавливал куски газет где  то 1974 года (точно не помню).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, nemo100 сказав:

Ніхто не підкаже, що це може бути і яке в нього може бути призначення?

В моєму випадку був рукав від фуфайки ("заповнення" щилини між стіною та стелею приблизно 10 сантиметрів)

Змінено користувачем Вячеслав_В
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всім дякую за відповідь! Цікаво, а з точки зору пожежної безпеки наскільки безпечно так забивати провід шматками газет і рукавами від фуфайки: це був просто пофігізм, чи вважалось, що доступу кисню там не буде, і навіть якщо провід загориться, то підтримуватись горіння не буде?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, nemo100 сказал:

Всім дякую за відповідь! Цікаво, а з точки зору пожежної безпеки наскільки безпечно так забивати провід шматками газет і рукавами від фуфайки: це був просто пофігізм, чи вважалось, що доступу кисню там не буде, і навіть якщо провід загориться, то підтримуватись горіння не буде?

Це пофігізм, помножений на рекорди в звітності та відсутності відповідальності, а також, державної вседозволеності і корупції. Нічого нового.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, nemo100 сказав:

Ніхто не підкаже, що це може бути і яке в нього може бути призначення? В інтернеті нічого не знайшов з цього приводу.

Один раз подскажу, а то вам уже тут нарасказывали. Но больше не буду.
Возьмите рулетку станьте перед входом в санузел и замеряйте расстояние от пола до потолка. А потом...... зайдите в санузел и снова замеряйте расстояние от пола до потолка. 
О том к каким выводам вы придете пишите тут. ))))
Ну а то чем затыкали в СССР - да всем чем придется. Слава богу что паклей..... Вон полгода назад сняли паркет в 9 этажке в однушке. Он лежал на гипсоволоконной плите а та на деревянных лагах..... А там...... В общем в период строительства в этой комнате был туалет. И срали там прямо на бетонную плиту пола. А потом просто закрыли лагами плитой и паркетом. Естественно никто ничего предварительно не чистил. В клочках газет которыми подтирались проглядывают портреты Брежнева и Щербицкого

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не. Там  сузел бетонный блок.

Со своим полом и потолком.

Вы про это?.

Кстати, в Вашем доме то же самое.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всім дякую за відповідь!

На днях розколупав проводку освітлення в спальні, і виявив, що в стелі проводка заходить в якийсь резиновий шланг.20220819_174039.thumb.jpg.1b7523891ea8eb94aa26e562a5f412e9.jpg

Якщо обережно похитати провід, який заходить в цей "шланг", то складається враження, що він бовтається доволі вільно. Цікаво, цей "шланг" йде прямо до люстри, і в ньому можна провести новий кабель до люстри, чи він тільки заходить на деяку відстань, а далі провід йде без нього, і чи горючий цей шланг, можливо хтось з таким стикався і проводив новий кабель через такий "шланг"?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 13.08.2022 в 19:28, ЭлектроМеханиК сказал:

Возьмите рулетку станьте перед входом в санузел и замеряйте расстояние от пола до потолка. А потом...... зайдите в санузел и снова замеряйте расстояние от пола до потолка. 
О том к каким выводам вы придете пишите тут. ))))

Прийшов до висновку, що у ванни/туалету і решти квартири дві різні стелі)
До речі, проміжок між цими стелями, судячи з усього, з'єднаний з вентиляцією, бо коли я його звільнив, на мене почало звідти дути)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 19.08.2022 в 21:48, nemo100 сказал:

Прийшов до висновку, що у ванни/туалету і решти квартири дві різні стелі)
До речі, проміжок між цими стелями, судячи з усього, з'єднаний з вентиляцією, бо коли я його звільнив, на мене почало звідти дути)

В серии Т4, санузлы представляют собой бетонную коробку которую вставили в другую коробку.

Убирал, восстанавливал стены и вентканалы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Vitaliy67 сказал:

Т4 и 96серии  коробки санузлов одинаковые.

Возможно, не сравнивал.

Думаю если делать капремонт, то можно хотя бы силовую проводку проложить по полу, а потом залить стяжку.

(я так делал).

Люстры оставить, тем более нагрузка в разы меньше с светодиодами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...