Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як підібрати січення для витяжки кухонної?

Німець

Рекомендовані повідомлення

Всім доброго дня!

 

Маємо задачу правильно підібрати січення простої витяжної установки. Ось це планується : comfy.ua/ua/vytjazhka-vstraivaemaja-elica-hidden-ix-a-90.html

Яким коробом (мінімально допустимим) потрібно вести канал?

 

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розміри каналів формуються по витраті повітря (параметр "робочої точки" вентилятора зонта) і номінальній швидкості повітря.

- Якщо механічна система з вентилятором то швидкість в каналі 4-6м/с.

- У вентилятора "робочої точка" це не паспортна витрата повітря (максимальна). "Робочу точку" потрібно дивитися по номограмі вентилятора (або зонта з вентилятором). Це перетин витрати і тиску повітря.

 

Нажаль, номограма роботи часто відсутня у виробника. І вказані лише максимальні параметри витрати і тиску. Така витрата повітря вказана, якщо зонт без нагрузки (тримаєшь в руках), без каналів і повітроводів.

Якщо підєднати канали та повітроводи, які зформують втрати тиску, то така витрата повітря стане менше - пропорційно втратам тиску. Що і зображено на номограмі.

 

Приклад номограми з витратою і тиском

На прикладі, перетин витрати в 800 м3/год видасть тиск в 200 Па.

Або, якщо встрати тиску в системі 200 Па, то вентилятор видасть 800 м3/ч.

 

Якщо втрати тиску будуть більше, то і витрата повітря буде падати.

Або чим вище швидкість повітря в каналі (повітроводі) - тим вище втрати тиску і нижче витрата повітря.

 

Наприклад, для кутової кухоної пліти 600х600 мм (дві сторони стіна). Потрібен зонт 600х700 з витратою повітря - 450 м3/ч.

Для якого потрібен канал:

- при швидкості 4 м/с = 150х200 мм;

- при швидкості 5,5 м/с = 150х150 мм.

Якщо "робоча точка" витрати повітря буде більше, то і канал буде потрібен більше.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Або, якщо простіше, - в залежності від потужності витяжки вона має вихідний патрубок різного діаметру. Ото канал чи труба мають бути не меншої площі. Все
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я розповів як потрібно підбирати перетин каналу по будівельним нормативах.

Звичайно, що діаметр не може бути менше за патрубок зонта чи вентилятора.

 

Наприклад, у патрубках вентиляторів - мах швидкість.

Далеко не значить, що якщо вентилятор d200, то і повітровід потрібно d200.

 

Потім, за рахунок більшого перетину - менші втрати тиску. Тоді і витрата менше падає.

А зонти часто роблять з малим тиском. Який навіть не вказують в параметрах зонта.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мужики. Ніхєра не зрозумів(((((( Можна якось на пальцях або конкретний прорахунок? :oops:
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для того щоб визначити перетин каналу треба знати витрату повітря вентилятора або зонта.

 

У Вашої витяжки вказано:

Продуктивність 1200 куб.м/год

Це нереальна витрата. Або максимальна витрата без каналів та повітроводів. Про що писав вище.

Реальна витрата (з врахування втрат тиску) - буде значно менше.

Ось цю витрату повітря і потрібно знати. Її можна дізнатися маючи номограми "робочої точки" з номограми виробника.

 

Або якщо вентилятор центробіжний (тиску достатньо), навскидку задатися витратою.

Наприклад 800 м3/год.

Тоді канал зі швидкістю 4,5 м/с = 200х250 мм.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для того щоб визначити перетин каналу треба знати витрату повітря вентилятора або зонта.

 

У Вашої витяжки вказано:

Продуктивність 1200 куб.м/год

Це нереальна витрата. Або максимальна витрата без каналів та повітроводів. Про що писав вище.

Реальна витрата (з врахування втрат тиску) - буде значно менше.

Ось цю витрату повітря і потрібно знати. Її можна дізнатися маючи номограми "робочої точки" з номограми виробника.

