Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Дуже потрібна допомога. Проблема з утепленням

Oleg_31

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня!

В мене склалась наступна неприємна ситуація.

Мій дах складається:

1.Металочерепиця

2.Обрешітка

3.Кнтрлата

4.Мембрана DELTA-VENT N

5.Кроква 18см

Утепляли наступним чином, вздовж крокв набили бруски 3см, між крокви пішло 20см мінеральної вати (два по десять), поперек крокв набили бруски 5см і дали поперек крокв 5см мінеральної вати що перекрити крокви. Взагальному вийшло 25см. Стосовно зазору між ватою і мембраною то він вийшов десь 1-2см, але десь він є десь немає, але я так розумію що при мемебрані він і не потрібен.

В двох кімнатах робили стелі, їх утеплили тим самим способом що і весь дах. Дах який вище стелі в одній кімнаті утеплили 15см вати між крокви і закрили стелю, в другій кімнаті вирішили зробити холодний чердак і утеплили 20см (15см між крокви і 5см поперек крокв).

Все це утеплення простояло вже три тижня і зараз все підшальовую доскою 3см, а паробарєр планую давати вже в березні, так як ніяких робіт більше робити не буду, вологості ніби немає, опалення на 12 градусів потсійно включене, нехай доска підсохне.

 

Так проблема в тому що сьогодні заїхав на будову і побачив що в двох місцях де ще не підшалював доскою капає вода з вати в тих місцях де стелі примикає до даху. В інших кімната не знаю чи нічого не капає чи просто доска недає побачити. Що може буде причиною цього і як це вирішити? Можливо якщо дати всюди доску і паробарєр то такого не буде?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ситуация Ваша предельно ясна.

Либо отключите отопление, либо же срочно смонтируйте паробарьер с проклейкой швов и проклейкой к стенам. В любом варианте откройте все окна на проветривание.

Кстати, на всякий случай, вход и выход воздуха в вентзазоре имеется?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні ті що роблять так і сказали що нормально, так як плівки немає, погода у Львові зараз дуже сира, так як падає дощ при -2 градусах, опалення включене тепло йде вверх і там конденсує, крім того зараз ще підшальовуємо сирою дошкою.

Опалення відключити не вийде так як потрібно буде воду спускати, вікна круглодобово на мікровентиляції, відкривати більше немає сенсу так як на вулиці дуже сиро. Такшо один варійнт продовжувати підшальовувати, потім місяця через два хочу дати паробарєр, а літом все підсохне і надіюсь на другу зиму буде все добре.

 

Це моя думка.

 

Стосовно притоку і виходу повітря в вент зазорі між ватою і мемебраною, то в коньку всюди прорізали мембрану для виходу, а приток то в мене з вулиці між кроквами екструдований пінопласт до мембрани не герметично і все по кругу підшальовано пластиковою вагонкою, думаю вона також не герметична. Такшо теоретично прихід і відток є, але не протяг, тай мембрана ніби дихаюча пропускає. Але думаю що вент зазор не всюди є, там де стеля до даху примикає і т.д.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та шо ж нормально когда вода с потолка капает, утеплитель замокает? Это только с точки зрения теплофизики нормально, а с позиции застройщика это караул.

Заставьте их срочно смонтировать паробарьер. Если температура упадет до -10 ... -15 то вода у Вас будет ручьем бежать.

В коньке мембрану прорезать не надо, вентзазор д.б. над ней. Вы лучше выложите фото этих узлов...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Над мембраною вент зазор є точно, тому що ще до утеплення я заглядав під мембрану на стику так там був сквозняк. В мене по крокві йде контр лата і потім обрешітка, ніби все як має бути, мембрана заходить в ринву і під металочерепицю спокійно проходить повітря.

 

Паробарєр я сам не хотів ще ставити, щоб не запарити всередині дошку якою вже підшалювали майже все. Можливо є ще якісь варіанти боротьби з цим в сильний мороз, провітрювати, підкрутити опалення, чи ще щось?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Паробарєр я сам не хотів ще ставити, щоб не запарити всередині дошку якою вже підшалювали майже все. Можливо є ще якісь варіанти боротьби з цим в сильний мороз, провітрювати, підкрутити опалення, чи ще щось?

 

Все это можно делать, но утеплитель все равно будет брать воду, ведь отопление до уличной температуры -15 Вы не подкрутите. Я бы советовал Вам все-таки набить паробарьер, в противном случае остается только надеятся, что утеплитель за лето высохнет и распушится до первоначального положения.....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Послухався Вашої поради. Завтра купляю плівку фольговану Strotex, скотч, герметик і до кінця тижня дам всюди паробарєр.

Надіюсь що доска не запариться, а буде потроху сохнути в верх черз вату, вата ж дихає?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще одне питання перед тим як затянути все паробарєром.

В мене в трьох кімнатах вище стелі є невеликі чирдачки, в одній маленький трикутник, в двох інших трошки більші, всіх їх вище стелі я також утеплив 150мм вати між крокви. Але використовувати як чердак буду лише один більший, на ньогог зробив люк, також планую зробити паробарєр і ще вентиляцію в коньок.

