Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Можно ли начинать стротельство, если земля не оформлена

bogdan20

Рекомендовані повідомлення

подскажите пожалуйста.есть дом с участком дом очень старый под снос участок нетриватезирован.можно ли сносить старый дом и заливать фундамент под новый.

 

Напишите нормально название темы так, чтобы было понятно о чем речь. А также исправьте текст поста - читать не реально.

Змінено користувачем apxitektop
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

подскажите пожалуйста.есть дом с участком дом очень старый под снос участок нетриватезирован.можно ли сносить старый дом и заливать фундамент под новый.

 

Напишите нормально название темы так, чтобы было понятно о чем речь. А также исправьте текст поста - читать не реально.

 

если участок неприватизирован можно ли начинать стротельство.есть документы лиш на дом.вседокументы по приватизации на этот участок уже поданы года три как досих пор нет никакого ответа

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

если участок неприватизирован можно ли начинать стротельство.есть документы лиш на дом.вседокументы по приватизации на этот участок уже поданы года три как досих пор нет никакого ответа

 

Для нового строительства обязательно требуется документа на землю, а вот для реконструкции - нет.

4. Реконструкція, реставрація або капітальний ремонт об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані, а також реконструкція або капітальний ремонт автомобільних доріг, залізничних колій, ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій у межах земель їх розміщення може проводитися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

и всетаки отетьте на вопрос можно ли сносить старий нежилой дом для подготовки площади к строитнльству
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

и всетаки отетьте на вопрос можно ли сносить старий нежилой дом для подготовки площади к строитнльству

 

Без документов на землю подавать документы на новое строительство нельзя, а если Вы это назовете реконструкцией, то можно.

 

Если же захотите просто снести старый дом, например, в рамках подготовительных работ, то документ на землю нужен.

 

Підготовчі роботи - роботи з підготовки земельної ділянки, влаштування огородження будівельного майданчика та знесення будівель і споруд, порушення елементів благоустрою в межах відведеної земельної ділянки під забудову, вишукувальні роботи, роботи із спорудження тимчасових виробничих та побутових споруд, необхідних для організації і обслуговування будівництва, улаштування під'їзних шляхів, складування будівельних матеріалів, підведення тимчасових інженерних мереж, а також з винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень.

2. Підготовчі роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію, а також після подання Державній архітектурно-будівельній інспекції або її територіальному органу (далі - Інспекція) повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, крім винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень, або отримання зареєстрованої декларації про початок виконання підготовчих робіт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Без документов на землю подавать документы на новое строительство нельзя, а если Вы это назовете реконструкцией, то можно.

Е

 

Прошу вибачення, та з яких пір знос старого і будівництво нового стало РЕКОНСТРУКЦІЄЮ? це так і називається - "Будівництво на місці старого будинку що демонтується..." - і вимагає виготовлення нового будівельного паспорту - а значить - і землі. Реконструкція - то трошки інше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прошу вибачення, та з яких пір знос старого і будівництво нового стало РЕКОНСТРУКЦІЄЮ? це так і називається - "Будівництво на місці старого будинку що демонтується..." - і вимагає виготовлення нового будівельного паспорту - а значить - і землі. Реконструкція - то трошки інше.

 

Я не писав, що знесення називається реконструкцією.

Я дав два варіанти: 1. знесення та нове будівництво - яке вимагає певних документів (а головне: документу на земельну ділянку); 2. реконструкцію (документ на землю не вимагається). Якщо є можливість назвати це реконструкцією (яка не передбачає зміну геометричних розмірів), то можна почати ці роботи офіційно без документів на землю. На практиці є дуже розповсюдженим оформлення реконструкції в подібних випадках. При цьому проблем з оформленням паперів не виникає.