 

Або якщо вентилятор центробіжний (тиску достатньо), навскидку задатися витратою.

Наприклад 800 м3/год.

Тоді канал зі швидкістю 4,5 м/с = 200х250 мм.

 

В общєм. Набрав я Еліку і її "спеців". Кажу: дайте номограму. Вони: ЩО? Труба 150 і вперед. Кажу:якщо в мене не кругла труба, а короб? Яке січення має бути?. Вони: труба...... Я: в мене не труба, а КОРОБ!!!!! ДАЙТЕ НОМОГРАМУ. Вони: установщіки мають знати, бо труба мінімальна 150! Б..... В мене НЕ ТРУБА. Як короб розрахувати? Дайте номограму. Вони: такої інформації в нас немає. Фініш. Витяжка 12 штук! От вам і номограма:fool:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В общєм. Набрав я Еліку і її "спеців". Кажу: дайте номограму. Вони: ЩО? Труба 150 і вперед. Кажу:якщо в мене не кругла труба, а короб? Яке січення має бути?. Вони: труба...... Я: в мене не труба, а КОРОБ!!!!! ДАЙТЕ НОМОГРАМУ. Вони: установщіки мають знати, бо труба мінімальна 150! Б..... В мене НЕ ТРУБА. Як короб розрахувати? Дайте номограму. Вони: такої інформації в нас немає. Фініш. Витяжка 12 штук! От вам і номограма:fool:

 

А площадь сечения сами не посчитаете + запас на повороты и в запас?

 

Кстати стоимость вытяжки ни при чем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А площадь сечения сами не посчитаете + запас на повороты и в запас?

 

Кстати стоимость вытяжки ни при чем.

 

Ні. Не пораху. Я ветлікар за освітою, а не інженер:o

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні. Не пораху. Я ветлікар за освітою, а не інженер:o

 

А это из школьной программы. ): Пи-ер квадрат. Пи в хорошем смысле. ):

 

Ветлікар за освітою, а за досвідом?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня возможности поставить канал больше чем 120х60 не было. Есть возможность поставить больший размер канала, ставьте. Идеально, когда вытяжка вообще без каналов, поэтому чем больше размер канала, тем меньше сопротивление. ИМХО
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А это из школьной программы. ): Пи-ер квадрат. Пи в хорошем смысле. ):

 

Ветлікар за освітою, а за досвідом?

 

За досвідом технічний консультант по ветеринаріїї)):flag1:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

За досвідом технічний консультант по ветеринаріїї)):flag1:

 

Консультация по анализу ваша компетенция?

 

Добавлено через 58 секунд

Яким коробом (мінімально допустимим) потрібно вести канал?

Дякую!

 

А трасса большая? Повороты?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Консультация по анализу ваша компетенция?

 

Добавлено через 58 секунд

 

 

А трасса большая? Повороты?

 

Моя компетенція, але розповсюджується лише на корів та свиней. Дрібні тварини-не моя царина. Не хочу виглядати клоуном. Довжина траси 1,5 метри. 4 повороти по 90 градусів.:flag1:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Витяжка 12 штук!

Так китайська ж витяжка. Звідки там номограма візьметься? А ціна може бути за дизайн взагалі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так китайська ж витяжка. Звідки там номограма візьметься? А ціна може бути за дизайн взагалі.

 

та знаю. Але посудомийки горєніє теж в китаї роблять і айфони. Це не показник. Хоча згоден-китай. А що не китай?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нажаль номограми дешевих виробникыв зонтів - рідкість. Це визвано тим, що без номограми не зрозуміло який там по тиску вентилятор. Чим і користується виробник економичи на потужних вентиляторах.

Якщо у Вас довжина каналу лише 1,5 м то це коротка довжина (низьки втрати тиску). Але 4 повороти це не дуже добре - на повоторах основні втрати тиску.

