Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Паркетна дочка чи плитка на теплу підлогу у вітальні???

Taras Lviv

Рекомендовані повідомлення

Добрий день!

 

Треба рекомендацію що покласти на теплу підлогу в вітальні

 

Вибираю між паркетною дошкою і плиткою.

 

додаю малюнок.

 

Тепла підлога залита по всьому першому поверху. В ванні, кухні, тамбурі і умовному коридору буде однозначно плитка. Чому умовному - бо між вітальнею і коридором ніякої стінки не буде. Заливав їх окремими контурами. На малюку позначено червоними лініями як діляться контури.

 

Так от питання відносно покриття. Хотів у вітальні поставити паркетну дошку, але чомусь всі відмовляють, ніби погана теплопередача, покрутить з роками.

 

Якщо поставити плитку (виглядом під ламінат чи паркетну дошку) то вважаю що коли тепла підлога не буде включена буде досить холодно в ноги, босим не походиш.

 

Експерти, скажіть свою думку!!!!!!

754650825_1.JPG.be13bdb425d2903718f4d1c33709d710.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Треба рекомендацію що покласти на теплу підлогу в вітальні

 

Вибираю між паркетною дошкою і плиткою.

 

 

Плитка. Что тут думать? А про "тепло,холодно"... Так, летом, прохладно. Придет холод, будет тепло. На то они и теплые полы, что-бы включать когда нужно.

 

Тем более, плиток "под дерево" наделали полно. У нас, делали так. Ничем не хуже паркетдоски, ИМХО.

 

141812655.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Плитка. Что тут думать? А про "тепло,холодно"... Так, летом, прохладно. Придет холод, будет тепло. На то они и теплые полы, что-бы включать когда нужно.

 

Тем более, плиток "под дерево" наделали полно. У нас, делали так. Ничем не хуже паркетдоски, ИМХО.

 

 

Згідний що виглядати воно може гарно, але мене зупиняє все таки холодна плитка не так літом коли на вулиці +30 і на холодну плитку так і хочеться, а більше весною і осінню, коли не включене опалення. А у мене 4 дітей, плюс у брата 3 як всі зберуться... Відповідно не хочеться переплачувати за додатковий підігрів в осінньо-весняний сезон.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Відповідно не хочеться переплачувати за додатковий підігрів в осінньо-весняний сезон.

Не хочется переплачивать, тогда доска. Только, зачем было делать ТП? Уже переплатили...

 

И что значит "переплачувати"? Так можно додумать что угодно. Например, сидеть в шубе и валенках в доме. Зато, не переплачивать.

 

Имхо, строите комфорт - пользуйтесь. Нет, так нет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так от питання відносно покриття. Хотів у вітальні поставити паркетну дошку, але чомусь всі відмовляють, ніби погана теплопередача, покрутить з роками.

 

правильно кажуть який смисл в теплій підлозі якшо вона не гріє... Який смисли гріти дошку???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

правильно кажуть який смисл в теплій підлозі якшо вона не гріє... Який смисли гріти дошку???

 

ну все таки випускають паркетну дошку під теплу підлогу. Якщо розібрати фізичну сторону теплопередачі то вода нагріває труби, а бруби нагрівають бетон. Бетон в свою чергу передає тепло підлозі. В низ він її передати не дуже може бо там ізолятор. Якщо дошка не груба 10-12мм, то вона теж прогрівається хоча і не так як плитка. Тобто тепловіддача буде хоч і менша порівняно з плиткою. Для кращої тепловіддачі можна трішки підняти температуру саме в цьому контурі. Плюс труби в цьому контурі спеціально ложив частіше через кожних 150 мм. Тобто досягнути ефекту теплої підлоги думаю вдасться.

 

Мене цікавить інше питання - це наскільки дошка якісно буде стояти на теплій підлозі, чи справді її крутить.

 

Чи є приклади що ставили паркетну дошку на теплу підлогу.

 

Відгукніться у кого на теплій підлозі щось інше ніж плитка!!!

 

Згідний, що плитка це ідеальний варіант для теплопередачі тепла від теплої підлоги. Але інші методи теж мають на життя.

 

Вважаю що "плитка і тільки плитка" це трохи консерватизм.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну все таки випускають паркетну дошку під теплу підлогу. Якщо розібрати фізичну сторону теплопередачі то вода нагріває труби, а бруби нагрівають бетон. Бетон в свою чергу передає тепло підлозі. В низ він її передати не дуже може бо там ізолятор. Якщо дошка не груба 10-12мм, то вона теж прогрівається хоча і не так як плитка. Тобто тепловіддача буде хоч і менша порівняно з плиткою. Для кращої тепловіддачі можна трішки підняти температуру саме в цьому контурі. Плюс труби в цьому контурі спеціально ложив частіше через кожних 150 мм. Тобто досягнути ефекту теплої підлоги думаю вдасться.

