Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Скважина діаметром 50 замість 125 в Глевасі - чи можливо?

Komaha

Рекомендовані повідомлення

В Глевасі всі бурять свердловини 125ою трубою, коштує це в районі 270-280 грн/метр.

У моїх батьків (Чернігівська обл) всі бурять свердловини 50ою трубою, коштує це 80 грн/метр і мають хороший напір, жодних проблем.

 

Питання до спеціалістів : чому в Глевасі не бурять 50ою трубою?

 

Розумію, що Чернігівська обл далеко від Київської, умови залягання води і грунти різні. Буду вдячна якщо хтось толково пояснить в чому ж різниця. Якщо вже платити ТАКІ гроші за свердловину, то хотілося б знати чому я плачу значно більше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В Глевасі всі бурять свердловини 125ою трубою, коштує це в районі 270-280 грн/метр.

У моїх батьків (Чернігівська обл) всі бурять свердловини 50ою трубою, коштує це 80 грн/метр і мають хороший напір, жодних проблем.

 

Питання до спеціалістів : чому в Глевасі не бурять 50ою трубою?

 

Розумію, що Чернігівська обл далеко від Київської, умови залягання води і грунти різні. Буду вдячна якщо хтось толково пояснить в чому ж різниця. Якщо вже платити ТАКІ гроші за свердловину, то хотілося б знати чому я плачу значно більше.

Вообщето 60мм диаметр, 50мм это внутренний диаметр обсадной трубы вродя.

Минусы есть - -в такую трубу вы не впихнете глубинный насос. Остается только поверхностный - а для него надо делать надо делать приямок соответствующий а не оголовок.Соответственно если зеркало ниже 7 -8 метров - - с вытягиванием ее на поверхность будут проблемы. Так же стоит учесть ,что чем дальше поверхностный насос от скважины в горизонтальном расчете - -тем меньше глубина с которой он потянет воду без разрыва потока... Так же вероятность замерзания насоса в приямке зимой и затопления его при паводке весной... Все это проблемы которые требуют определенных телодвижений...

Так же в такую трубу эжектор от педроло не войдет тоже...

Кроме этого размер трубы напрямую влияет на производительность скважины, даже при хорошем дебете водоносного слоя - чем уже труба тем меньше из нее прокачивается за еденицу времени.

Такие сечения ставят от бедности . Неперспективно аж никак если есть возможность поиметь более толстую трубу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ось на форумі вже писали ніби про це:

"для полтавського водоносного горизонту характерний слабкий напір і незначна водопроникність пісків. Тому при спорудженні свердловин на даний горизонт необхідно розташовувати фільтр в нижній частині водоносної товщі. Це дозволить в певній мірі створити простір для занурення насосу на достатню для його роботи глибину. Діаметр свердловини також впливає на її дебіт. При збільшенні довжини і діаметру робочої частини фільтру збільшується його водопропускна площа і обсяг води у свердловині.

Завдяки наявності у мілкозернистих пісках полтавського горизонту тонкодисперсних глинистих часток, обов"язково, нижче фільтру розташовують відстійник. У відстійник осідають і накопичуються глинисті мех. домішки, які проникають з потоком води при екслуатації свердловини. Це дозволяє підвищити термін роботи і рідше проводити чистку свердловини від намулу."

 

тобто, я так розумію при 50ій трубі не буде належного напору?

і на скільки я розумію, при 50ій трубі ставиться не глибинний насос, а станція на поверхні і ця станція може не потягнути воду з глибини? але чому в чернігівській області (та й за словами одного бурильника - на всьому лівому березі) вона тягне і люди не мають проблем, а у нас оце таке?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Минусы есть - -в такую трубу вы не впихнете глубинный насос....

так, я вже це теж зрозуміла. корочє, бурильники кажуть, що може бути ок, а може й не потягне поверхнева ця станція, тому вони не ризикують. мда, скупий платить двічі, але 15000 віддати за скважину це капець, не знаю як кому, тому я готова шукати альтернативні варіанти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я тоже задался таким вопросом.

В моем районе (Бориспольский) с водой лучше, чем на правом берегу. Можно делать и 50-63 мм.

Но почитав, прослушав специалистов, решил не рисковать - буду делать 125 мм.

На мои условия (дом 200 кв, 2 санузла, кухня, посудомойка, стиралка, баня, в будущем полив) 50-ку брать очень рискованно..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я тоже задался таким вопросом.

В моем районе (Бориспольский) с водой лучше, чем на правом берегу. Можно делать и 50-63 мм.

Но почитав, прослушав специалистов, решил не рисковать - буду делать 125 мм.

На мои условия (дом 200 кв, 2 санузла, кухня, посудомойка, стиралка, баня, в будущем полив) 50-ку брать очень рискованно..

 

у нас такі самі умови будуть по об"єму використання води.

ну власне, обдзвонила вже купу народу, всі кажуть одне і те ж - 50ка це тимчасовий варіант і не вихід. ох, але ж як не хочеться платити більше :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

как женщина женщине :)

 

сэкономленое на трубе потратите на гораздо более дорогой впихуемый насос (педролло,например)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у нас такі самі умови будуть по об"єму використання води.

ну власне, обдзвонила вже купу народу, всі кажуть одне і те ж - 50ка це тимчасовий варіант і не вихід. ох, але ж як не хочеться платити більше :)

 

Как говорил один учёный: "Физику процесса обмануть нельзя..."

Всё дело в водообильности и в пьезометрическом давлении горизонта.

У вас он слабый...

Вы, конечно, можете сделать из 50-ки, и даже воду увидеть и пригубить, но вот "комфортно" пользоваться, это вряд ли...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как говорил один учёный: "Физику процесса обмануть нельзя..."

Всё дело в водообильности и в пьезометрическом давлении горизонта.

У вас он слабый...

Вы, конечно, можете сделать из 50-ки, и даже воду увидеть и пригубить, но вот "комфортно" пользоваться, это вряд ли...

Пъезо ... что ? Можно на пальца х х- я на институтовском ни пани мэ...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пъезо ... что ? Можно на пальца х х- я на институтовском ни пани мэ...

 

Ну тогда на пальцах...

Каждый водонос имеет внутреннее давление, способное вытеснить воду на определенную высоту.

Например 10 бар на 100 м, 3 бар на 30 м, и тд.

От этого давления зависит статический уровень.

А динамический, - это производная от водообильности горизонта, отнесённая к статическому уровню (т.е. внутреннему давлению водоносного пласта).

Так понятно?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...