Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Роза для вазона/контейнера

guk

Рекомендовані повідомлення

Прошу совета у знатоков. Места на участке уже нет😔, а розы все равно хочется. Возникла идея розы в большом вазоне или контейнере. Быть может знатоки подскажут сорта розовой, бело/розовой, персиковой махровой розочки (полный бутон). Планирую на зиму вазон заносить на застекленный не отапливаемый балкон. А на лето выставлять на террасу пуская ветки по шпалере.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, guk сказав:

Прошу совета у знатоков. Места на участке уже нет😔, а розы все равно хочется. Возникла идея розы в большом вазоне или контейнере. Быть может знатоки подскажут сорта розовой, бело/розовой, персиковой махровой розочки (полный бутон). Планирую на зиму вазон заносить на застекленный не отапливаемый балкон. А на лето выставлять на террасу пуская ветки по шпалере.

Це дуууже непросто, я про сорт троянди)) Ви і інеті придивіться до троянд які Вам ну от дуууже подобаються, а я допоможу з аналогом але вже з назвою сорту....якої висоти плануєте, тобто якої висоти у Ваш та шпалера? Я бачила ,що в контейнерах вирощують навіть великі кущі, але Вам мабудь краще невисокий кущ. Де контейнер плануєте поставити сонце, затінок? Аромат? Придивіться до троянд Остіна

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, allanek сказав:

Іра, чому до Остіна?

Тому що у мене їх нема, а дуже хочеться))

А якщо серьозно, то саме тому що потрібна для шпалери, більшість мають дуже пластичні пагони, якщо подивитись світлини Остіна то більшість троянд які у нас ростуть кущами у нього пускають по шпалері

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, irina1969 сказав:

Тому що у мене їх нема, а дуже хочеться))

В мене були і залишилась одна , зовсім невеличка, живе своїм життям, бо росте в кутку, де нікому не заважає. І мені теж).

Остінки гарні, але, як би це сказати, для більш вологого повітря. Гарно поводяться в тіньових місцях. Тож добре подумай, ніж приймеш рішення, чи будеш бавитись з остінкою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, irina1969 сказав:

більшість мають дуже пластичні пагони,

The Shepherdess, та, що залишилась. Невеликий кущ, дуже ніжні квіти, прозорі пелюстки, наче у якісного фарфору. не можу сказати, що гілки обтяжені квітами, але завжди хочуть припасти ближче до землі.

Golden Celebration, потужна, швидко росте та має гілки більше 2-х метрів заввишки. Мабуть, якби не різала, то і вище. Обтяжена китицями великих квітів, потребує опори. гарно виглядає поряд з хвойними. Мене спасало те, що вона спиралась на ялинку, якби не це, то треба було думати за опору. Від остінок, що я мала, залишилось враження, що в них завжди тонкі та гнучкі гілки. Знайду фото, бо треба шукати в архіві, то покажу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, allanek сказав:

В мене були і залишилась одна , зовсім невеличка, живе своїм життям, бо росте в кутку, де нікому не заважає. І мені теж).

Остінки гарні, але, як би це сказати, для більш вологого повітря. Гарно поводяться в тіньових місцях. Тож добре подумай, ніж приймеш рішення, чи будеш бавитись з остінкою.

Я на старій дачі мала біля десятка сортів остінок і знаю які воні гарні , і що ім треба для повноцінного життя ....саме тому вони там і лишились і іх нема зараз біля дому...для ТС , для тих умов що прозвучали я б оекомендовала остінку і саме ось цей сорт

eu.davidaustinroses.com/products/a-shropshire-lad-climbing-rose

Цей сорт я вела по паркану, що мені подобалось це  пластичність гілок, красивий лист, бо не всі остінки можуть цим похвалитись, доволі стійка квітка...сама квітка дуже красива і подходить під завдані параметри

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, irina1969 сказав:

Я на старій дачі мала біля десятка сортів остінок і знаю які воні гарні , і що ім треба для повноцінного життя ....саме тому вони там і лишились і іх нема зараз біля дому...

Ти так написала, що не має, але хочеш. Тож треба було  одразу казати, були, щоб я тут не розпиналась:grin:

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, allanek сказав:

Ти так написала, що не має, але хочеш. Тож треба було  одразу казати, були, щоб я тут не розпиналась:grin:

Це корисно для всіх, так що твої дописи дуже важливі і допоможуть ТС зробити вибір, бо ми насамперед йому допомагаємо😍

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звісно, що мій погляд не зроблено на спостереженні великої кількості сортів остіна, але ось це , про що я казала-  гнучкі гілки, що тяжіють до землі. Наче не всі остінки таке роблять, тож, напевно треба прискіпливо придивлятись до сортів, вибираючи щось з остінок.  Але, що невеличка The Shepherdess, яка і метра заввишки не має; що завелика Golden Celebration- поводять себе однаково. Але гарно почуваються в затінку, стійкі до хвороб і дуже добре вписуються в  пейзажний сад, хоч і англійки.