Змінено користувачем apxitektop
передбачає = не передбачає
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви не зрозуміли , я не суперечу вашому твердженню (яке абсолютно вірне), я вчепився за ось цю фразу

"Без документов на землю подавать документы на новое строительство нельзя, а если Вы это назовете реконструкцией, то можно." - Ви вважаєте що НОВЕ БУДІВНИЦТВО (яке само по собі передбачає попередній знос старої будівлі під корінь) можна видати за РЕКОНСТРУКЦІЮ (яка передбачає фактично переобладнання того що є (доречі - якщо реонструкція включає зміну форми - то пишеться "реконструкція з добудовою" а не просто "реконструкція")). Мова то йде про те що ви пропонуєте НОВЕ БУДІВНИЦТВО (на місці старого) провести як РЕКОНСТРУКЦІЮ СТАРОГО. Якщо таке і можливо - то лише "з ознаками корупції" в великій суммі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви не зрозуміли , я не суперечу вашому твердженню (яке абсолютно вірне), я вчепився за ось цю фразу

"Без документов на землю подавать документы на новое строительство нельзя, а если Вы это назовете реконструкцией, то можно." - Ви вважаєте що НОВЕ БУДІВНИЦТВО (яке само по собі передбачає попередній знос старої будівлі під корінь) можна видати за РЕКОНСТРУКЦІЮ (яка передбачає фактично переобладнання того що є (доречі - якщо реонструкція включає зміну форми - то пишеться "реконструкція з добудовою" а не просто "реконструкція")). Мова то йде про те що ви пропонуєте НОВЕ БУДІВНИЦТВО (на місці старого) провести як РЕКОНСТРУКЦІЮ СТАРОГО. Якщо таке і можливо - то лише "з ознаками корупції" в великій суммі.

 

Чинне законодавство не оперує термінами "реконструкція з добудовою", "Будівництво на місці старого будинку що демонтується" тощо.

Є будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, перепланування, поточний ремонт тощо.

Оформити реконструкцію в результаті якої буде фактично знесено існуючу будівлю і зведено нову не складає проблеми, і не потребує "ознак корупції". Можливо в Києві це буде не так просто, як в області.

В цій темі запрпоновано варіанти: формальний та практичний (щоб почати будівництво без документа на землю). Чи зможе і чи захоче людина так робити - це його рішення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я з Рівного - і у нас з цим є проблими. На рахунок оперує -не оперує - наш проектний відділ знаходиться при райархітектурі - і повірте - я на практиці бачу якими термінами оперують в данних ситуаціях. Ось те чим оперує чинне законодавство і на що посилаєтесь ви:

 

Нове будівництво - спорудження на вільних або звільнених від забудови майданчиках (територіях) будинків та споруд (будов та комплексів) цивільного або виробничого призначення для надання послуг та створення нових виробничих потужностей.

 

 

 

Реконструкція -

перебудова існуючих об’єктів і споруд (будов) цивільного або виробничого призначення з метою поліпшення умов проживання, експлуатації, надання послуг, збільшення і покращення якості продукції та ін., пов’язана зі зміною геометричних розмірів, функціонального призначення, заміною окремих конструкцій та їх елементів, зміною основних техніко-економічних показників.

 

Ви ж пропонуєте видати одне за інше, ви не знаходите що це принципово різні речі? Не знаю як де - та в нашій провінції під таким ніхто не підпишеться - не дай бог що, люба перевірка (по тій же скарзі сусіда абощо) тикне що це власне НОВЕ БУДІВНИЦТВО, і наступним питанням буде де земля... Чим це пахне ви самі розумієте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я з Рівного - і у нас з цим є проблими. На рахунок оперує -не оперує - наш проектний відділ знаходиться при райархітектурі - і повірте - я на практиці бачу якими термінами оперують в данних ситуаціях. Ось те чим оперує чинне законодавство і на що посилаєтесь ви:

...

