Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

моя часть дома после смерти отца? Мать через 10 лет оформила дом полностью на себя .

кузнец1

Рекомендовані повідомлення

В2007 году умер тесть, В 2012году тёща вступила в права наследования не известив свою дочь,без суда,да ещё указав,что претендентов на дом больше нет.

 

Здесь явно неполная информация. Если мама указала что наследников больше нет - она это указала в заявлении, которое писала в гос конторе в теч. 6-ти месяцев со дня смерти. Таким образом и суда не надо - она все успела в срок, др дело что указала неправду (в суде можно попробовать на этом сыграть). Но вопрос, почему вступила в права только в 2012? Вы видели св-во на спадщину? Вы сможете что -либо доказать только при условии что у вас были объективные причины по которым вы - не знали о смерти, на уложились в пол года с заявлением. По суду все можно откатить назад, но дело это не из дешевых и, как вам тут советовали, надо взвесить стоимость того самого дома, испорченных в конец отношений и ваших материальных затрат.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Откуда инсайд?
В том доме проживала и живёт на данный момент его супруга моя тёща.
они единственную дочь просто выгнали с дома.
все сведения взяты из открытых источников :)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если мама указала что наследников больше нет - она это указала в заявлении, которое писала в гос конторе в теч. 6-ти месяцев со дня смерти.

Мама вступила в наследство, со слов ТС, недавно. В 2012 году...

И естественно указала, что других претендентов нет. В чем она соврала? Это стандартная форма заявления...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

все сведения взяты из открытых источников :)

 

Вопрос... Кто раньше... Дом появился или дочу турнули....

 

Ладно господа! Заканчиваю спор.

 

Сёдня в прокуратуру катался заяву завезти. Сидит прокурорчик. Малыш лет 25. Я в шоке....:(

 

Прокурор однако!

 

Добавлено через 55 секунд

И естественно указала, что других претендентов нет. В чем она соврала? Это стандартная форма заявления...

 

А нотариус рахит, в паспорт не посмотрел! :)

 

Или в паспорте детей перестали вписывать?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Или в паспорте детей перестали вписывать?
таки перестали. У меня, например, нет отметки. Даже паспорт не просили. 19 лет прошло.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

таки перестали. У меня, например, нет отметки. Даже паспорт не просили. 19 лет прошло.

 

Да ну.... А как теперь докажете, что дети есть?

Разве в аэропорте не требуют?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А нотариус рахит, в паспорт не посмотрел!

Нотариус посмотрел в Спадкову справу.

Или в паспорте детей перестали вписывать?

Давно...

 

Добавлено через 40 секунд

Разве в аэропорте не требуют?

В аэропортЕ на детя нынче паспорт и пакет сопроводительных документов...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мама вступила в наследство, со слов ТС, недавно. В 2012 году...

И естественно указала, что других претендентов нет. В чем она соврала? Это стандартная форма заявления...

 

Она соврала когда сказала что других претендентов нет, так как согласно букве закона - она должна была указать дочь, как такую которая также как и сама мать состоит в первой линии родства с покойным. И, нотариус при написании заявления обычно это еще вслух разъясняет. Или мать забыла что у нее есть дочь??

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Много мнений,но хотелось бы уточнить,без перехода на личности.

1.Тесть умер в 2007,он был хозяином дома.(завещания,дарствееного не оставлял)

2.Тёща в 2012 не известив дочь переоформила его на себя.

3.Я с женой проживаю в соседнем селе с 2002года,домик покупали сами,двое детей,ждём третьего. По поводу,что я такой кровожадный обидел старенькую тёщу это зря,ей 57лет и ещё по мужикам бегает.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

кузнец1, ни каких личностей.

Маман ваша все сделала по закону.

С ней теперь ругаться - себя не любить.

Потому и советую - присматривайте за старушкой и в за..у не лезьте. Тогда есть шанс получить наследство хотя бы внукам...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По поводу,что я такой кровожадный обидел старенькую тёщу это зря,ей 57лет и ещё по мужикам бегает.

 

Скачайте с неё завещание или договор на довічне утримання. Кстати, если ей в месяц отстёгивать єнную сумму может согласиться.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стоит.... На половину наследства можете рассчитывать.

 

Поезд ушёл.

Даже если заявить что не знали о смерти тестя, это уже не поможет.

Обжаловать можно было в течении 3х лет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скачайте с неё завещание или договор на довічне утримання. Кстати, если ей в месяц отстёгивать єнную сумму может согласиться.

