Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вентиляция в 2-х уровневой квартире. Прошу подсказать

ak574

Рекомендовані повідомлення

Добрый день всем!

Не спец по вентиляции, прошу подсказать, правильно ли так делать, какие есть нюансы.

Исходно:

  • 2-х уровневая квартира, 11 и 12 этаж, площадь 1-го уровня 90 м2 (3 комнаты, кухня), площадь 2-го уровня 40 м2 (2 комнаты).
  • От застройщика два вент.канала, в туалете - 120х120 мм (общий на стояк), в кухне – 120х250 мм (отдельный для моей квартиры).
  • Вытяжка над плитой будет работать только в режиме рециркуляции (в холодное время для притока воздуха надо открыть окно, что сразу охладит квартиру).

Что хочу сделать:

  • Организовать простейшую приточно-вытяжную систему, отдельно на каждом этаже – в окна поставить приточные клапаны с регулировкой притока воздуха, в туалетах на каждом уровне будут постоянно работать обычные бытовые вытяжные вентиляторы с производительностью 80-100 м3/ч + регуляторы скорости (планирую использовать их в холодное время года).
  • На кухне делаю пластиковый вент.канал + пару анемостатов, вывожу его в кухонный вент.канал от застройщика на уровне потолка 1-го уровня.
  • Вентиляторы ванной, туалетов на 1 и 2 уровне выводят воздух в общий пластиковый вент.канал, который выходит в кухонный вент.канал от застройщика под потолком 2-го уровня. Думаю, поток воздуха из туалетов будет создавать разряжение в нижней части кухонного вент.канала и помогать естественной вентиляции с кухни. Вентилятор в ванной 1-го уровня включается по необходимости.
  • Вент.канал от застройщика в туалете не планирую использовать, снизу 10 квартир, сколько из них включат вентилятор, не знаю, думаю он нормально работать не будет.

Буду благодарен за любые замечания.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, ak574 сказав:

думаю он нормально работать не будет

Я б поставив зворотній клапан та потужніший вентилятор (за сусідські), за канал сплачено і треба його використовувати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, normal сказал:

Я б поставив зворотній клапан та потужніший вентилятор (за сусідські), за канал сплачено і треба його використовувати

А цим я зроблю гірше сусідам?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чим? Тим що купите на 100грн дорощий вентилятор який вже йде з клапаном? Чи тим, що з туалета сусідам під кухню направите? Без схеми незрозуміло куди виходе кухонний канал, вікна без мікропровітрювання? Треба налагодити штатну схему, а потім робити лісапед

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

Чим? Тим що купите на 100грн дорощий вентилятор який вже йде з клапаном? 

Думаю, що я подаючи повітря з 2-х витяжних вентиляторів у канал 120х120 мм, "зарубаю" його пропускну здатність для сусідів знизу.

1 час назад, normal сказал:

Чи тим, що з туалета сусідам під кухню направите? Без схеми незрозуміло куди виходе кухонний канал

Група вент.каналів з кухонь виходить на дах будинку. Через півметру від них стоїть маленька группа вент.каналів с туалетів. 

Чи є ризик, що зворотним потягом з мого вент.канала на даху сусідам може податися повітря з туалетів в їх вент.канали?

1 час назад, normal сказал:

 вікна без мікропровітрювання?

З мікро, склалася думка, що воно гірше працює, ніж накладний клапан для провітрювання, хоча на перший час можна спробувати і з мікро-

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 хвилин тому, ak574 сказав:

"зарубаю" його пропускну здатність для сусідів знизу

Та ну... 120х120 це напевно ваш лежак, а стояк набагато більший, крім того навіщо в туалеті молотити постійно вентилятором, там хватає кілька разів на добу по 5-10 хвилин

27 хвилин тому, ak574 сказав:

склалася думка, що воно гірше працює

В мене в будинку вся вентиляція взимку складається з 3 вікон на мікро і практично влазе у норму 1000ppm CO2, влітку ті самі вікна на звичайному провітрюванні дають 650ppm, у вас на 10+ поверсі може бути такий вітер і тиск, що буде вдосталь два протилежних вікна і ще доведеться затуляти всі зайві дірки, краще якось перевірити, може нічого і доробляти не потрібно

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...