Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Хто робив чи користується саморобними обігрівачами на основі кабелю 12K 33 Ohm?

Pazan

Рекомендовані повідомлення

Слава Україні! Слава ЗСУ!

Натрапив в Youtube на кілька відеороликів виготовлення обігрівачів із підлогової плитки розміром 600х600 мм і нагрівального вуглецевого кабелю 12K 33 Ohm. Судячи з проведених робіт, не надто складний процес. У мене виникло кілька запитань щодо експлуатації. Є хтось в темі? Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Так . другий ріу єксплуатації пішов. Але тільки в режимі міжсезоння, та догріву в денній час , бо основний котел працюе по нічному тарифу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, valijan сказав:

другий ріу єксплуатації пішов

Як захищаєте від перегріву? Яка максимальна температура нагрівання поверхні плитки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Робив по опису з ютюб каналу " все про все " . там добре розписано переваги пропонуемої схеми. Там використовуеться терморегулятор , від себе добавив термостат KSD-301 на 65 градусів як запобіжник від перегріву , та на плитку чіпляв С профіль з алюмінію , бо можливе розслоювання.

Також в одній панелі ставив два вимикачі і два термостата , на 45 , та 55 градусів . для різних режимів. Проте терморегулятор або регулюемий термостат краще. багато залежить від площі кімнати і температури на вулиці. 

 При таких температурах добре підтримувати тепло  і комфорт, особливо у гарно утепленій оселі. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, valijan сказав:

на 65 градусів як запобіжник від перегріву

зараз є інфрачервоні панелі з температурою нагріву поверхні до 90°. Тому мені цікаво, чи реально зробити самому з таким показником, але, щоб не перегоріло за  місяць

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Роблять також на високу температуру , я одну тех робив. Цей кабель допускае, працюе більше року , згоріти там може тільки зьеднання з мідним кабелем. Проте більше сподобалось до 60 градусів. Поперше майже не палить повітря,  нема потреби додержувати відстань до інших предметів. Краще зробити дві панелі 60 на 60 , або одну 60 на 120 , ніж гаряче робити. Нема конвенції , нема відчуття в обличчя пече , а спина холодна.До того  фабричні панелі роблять з дроту , а не вуглецового кабелю.

Проте нагадую , експлутував у міжсезоння як основне , а у морози лише на догрів у день , бо основні батареї лише вночі. Панелі 380 ватт достатньо для підтримки приблизно 20 градусів у кімнаті 12-15 м.кв до -5 градусів надворі, у режимі 10 хвилин гріє , 15 чекає, десь так. У вас може бути інші умови...

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, valijan сказав:

експлутував у міжсезоння як основне

мені потрібно як основний обігрів квартири. От думаю, чи варто з цим розпочинати, чи купувати готові панелі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коштувало разів в десять дешевше , в плані єксплуаитації подобаеться більше. Подивіться канал "все про все" , там людина експлуатує як головне для свого дому , робить відео та потроху продае готові панелі.  В комментаріях є відгуки покупців.

Працювати буде 100% , проте треба прорахувати втрати тепла вашої оселі і необхідну площу панелі, бо люди хочуть одною панелью 380 Вт прогріти холодну бетонну квартиру 56 м.кв. :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, valijan сказал:

люди хочуть одною панелью 380 Вт прогріти холодну бетонну квартиру 56 м.кв. :)

Нагрівач будь-якого типу такої потужності прогріє приміщення аналогічно. Але коштувати буде інколи в рази менше.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, ashim1990 сказал:

 Але коштувати буде інколи в рази менше.

Наприклад , що буде коштуваты менше 300-400 гривень . комфортно гріти  , та естетично виглядати ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, valijan сказав:

Подивіться канал "все про все"

Відео з цього каналу я продивився із самого початку, а пізніше Youtube нарекомендував схожі відео і пішло-поїхало... :)

Я тут подумав щодо конструкції обігрівача, якщо клеїти кабель на одну плитку, заливати розчинам і ззаду приклеювати ще одну плитку, то тепловіддача мала б бути більшою, остигати мав би повільніше, але це здорожчує сам обігрівач на n-ну суму... Які будуть думки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 29.09.2022 в 10:58, Pazan сказал:

Слава Україні! Слава ЗСУ!

Натрапив в Youtube на кілька відеороликів виготовлення обігрівачів із підлогової плитки розміром 600х600 мм і нагрівального вуглецевого кабелю 12K 33 Ohm. Судячи з проведених робіт, не надто складний процес. У мене виникло кілька запитань щодо експлуатації. Є хтось в темі? Дякую.

Доброго дня. 

Використав такий кабель в альтанці закритого типу як теплу підлогу під кахельну плитку. 

