Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Можно ли строиться без проекта?

Абдюль

Рекомендовані повідомлення

Прошу совета специалистов, только не кидайте камнями.

Начну все по порядку.

Какая стоит задача: построить дом.

Мы не экономили - купили проект.

Доверили вести наш проект специалисту. Он (специалист) раскритиковал наш будущий дом. Предложил изменения. Изменения фундамента были на бумаге. Мы успешно этот фундамент реализовали.

Дальше проблема: Изменений столько - что наш проект это макулатуру за 1000к. и опираться на него мы не можем.

Есть фундамент - нет нового проекта. Как быть.

Вариант 1. Строиться без проекта?

Вариант 2. Заказывать индивидуальный проект под уже залитый фундамент?

 

Прошу помощи.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Любой из Ваших вариантов дальнейшего развития вполне приемлем.

Плохо что вы внесли изменения в фундамент а нового варианта проекта нет. Может выложите что было изначально в проекте и что теперь планируеться, хоть черновые наброски?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проект который был в эл. варианте нет, вот только ссылка www.archeton.com.ua/proekt-doma_644_obshcheye-opisaniye , а то что стало: во вложении.

Изменений столько - что это стало два разных проекта.

1256092903__4__97.thumb.jpg.14429cc1b4d01351f08ef89c083837de.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это "специалист" рисовал план фундаментов в екселе? :)

После таких изменений про старый проект можно забыть, или попробовать кому нибудь продать.

Дальше, как я уже писал выше. Выбирать Вам

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Два питання, дві відповіді.

1.Можливо будувати без проекту, якщо ви бачите в своїй уяві будинок до найдрібніших деталей (обєми, матеріали, уольори, декор...). Якщо ні, то краще не будувати "що попало, аби було"

2.Однозначно, краще замовити новий проект, щоб побачити всі плюси і мінуси нового будинку, і не морочити собі голову в процесі будівництва.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я извиняюсь за непонятливость, но разъясните плиз, если вариант - строим без проекта (есть только план комнат). Подошел этап возведения коробки, кто должен знать как и где лучше строить например дымоход, прокладывать вентиляцию. Я понимаю что строители делают что скажут, а вот прораб может подсказать или тоже вопросы не к нему.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проект который был в эл. варианте нет, вот только ссылка www.archeton.com.ua/proekt-doma_644_obshcheye-opisaniye , а то что стало: во вложении.

Изменений столько - что это стало два разных проекта.

 

как-то сам напрашивается вопрос - куда пропал тот, кто сделал такой "проект" фундамента. И почему он, меняя фундамент, не перепроектировал весь дом (но только не в Экселе)?

 

Ведь фундамент типа расчитан на наргузку стен, перекрытий, крыши. Меняется раскладка перекрытий - меняются нагрузки. Меняется крыша - тянет за собой фундамент.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я извиняюсь за непонятливость, но разъясните плиз, если вариант - строим без проекта (есть только план комнат). Подошел этап возведения коробки, кто должен знать как и где лучше строить например дымоход, прокладывать вентиляцию. Я понимаю что строители делают что скажут, а вот прораб может подсказать или тоже вопросы не к нему.

По суті, усе повинні знати ви. Прораб не архітектор і не дизайнер, і може підказувати, в окремих випадках, конструктив.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Aleks_inc,спасибо Вам огромное. Напрашивается вариант - заказывать проект или хотя бы какую то его часть.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Aleks_inc,спасибо Вам огромное. Напрашивается вариант - заказывать проект или хотя бы какую то его часть.

 

"Надкусить" проект не получится. Надо полностью следовать проектным решениям, начиная от фундамента и заканчивая крышей.

Потому что потом будут виноваты все, кроме заказчика.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Aleks_inc,спасибо Вам огромное. Напрашивается вариант - заказывать проект или хотя бы какую то его часть.

Конструктив окремих части 100% прийдеться замовляти (перекриття, дах). Але архітектура має бути на руках, як тех завдання для конструкцій. Або самі його розробіть більш детально на міліметровці (якщо володі програмами то на компі)), або замовте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Конструктив критики заключается в чём?

 

Уже не столь важно почему забраковали настоящий проект.

На сегодня имеем что имеем - фундамент без проекта, план комнат и визуальное представление как должно быть. И внутреннее ощущение что сидишь у разбитого корыта.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На сегодня имеем что имеем - фундамент без проекта, план комнат и визуальное представление как должно быть. И внутреннее ощущение что сидишь у разбитого корыта.

 

Вы сами к этому пришли :wink:

Но это не смертельно. Закажите ескизник, отталкиваясь уже от нового фундамента, только не в екселе и стройтесь

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ескизник

 

это листы проекта (архитектурная, конструктивная и и инженерная части)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

это листы проекта (архитектурная, конструктивная и и инженерная части)?

 

))))

ні, це плани поверхів з основними розмірами, фасади з основними відмітками, план покрівлі з кутами нахилів і також основними розмірами, ну і 1-2 3д картинки для розуміння обєму. І уже по такому можна будувати, якщо у вас грамотний прораб)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кидати камінням у Вас ніхто не буде)) думаю самі вже зробили для себе висновки.

