Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Утеплять ли кирпичные вентканалы, выстроенные в доме

Vvictor

Рекомендовані повідомлення

Господа практикующие строители и частные застройщики,

 

Развейте, пожалуйста, сомнения по поводу целесообразности утепления кирпичных вентиляционных каналов совмещенных с кирпичной дымоходной трубой. Имею следующую конструкцию: вентиляционный канал и дымоход, поднимаясь от пола первого этажа, проходят перекрытие, и по внутреннему пространству спальни второго этажа выходят через кровлю на свежий воздух, вздымаясь над кровлей еще на метра два. Кровля утеплена 200 мм минваты, плюс еще собираюсь добавить слои 50 мм.

 

Вся эта вентиляционно-дымоходная конструкция на ощупь кажется очень холодной (несмотря на окутывающий ее слой утеплителя в кровле), и я думаю является громадным мостиком холода в спальне. К сожалению уже успел ее поштукатурить. Думаю сбивать штукатурку, клеить 2 см ЭППС чтоб убрать мостик холода.

 

Подскажите, правильно ли развиваются мои мысли в данном направлении?:-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я б не утеплював. Вентиляція на те й вентиляція, у неї холодне повітря заходити не буде, або зворотній клапан при примусовій. А на димохід каглу прилаштувати і закривати за потреби
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дымоход у Вас под какой теплогенератор?

Судя по описанию шахта во внутренней стене?

 

Дымоход под камин, в кладке дымохода гильза из нержавейки, пососедству с дымоходом проходят вентиляционные каналы. Шахта во внутренней стене. Что скажете?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я б не утеплював. Вентиляція на те й вентиляція, у неї холодне повітря заходити не буде, або зворотній клапан при примусовій. А на димохід каглу прилаштувати і закривати за потреби

 

Так проблема не в холодному повітрі, а в тому, шо цегляна кладка димоходу і вентиляційних каналів виходить через дах назовні, охолоджується там, і, діючи як достатньо об'ємний місток холоду, охолоджує будинок...

 

Мені здається, що прибрати цей місток холоду можна лише шляхом утеплення всієї площі димохідно-вентиляційного каналу всередині будинку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дымоход под камин, в кладке дымохода гильза из нержавейки, пососедству с дымоходом проходят вентиляционные каналы. Шахта во внутренней стене. Что скажете?

С учетом того, что дымоход загильзован и камин каждый день топить вряд-ли будете, то лучше конечно утеплить. Если между гильзой и кирпичом воздух или теплоизоляция, то тепла от такого дымохода, даже при работающем камине не будет, и насчет мостика в данном случае холода Вы абсолютно верно мыслите.

Дымоходы всегда (в нашем климате) делали во внутренних стенах, ессно никто и никогда их не гильзовал, и при такой конструкции дымоход отдавал часть тепла в помещение, при гильзовке, если зазор оставлять как есть (воздух, минвата или др. теплоизол.) такая полезная функция исчезает.:beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не згоден. Тепле повітря з будинку через вентиляцію потрапляє назовні. Утеплення нічого не дасть, воно як виходило так і виходитиме, на те й вентиляція. Чи ви це називати містком холоду?

Якщо вас турбує щілина між гільзою і каналом то запакуйте її мін ватою щоб не було вільного руху повітря, я так зробив, але суті це не змінить

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не згоден. Тепле повітря з будинку через вентиляцію потрапляє назовні. Утеплення нічого не дасть, воно як виходило так і виходитиме, на те й вентиляція. Чи ви це називати містком холоду?

Якщо вас турбує щілина між гільзою і каналом то запакуйте її мін ватою щоб не було вільного руху повітря, я так зробив, але суті це не змінить

 

Ще раз наголошую, що справа не в вентиляції та теплому повітрі, яке виходить з будинку (це питання можна регулювати шибиром, так як ви доречно вказуєте). Справа в самих цегляних каналах, які вибудовані в середені приміщення, та крізь дах підіймаються над будинком - тобто їх верхня частина знаходиться поза межами будинку. Логіка така: верхня частина цегляних каналів, які підіймаються над дахом, охолоджується, та діє як місток холоду всерені будинку. Верхня частина ніяк не відокремлена від нижньої частини, тобто існує постійний і безперервний звязок всього масиву каналу. Відповідно, якщо одна частина каналу охолоджується під дією погодних умов, то це впливає на іншу частину, яка, хоч прямо і не знаходиться під дією погодних умов, проте звязана з частною, яка під такою дією знаходиться. Тому і виникає необхідність утеплення нижньої частини цегляних каналів (тої частини, яка знаходиться під дахом в приміщенні, що опалюється).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви надаєте холоду надприродних властивостей, він не охолодить так комин щоб створити потужний місток. На горищі зазвичай утеплюють стелю, тим самим обкладаючи канал, у вас саме так, і цього достатньо.

А робити додаткове утеплення всередині будинку збиваючи штукатурку і щось там клети то точно зайве.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...