Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

k-master

Пользователи
  • Публікації

    883
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Усі публікації користувача k-master

  1. В мене є поле на 4 кВт з поганим кутом та ориєнтаіією на схід. Максимум сьогодні 2,93. Максимум у випадковий день лютого - 2,06. Але там кут градусів 10, панелі майже горизонтально.
  2. Тут є окрема тема щоб мірятись там я наводив - в травні було відносно холодно, зараз жара. Різниця генерації за день біля 10%. Лютий, температура весь день у тіні -5, максимальна генерація з поля 8,36. Вчора - температура 27,5-30, максимальна потужність з того самого поля 8,76. Тобто без врахування кута сонця, стану повітря дуже складно порівнювати панелі. Я підозрюю що якщо б панелі у лютому стояли на зимовий кут то я би побачив більше ніж у травні (10,4). А стосовно температури панелей то на сонці там не особливо велика різниця якщо нема сильного холодного вітру. Наприклад термометр показує -10, але сніг на сонці тане та плітка тепла що можна босоніж ходити. Тобто показники термометра без вимірювання температури панелей нічого не кажуть.
  3. 4 кВт панелей видають менше 2-х кВт. Виникає питання - а вони точно навантажені на повну? Якщо ні то порівняння ні про що - інвертор в залежності від напруги на панелях чи ще чомусь може "видавати перевагу" якомусь входу.
  4. На етапі будівництва будинку різниця між 6-ю та 16-ю квадратами при довжині 15 метрів не така й велика. Та й коштував він тоді дешевше. От зараз в епіцентрі ввгнг 3х2,5 69 грн/метр, це зараз виходить десь $328, а я пам'ятаю що бухта 200 метрів коштувала десь $200. Тобто кабель до стовпа коштував десь $150 чи трохи більше, при вартості навіть підключення 15х$100 за кіловат це не багато, а на фоні витрат на будівництво це взагалі не помітно. Там мабуть траншея щоб його прокласти ще стількі ж коштувала.
  5. Я замахався рахувати, але коли рахував то мені здалось що інвертор рахує процентів на 10-20 більше ніж лічильник. Потім я поставив лічильник перед інвертором і лічильник рахує -+ як лічильник на стовпі у межах похибки. Ну й товщина кабелю та довжина має значеннч. В мене 16 квадратів міді при довжині метрів 15 і 3,5 кВт потужності на фазу в час максимальної генерації що в принципі дозволяє не рахувати втрати у кабелі. У травні з поля я бачив 9,96, сьогодні 8,46. Що там температура, а що стан повітря (вологи біля моря у повітрі влітку набагато більше) не знаю. У травні майже не було повністю сонячних днів, ті що були виработка 96,5-97,5. За останні дні 86-86, пару тижнів тому було 98-92, один день 94. Тобто влітку день трохи більший, а генерація процентів на 10 менша ніж у травні.
  6. Перевірити це можна дуже просто - ставимо лічильник після інвертора (до інвертора вже стоїть від ДТЕКа). В 07:00 батарея повинна бути зарядженою, вимикаємо мережу, записуємо показання. в 23:00 ми маємо на лічильнику після інвертора те скільки ми забрали, вмикаємо мережу та чекаємо поки батар4я зарядиться. Коли батарея зарядиться до 100 ми отримаємо цифру скільки треба взяти з мережі. Рахуємо різницю, ККД. Правда доведеться у цей день забути про ЗТ.
  7. Я щось не розумію - тим кому треба 2-3 кВт ви кажете що треба ставити від 5-ти і ви ж потім питаєте чому ставлять щоб було, тобто більше ніж треба.
  8. Окупність це мережевий інвертор с зеленим тарифом та бажано там де ніхто не споживає електроенергію. Все інше це про зменшення операційних витрат чи автономність. Може хтось після 2022 й думає про окупність але ті кого я знаю це в першу чергу про автономність, а вже в другу чергу ЗТ як можливість компенсувати частину витрат. У рекламі ще інсталятори часто кажуть що підприємства ставлять для зменшення операційних витрат, правда чи реклама не знаю, але у домашньому господарстві це теж цілком важливо.
  9. Якщо б я поставив СЕС на 5 кВт то в мене б восені було по 100-200 Вт генерації що менше споживання будинку, а так хоч 500 є що в принципі дозволяє виходити в нуль протягом дня.
  10. Ну називати це можна як завгодно, але так - правильніше мабуть недоотримана але можлива генерація.
  11. Ну це в принципі неможливо. Якщо мова йде про споживання то розраховувати треба на похмуру погоду весна-осінь. Взимку всеодно гарантій ніяких. З такими розрахунками електроенергія буде завжди, але влітку будуть залишки. Якщо рахувати на літо, то електроенергія буде тільки влітку.
  12. Ви людей не лякаєйте, це тільки якщо продано менше ніж спожито то тоді що продано розподіляється відповідно до споживання між ніччю та днем.