Стосовно будови може бути тільки єдиний правильний і виважений вихід - замовлення індивідуального проекту на існуючих фундаментах. В цьому випадку Вам необхідно замовити повний проект - архітектурно-будівельну частину і працювати з єдиним спеціалістом - архітектором від початку і до кінця, обумовити всі нюанси майбутнього будинку, що в майбутньому зекономить Вам час, здоров'я і гроші, яких вже й так достатньо витрачено.

А не правильних варіантів безліч))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

працювати з єдиним спеціалістом - архітектором від початку і до кінця,

 

Що є, у Вашому розумінні, початок і кінець?

 

Наскільки я бачу - початок дуже заплутаний. Нам не хотять говорити - хто запроектував фундамент і наскільки надійний фундамент. Я маю на увазі факти і цифри, а не разглагольствованія - що фундамет витримає 9-ти поверховий будинок.

 

Треба отримати дві конкретні речі - геологічні дослідження ділянки та повний проект фундаменту, за яким можна зробити висновок про надійність.

 

Майже тупиком я бачу те, що до фундаменту не прикладається проект з несучими і ненесучими стінами, фасадами і розрізами, планом даху. Тобто це так, якби у машини зробили шассі, а потім гіпотетично прикидали - як до цього притулити кузов, двигун, колеса і все решта (список з 50 найменувань). Якщо тоді, коли робили цей фундамент - не думали про цей список, то тепер це вже називається реконструкція фундаменту. З усіми витікаючими.

 

Доречі, чи проект погоджений, чи отриманий будівельний паспорт?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Що є, у Вашому розумінні, початок і кінець?

 

Наскільки я бачу - початок дуже заплутаний. Нам не хотять говорити - хто запроектував фундамент і наскільки надійний фундамент. Я маю на увазі факти і цифри, а не разглагольствованія - що фундамет витримає 9-ти поверховий будинок.

 

Треба отримати дві конкретні речі - геологічні дослідження ділянки та повний проект фундаменту, за яким можна зробити висновок про надійність.

 

Майже тупиком я бачу те, що до фундаменту не прикладається проект з несучими і ненесучими стінами, фасадами і розрізами, планом даху. Тобто це так, якби у машини зробили шассі, а потім гіпотетично прикидали - як до цього притулити кузов, двигун, колеса і все решта (список з 50 найменувань). Якщо тоді, коли робили цей фундамент - не думали про цей список, то тепер це вже називається реконструкція фундаменту. З усіми витікаючими.

 

Доречі, чи проект погоджений, чи отриманий будівельний паспорт?

 

Наскільки я бачу, на малюнку, з боку намалевані перетини фундаменту з розмірами та мабудь, ще десь повинні бути "розкодовка" по кольору. Тобто, якщо, як каже ТС фундамент робився по цьому "проекту", то на скільки надійний фундамент можно дізнатися без всіяких аудитів та досліджень. І це будуть, як Ви кажите, факти.

Дотогож, випадків коли на "щасі" натягують кузов, теж зустрічаються, але як так все сталося у ТС я для себе не можу зрозуміти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

але як так все сталося у ТС я для себе не можу зрозуміти

 

Часто стикаюся з тим,що замовники питають - а ви гарантуєте що ваш проект буде надійним? А як ви це гарантуєте?

 

А в цій темі випадок з самого початку такий, що про гарантії не може бути мови. Ну, принамні я, не взявся б за цей фундамент, дуже мало по ньому інформації. А зате ті, хто хотять трохи підзаробити - можуть. Найголовніше те, що завжди буде шлях для маневру - ну, тіпа, це не ми фундамент робили, тому про тріщини питання не до нас.

 

В цій ситуації вже не може бути варіанту від почтку і до кінця, бо початок уже давно позаду.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Часто стикаюся з тим,що замовники питають - а ви гарантуєте що ваш проект буде надійним? А як ви це гарантуєте?

 

Найголовніше те, що завжди буде шлях для маневру - ну, тіпа, це не ми фундамент робили, тому про тріщини питання не до нас.

 

Гарантія це швидше риторика. Є відповідальність головного архітектора за проект, яка прописана законом і є відповідальність замовника, який дотримується проекту - це і є визначальним в питаннях надійності проекту і те з кого потім можна буде спитати.

Немає ніяких перепон дослідити фундамент на несучу здатність, на основі якого робиться технічний висновок і наступні проектні роботи.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В котрий раз процитую фразу яка вже не раз звучала в різних темах - "Плюралізм на стройці - гірше ніж прораб в запої". Прислухатися до чиєїсь критики варто ДО ТОГО як заплатив за проект, інакше - буде так як у вас. Тим паче - що дуже часто рекомендації будівельників звучать на тему - "та нашо там та перемичка над вікном - дві арматурини положим і буде добре, ми в Москві так робили..."

Купили-замовили проект - зажимайте прорабу .... в двері і заставляйте виконувати від А до Я. Любі зміни - тільки після консультації з АВТОРОМ проекту. Інакше - не тратьте гроші на ще один проект.

