Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

ККД твердопаливних котлів - від чого залежить?

Вомбат

Рекомендовані повідомлення

Власне, в назві питання. І ще питання - встановлення теплоаккумулятора літрів на 300 підвищить ККД?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

КПД зависит от площади теплообменника, его загаженности, и от правильности сгорания топлива.

ТА будет влиять на последний параметр.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я правильно розумію, що коли йде повільне горіння, то вода встигає проходити через теплообмінник, нагрітися до певної температури і підти в систему? А коли горіння інтенсивне, то вода швидко нагрівається, якщо не встигає в системі віддати тепло - може і закипіти. І тут ТА відіграє роль такого собі запобіжника та ефективного відбирача тепла, тобто воно вогонь може інтенсивно прогоріти три-чотири години, нагріє ТА і все, потім відбір тепла йде з ТА певний час в залежності від об"єу.

Я питаю тому що не можу зрозуміти, чи мені достатньо буде якогось примітивного котла з ТА, чи треба щось краще брати. В мене просто тепла підлога і ТА все-одно доведеться ваяти. І я так подумую, може варто взяти старий КЧМ, присобачить його до ТА і не паритися?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я правильно розумію, що коли йде повільне горіння, то вода встигає проходити через теплообмінник, нагрітися до певної температури і підти в систему? А коли горіння інтенсивне, то вода швидко нагрівається, якщо не встигає в системі віддати тепло - може і закипіти.

 

Треба розділити два моменти: ККД і безпека.

 

ТП котел втрачає ККД, коли працює з недостатком кисню. Тоді згоряння не повне, не до СО2, а до СО. Такі умови створюються коли котел працює в "придушеному" режимі. Котел не може прибрати з себе паливо, а для мешної потужності перекриває частину повітря.

Для більшого ККД потрібно (Окрім чистки котла:)) щоб він не мав надлишку потужності. (В найбільш холодну пятиденку).

Коли буде не так холодно, йому все одно доведеться потужність знижувати ще. Тому для більшого ККД котел вибирають без надлишку потужності.

Є котли з іншим типом згоряння в них не все паливо горить одночасно. (нижнього згоряння - шахтні (Калвіс) Верхнього згоряння - Стропува. Або ті, що вміють допалювати СО - піролізні.

В котлах зараз використовують регулятор тяги (з ланцюжком) він підтримує необхідну температуру в котлі, відкриваючи і закриваючи подачу повітря. Але перекриває не повністю.

ТА - розумна річ, але коштує дорого. Часто дешевше виходить котел довгого горіння аніж дешевий звичайний з ТА.

Обєм ТА обчислюється.

Він має прийняти тепло від усієї закладки палива, або більше. При робочій дельті температур.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

КПД зависит от - качества сжигания( подача воздуха и топлива, дымоход), модуляции( при неимении которой нужен ТА), теплообменника(правильная площадь, чистота и география то есть возможность теплообменника отобрать тепло), даже от температуры обратки но это можно отнести к теплообменнику и его чистоте. Модуляции нету у котлов с ручной загрузкой -что бы не было вопросов - модуляция это варьирование подачей топлива и воздуха, за что отвечает автоматика.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ТА - розумна річ, але коштує дорого. Часто дешевше виходить котел довгого горіння аніж дешевий звичайний з ТА.

Справа в тому, що в мене - тепла підлога. І я буду ставити котел як резерв, про всяк випадок. І ТА в моєму випадку абсолютно необхідний. Я думав зробити його з тонкої нержавки, а щоб не розперло - залити навколо нього бетон і потім вже утеплити. І з огляду на те, що ТА мені доведеться однозначно ставити - думаю до нього присобачити щось із старого совецького чугунія :) Типу КЧМ чи щось подібне.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Справа в тому, що в мене - тепла підлога. І я буду ставити котел як резерв, про всяк випадок. І ТА в моєму випадку абсолютно необхідний. І з огляду на те, що ТА мені доведеться однозначно ставити - думаю до нього присобачити щось із старого совецького чугунія :) Типу КЧМ чи щось подібне.

 

А навіщо Вам ТА? Як мені здається, він для вас не є обовязковим.

 

Якщо котел буде в резерві то можете брати що завгодно, що коштує небагато, та не має електроніки. Тільки спочатку визначте потужність.

Теоретично, ТА позитивно вплине на ККД. Хоча для резервного котла це не головний показник. З безпекою - треба рахувати, щоб вистачило ємності.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ТА буду робити через те, що в мене ТП. І для безпеки. Та і ТА я буду колхозити, так що хай буде :)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ТА буду робити через те, що в мене ТП. І для безпеки. Та і ТА я буду колхозити, так що хай буде :)

Эффективная система с ТТ при ручной загрузке - ТТ котел загружает теплом ТА, а из ТА тепло, автоматизировано, распределяется на систему отопления. То есть это датчики внутренней и наружной температур, это автоматика управляющая всем этим добром. Это как то так как на фото :D, шутка, но дорого, потому нераспространенное. Легче купить пеллетник, с нормальной автоматикой, который будет всем этим заниматься. Обидно то, что часто, человеку, парят то чем он впоследствии не пользуется ,или, элементарно, не понимает как этим пользоваться, но это издержки широкого профиля специалистов!

1403676182_1)).jpg.1e37aeaceb3e076f015b0396ecf44cdd.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

из ТА тепло, автоматизировано, распределяется на систему отопления. То есть это датчики внутренней и наружной температур, это автоматика управляющая всем этим добром.

Особисто мені здавалося, що достатньо буде виставити температуру теплоносія, який повинен із ТА подаватися в систему - і все буде добре. Принаймні, з газовим котлом в мене все саме так і зроблено і мені досить комфортно. В мене ж ТП, не забувайте :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Особисто мені здавалося, що достатньо буде виставити температуру теплоносія, який повинен із ТА подаватися в систему - і все буде добре. Принаймні, з газовим котлом в мене все саме так і зроблено і мені досить комфортно. В мене ж ТП, не забувайте :)

Так, Ви праві, треба буде регулювати, виставити температуру після ТА! Якої ємності плануєте ТА?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ТА буду робити через те, що в мене ТП.:)

ТА не регулює температуру.

Для цього потрібен інший окремий вузол.

ТП самі по собі є ТА для будинку.

ТА гарна річ, але у вашому випадку може потребувати багато часу і натхнення, при скромному результаті.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якої ємності плануєте ТА?

Літрів на 300-400, мабуть. Не знаю, як розрахувати.

ТП самі по собі є ТА для будинку.

Це я розумію, в мене ТП - 12 см, на ніч просто виключаю все опалення навіть в люті морози.

Для цього потрібен інший окремий вузол.

А що можна купити недорого?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Літрів на 300-400, мабуть. Не знаю, як розрахувати.

 

Це я розумію, в мене ТП - 12 см, на ніч просто виключаю все опалення навіть в люті морози.

 

А що можна купити недорого?

Меньше 1000 л немає смислу ставити. Краще заради безпеки купити безперебійник.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я где-то читал что дымоход должен быть мин. 5 м. Так ли это?

Все залежить від потужності і типу ТТкотла, але, меньше 5 метрів, не може бути по вимогам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...