 

1696488359452.JPEG

1696488454861.JPEG

IMG_4667.JPG

IMG_6079.JPG

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 04.10.2023 в 15:22, irina1969 сказал:

Це дуууже непросто, я про сорт троянди)) Ви і інеті придивіться до троянд які Вам ну от дуууже подобаються, а я допоможу з аналогом але вже з назвою сорту....якої висоти плануєте, тобто якої висоти у Ваш та шпалера? Я бачила ,що в контейнерах вирощують навіть великі кущі, але Вам мабудь краще невисокий кущ. Де контейнер плануєте поставити сонце, затінок? Аромат? Придивіться до троянд Остіна

Шпалеру я хочу небольшую. Так, что бы вазон ежесезонно заносить в дом. Т.е. высота не более 1 метра и по ширине 1 м. Конечно хочется, что все пространство на шпалере было усеяно цветами. 😊Может это фантастика? 🤨 Комнатные розы, как правило, цветут не густо. Поэтому хочется что-то из невысоких клумбовых. У меня есть остинки: Abraham Darby, Lady of Shalott, Princess Alexandra of Kent, Golden Celebration. Из них, конечно, самая любимая Abraham Darby и цвет, и аромат. Но, все они великоваты для задуманного.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 05.10.2023 в 10:34, allanek сказал:

The Shepherdess

Очень красивая! А как аромат?🤨 Как думаете подойдет для шпалеры 1м х 1м? В характеристиках указана высота 3м!😲

Змінено користувачем guk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Боже! А на фото с сайта eu.davidaustinroses.com/products/a-shropshire-lad-climbing-rose так, как я размечталась обвить колону🤩. Только по-ниже

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, guk сказав:

А как аромат?🤨

Не знаю:pardon:, бо вона росте в дальному кутку саду і я за неї згадую, коли натрапляю. До того ж, вона невеличка і щоб зрозуміти, як вона пахне, треба низько вклонятись.

6 хвилин тому, guk сказав:

Как думаете подойдет для шпалеры 1м х 1м? В характеристиках указана высота 3м!

Де ви таке прочитали про висоту The Shepherdess,  ? Вона в мене вже давненько, доросла, ніколи не була вище 1м. Навіть на світлині видно, що вона невеликого розміру і завжди позицінувалась, як невеличкого розміру.

Стосовно шпалери. Як на мене, то мабуть для шпалери я б дивилась в бік троянд з більше гнучкими гілками.  The Shepherdess, все таки, більше кущ і гілки гнуться під вагою квітів. та якщо хочете , щоб троянда була постійно перед очима, треба звертати увагу на цвітіння троянди- чи квітне вона постійно, чи має короткі або великі проміжки між хвилями цвітіння. Може  Ірина вам краще про остінки розповість та щось порадить, бо вона має досвід більший за мене. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ой! Это от восторга перепутала розки. Я об этой - A Shropshire Lad (Ausled) English Climbing Rose Bred By David Austin. Советовала irina1969. Подожду ответов хозяйки на мои вопросы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, guk сказав:

Шпалеру я хочу небольшую. Так, что бы вазон ежесезонно заносить в дом. Т.е. высота не более 1 метра и по ширине 1 м. Конечно хочется, что все пространство на шпалере было усеяно цветами. 😊Может это фантастика? 🤨 Комнатные розы, как правило, цветут не густо. Поэтому хочется что-то из невысоких клумбовых. У меня есть остинки: Abraham Darby, Lady of Shalott, Princess Alexandra of Kent, Golden Celebration. Из них, конечно, самая любимая Abraham Darby и цвет, и аромат. Но, все они великоваты для задуманного.

якщо Вам потрібні невеличкі квіти, то може придивитесь до Swany ? Вона заявлена як грунтопокривна, але я б так не сказала...випускає кнучкі вудки, частину яких можна пустити на шпалеру, постійно квітне, здорова, щедра...єдиний мінус нема аромату

 щодо остінок, у них доволі великі квіти, а якщо квіти невеликі   у наприклад Malvern Hills, то вони до 3-х метрів

 я собі з Польщі притащила Little White Pet, вона б Вам також підійшла , але як вона буде себе поводити у нас я не знаю, бо вона у мене тільки другий сезон, але квіточка дуже милаimage.thumb.png.ee87397a73670683d3f45b9f3b100c7e.png

я б такі порадила Swany, у мене іх 4 куща на підпірній, ростуть в затінку і ніколи не бувають білими, завжди в рожевим перламутром, окремо у мене її нема, тільки в букеті image.thumb.png.e4b3d4ee857afdfb8d5c3ae8639030bb.png

PSа для колони посадіть A SHROPSHIRE LAD, вона чудова...аромат присутній і доволі сильний  і на мою куцу думку )) це одна з самих видатних троянд Остіна

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, irina1969 сказал:

а для колони посадіть A SHROPSHIRE LAD, вона чудова...аромат присутній і доволі сильний  і на мою куцу думку )) це одна з самих видатних троянд Остіна

Да, она мне больше всех понравилась. Начинаю мониторинг магазинов!👏

Всем спасибо большое за советы!

Змінено користувачем guk
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...

Київська область, відгукніться - троянди вже ріжемо чи зарано? В моїх бруньки вже червоні ( і секатор якось нервує))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я ще не різала, але якщо буде пару днів тепло по почну...я хочу обрізати і зразу обробити медян екстра і треба більшого плюса на вулиці, бо у нас сьогодні вночі був приморозок

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я свої прорізала🤫 (Сумська обл.)

Хоч ночі і мінусові (мінус 1-2), а день з невеликим плюсом (+3-5), всеодно порізала. По-перше у нас було дууууже багато снігу і майже на всіх трояндах є поламані гілки, які не приносять користі кущам. По-друге були чорні замерзлі гілки, які також вже не оживуть і користі кущу не принесуть. А от з обробками поки не поспішаю, бо при таких температурах навіть мідні препарати ще не працюватимуть

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...