Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Прошу поради по автоматизації ТП і радіаторів

budbud

Рекомендовані повідомлення

Друзі-форумчани, прошу поради.

Маю будинок. Два поверхи (150 м2). На першому поверсі змонтована тільки ТП (без радіаторів). На другому поверсі - радіатори і тільки у санвузлі ТП. Опалюється будинок електрокотлом протерм. 

Проблема наступна: на термоголовці колектору ТП (1 поверх) виставляю певну температуру (наприклад 25 градусів). На котлі подача - 35 градусів. На другому поверсі немає термоголовок, а відповідно, температура подачі йде прямо у радіатори, тому часто на другому поверсі дуже жарко, а на першому поверсі - прохолодно. У сонячну погоду будинок добре прогрівається, а тому інколи в будинку є жарко через те, що жодна автоматика не вимикає котел. 

Підкажіть, будь ласка, як можна автоматизувати регулювання температури на першому і другому поверсі. Хотілось би могти керувати температурою першого і другого поверху без постійного бігання до колекторів, чи котла. Покімнатне регулювання температури не потрібно. Перечитав схожі теми, але відповіді у своєму випадку так і не знайшов. 

Планував поставити звичайний термостат на перший поверх і термоголовки на радіатори другого поверху. Тільки не впевнений, що така схема адекватно працюватиме, оскільки у випадку, коли термостат першого поверху вимикатиме котел, на другому поверсі може бути ще прохолодно і термоголовки відповідно не працюватимуть.

Даруйте, що описую не "сантехнічною" мовою. Буду вдячний, якщо хтось підкаже, як можна нормально автоматизувати таку систему опалення з можливістю регулювання температури без відвідувань котельні. 

Фото обох колекторів додаю. 

Фото 1 - колектор першого поверху

Фото 2 - колектор другого поверху

1 поверх.jpg

2 поверх.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Малой кровью.

На подачу коллектора 2-й этаж двухходовой с электроприводом, которым управляет по температуре этажный термостат. На котле задираете температуру подачи, смеситель 1-го этажа понизит, 2-й этаж клапан отключит по температуре.                                                                                                                Недостатки: возможно понадобится перепускной клапан, ТП 2-го этажа от радиаторного коллектора (может не догревать), температура 1-го этажа регулировка в ручную путем тыка.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповідь і свіжі ідеї!

А таким же двоходовим з електроприладом у парі з термостатом можна керувати і колектором ТП першого поверху?   

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, budbud сказал:

А таким же двоходовим з електроприладом у парі з термостатом можна керувати і колектором ТП першого поверху?   

Нет. Если хотите управлять ТП по температуре, нужно переделывать коллектор. Новый трехходовик с приводом и контролер. Но на этаже 75 м2 ручная регулировка не критично, поймаете под себя положение термоголовки и так и олставите на долгие годы.  

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, budbud сказав:

Друзі-форумчани, прошу поради.

Найдешевний і неінвазійний варіант:

Поставте термогововки на радіатори другого поверху. На першому поставте кімнатний термостат, який буде керувати насосом ТП, котел при цьому нехай працює постійно, як і зараз. При цьому колектор ТП має бути відбалансований так, що всі контури отримують стільки тепла, скільки відповідні приміщення втрачають.

Мінусом є те, що будуть коливання температури поверхні ТП, але це можна уникнути хіба розуним регулюванням температури теплоносія, який подається в ТП. Правда зазвичай такі штуки не випускають у вигляді приводів для двохходових клапанів, розрахованих під термоголовку, і вам доведеться переробляти вузол змішування перед колектором.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергей 31, volomoto! Дякую за поради!

А варіант із сервоприводами, про який теж раніше читав на форумі, є у моєму випадку робочим? Чи там ціна питання надто висока? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, budbud сказав:

А варіант із сервоприводами, про який теж раніше читав на форумі, є у моєму випадку робочим? Чи там ціна питання надто висока? 

Сервоприводи на контури чи сервопривід на змішувальний клапан?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, volomoto сказав:

Сервоприводи на контури чи сервопривід на змішувальний клапан?

Я спершу думав про сервопривід на змішувальний клапан

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, budbud сказал:

А варіант із сервоприводами, про який теж раніше читав на форумі, є у моєму випадку робочим? Чи там ціна питання надто висока? 

Вариант рабочий. Привод с клапаном около 100 у.е., вайфайный термостат 50 у.е. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, budbud сказав:

Я спершу думав про сервопривід на змішувальний клапан

То не проблема, але що буде ним керувати? Сервопривід вам потрібен для модуляції температури теплоносія, а для цього потрібен ще й відповідний контроллер. Нема змісту ставити сервопривід, якщо він буде або повністю відкриватись, або повністю закриватись, бо у вашому випадку простіше виключити насос.

Можна поставити сервоприводи (вони насправді термоелектричні) на контури і керувати їх одним термостатом. При цьому не всі контури, бо наприклад нема змісту перекривати контури санвузлів. Можу вам недорого продати 10 штук таких на 24 В, нормально відкриті і на різьбу М30х1.5, бо купив, а потім виявилось, що в мене не така різьба, а адаптери дорожчі, ніж приводи.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16.09.2022 в 17:17, volomoto сказав:

То не проблема, але що буде ним керувати? Сервопривід вам потрібен для модуляції температури теплоносія, а для цього потрібен ще й відповідний контроллер. Нема змісту ставити сервопривід, якщо він буде або повністю відкриватись, або повністю закриватись, бо у вашому випадку простіше виключити насос.

Можна поставити сервоприводи (вони насправді термоелектричні) на контури і керувати їх одним термостатом. При цьому не всі контури, бо наприклад нема змісту перекривати контури санвузлів. Можу вам недорого продати 10 штук таких на 24 В, нормально відкриті і на різьбу М30х1.5, бо купив, а потім виявилось, що в мене не така різьба, а адаптери дорожчі, ніж приводи.

Дякую за поради. Вивчатиму питання сервоприводів. Якщо надумаю їх монтувати, то зв'яжусь. 

Наскільки я пригадую з Ваших дописів, то у Вас теж, здається, опалюється будинок електрокотлом (або це я так зрозумів із Ваших відповідей в темах опалення :) ) Не скажете, як Ви автоматизували свою СО?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, budbud сказав:

Наскільки я пригадую з Ваших дописів, то у Вас теж, здається, опалюється будинок електрокотлом (або це я так зрозумів із Ваших відповідей в темах опалення :) ) Не скажете, як Ви автоматизували свою СО?

Так, в мене електрокотел, який працює напряму на теплу підлогу і нема ніяких радіаторів. Єдина автоматизація, яка в мене зараз є, — це погодозалежна автоматика, яке керує температурою теплоносія, і термостат-таймер, який включає котел тільки вночі, якщо цього достатньо, що підтримувати потрібну температуру, або також трохи в день, якщо температура впала нижче певного рівня.

ПЗА в мене вбудована в котел, бо його контроллер підтримує цю функції з коробки, правда треба доставити сенсор зовнішньої температури. Якщо є змішувальні вузли, то ПЗА треба прикрутити до кожного з них.

Є в мене також кімнатні термостати, але вони тільки передають телеметрію на "базу", де збирається статистика. В автоматизації ці термостати участі не беруть.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...