Ви ж пропонуєте видати одне за інше, ви не знаходите що це принципово різні речі? Не знаю як де - та в нашій провінції під таким ніхто не підпишеться - не дай бог що, люба перевірка (по тій же скарзі сусіда абощо) тикне що це власне НОВЕ БУДІВНИЦТВО, і наступним питанням буде де земля... Чим це пахне ви самі розумієте.

 

Я не пропоную видати одне за інше - я дав варіант, яким людина може скористатися або ні. Я не давав оцінку законності, правильності тощо (хоча в більшості ситуацій немає жодних проблем в обгрунтуванні саме реконструкції). Але дав посилання на відповідні НПА.

Зазначений варіант (реконструкція) є розповсюдженим на практиці, і проблем не викликав.

А вибір завжди за власником.

PS: щодо конкретної ситуації, то наразі, крім короткого опису ситуації, немає детальної підтвердженої інформації; тому обговорювати ситуацію ТС буде сенс після того, як буде зрозуміло, що є і що планується. А обговорювати теорію можемо. Однак, я вже вище написав про те, що довзоляє чинне законодавство і що вимагає, а також, що можливо зробити на практиці.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як казав один мій знайомий - "я тупой но упорний!" :)

цитую вас третій раз

на новое строительство нельзя, а если Вы это назовете реконструкцией, то можно.

 

і третій раз ставлю питання ЯК і НА ЯКІЙ ОСНОВІ НОВЕ БУДІВНИЦТВО можна назвати РЕКОНСТРУКЦІЄЮ?

Був випадок кілька років тому, мужик купив згорілу хату і хотів будуватись на її місці, хата була в старій забудові - ніякі норми не витримувались. Так от - дозвіл НА РЕКОНСТРУКЦІЮ ЙОМУ ДАЛИ - та він вирішив теж зробити реконструкцію під корінь - геть фундаменти старі "реконструював", сусід (який мав свої плани на ділянку) накатав заяву, на місце вийшла комісія (зі мною у складі)- яка встановила - що данна діяльність являється ніяк не РЕКОНСТРУКЦІЄЮ - а ЧИСТИМ НОВИМ БУДІВНИЦТВОМ - і вестись має по нормах як для НОВОГО БУДІВНИЦТВА. І поскільки норми не витримувались - будівництво ЗАБОРОНИЛИ. Мужик той бігав де тільки - та врешті решт тупо продав ділянку сусіду - бо для будівництва вона була просто непридатна. От така історія...

Та врешті - решт я ставив питання суто теоретично - ми ж не на корову споримо. Залишимо питання риторичним ? :beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як казав один мій знайомий - "я тупой но упорний!" :)

цитую вас третій раз

 

 

і третій раз ставлю питання ЯК і НА ЯКІЙ ОСНОВІ НОВЕ БУДІВНИЦТВО можна назвати РЕКОНСТРУКЦІЄЮ?

...

Та врешті - решт я ставив питання суто теоретично - ми ж не на корову споримо. Залишимо питання риторичним ? :beer:

 

:)

Якщо залишимо 1-2-5-10-25% старого будинку, ділянка при цьому не буде "вільна від забудови", зміниться геометрія, показники стануть інші, будпаспорт оформлено, повідомлення надіслані, - то що це буде: реконструкція чи нове будівництво?

Від себе скажу, що це теоретичне питання і прямої відповіді в більшості ситуацій не знайти, а це означає, що, наприклад, я як адвокат зможу обгрунтувати позицію, що це реконструкція, зберу висновки проектних інститутів, правників, і судитися можна буде дуже довго:)

 

Кожна ситуація індивідуальна.

Зверніть увагу, наприклад, на будівництво на Подолі: залишається фасадна стіна, будується новий будинок з більшою кількістю поверхів, з зовсім іншими показниками - і це все реконструкція.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та врешті - решт я ставив питання суто теоретично - ми ж не на корову споримо.

