Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Будівництво садового будинку на двох ділянках на підставі будівельного паспорту.

jursens

Рекомендовані повідомлення

Всім доброго дня.

Забудовник має намір будувати на двох ділянках, які належать йому, садовий будинок загальною площею до 300 кв.м. 2 поверхи.

Департамент архітектури відмовляє у видачі БП.

Спочатку архітектура посилалась на те, що БП видається на одну ділянку.

Надали архітектурі роз’ясненні від Мінрегіону що можна будувати на земельної ділянки об’єкт, розміщення якого планується на декількох земельних ділянках відповідного цільового і функціонального призначення, що належать замовнику на правах власності або користування на підставі будівельного паспорта.

Після цього архітектура відмовляється надавати БП посилаючись на те, що будується зблокований будинок, хоча забудовник в ескізних намірах та в назві будівництва зазначає що будується індивідуальний садовий будинок.

Питання в наступному, хтось вже будував на двох садових ділянках один садовий будинок на підставі БП?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, jursens сказал:

хоча забудовник в ескізних намірах та в назві будівництва зазначає що будується індивідуальний садовий будинок.

:shock:

Садовий будинок — будiвля для лiтнього (сезонного) використання, яка в частині нормування площi забудови, зовнiшнiх конструкцiй та iнженерного обладнання не вiдповiдає нормативам, установленим для житлових будинкiв.

2 часа назад, jursens сказал:

Забудовник має намір будувати на двох ділянках, які належать йому, садовий будинок загальною площею до 300 кв.м. 2 поверхи.

Може це причина?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, Фрай сказал:

Може це причина?

Не зрозумів причину.
Забудовник будує на двох садових ділянках садовий будинок відповідно до Наказу 103 - не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це навіть не обговорюється.

Цитата

Не зрозумів причину.

Я давно мав дачу тому не слідкував чи змінилось законодавство, але заглянути потрібно у документи садового товариства, що там можно будувати?
 

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, MAESTRO DNEPR сказал:

Потрiбно дві ділянки переоформити в одну. Інакше не вийде..

Справа в тому що є роз`яснення Мінрегіону що будувати садовий будинок на декількох ділянках можна, якщо ділянки належать одному власнику та ділянки одного цільового та функціонального призначення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Фрай сказал:

Я давно мав дачу тому не слідкував чи змінилось законодавство, але заглянути потрібно у документи садового товариства, що там можно будувати?

В статуті не має такого, що можна чи не можна будувати на двох ділянках один будинок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Юридично власник зможе продати ці ділянки окремо одна від одної, але фактично ні, бо на них буде розташований один дім... тому виникає конфлікт законів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, MAESTRO DNEPR сказал:

Юридично власник зможе продати ці ділянки окремо одна від одної, але фактично ні, бо на них буде розташований один дім... тому виникає конфлікт законів.

Якщо власник захоче продати одну земельну ділянку, то для продажу він зобовязаний буде розділити будинок по межі ділянки. Але це в майбутньому, якщо буде необхідність. Але до будівництва це не стосується. Це різні речи. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, jursens сказал:

Але до будівництва це не стосується. Це різні речи. 

Помиляєтесь. В мене був Замовник, який теж хотів так збудувати дім. Замовник був при владі, працював в облраді. Нічого в нього не вийшло, бо закон не дозволив цього зробити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, MAESTRO DNEPR сказал:

Помиляєтесь. В мене був Замовник, який теж хотів так збудувати дім. Замовник був при владі, працював в облраді. Нічого в нього не вийшло, бо закон не дозволив цього зробити.

Справа в тому, що Мінрегіон в роз`ясненні зазначив що так будувати можна.
І при подачі документів через ДІЮ на отримання БП передбачено, що можна зазначати будівництво на декількох ділянках. Так само це передбачено і в повідомленні про початок будівництва і в декларації про завершення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, jursens сказал:

буде розділити будинок по межі ділянки

Это как??

Требования: один участок, один дом как минимум логичны.

Что мешает собственнику объединить участки??

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 минут назад, DimaF сказал:

Что мешает собственнику объединить участки??

Собственник не хочет объединять по разным обстоятельствам (брачный контракт, уменьшение налоговой нагрузки, продать второй участок...).

Более того, законом такое строительство не запрещено - значит разрешено. И есть разъяснения Минрегиона что так строить можно. И я слышал что так уже строили.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, jursens сказал:

Собственник не хочет объединять по разным обстоятельствам (брачный контракт, уменьшение налоговой нагрузки, продать второй участок...).

Более того, законом такое строительство не запрещено - значит разрешено. И есть разъяснения Минрегиона что так строить можно. И я слышал что так уже строили.

С другой стороны при строительстве таким чином, могу возникнут и обратные проблемы.

Уже писали выше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, DimaF сказал:

С другой стороны при строительстве таким чином, могу возникнут и обратные проблемы.

Риски есть везде.
Вопрос в том, что архитектура не хочет выдавать стройпаспорт на такое строительство. При чем они мотивируют это тем, что я строю сблокированный дом, хотя в эскизных намерениях я указываю индивидуальный дом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, jursens сказал:

Вопрос в том, что архитектура не хочет выдавать стройпаспорт на такое строительство.

Правильно делает.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, DimaF сказал:

Правильно делает.

Так в чем правильность? В нарушении закона? 

Я всегда считал что правильно это когда уполномоченное государством лицо действует на основании нормы закона.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...