Якщо вентилятор центробіжний тиску повино хватити. Але витрата повітря упаде пропорційно втратам тиску.

Задайтесь каналом 150х200 краще 200х200 мм.

Наприклад, для кутової кухоної пліти 600х600 мм (дві сторони стіна). Потрібен зонт 600х700 з витратою повітря - 450 м3/ч.

Для якого потрібен канал:

- при швидкості 4 м/с = 150х200 мм;

- при швидкості 5,5 м/с = 150х150 мм.

Якщо "робоча точка" витрати повітря буде більше, то і канал буде потрібен більше.

У Вашої витяжки вказано:

Продуктивність 1200 куб.м/год

Це нереальна витрата. Або максимальна витрата без каналів та повітроводів. Про що писав вище.

Реальна витрата (з врахування втрат тиску) - буде значно менше.

...

Або якщо вентилятор центробіжний (тиску достатньо), навскидку задатися витратою.

Наприклад 800 м3/год.

Тоді канал зі швидкістю 4,5 м/с = 200х250 мм.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні. Не пораху. Я ветлікар за освітою, а не інженер:o

чем толще игла, тем легче вам давить на шприц :lol: с вентиляцией то же самое

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Яким коробом (мінімально допустимим) потрібно вести канал?

 

Дякую!

 

 

Діаметр вихідного отвору, (мм) 150 мм

 

 

аналогичный гидравлический диаметр (по скорости) будет иметь короб 150х150, 200х120, 300х100

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Круто закрутили. А потом куда?

 

У вентканал;)

 

Добавлено через 6 минут

чем толще игла, тем легче вам давить на шприц :lol: с вентиляцией то же самое

 

Омсь це я називая на пальцях:D Круть) Дякую! І всім дякую, хто порахував і підказав. Буду дивитися на 200х200 мм. А меблярі нчй обходять)))) І ще запитання: а що поставити від зворотньої тяги, щоб не було замудро? І куди його ставлять: у вентканал на вході чи над витяжкою?

 

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У вентканал;)

 

на всяк случай - вентканал это не черная дыра, это тоже воздуховод, расположенный вертикально.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на всяк случай - вентканал это не черная дыра, это тоже воздуховод, расположенный вертикально.

 

для мене то чорна діра, куди втягує все з квартири) Добре. Назвемо то вентиляційний отвір шахти. Гуд?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У вентканал;)

 

Добавлено через 6 минут

І ще запитання: а що поставити від зворотньої тяги, щоб не було замудро? І куди його ставлять: у вентканал на вході чи над витяжкою?

Дякую!

Це зворотній клапан.

Але:

- Клапан добавить втрат тиску.

- Вентилятори та зонти з примусовим спонуканням можливо організовувати лише якщо канал власний. Або сусідам через спільний канал піде така витяжка.

- Якщо канал власний, то краще нічого не ставити. Ідеальних фільтрів не існує і клапан буде забруднюватись від продуктів роботи плити.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нужен совет.

Имеется двухэтажный дом с кухней на первом этаже, площадь кухни 10 м.кв. Необходимо выбрать один из двух вариантов подключения вытяжки к вентканалу:

1. Труба 150 от вытяжки с переходом в прямоугольный короб 90х220, два поворота по 90 градусов, общая длинна воздуховода 5,5 метров.

2. Труба 150 от вытяжки с переходом в прямоугольный короб 60х204, один поворот в 90 градусов и один поворот 26 градусов, общая длинна воздуховода 4,5 метра.

Два вариант возникают из-за отсутствия для канала 90х220 плавного соединителя с малым радиусом поворота.

Сам склоняюсь ко второму варианту из-за меньшей длинны воздуховода и меньшего количества крутых поворотов. Думаю, что меньшее сечение прямоугольного короба не сыграет роли, поскольку воздуховод и вентканал всеравно сьедят 2/3 мощности вытяжки (если не больше) и для остатка такого сечения вполне хватит. Соответственно вытяжку буду подбирать помощнее.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...