Якщо теоретично:

- отримати будівельний паспорт на реконструкцію житлового будинку (в даному випадку документ на земельну ділянку не потрібно);

- подати повідомлення в інспекцію ДАБК;

- розпочати будівництво нового будинку (бажано не порушувати вимоги будівельного паспорту і не псувати стосунки з сусідами);

- подати на реєстрацію декларацію про готовність обєкта до експлуатації

...Інспекція перевіряє протягом десяти робочих днів з дати

подання (надходження) до неї декларації повноту даних, зазначених

у ній, та реєструє декларацію...

Тобто інспекція не перевіряє сам об'єкт будівництва, а лише правильність заповнення декларації

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Що значить не перевіряє об’єкт будівництва?! Все вона перевіряє. Бо на кой вона тоді здалася. Інша справа що не всі інспектори добросовісно це роблять, але це вже інша справа
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Що значить не перевіряє об’єкт будівництва?! Все вона перевіряє. Бо на кой вона тоді здалася. Інша справа що не всі інспектори добросовісно це роблять, але це вже інша справа

 

В Київській області ніхто нікуди не виїжджає в 99% випадків, а може й у 100%.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вже писав раніше

Цих 5-6 інспекторів достатньо щоб виконувати ту роботу яку вони виконують. Так що не з фантастики

Розкажу як у мене: будівництво розпочав у 2005р, все як треба, зробив план забудови, в архітектурі дали типовий проект і на нього пустий буд.паспорт сказали, ну все є можна починати. Але чи вони так сказали чи я так слухав, що цей буд паспорт потрібно було узгоджувати/погоджувати в т.ч. у архбудконтролі. Коротше можна то й можна, почав будувати, без паніки - будував коли було бажання й гроші. У серпні 2011 практично все закінчив. Думаю пора вже вводити в експлуатацію. Пішов в БТІ, там виготовили паспорт на підставі тих документів що я дав. І у техпаспорті не поставили відмітку "самобуд". Прийшов у вересні до місцевого інспектора ДАБІ щоб подавати декларацію про закінчення. А він: "о, а де наш дозвіл, а чого паспорт пустий" :o Коротше прочитав лекцію, штраф 850 грн і послав робити паспорт. Зробив я буд.паспорт, прийшов з ним знову до інспектора, він сказав "штраф не звільняє від процедури" значить пишіть повідомлення. Так от, коли він виписував Постанову з Протоколом то у його папці моєї справи я примітив фото мого будівництва у всіх можливих ракурсах :confused:, очевидно зроблене через паркан, але яка різниця, факт-то задокументований. Так що виїжджають, ібо нєфіг.

передмістя Києва (Київська обл)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вже писав раніше

 

передмістя Києва (Київська обл)

 

Цікава тема виходить:)

Навіть якщо вони прийдуть на стадії подання декларації про готовність, то вони побачать готовий будинок. Тобто в розрізі цієї теми, це нічого не змінить - вони не відрязнять "з-за паркану" реконструкцію від нового будівництва, ІМХО. Та й не будуть ставити таку задачу; вони перевіряють відповідність даних (поданим документам). Всю відповідальність несе заявник (про що він попереджений, і під чим підписується - як в повідомленні, так і в декларації).

 

Мені відомо, що за подання не в повному обсязі та недостовірних даних, зазначених у цьому повідомленні, та виконання будівельних робіт з порушенням вимог, визначених проектною документацією, державними будівельними нормами, стандартами і правилами, встановлена відповідальність відповідно до закону.

Мені відомо, що за подання не в повному обсязі та недостовірних даних, зазначених у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, встановлена відповідальність відповідно до закону.

 

Окрім того, на цьому форумі багато тих, хто маючи вже готовий будинок, зареєстрував повідомлення та подав декларацію без будь-яких проблем та штрафів.