 

Мене цікавить інше питання - це наскільки дошка якісно буде стояти на теплій підлозі, чи справді її крутить.

 

Чи є приклади що ставили паркетну дошку на теплу підлогу.

 

Відгукніться у кого на теплій підлозі щось інше ніж плитка!!!

 

Згідний, що плитка це ідеальний варіант для теплопередачі тепла від теплої підлоги. Але інші методи теж мають на життя.

 

Вважаю що "плитка і тільки плитка" це трохи консерватизм.

 

Производитель пишет, что температура под доской должна быть не высше 26-27 градусов, то так и должно быть....На поверхности доски будет 24-25 максимум, тоесть реальная теплоотдача окло 40-50 Вт на квадратном метре...Проверено экспериментально

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Відгукніться у кого на теплій підлозі щось інше ніж плитка!!!

 

.....

 

Ну у меня так стоит : и плитка, и ламинаты, и доска.

Поставить регуляторы и нормальное управление - и все будет в порядке.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

паркет доски нету но есть массивная в толщине 15мм... тепло потеря от поверхности стяжки до поверхности доски 8 град... выдерживает до 50 град... сразу скажу не бюджетный вариант - но идет с гарантией...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тепла підлога залита по всьому першому поверху.

 

Только тёплый пол? Или радиаторы тоже есть?...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Производитель пишет, что температура под доской должна быть не высше 26-27 градусов, то так и должно быть....На поверхности доски будет 24-25 максимум, тоесть реальная теплоотдача окло 40-50 Вт на квадратном метре...Проверено экспериментально

 

А яка тоді тепловіддача при плитці?

 

Ну у меня так стоит : и плитка, и ламинаты, и доска.

Поставить регуляторы и нормальное управление - и все будет в порядке.

Регулятори в мене всюди стоять з розходомірами.

 

Зразу питання. Як правильно уклатати паркетну дошку чи ламінат на теплу підлогу?

 

 

паркет доски нету но есть массивная в толщине 15мм... тепло потеря от поверхности стяжки до поверхности доски 8 град... выдерживает до 50 град... сразу скажу не бюджетный вариант - но идет с гарантией...

ну 50 град то забагато. А не крутить дошку якщо на неї давати 50 градусів? Ну і 8 градусів то справді досить багато втрат. Хоча це не втрати це просто неможливість передати задану температуру, а тепло звідти нікуди не дівається. Тобто вода яка проходить через теплу підлогу не віддає тепло самій теплій підлозі бо вона і так вже тепла. (перепрошую за тафтологію)

 

Только тёплый пол? Или радиаторы тоже есть?...

 

Чесно поки немає, але діру з підвалу в вітальні там де планується паркетна дошка пробив тобто якщо буде треба підвалом прокину труби і поставлю радіатор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А яка тоді тепловіддача при плитці?

 

До 80 Вт/кв. м....

 

Почему я про радиаторы и спросил. Если положите не керамику, то чтобы запас мощности на радиаторах был...

А то замёрзнете...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

....

Регулятори в мене всюди стоять з розходомірами.

 

Зразу питання. Як правильно уклатати паркетну дошку чи ламінат на теплу підлогу?

.

 

Думаю, Вы покамест слабо представляете себе эту надстройку над гребенкой.... Нужно иметь не только расходомеры на гребенке, а регулятор в комнате с выносными датчиками и приводы управления протоком.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нужно иметь не только расходомеры на гребенке, а регулятор в комнате с выносными датчиками и приводы управления протоком.

 

Так, у ТС, общая площадь. Разве что-то даст контролер, находящийся в гостиной с паркетдоской? Или датчик только в полу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не претендую на оригінальність, але моя думка наступна - як тут і радять ставте радіатори для додаткового обігріву при -30 на вулиці. При -5-10 думаю і ТП справиться, особливо якщо будинок нормально утеплений. Плитку у вітальні я б не ставив, так як це холод, холод і ще раз холод, причому немалий. Це Вас заставить ходити постійно в тапочках і не сідати на підлогу в неопалювальний сезон, а це як мінімум 6-7 місяців на рік. Воно вам треба? Щодо покриття, то у мене особисто ламінат, поки термін експлуатації під ТП менше року щоб сказати на всі сто, але стоїть без проблем, нюансів не помітив.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Плитку у вітальні я б не ставив, так як це холод, холод і ще раз холод, причому немалий. Це Вас заставить ходити постійно в тапочках

А у меня нет домашних тапочек вообще. И весь этаж в плитке. Что делаю не так?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При -5-10 думаю і ТП справиться, особливо якщо будинок нормально утеплений.

