Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Zubr три фази

gaset

Рекомендовані повідомлення

Добрий день,

 

Потребую допомогу фахівця. Маю таку ситуацію. В будинок заходить три фази. В будинку на кожній фазі висить Zubr. Все працювало коректно. Аж поки сьогодні по невідомій мені причині одне або два з трьох реле вирубає через перевищення напруги. Ті реле, що вимкнулися, чекають час і вмикаються. Тепер вимикається одне або два інших реле із тим самим. Навантаження у щитку вимкнуто (тобто в будинку нічого не працює). І так по кругу. Одні реле вимикаються, інші працюють. Потім ті, що були вимкнуті, вмикаються. Вимикаються інші. І так по колу. По факту перевищення напруги немає. Пробував одне реле прибрати. У такому стані, коли подаю на вхід напругу, то одне реле відразу вмикається, інше вимикається із перенапругою. Але потім воно вмикається і працюють ці два реле нормально. Пробував так комбінувати кожні із цих трьох реле, і результат той самий. 
 

В чому може бути проблема?

 

Трапилося ввечері, тому на підтримку виробника ще не дзвонив.

Змінено користувачем gaset
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, gaset сказал:

Трапилося ввечері, тому на підтримку виробника ще не дзвонив.

а с нулевым проводом все ок , контакт нигде не нарушился ? такое впечатление , что нуля нет и напряжения по фазам пляшут согласно подключенным нагрузкам

Змінено користувачем igorrius
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, igorrius сказал:

а с нулевым проводом все ок , контакт нигде не нарушился ? такое впечатление , что нуля нет и напряжения по фазам пляшут согласно подключенным нагрузкам

Справа у тому, що все працювало. Я вже всі реле місцями поперекручував. Нуль нормально прикрутив теж. Зараз залишив два реле. Третю фазу напряму доєднав. У такому випадку, коли подаєш напругу, то одно реле вмикається відразу, інше вмикається і відразу вимикається із перенапругою, хоча перенапруги немає по факту. Потім воно вмикається, і друге вже не вимикається. Залишив поки що так. Але проблема є і я не розумію де. Реле нові, десь півроку. Проблему, окрім як в реле, не можу уявити. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Правильно вам вказали що це з нулем проблема. Перевіряйте контакти нуля по всій лінії від вашого щита і аж до стовпа, збірки, повітряної лінії.

26 минут назад, gaset сказал:

Я не розумію, як реле на одній фазі може впливати на реле на іншій фазі

Релє подає живлення, вмикається нагрузка. Коли обірваний або  "підгулявший" нуль, нагрузка по одній фазі сильно просаджує на ній напругу і відповідно росте напруга на інших фазах, тому спрацьовують релє на інших фазах.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Dmode сказал:

Правильно вам вказали що це з нулем проблема. Перевіряйте контакти нуля по всій лінії від вашого щита і аж до стовпа, збірки, повітряної лінії.

Релє подає живлення, вмикається нагрузка. Коли обірваний або  "підгулявший" нуль, нагрузка по одній фазі сильно просаджує на ній напругу і відповідно росте напруга на інших фазах, тому спрацьовують релє на інших фазах.

Добре, буду копати в цьому напрямку. Просто у мене навантаження 0. Тобто після реле все вимкнуто.

 

Ще таке питання. Поруч кладуть асфальт. І це почали робити як раз тоді, коли у мене це все трапилося. На реле бачу, що напруга відрізняється на 20 вольт десь о фазам. Це може буде повʼязано якось із перекосом фаз (якщо будівельники щось врубили на одну фазу, наприклад)? Зараз, коли вони перестали робити, то напруга вирівнялась - в межах 2-5 вольт різниця. Підʼєднувати третє реле зараз не пробував. 

Змінено користувачем gaset
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, gaset сказал:

Добре, буду копати в цьому напрямку. Просто у мене навантаження 0. Тобто після реле все вимкнуто

Достатньо щоб в сусіда була якась нагрузка на фазах. Тому шукайте по лінії яка вас з сусідом живить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, Dmode сказал:

Достатньо щоб в сусіда була якась нагрузка на фазах. Тому шукайте по лінії яка вас з сусідом живить.

А якщо це той самий випадок - у сусіда навантаження на фазах, а у мене проблема, що наведена вище, то проблема із нулем може бути як безпосередньо у мене, як ви писали вище - від щита і аж до стовпа, збірки, повітряної лінії, або так само у когось із сусідів (це типу котеджне містечко і тут своя мережа)? Я не дуже на цьому розуміюся, тому можу дивні запитання ставити. Але хочу звузити коло, де саме шукати.

Змінено користувачем gaset
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На двох зубрах, що на вході зараз більше-менше рівна напруга. Будівельні роботи на дорозі закінчили. Вставив у розетку, що є третьою фазою, розеточний зубр. І там так само приблизно така сама напруга. Завтра спробую на вході третій зубр назад поставити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, gaset сказал:

А якщо це той самий випадок - у сусіда навантаження на фазах, а у мене проблема, що наведена вище, то проблема із нулем може бути як безпосередньо у мене, як ви писали вище - від щита і аж до стовпа, збірки, повітряної лінії, або так само у когось із сусідів (це типу котеджне містечко і тут своя мережа)? 