 

Боюсь завещание в этом случае не самый разумный выход, мать спокойно может его отменить взбреди ей что в голову, продать надумает или замуж выйдет (будут с новым мужем потом, если придется, наследство делить). Довiчне утримання, как вариант можно, его оспорить сложнее, но и тут необходимо ее расположение к вам, а то есть случаи, когда бабульки года по три "доившие" по полной программе сердобольных утримувачiв, через суд доказывали, что те не выполняют по договору свои обязательства (почему и необходимо хранить все чеки, даже на хлеб купленный для бабушки). В данной ситуации, мы говорим не про немощную (я так поняла) старушку, а значит и договор на утримання, маловероятен (по всей видимости мама полна сил и вполне может создать новую семью, где ее и дотримають). Считаю, что ТС поздно спохватились, отсудить сейчас, что-то стоящее усилий, будет маловероятно и хлопотно. Я бы рассматривала такие варианты: 1- перемирие с мамой; 2 - оставила бы все как есть, и вступила в права в положенные по закону пол года уже на весь дом как наследница; 3 - внимательно бы следила за жизнью мамы (личной в том числе), дабы быть готовой к судам и т. д. в с лучае если появится еще наследник. Продавать, думаю она не станет, это ее единственное жилье, но может, если объявится муж со своим жильем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Имбирное печенье, я с Вами согласна.

Наладить отношения, подкидывать внуков (это почти у всех бабушек слабость), ни на что не претендовать. Следить за жизнью, так что бы вовремя схватить за руку нечистоплотных женихов. Возраст у мамы тот, который позволит, в случае чего, освидетельствовать и поставить под сомнение дееспособность.

Но сейчас - только добром... Добром и заботой...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Недавно разговаривал с нотариусом на эту тему .

 

1. Все кто прописан в доме - автоматом его наследуют .

2. все кто не прописан должны в течении 6 месяцев подать заявление .

 

так что все по закону . увы .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо всем,теперь я начал коситься на свою жену,а вдруг она такая как и тёща(шучу). Удачи всем.:)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

підстави відстоювати своє прова є завжди.це моя думка. а тепер по суті, Ваша теща та момент смерті спадкодавця проживала з ним в падковому майні більше 6ти місяців, що означає, що вона фактично прийняла спадщину,тобто зобовязання звернутись із відповідною заявою до нотаріуса за місцем розташування квартири в шестимісячний термін з дня смерті спадкодавця на неї не розповсюджується. вона поросто має право звернутись одразу за свідоцтвом про прийняття спадщини. звернутись за свідоцтвом це її право а не обовязок.зробити це вона може в будь-який строк.часто буває,що люди довго продовжують проживати в таких квартирах не звертаючись за свідоцтвом.воно потрібне для відчуження квартири, для переведення на себе особових рахунків. Ваша дружина з батьком не проживала, але це не позбавляє її права на спадкування.просто вона зобовязана була подати заяву про прийняття спадщини в 6 місяців. наразі процедура має бути наступна:

1. дружина звертається із заявою в нотаріальну контору про прийняття спадщини за законом.пише стосовно всього наявного майна. спадкодавця. обовязково рекомендованим листом поштою!!.бо вони відмітку не поставлять і не приймуть це перевірено не раз.до заяви додає копію свідоцтва про смерть батька, копію свого свідоцтва про народження,копію свідоцтва про одруження,якщо змінювала фамілію.

2. отримує лист відмову з нотаріальної.або постанову про відмову прийнятті заяви через пропущення строку і через те,що свідоцтво вже видане матері.

3.звертається до суду із позовом про відновлення пропущеного строку на спадкування та про скасування свідоцтва про право на спадщину, виданого мамі. позов можуть розєднати в два позову,хоча постанова пленуму каже не розєднувати,деякі суди "по старінке" зменьшують собі роботу і розєднують. В цьому позові головне що треба буде довести дочці це чому вона не зверталась із заявою. краще всього доводити, що вона була введена в оманою матірю стосовно того,що батько лишив заповіт лише на неї. я в таких випадках використовую свідків та беззаперечні формулювання які дають змогу суду зрозуміти підставу "пронікнутись" так би мовити.

4. після поновлення строку на подання заяви та скасування свідоцтва дочка звертається до нотаріуса з рішенням і з заявою. і отримує своє свідоцтво на 1/2 частину спадщини. або 1/4 якщо майно батьком було нажите в шлюбі з матірю.

5. у випадку якщо після рішення суду про поновлення строків нотаріус все одно не видає свідоцтво,а відмовляє з інших причин, тоді наступний позов звучатиме "визнати право власності в порядку спадкування за законом". одразу таке формулювання в першому позові краще не заявляти, бо суди зараз йдуть по шляху найменшого супротиву і спочатку надають права звернутись за спадщиною, а вже потім право власності.

є простанова пленуму про спадкування, з 2012 року пвсу видає і листи до таких постанов. все є на сайті rada.gov.ua

стосовно нормативки поки напишу коротко бо дуже немаю часу:

цивільний кодекс:ч.1 ст.1221,ст.1226,ч.1 ст.1261, ч.3 ст.1268, ч.3 ст.1272, ч.1 ст.1278, ч.1 ст.1280. сімейний кодекс: ст.60, ч.1 ст.70. дорадчий документ: постанова пленуму всу №7 від 30.05.08р. про судову практику у справах про спадкування. листи вссу до неї.

стосовно посту одного з шановних форумчан, про спадкоємця.який усувається від права на спадщину,як такий що не доглядав спадкодавця: ст.1224 цку.

стосовно морального аспекту справи: Ви знаєте, я притримуюсь принципу,що істина одна і нам не відома.а правда в кожного своя. і в кожній справі є нюанси.якби юристи представляли інтереси тільки виключно 100% правих сторін-померли б з голоду.да і потреби в них би не було. і до того ж що в нас часто праві по совісті це не завжди праві по закону.