 

Тёплый пол - это отопительный прибор, мощность (теплоотдача), которого зависит от многих факторов (диаметр трубы, шаг укладки трубы, толщина стяжки над трубой, температура теплоносителя и т.д.).

И я бы так уверенно не утверждал, с чем и когда он справиться, не зная бОльшей части характеристик.

 

ТС порекомендовал бы пойти от обратного. Сначала определиться с покрытием. Потом понять сколько мощности выдаст ТП. И уж потом решить доставлять радиаторы, или нет...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А у меня нет домашних тапочек вообще. И весь этаж в плитке. Что делаю не так?

можливо Ви морж?:D

Мені не комфортно стояти на плитці навіть влітку тривалий час. Зайти у ванну/котельню не рахується. У мене наприклад і на кухні ламінат. І я не уявляю як на кухні простояти годину-дві босими ногами на плитці, а також повалятись на підлозі у вітальні. І я ще можу повірити, що комусь комфортно зараз при +36, але коли температура впаде до 10-15 за бортом, то підлога буде не така тепла. Вмикати опалення?

Тёплый пол - это отопительный прибор, мощность (теплоотдача), которого зависит от многих факторов (диаметр трубы, шаг укладки трубы, толщина стяжки над трубой, температура теплоносителя и т.д.).

И я бы так уверенно не утверждал, с чем и когда он справиться, не зная бОльшей части характеристик.

 

ТС порекомендовал бы пойти от обратного. Сначала определиться с покрытием. Потом понять сколько мощности выдаст ТП. И уж потом решить доставлять радиаторы, или нет...

Ви праві, все це гарно звучить і всі сантехніки про це кажуть до початку виконання робіт. Скільки % забудовників/виконавців роблять цей розрахунок? 5%? 10%? "Око" і "практика" це фактичний виконавець всіх розрахунків, якщо звичайно замовник не дає вказівку зменшити вартість до мінімумумінімуму. Я думаю у Тараса все в порядку з кроком і діаметром, хоча всім ясно, що якщо на підлозі дерево, то ккд такої підлоги-батареї дуже мала і користь одна - комфорт для ніг

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

можливо Ви морж?:D

 

:)Мерзляк. Когда холодно, включаю отопление. На то оно придумано. Для комфортного ТП много не нужно... Дальше к зиме, больше температура. Как-то так.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тёплый пол - это отопительный прибор, мощность (теплоотдача), которого зависит от многих факторов (диаметр трубы, шаг укладки трубы, толщина стяжки над трубой, температура теплоносителя и т.д.).

И я бы так уверенно не утверждал, с чем и когда он справиться, не зная бОльшей части характеристик.

 

ТС порекомендовал бы пойти от обратного. Сначала определиться с покрытием. Потом понять сколько мощности выдаст ТП. И уж потом решить доставлять радиаторы, или нет...

 

лучше и сказать сложно...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю, Вы покамест слабо представляете себе эту надстройку над гребенкой.... Нужно иметь не только расходомеры на гребенке, а регулятор в комнате с выносными датчиками и приводы управления протоком.

 

Ну теж тяжко уявляю нащо мені датчики якщо практично всі підлоги в одному просторі без перегородок. Гребінка знаходиться практично в середині кімнати під барною стійкою (та що між кімнатою і кухнею). Насос на теплу підлогу стають додатковий, хоч всі мене запевняли що не потрібно. Відповідно розходомірами можу керувати скільки води в який контур скільки пускати. Вважаю що різні датчики які тримають певну температуру в даному приміщенні то можливо корисно але зовсім не бюджетно, особливо для мене при такій малій опалювальній площі.

 

 

Не претендую на оригінальність, але моя думка наступна - як тут і радять ставте радіатори для додаткового обігріву при -30 на вулиці. При -5-10 думаю і ТП справиться, особливо якщо будинок нормально утеплений. Плитку у вітальні я б не ставив, так як це холод, холод і ще раз холод, причому немалий. Це Вас заставить ходити постійно в тапочках і не сідати на підлогу в неопалювальний сезон, а це як мінімум 6-7 місяців на рік. Воно вам треба? Щодо покриття, то у мене особисто ламінат, поки термін експлуатації під ТП менше року щоб сказати на всі сто, але стоїть без проблем, нюансів не помітив.