На жаль, схоже, що не у Вас. А може, і у Вас щось з нулем.

Змінено користувачем ashim1990
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, ashim1990 сказал:

На жаль, схоже, що не у Вас.

Дякую. Буду завтра далі розбиратися.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розібралися. Вийшла така ситцація, що ДІФ реле переривало нуль, який йшов на вхід реле напруги. А фаза була постіна. Схема виглядає наступним чином. Коли ДІФ реле увімкнути, то все реле напруги починають працювати правильно. Коли вимикається, то реле напруги починають сходити з ума.

Реле напргуги.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, gaset сказал:

ДІФ реле переривало нуль, який йшов на вхід реле напруги. А фаза була постіна. Схема виглядає наступним чином.

Як таке взагалі могло комусь в голову прийти? Виглядає як намір цілеспрямованого нанесення шкоди тим хто це зібрав.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, Dmode сказал:

Як таке взагалі могло комусь в голову прийти? Виглядає як намір цілеспрямованого нанесення шкоди тим хто це зібрав.

Я не можу сказати, чому так зробили. Але, як на мене, далекого від цієї теми, виглядає досить дивним, що людина із профільною освітою так під'єднала схему.

 

Я правильно ж розумію, що нуль із мережі мав так само, як і фаза, спочатку йти на реле напруги, звідти на ДІФ, а із ДІФа на шину?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо замість ПЗВ+АВ ви використовуєте ДІФ, то ось так би мала виглядати ваша схема. Трьохфазний ДІФ для трьохфазних споживачів. Для однофазних окремі ДІФи для кожної фази.

image.png.5a91c48e54e9d8c57f73a0b5e20a6cc4.png

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 минуты назад, Dmode сказал:

Якщо замість ПЗВ+АВ ви використовуєте ДІФ, то ось так би мала виглядати ваша схема. Трьохфазний ДІФ для трьохфазних споживачів. Для однофазних окремі ДІФи для кожної фази.

 

Дуже дякую за схему! Одне питання ще залишилось. У мене нова модель цих реле напруги. У них є вхід і і вихід для нуля (так само як у вас на схемі для фазного провода). Чи можна на реле подати нуль на вхід, а вихід вже ні до чого не доєднувати?

 

А у якій програмі ви робили таку сему?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, gaset сказал:

У них є вхід і і вихід для нуля

там должна быть перемычка внутри реле напряжения , то есть вход и выход - один и тот же контакт

Змінено користувачем igorrius
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, gaset сказал:

Я правильно ж розумію, що нуль із мережі мав так само, як і фаза, спочатку йти на реле напруги

да , узо ж сравнивает все токи  , и фазные , и через нейтраль , ничего не должно идти мимо , иначе УЗО сработает . 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, gaset сказал:

Розібралися. Вийшла така ситцація, що ДІФ реле переривало нуль, який йшов на вхід реле напруги. А фаза була постіна.

даже если так , то во включенном состоянии УЗо не рвало ноль и все должно было работать ?

хотя с другой стороны - выключение УЗО должно обрубать все фазы и ноль , как там реле умудрялись работать- я так и не понял , извините

Змінено користувачем igorrius
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, igorrius сказал:

там должна быть перемычка внутри реле напряжения , то есть вход и выход - один и тот же контакт

Не зовсім зрозумів, як це можна налаштувати. На корпусі ніяких перемичок немає. По інструкції неначе потрібно доєднати і вхід, і вихід. Чи ви маєте на увазі, що реле само визначає це?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, igorrius сказал:

даже если так , то во включенном состоянии УЗо не рвало ноль и все должно было работать ?

хотя с другой стороны - выключение УЗО должно обрубать все фазы и ноль , как там реле умудрялись работать- я так и не понял , извините

Іншими словами. Фазу реле напруги доєднали до ДІФ реле. А нуль після ДІФа. Вимикається ДІФ - на реле поступає тільки фаза.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, gaset сказал:

У них є вхід і і вихід для нуля

Ці модні релє можуть відключати фазу разом з нулем, тому додали вихід для N.

У вашому випадку можна зробити без транзиту нуля через зубр.

image.png.2de3f6c5b47d4d271d8eafd5ef37d075.png

А можна і використати доступну функцію транзиту.

image.png.b7eb262f1b1cd8edc476d1b96e182575.png

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, gaset сказал:

Не зовсім зрозумів, як це можна налаштувати. На корпусі ніяких перемичок немає. По інструкції неначе потрібно доєднати і вхід, і вихід. Чи ви маєте на увазі, що реле само визначає це?

все предельно просто : 4 контакта , три фазы и ноль идут через вводной автомат и три реле напряжения и нулевую шинку до узо идут на контакты узо и выходят на однофазные потребители : три фазы и нулевая шинка после узо , у реле напряжения три контакта : вход фазы , выход фазы и ноль ( повиг , вверху или внизу , это один проводок внутри корпуса реле )

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...