  13. Та ні, тут бага саме тут і нарешті я її пофіксив та змерждив :) Саме тому я обрав багато років тому OH замість HA бо не подобається мені той пітон, на джаві хоч щось написати можна поки не дізнаєшся за OSGi
  14. В VUE я не полізу баги шукати Я й так довго шукав як воно свіч показує. Там я й знайшов stateDescription.readOnly і здається працює воно правильно.
  15. Щоб коли не заплатив за інтернет воно перестало працювати? І ще OH виставляти в мережу. Коли воно буде працювати локально то можна буде гратись і щоб можна було казати що в тебе розумний будинок, а не автоматизований. Хоча розумний то коли він сам себе тригерить та щось вирішує
  16. То не про чергу, там якраз все гарно працює, вле перемикається як треба. Але UI щоб намалювати контрол забирає з кора айтем, а там є поле stateDescription, а у ньому поле readOnly. І в залежності від цього поля буде малюватись контрол чи текст. Ось тут є код та логи. А що стосовно лінка 2-х каналів до одного айтема - як наприклад 2-ма перемикачами керувати однією лампочкою?
  17. І як виявилось те що воно працює тло мені пощастило. Тобто працювати то воно працює, а от те що в мене відображається свіч в UI то просто випадковість. Бо я тут на тестовому інстансі роблю новий конфіг, все пhацює, але в UI для однакових конфігів поведінка різна. Баг такий - якщо до айтема лінкується більше одного каналу то readOnly статус в UI передається випадково з якогось каналу. І там як пощастить. Але знається десь щось воно там сортує бо в залежності від ID каналу може взятись той чи інший і береться воно завжди однаково при однакових ID.
  18. Алюміній приймають по десь 10 грн/кг, скло 0,4 грн/кг. Це треба мати на увазі коли будеш обирати яку упаковку брати. А ще з алюмінівих банок роблять сонячні колектори.
  19. Ну так панелі не встигають нагрітись та зустрічають сонце відносно холодними. Розробляється інвертор на 12 кВт. Зазвичай транзисторів таких не існує тому стоїть там умовно 12 транзисторів паралельно. В моделі на 10 впаюють 10, в моделі на 8 впаюють 8. Якщо конструкція радіаторів передбачає то можуть поставити менший.
  20. Візьміть одразу 3-х фазну дею та забудьте про ті перемикачі, 1-0-2 перемикач повинен один - після інвертора щоб якщо треба вимкнути інвертор на профілактику то можна було б його вимкнути. Я спочатку теж підключав бойлер, плиту перед інвертором, а потім викинув то все та весь будинок окрім котла опалення увімкнуто після інвертора. Зубр на мою думку краще трьохфазний, якщо нема фази то для інвертора це помилка і використовувати 3 однофазних щоб не усе вимикалось всеодно не вийде. ПЗВ - один на все та по 10 мА на вологі приміщення. Чи на вхолді АС, а потім на кожну фазу при переході на однофазні споживачі А та по 10 мА на вологі приміщення. В мене так зроблено..
  21. Ну на мініпк можна поставити якийсь докер, а в нього вже поставити все що треба. А навіщо? Окрім того щоб комусь сказати що я на автономці та не використовую мережу?
  22. Запрацювало? Бо кажуть що лічильник не звичайний, а з прошивкой для Deye.
  23. Якось так воно й є. Усі ідеї як заробити зазвичай пишуть продавці асіків. Вони останнім часом навіть пропонують брати в оренду асіки в датацентрах і малюють якісь цифри. Правда навіщо вони дають асіки в оренду якщо вони можуть на них заробити все що заробить клієнт пояснити не можуть. В принципі якщо опалення електроенергією та взяти якийсь старий асік то може воно й має сенс. Але шум робить цю ідею не цікавою. Асік котрий коштує 2000 грн на лохюа при вартості електроенергії 0,01 долар за кВт буде видавати десь $0,5 за добу. Це $15 на місяць, а якщо сонце (залишки) є тільки 8 годин на добуто виходить $5 на місяць. Тобто тільки рік піде щоб повернути кошти що витратив на нього. І це без урахування супутних витрат де тільки щоб його поставити може стати в $10-20. Асік у 10-15 разів дорожче дає хешрейт в 4 рази більше і може принести десь $50 на місяць. Тобто окупність буде десь 14 місяців. Але це при 40 коп за кВтгод. Тобто при відсутності ЗТ але наявності залишків воно теоретично може щось принести (якщо асік раніше не зламається). Думаю що там софт дозволяє керувати хешрейтом щоб працювати тільки на залишки. Тобто виглядає реальним, але чи треба воно?
  24. Може просто панелі відвантажують с запасом щоб після деградації вкластись в гарантійний термін?
  25. Якщо у совковому потягу вам треба охолодити пиво (воду) то берете пляшку, обгортаєте вологим рушником та виставляєте у вікно. Воно охолоджується. Тобто якщо через радіатори ганяти воду, а радіатори поливати водою то ефект буде. Треба тільки зробити експеримент та порівняти ефективність з нормальним кондиціонером.
×
×
  • Створити...