Ось таких мотивів я ніби і дотримуюсь коли хочу ставити паркетну дошку. Звичайно планував ставити паркетну дошку не на всю площу. а тільки на вітальню. тому що там більше часу мало б перебуватися. Коридор то ти по ньому просто можеш пройтися і 2 рази стати на плитку не страшно. Кухня - рішення щодо плитки то не дуже моє, але я на кухні мало тому і дав вибирати це рішення в руки тим хто буде там проводити більше часу. Тому там буде плитка.

 

От зразу питання до N.O. Як правильно ставити ламінат, паркетну дошку на теплу підлогу????

 

 

А у меня нет домашних тапочек вообще. И весь этаж в плитке. Что делаю не так?

Може все добре, але довго перебувати на плитці (без підігріву) босими ногами я б не зміг, а питання чи включати теплу підлогу наприклад в травні чи наприклад в вересні? Згідний що можна поставити на мінімум, але чи то потрібно якщо можна наприклад обійтися паркетною дошкою.

Тёплый пол - это отопительный прибор, мощность (теплоотдача), которого зависит от многих факторов (диаметр трубы, шаг укладки трубы, толщина стяжки над трубой, температура теплоносителя и т.д.).

И я бы так уверенно не утверждал, с чем и когда он справиться, не зная бОльшей части характеристик.

 

ТС порекомендовал бы пойти от обратного. Сначала определиться с покрытием. Потом понять сколько мощности выдаст ТП. И уж потом решить доставлять радиаторы, или нет...

 

Труба 20, крок 15 см в вітальні (де планувалася паркетна дошка) 20-25 в кухні коридорі і ванні (де буде плитка) товщина стяжки 8 см але це разом з трубою тому в середньому 5-6 см над трубою.

 

Плюс будинок з паротерму, внутрішня штукатурку (зовнішні стіни) на основі перліту, ззовні теж планую штукатурити перлітом, правда тільки 2-2,5 см. тільки вирівнюючу штукатурку.

 

Ну і все таки планую не доставляти на початку батерею в кімнату. Як на мене її можна буде поставити навіть зимою. Ставиш батерею прокладаєш труби до магістралі, спускаєш воду з мережі на пів години, врізаєшся і знову все запускаєш.

Поки буду пробувати без батереї.

Мерзляк. Когда холодно, включаю отопление. На то оно придумано. Для комфортного ТП много не нужно... Дальше к зиме, больше температура. Как-то так.

Ну не хочу лишній раз включати опалення весною і осінню.

 

Всім дуже дякую за коментарі. Хоча остаточно не вирішів, але все таки почав схилятися до паркетної дошки.

 

Єдине що її треба ще правильно змонтувати (паркетну дошку по теплій підлозі) тому хотів би почути ще якісь рекомендації в даному напрямку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може все добре, але довго перебувати на плитці (без підігріву) босими ногами я б не зміг, а питання чи включати теплу підлогу наприклад в травні чи наприклад в вересні? Згідний що можна поставити на мінімум, але чи то потрібно якщо можна наприклад обійтися паркетною дошкою.
И я не могу находиться на холодной плитке. Потому, включаю подогрев, на минимум, когда это необходимо. И че-то мне кажется, что прогреть помещение, будет сложно при паркетдоске. В любом случае, вы ничего не выиграете. Или включать обогрев раньше, при плитке. Или, сильней, при паркетдоске. Тогда, да. Что больше нравится, то и следует стелить.

ИМХО.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну теж тяжко уявляю нащо мені датчики якщо практично всі підлоги в одному просторі без перегородок. Гребінка знаходиться практично в середині кімнати під барною стійкою (та що між кімнатою і кухнею). Насос на теплу підлогу стають додатковий, хоч всі мене запевняли що не потрібно. Відповідно розходомірами можу керувати скільки води в який контур скільки пускати. Вважаю що різні датчики які тримають певну температуру в даному приміщенні то можливо корисно але зовсім не бюджетно, особливо для мене при такій малій опалювальній площі.

....

 

 

При паркетной доске на полу это решение будет неверным и приведет к порче покрытия.

 

Моя задача предупредить и сказать как делать правильно, другой вопрос захотите ли Вы этим пользоваться.