 

PS: Наразі ми говоримо про практику, яка склалася в Київській області. Якби говорили про теорію, то все було б трохи інакше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну так про практику і говоримо. Є звісно такі хто подав без штрафів, а є такі що із штрафами. Наприклад я. :beer:

По факту я так думаю що задля того аби накласти штраф мають бути підстави (докази), саме це і вимагає документального фіксування для підтвердження. Теоретичну кількість виїздів для констролю можна взнати заволодівши принаймні статистикою накладених штрафів. І це не рахуючи кількості виїздів "за наводкою" від наприклад люблячих сусідів, на які існпекція зобо’язана реагувати, а їх немало

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...І це не рахуючи кількості виїздів "за наводкою" від наприклад люблячих сусідів, на які існпекція зобо’язана реагувати, а їх немало

 

А оце залізобетонно: скарга = перевірка = штраф (зазвичай).

Завжди попереджаю, що у випадку сварки з сусідами, самобуд не починати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікава тема виходить:)

 

Окрім того, на цьому форумі багато тих, хто маючи вже готовий будинок, зареєстрував повідомлення та подав декларацію без будь-яких проблем та штрафів.

.

 

Тикніть мене носом на теми цих людей.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тикніть мене носом на теми цих людей.

 

Как только на глаза попадется - дам линк.

Можете прошерстить поиском - совсем недавно кто-то писал об этом.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, сусіди - ящури. Але ж навести можуть не тільки вони, бажаючих багато, я наприклад стикався що стукачили в основному з відділу благоустрою, і навіть міліції і ДАЇ. Один мій знайомий із сусідом колись самочинно без будь-яких документів побудував гараж майже у центрі міста і той гараж простояв років з 15, і ніхто про нього не запитав аж поки сусід через гараж не поцапався з дільничим і той накапав і потім вжарили обох, ледве до демонтажу не дійшло.

По ходу думаю левова частка виїздів ДАБІ - за наводкою, або під час планових етапів (як у мене). Крім того існує контроль у зв’язці архітектура+БТІ, тобто оформляється наприклад арх-буд паспорт на реконструкцію, а потім БТІ робить тех паспорт копія якого обов’язково має надатись ДАБІ для декларації, і якщо там виявлять відхилення за які може бути накладений штраф то у ДАБІ неодмінно цим скористаються

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все робиться набагато простіше - інспектор приходить в місцеве АПБ що виготовляють буд. паспорти - І ТАМ БЕРЕ СПИСОК ЗАМОВНИКІВ які подали на виготовлення буд.распорта - а тоді - по адрессах будівництва з фотоапаратом. І коли замовник з буд.паспортом приходить в ДБК - там його вже чекають. Раніше - коли на будівництво видавалось рішення міськ- селищної ради - брався список там. Ну і звичайно по скаргах, з досвіду скажу що навіть якщо нормальні стосункі з сусідами - то у кожному місті чи районі є кілька "бдітельних громадян" - які з незрозумілих мені причин РОКАМИ відстежують хто і що поблизу будує - і раз в місяць катають заяву з проханням перевірити законність будівництва і т.д. - причому катають одразу в кількох екземплярах - в архітектуру, ДАБК, прокуратуру... У нас в місті таких писак 4-5, їх листи вже в окремі папкі підшивають...
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все робиться набагато простіше - інспектор приходить в місцеве АПБ що виготовляють буд. паспорти - І ТАМ БЕРЕ СПИСОК ЗАМОВНИКІВ які подали на виготовлення буд.распорта - а тоді - по адрессах будівництва з фотоапаратом. І коли замовник з буд.паспортом приходить в ДБК - там його вже чекають. Раніше - коли на будівництво видавалось рішення міськ- селищної ради - брався список там. ....

 

Якщо в Рівному така практика, то я все більше люблю Київську область:)

Можливо, у зв'язку з новими штрафами, і тут таке почнеться, але поки про подібне не чув. Разом із тим, маючи самобуд, його "власник" розуміє, що можуть оштрафувати. Просто раніше ніхто штрафу не боявся, а зараз все змінилося.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...