Дуже сподобалось, в ноги тепло навіть зараз. 

Лишилось трошки менше 30 метрів, планую зробити підігрів для собаки у лежанці на базі плитки 60*60, але вже на 12В

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, CheBuRaptoR сказав:

 

Використав такий кабель в альтанці закритого типу як теплу підлогу

 

Як регулюєте температуру нагрівання? Мене цікавить не температура поверхні, а повітря в приміщенні

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Pazan сказал:

Як регулюєте температуру нагрівання? Мене цікавить не температура поверхні, а повітря в приміщенні

Через китайський терморегулятор, залив датчик під плитку. Але ж він лише для підлоги. 

Я не використовую теплу підлогу як опалення, лише щоб було не холодно в ноги в осінній період. 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, CheBuRaptoR сказав:

Але ж він лише для підлоги. 

Я маю на увазі, що призначення будь-якого обігрівача - це, в першу чергу, забезпечити комфортну температуру у приміщенні через передачу тепла навколишнім предметам чи нагріванням самого повітря. Тому мені цікаво, як це організувати у співвідношенні комфорт/економія ЕЕ без виведення з ладу самого обігрівача.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Pazan сказал:

Я тут подумав щодо конструкції обігрівача, якщо клеїти кабель на одну плитку.....

Я багато передивився різноманітних варіантів , набагато складніше і мало єффекту. Дві плитки фронт-тил буде еффективно , якщо панель буде стояти посеред кімнати. Проте треба брати до уваги , що більше тіла , більше часу на нагрів цього тіла, потужність  та сама . Якщо у відео пропонують два кабеля по сім метрів на одну панель . то більшість робить один відрізок. панель себе нагріє лише через пів години . Наче температура панелі однакова , та нагрітм кімнату вона не може. 

Краще зробити дві різних панелі , площа віддачі однакова , проте потужність більша, плитка гріється рівномірно, тож віддача краща.

Пора***те краще . яка теплова потужність потрібна вашій квартирі і скільки панелей вам потрібно. Тут фізику не обдурити. Переваги у відносній дешевізні виготовлення. 

Якби ви були у стадії ремонту , то більш ефективним було виготовлення теплої стіни , кабель дешевий а комфорт найбільший....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 годин тому, Pazan сказав:

економія ЕЕ

Всі електричні нагрівачі мають однаковий ККД, томі економія не залежить від конструкції нагрівача. Єдиний спосіб економити ЕЕ — це точно котролювати температуру в приміщенні, а це відповідальність контроллера-термостата. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.10.2022 в 21:11, valijan сказал:

Наприклад , що буде коштуваты менше 300-400 гривень . комфортно гріти  , та естетично виглядати ?

Конвектори, звісно. Тієї ж потужності, що і панелі. Чи Ви будете стверджувати, що вони більш ефективні?

Змінено користувачем ashim1990
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, valijan сказав:

Пора***те краще

ех, цензура 😁... Площа 18 м^2. Зараз маю дві панелі UDEN-700. Потужність коливається 1,1–1,3 кВт. На дотик досить гарячі, темп не заміряв, але думаю десь поза 80°С. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, volomoto сказав:

а це відповідальність контроллера-термостата. 

Про це я й пишу. У мене терморегулятори Terneo. Вони й регулюють увімкнення/вимкнення нагрівальних панелей при досягненні температури в приміщенні. Тому мене цікавило, наскільки такі DIY-обігрівачі будуть також ефективно нагрівати приміщення з меншим споживанням ЕЕ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, ashim1990 сказав:

Конвектори, звісно. 

Які це конвектори за ціною 300–400 грн.?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 18.10.2022 в 17:55, Pazan сказал:

Які це конвектори за ціною 300–400 грн.?

Хто, крім Вас, називав таку ціну?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, ashim1990 сказав:

Хто, крім Вас, називав таку ціну?

Ви і назвали, коли сказали, що

18.10.2022 в 16:04, ashim1990 сказав:

Конвектори, звісно.

коли вас запитали

16.10.2022 в 21:11, valijan сказав:

що буде коштуваты менше 300-400 гривень . комфортно гріти  , та естетично виглядати ?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 18.10.2022 в 17:48, Pazan сказал:

 Площа 18 м^2. Зараз маю дві панелі UDEN-700. Потужність коливається 1,1–1,3 кВт. На дотик досить гарячі, темп не заміряв, але думаю десь поза 80°С. 

экономія якщо буде , то дуже мізерна, теплової енергії більше не виробить. Це якби ви не мали панелей , то вибір між покупкою і виготовлення самотужки мало б рацію....

Це у вас виходить дві панелі з"їдають 25-30 кВт  на добу при заявленних 5.6 кВт на одну ?

Змінено користувачем valijan
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...