коли мене питають клієнти,скажіть в цій справі за законодавством хто правий "покупець" чи "продавець", я відповідаю ми "купуємо" чи "продаємо")))

з повагою,Вікторія. звертайтесь як будуть питання.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гарна "крапка" в темі. Але додам свою "ложку дьогтю" ТС.

З урахуванням судової практики у сучасній Україні, Вам потрібно готувати чималу суму на супровід позову, кріпити нервову систему для "приємних побачень" у судових засіданнях з родичами-відповідачами, бути готовим витратити свій робочий час(засідання у судах відбуваються у такі ж робочі години) на поїздки до суду, відпрошуючись у керівництва. І нарешті останнє - не факт, що Ви виграєте суд у першій інстанції і на цьому все, мною перелічене, закінчиться. Є ще дві судових інстанції (Верховний Суд України до уваги можна не брати).

Може потрібно схаменутись? У домовини кішень немає.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гарна "крапка" в темі. Але додам свою "ложку дьогтю" ТС.

З урахуванням судової практики у сучасній Україні, Вам потрібно готувати чималу суму на супровід позову, кріпити нервову систему для "приємних побачень" у судових засіданнях з родичами-відповідачами, бути готовим витратити свій робочий час(засідання у судах відбуваються у такі ж робочі години) на поїздки до суду, відпрошуючись у керівництва. І нарешті останнє - не факт, що Ви виграєте суд у першій інстанції і на цьому все, мною перелічене, закінчиться. Є ще дві судових інстанції (Верховний Суд України до уваги можна не брати).

Може потрібно схаменутись? У домовини кішень немає.

згодна з Вами. приємного мало, як і в усіх спорах. і вартують спори грошей, але можу сказати одне-якщо э представник в справі,явка сторони не обовязкова.я особисто навіть пропоную своїм клієнтам не ходити,щоб зберігти нервову систему і не перетворювати судове засідання на трагакомедію чи балаган, а деколи доходить і до рукоприкладства.що поробиш-це цивільні справи.люди,долі.гірше тільки кримінальні.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

onlylaw.com.ua/text/heir/heir1.html

Есть и третий способ

Можно ли принять наследство, если пропущен срок?

В соответствии с законодательством Украины принять наследство если пропущен срок, нельзя, но существует возможность установить дополнительный срок на принятие или получить согласие принявших наследников. Если есть принявшие наследники и они не возражают против принятия наследства наследником, пропустившим срок, процедура достаточно проста – с их согласия наследник пишет у нотариуса заявление о принятии наследства и вступает в наследство наравне со всеми.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

onlylaw.com.ua/text/heir/heir1.html

Есть и третий способ

Можно ли принять наследство, если пропущен срок?

В соответствии с законодательством Украины принять наследство если пропущен срок, нельзя, но существует возможность установить дополнительный срок на принятие или получить согласие принявших наследников. Если есть принявшие наследники и они не возражают против принятия наследства наследником, пропустившим срок, процедура достаточно проста – с их согласия наследник пишет у нотариуса заявление о принятии наследства и вступает в наследство наравне со всеми.

так.це ч.2 ст.1272 цку. вона застосовується,якщо процедура спадкування ще триває.спадкова справа відкрита,але свідоцтва ще не видані. якщо є свідоцтво на все майно, то його скасування можливе тільки через суд. і як я зрозуміла з диспозиції питання,мати мала на меті успадкувати сама і наврядчи надасть згоду,тим більше після отримання свідоцтва.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для ТС....

 

Сохраните пост Виктории....

 

За что я Викторию Вас уважаю. В ответах Вы даёте практически готовый иск.:rolleyes:

 

Спасибо!:)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Недавно разговаривал с нотариусом на эту тему .

 

1. Все кто прописан в доме - автоматом его наследуют .

 

2. все кто не прописан должны в течении 6 месяцев подать заявление .

 

так что все по закону . увы .

Хочу запитати шановних юристів, чи є доля правди у пості, що наведений вище, тобто, чи дає прописка право власності?

Дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

прописка права власності не дає. але впливає на можливість фактичного прийняття спадщини.тобто спадкоємці за законом які мають право на спадщину не повинні протягом 6ти місяців з дня смерті спадкодавця подавати до нотаріату заяву про прийняття спадщини,оскільки проживали зі спадкодавцем на момент смерті і не менше 6ти місяців до моменту смерті. а підтвердженням такого проживання є саме реєстрація. якщо спадкоємець зареєстрований за іншим місцем проживання, але може довести факт проживання з спадкодавцем (свідкі,платіжки за комунпослуги тощо) теж може вважатись таким що прийняв спадщину фактично.але за відсутності реєстрації доводити це йому доведеться в судовому порядку, оскільки для нотаріуса доказом є лише факт реєстрації. заява в суд подається в порядку окремого провадження і називається "про встановлення факту,що має юридичне значення" п.5 ч.2 ст.234, гл.6 цпку. з повагою, Вікторія
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...