Питання, ті чирдачки які не використовуютьс, закриті стелею на якій 300мм вати і буде все закрито паробарєром з середини кімнати по стелі потрібно провітрювати? Чи в них волога не піде і вони крізь вату між кроквами самі будуть провітрюватись?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Послухався Вашої поради. Завтра купляю плівку фольговану Strotex, скотч, герметик і до кінця тижня дам всюди паробарєр.

Надіюсь що доска не запариться, а буде потроху сохнути в верх черз вату, вата ж дихає?

 

 

 

З приводу плівки і скотчу раджу добре вивчити питання, а то інколи буває що людині і звичайний канцелярський скотч можуть впихнути? Чому саме зупинились на Strotex ? інші варіанти не розглядали?

 

 

з повагою

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чому саме зупинились на Strotex ? інші варіанти не розглядали?

 

 

з повагою

 

Можете щось порекомендувати? Бо мене це питання також цікавить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можете щось порекомендувати? Бо мене це питання також цікавить.

 

 

 

связка - стротекс ал 90 + скотч доркен - нормуль!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в мене подібна ситуація, правда нічого нігде не тече, утеплювач мокрий між гідроізоляцією і ватою, вата ізовер рулонна 10см впритик до плівки, з вулиці видно мокрі крокви біля мурлата, так шо не виключено шо ваша вата суха звурху.

 

Я навесну свій весь мансардний поверх розбираю ззовні, міняю гідроізоляцію на мембрану і утеплювач хотяб на 10+5... велесо буде

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в мене подібна ситуація, правда нічого нігде не тече, утеплювач мокрий між гідроізоляцією і ватою, вата ізовер рулонна 10см впритик до плівки, з вулиці видно мокрі крокви біля мурлата, так шо не виключено шо ваша вата суха звурху.

 

Я навесну свій весь мансардний поверх розбираю ззовні, міняю гідроізоляцію на мембрану і утеплювач хотяб на 10+5... велесо буде

 

В мене підкапує тільки де стеля стикується з дахом, а в Вас напевно вана лежить прямою лінією і вся волога стікає аж до крокв. Вата в мене конденсує лише верхній шар той що до мембрани, вода стікає донизу і шукає собі вихід, в мене виходить десь на стіні, в Вас аж на вулицю.

 

Міняти 10 на 15, думаю 15 маловато буде я всюди давав 25см, лише више стелі 15см, але зато стеля 30см. Мій підрядник розказував що вони вже не раз розбирали вже готові будинки ззовні, тому я їх контролював помаксимум, правда міг бути тільки пів дня, але ходив заглядав, підказував, просив переробити, коротше надоїв напевно їм)))

Тепер маю велику надію на паробарєр, що вата перестани конденсувати. Всі стики проклеюю, всі скоби проклеюю, а до стін і мурлатів клею на автомобільний герметик, який розрахований для зовнішніх і т.д.... робіт. Тримаю бомба, правда по грошах....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в мене конденсує якраз там само там де в вас, між ватою і зовнішньої плівкою!

Мій підрядник розказував що вони вже не раз розбирали вже готові будинки ззовні, тому я їх контролював помаксимум, правда міг бути тільки пів дня, але ходив заглядав, підказував, просив переробити, коротше надоїв напевно їм)))

то вашу кришу розбирали ззовні? Якшо так то є паро питань

Тепер маю велику надію на паробарєр, що вата перестани конденсувати. Всі стики проклеюю, всі скоби проклеюю, а до стін і мурлатів клею на автомобільний герметик, який розрахований для зовнішніх і т.д.... робіт. Тримаю бомба, правда по грошах....

добре вам є доступ знизу, в мене вже все зашито(((

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Послухався Вашої поради. Завтра купляю плівку фольговану Strotex, скотч, герметик і до кінця тижня дам всюди паробарєр.

Надіюсь що доска не запариться, а буде потроху сохнути в верх черз вату, вата ж дихає?

Ви що, із середини зашили все дошкою впритик до вати, а потім кріпите паробарєр, по дошках?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

капає вода з вати в тих місцях де стелі примикає до даху.

Олег, ищите в этих местах плохое утепление. Если вата мокрая из-за отсутствия паробарьера то она будет мокрая по всей крыше, а не в двух местах.

У вас проблема из-за того что в утеплителе есть щели и через них выходит теплый воздух на улицу, где он конденсируется и капает внутрь.

Самое популярное место, с плохим утеплением - это узел примыкания затяжки к стропиле. Загляните под стропилину в этом месте, там наверняка нет утеплителя.

А уже после этого можно и паробарьером подбить.

IR_2112.jpg.6447727c7e122559da9deba3f971f1a6.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

то вашу кришу розбирали ззовні? Якшо так то є паро питань

ні мені все роблять з середини

 

Добавлено через 3 минуты

Ви що, із середини зашили все дошкою впритик до вати, а потім кріпите паробарєр, по дошках?