Можно завести коня в воду, но невозможно заставить его пить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Паркетну дошку чи ламінат це вже питання фінансових можливостей. Собі поставив ламінат, так як бюджет був обмежений. Я взяв десь середню цінову категорію - парадор з 4ма фасками по 140 грн/м2 (при роздрібній ціні 196грн). Паркетна дошка починається від 230 грн і там знижки скромніші. Тому ви вже придивляйтесь. Дошка впринципі міцніша, хоча є і ламінат типу перго по 300-400 за квадрат з міцністю 34 класу. Такий ламінат обійде багато дошок по міцності

В такому покритті основна запорука витривалості - щоб температура підлоги не піднімалась вище 28 градусів

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И я не могу находиться на холодной плитке. Потому, включаю подогрев, на минимум, когда это необходимо. И че-то мне кажется, что прогреть помещение, будет сложно при паркетдоске. В любом случае, вы ничего не выиграете. Или включать обогрев раньше, при плитке. Или, сильней, при паркетдоске. Тогда, да. Что больше нравится, то и следует стелить.

ИМХО.

 

Ну а що тоді робити літом коли на вулиці спека +30? Плитка впринципі теж буде досить холодна. Тоді лишається включати підігрів на протязі цілого року.

 

Відносно обігріву через паркетну дошку. Згідний теплопередача менша, але давайте ще раз переглянемо процес передачі тепла від котла навколишньому повітрю.

 

Цифри даю для прикладу з стелі.

 

Допустимо котел нагріває теплоносій до 50 градусів.

 

В мене стоїть термоголовка з підмісом зворотньої води з теплої підлоги яка подає температуру в ТП припустимо 30 градусів.

 

тепер розгялдаємо 2 варіанта.

 

1-й плитка

 

вода іде по трубах і нагріває бетон в яку знаходяться труби припустимо до 25 градусів, бетон передає температуру плитці припустимо на 23 градусів. Хата досить швидко нагрівається отримуючи тепло від плитки. Але теплоносій доходить до котла припустимо після ТП так градусів 25, тобто змінює свою температуру на 5 градусів.

 

2-й варіант паркетна дошка.

 

вода іде по трубах і нагріває бетон в яку знаходяться труби припустимо до тих самих 25 градусів, бетон передає температуру паркетній дошці припустимо на 20 градусів. Хата довше нагрівається. Оскільки паркетна дошка не випускає тепло тоді тепла підлога починає нагріватися більше припустимо до градусів 27 що збільшує температуру віддачі паркетної дошки припустимо до температури 21 градус. Але теплоносій доходить до котла припустимо після ТП так градусів 27, тобто змінює свою температуру тільки на 3 градуса.

 

Виходить віддача від теплої підлоги в мене йде менша але і тепловтрати також менші. Тобто якщо мені тепла підлога не буде давати достатньої віддачі я ще собі доставляю батерею і ті тепловтрати що я зекономив на теплій підлозі віддаю батереї. що виходить на одне і те саме. Але в весняно-літньо-осінній період я точно можу не включати теплої підлги, ходити по паркетній дошці босими ногами.

 

Щось ніхто не хоче розказати як правильно ставити паркетну дошку (ламінат) на теплу підлогу.

 

Цей фактор теж мене стримує. Якщо це дуже дорого то може все таки виберу плитку. Хоча мені здається напевне вийде на ті самі гроші.

 

Добавлено через 8 минут

При паркетной доске на полу это решение будет неверным и приведет к порче покрытия.

 

Моя задача предупредить и сказать как делать правильно, другой вопрос захотите ли Вы этим пользоваться.

Можно завести коня в воду, но невозможно заставить его пить.

 

Тоді куди ставляться ці датчики? безпосередньо в підлогу чи над підлогою? І якщо на те пішла мова то при якій температурі паркетна дошка може почати псуватися? Які температурні режими потрібно дотримуватись для цього?

 

 

Паркетну дошку чи ламінат це вже питання фінансових можливостей. Собі поставив ламінат, так як бюджет був обмежений. Я взяв десь середню цінову категорію - парадор з 4ма фасками по 140 грн/м2 (при роздрібній ціні 196грн). Паркетна дошка починається від 230 грн і там знижки скромніші. Тому ви вже придивляйтесь. Дошка впринципі міцніша, хоча є і ламінат типу перго по 300-400 за квадрат з міцністю 34 класу. Такий ламінат обійде багато дошок по міцності

В такому покритті основна запорука витривалості - щоб температура підлоги не піднімалась вище 28 градусів

 

Ну я виходив з того що ламінат то пресований картон покритий з однієї сторони. Дошка це все таки дошка - це суцільний кусок дерева. Це то саме що купуєш ковбасу (скоріше за все варену в якій невідомо що) і суцільний кусок м'яса, хоча з паркетною дошкою це багато шарів м'яса порізаного тоненькими смужками...

 

Так все таки яка технологія укладання паркетної дошки (ламінату) на ТП????

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...