Зараз - якщо в будівництві самостійно розбираєтесь (хочаб на рівні того щоб знати що таке монолітні обвязочні пояси, як і де вони влаштовуються і для чого служать) - то замовте ескізник щоб хоч приблизно бачити те до чого ви прагнете.

Це ніби як будувати з натури - у вас є картинка з основними розмірами і висотами - і ви по ній будуєте. Якщо розуміння будівельних процесів немає - я б замовив робочий проект, у всякому разі - Архітектурну та конструктивну частини - там вже конкретно розмальовано що і як робиться. На провокації прораба і роботяг не ведіться - зачасту вони направлені не на те щоб зробити краще вам - а на те щоб зробити легше+більше собі.

Будуватись зовсім без проекта я б не став. Мені можуть закинути що безліч будинків будувались так - та я відповім - ГАРНИХ і ЗРУЧНИХ з них - буквально одиниці. Ви чули вираз - "Сім раз відміряй - раз відріж" - так от - проект - це і є стадія "відміряй" - причому не лише в плані точних геометричних розмірів - а і в плані підрахунку загальної вартості будівництва і розуміння чи потягнете ви його фінансово. Реальну вартість і об"єми будівництва розуміють одиниці з замовників - звідки і випливає величезна кількість довгобудів. Зробіть проект хочаб заради того щоб прикинути кількість матеріалів та співставити їх з своїми можливостями. ИМХО

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Немає ніяких перепон дослідити фундамент на несучу здатність

 

Судячи з картинки - низ фундаменту лежить не на одному рівні. Є підземні перепади до 43 см.

Також видно, що була розкладка плит перекриття. Балок ніде немає, конструкція дуже негнучка, фактично всі перегородки є несучими стінами. Це значно ускладнює перепланування.

 

Неможу зрозуміти - навіщо перепади низу фундамента? Перепади верхнього рівня фундамента ще можна зрозуміти. Також підозрюю, що малося на увазі, що підлоги по грунту не буде, а будуть панелі перекриття. Під панелями буде вентильоване підпілля. На це вказують "отдушины" - отвори для провітрювання простору під підлогою першого поверху.

 

Немає жодної інформації про армування фундаменту та марку бетону. І про дані геологічних вишукувань.

 

Але сам метод побудови фундаменту вказує на те, що, ймовірно, його робив хтось, кому за 60. Тому що так будували дуже давно.

 

Це абсолютно не схоже на те, що передбачено польским проектом.

 

Треба було з самого початку визначитись - або сучасний будинок за сучасними технологіями від початку і до кінця, або Bаck to USSR

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

архитектор,

Також підозрюю, що малося на увазі, що підлоги по грунту не буде, а будуть панелі перекриття. Під панелями буде вентильоване підпілля. На це вказують "отдушины" - отвори для провітрювання простору під підлогою першого поверху.

Вы абсолютно правы. Это правильно?

 

 

конструкція дуже негнучка

"Негнучка" смысле перепланирования комнат?

 

 

Але сам метод побудови фундаменту вказує на те, що, ймовірно, його робив хтось, кому за 60. Тому що так будували дуже давно.

И опять Вы правы. Но старый метод строительства не есть плохим или не правильным, это всего лишь метод и с более жесткими требованиями. Или мы ошибаемся?

 

нформації про армування фундаменту та марку бетону

Бетон 200 п3 п4, Арматура от 8 до 14

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

архитектор,

 

Вы абсолютно правы. Это правильно?

 

Так делали 40-50 лет назад, когда был тотальный дефицит всего. Это было целесообразно тогда, когда все ездили на Москвичах, Жигулях, максимум Волгах, которые покупали в порядке очереди, блата или лотереи. Сегодня рынок и технологии отличаются от тогдашних, как оборудование АЗС времен СССР и современной автозаправки.

 

 

"Негнучка" смысле перепланирования комнат?

 

Да, все стены - несущие, это неудобно. Дом остается навеки одинаковым, без возможности детям сделать в нем перепланировку.

 

 

 

И опять Вы правы. Но старый метод строительства не есть плохим или не правильным, это всего лишь метод и с более жесткими требованиями. Или мы ошибаемся?

 

Жесткость требований одинакова. Просто тогда была возможность рисовать максимум шариковой ручкой, а теперь есть тысячи цветных фломастеров. Как ни крути, а из одного материала все не построишь, тем более, когда нужны разные свойства, разные цвета. Проектирование усложнилось, информации стало намного больше, нужно уметь работать с большим потоком информации, иметь критерии отбора, пользоваться достижениями прогресса, а не боятся всего нового.

 

Бетон 200 п3 п4, Арматура от 8 до 14

 

Бетон 200 - это один из маломощных бетонов. Вот завод Ковальской дает расширенные параметры бетона М200 - их гораздо больше. shop.kovalska.com/catalog~14~15~0~0298I4O366I4O~c.html

 

Арматура должна как-то увязываться в каркасы, а этих каркасов нигде не видно.

И непонятно - зачем низ фундамента имеет перепады, какие грунты под фундаментом?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...