так все зашив дошкою, і тепер все захистив від вологості паробарєром. скажем так дошка в мене була два тижня підшита і відтчотно і по темло і по шумо ізоляції додало, тай гіпсокартон тепер можна кріпити не щупаючи брусків.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Олег, ищите в этих местах плохое утепление. Если вата мокрая из-за отсутствия паробарьера то она будет мокрая по всей крыше, а не в двух местах.

У вас проблема из-за того что в утеплителе есть щели и через них выходит теплый воздух на улицу, где он конденсируется и капает внутрь.

Самое популярное место, с плохим утеплением - это узел примыкания затяжки к стропиле. Загляните под стропилину в этом месте, там наверняка нет утеплителя.

А уже после этого можно и паробарьером подбить.

 

Та ні утеплювач в тих місцях є точно, тому що спочатку заклали вату між крокви, а потім до неї стелю закладали, а підтікає з гори, і в тому місці де стеля трошки підсочує на стіну через стики. Вата мокра всюди не тільки там. Тай після того як підбив дошкою і повідкривав вікна на цілий день в деяких місцях попідсихало.

Тай якщо би виходило тепло в цьому місці то думаю сніг на металочерепиці би топився також в тому місці.

 

Добавлено через 30 секунд

непоняв, а паропарэр шо по дошці дали??? так погано!

 

чим погано?

 

Добавлено через 2 минуты

непоняв, а паропарэр шо по дошці дали??? так погано!

багато є різних думок, одні кажуть шо так погано, інші кажуть що дошку також захистити від волого, плюс паробарєр не буде плотно затиснений і трохи повітря між ни і доскою. Ще кажуть доску давати поверх щоб менеше дирявити паробарєр, але хто знає чим більше подирявиш шурапами від доски, чи гіпсокартону.

 

Добавлено через 1 час 5 минут

непоняв, а паропарэр шо по дошці дали??? так погано!

 

По цьому питанні тут є ціла тема www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=88242, в якій є рекомендації одного з виробників паробарєру, який рекомендує щоб до паробарєру з середини нічого не приставало, а стеля була від нього упущена

Пленка ЮТАФОЛ Н может крепиться как в горизонтальном, так и вертикальном направлении с внутренней стороны теплоизолирующего материала. Крепление пленки производится к несущим элементам крыши с помощью механического сшивателя или с использованием оцинкованных гвоздей. Рекомендуемую величину нахлеста можно определить по черной полосе, нанесенной на поверхность материала. В любом случае, размер нахлеста не должен составлять менее 10 см в горизонтальном и вертикальном направлениях. Пленка может укладываться любой из сторон. При укладке пленки необходимо обеспечить герметичное соединение полос пленки не только друг с другом, но и с прилегающими строительными конструкциями, для чего применяется соединительная лента ЮТАФОЛ. Способ соединения пленки с элементами слуховых окон определяется в зависимости от рекомендаций их производителей. Потолок не должен доставать до паробарьера, поэтому после монтажа пленки производится установка реек.

Если данный способ соединения не соблюдается, эффективность паронепроницаемого барьера значительно снижается, и наблюдается повышенное увлажнение теплоизоляции, появление тепловых мостов и избыточной конденсации.

Лента ЮТАФОЛ обладает двумя клеящими поверхностями, что дает возможность помещать ее между двумя соединяемыми пленками, а также использовать для соединения пленки с другими материалами. Нужное количество ленты отматывается с мотка и присоединяется, а затем удаляется защитный слой с противоположной поверхности, после чего лента наклеивается на другой материал.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так все зашив дошкою, і тепер все захистив від вологості паробарєром. скажем так дошка в мене була два тижня підшита і відтчотно і по темло і по шумо ізоляції додало, тай гіпсокартон тепер можна кріпити не щупаючи брусків.

 

Мені здається, що Ви якраз і запарите дошку.Вона почорніє, Ви її там законсервували.Пароізоляція кріпиться безпосередньо до утеплювача,тобто до вати,а вже потім можна підбити дошкою і то не щільно. Зашивати щільно дошкою не має потреби, ефекту від цього ніякого.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так все зашив дошкою, і тепер все захистив від вологості паробарєром.

Поки все не висохне герметизація - велике зло! Зливайте воду або залийте антифриз і вимикайте опалення щоб до весни дотягнути, інакше і утеплювач пропаде і кроквам близько до кінця

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поки все не висохне герметизація - велике зло! Зливайте воду або залийте антифриз і вимикайте опалення щоб до весни дотягнути, інакше і утеплювач пропаде і кроквам близько до кінця

 

Я надіюсь що все так висохне і буде добре, бо вже все зробили. Через вату ніби продуває.

А то думок багато, а робити щось потрібно було.

Є ж варінти коли тільки зведений дах утепляють, закривають паробарєром і роблять далі ремонт, а дехто навіть без паробарєру штукатурить, стяжки заливає, але літом все висихає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...