Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Багатотарифні лічильники, вибір, нюанси?

porterlv

Рекомендовані повідомлення

Вітаю.

На фоні росту тарифів задумався над двотарифними лічильниками. Побігав по кабінетах, вималювалась така схема для Львова:

- Буйка 16, рахунки на оплату лічильників.

- Сяйво 10, заява на видачу "Технічних заходів", копія оплати лічильників.

- Буйка 16, забрати параметризовані лічильники

- РЕМ, заява на непланову заміну лічильника, оплата заміни (400 грн +-).

 

Взяв рахунки, однофазний НІК2102-01 Е2Т - 1200 грн, трифазний НІК2303 АП1Т - 2970грн :fool:

В роздріб у дистрибютора ці лічильники вартують ВДВІЧЧІ меньше.

Перше питання - чи маю я право придбати лічильник не у "Львівенергорембуд"-і і принести його на параметризацію (лічильник з сертифікатами та пломбами і повіркою виробника, звичайно)?

Скільки коштує окремо параметризація?

 

Мене настрашили, що у лічильниках тепер програмується максимальна потужність і вони рубають навантаження на 20 - 30 хв при її перевищенні.

Тобто, якщо раніше питання низької потужності по ТУ для старих будинків (3 - 5 кВт) вирішувались фляндриком і потужнішим автоматом, тепер так не вийде... (Нові ТУ і їх реалізація - нереальні гроші... :()

Курив документацію на пристрої, наче, є з реле а є і без (нжче фото розшифровки маркування).

Якщо врахувати, що на самому лічильнику вказана модель як вище, то він без реле. Хтось може підтвердити або заперечити?

На скільки часу програмують відключення при перевищенні потужності у Львові?

Наперед вдячний за інформацію.

1383718958_.jpg.ee1076ba8e5f3a9494f4fe18dd5c25a2.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дзвонив до продавців, стверджують, що я маю право придбати лічильник самостійно. А вимога енергетиків протизаконна.

Енергетики ж стверджують, що правая не маю, що наші відносити в рамках підписаного договору, а там є п.8:

Установлення та експлуатація приладів

обліку електричної енергії

 

8. Прилади обліку електричної енергії (далі - прилади обліку)

мають бути придбані, встановлені, підключені

енергопостачальником, а їх вартість та вартість послуг з

встановлення оплачена:

 

а) для новозбудованих будинків - забудовниками;

 

б) у разі розділу обліку електричної енергії - організаціями,

які здійснюють розділ обліку.

 

Дзвоню в антимонопольний комітет...

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Був в антимонопольному, надав рахунки з облєнерго і стороннього продавця, написав заяву, пішла в роботу.

Зі слів працівника - зловживають однозначно і порушують закон. Питання як заставити їх зробити по закону і чи вистачить в мене терпіння...

Кажуть, що давно воюють з обленерго за додаткові не законні наклейки про повірку.

Буду відписуватись пізніше, як буде свіжа інформація.

 

* Виявилось. що до Водоканалу теж є багато запитань. У вівторок їду з квитанціями уже оплачених послуг, і теж трохи писатиму - вияснятиму.

По суті - водоканал навязує додаткові послуги (промивка 1300 грн хім баканаліз 480 грн ітд). Незаконно вимагає наявність ліцензії для прокладання труб (не дозволяють самому прокласти трубу і платити лише за врізку).

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дзвонив до продавців, стверджують, що я маю право придбати лічильник самостійно. А вимога енергетиків протизаконна.

Енергетики ж стверджують, що правая не маю, що наші відносити в рамках підписаного договору, а там є п.8:

 

...

 

Продавцы лгут.

Энергетики (в части определения лица, приобретающего счётчики) правы - пункт в Договоре полностью соответствует п.8. Правил користування електричною енергією для населення.

 

Энергетики неправы в части определения цены на счётчик - это злоупотребление монопольным положением:

 

Господарський кодекс України

...

Глава 3

ОБМЕЖЕННЯ МОНОПОЛІЗМУ ТА ЗАХИСТ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ І СПОЖИВАЧІВ ВІД НЕДОБРОСОВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ

...

Стаття 29. Зловживання монопольним становищем на ринку

 

1. Зловживанням монопольним становищем вважаються:

 

нав'язування таких умов договору, які ставлять контрагентів у нерівне становище, або додаткових умов, що не стосуються предмета договору, включаючи нав'язування товару, не потрібного контрагенту;

 

обмеження або припинення виробництва, а також вилучення товарів з обороту з метою створення або підтримки дефіциту на ринку чи встановлення монопольних цін;

 

інші дії, вчинені з метою створення перешкод доступу на ринок (виходу з ринку) суб'єктів господарювання;

 

встановлення монопольно високих або дискримінаційних цін (тарифів) на свої товари, що призводить до порушення прав споживачів або обмежує права окремих споживачів;

 

встановлення монопольно низьких цін (тарифів) на свої товари, що призводить до обмеження конкуренції.

 

[spoiler=НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР ГОСПОДАРСЬКОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ. Ст. 29]

 

1. Зловживання монопольним становищем на ринку - це один із видів порушень антимонопольно-конкурентного законодавства, що полягає у діях чи бездіяльності суб'єкта господа*рювання, який посідає монопольне становище на ринку, що призвели або можуть призвести до недопущення, усунення або обмеження конкуренції, зокрема обмеження конкурентоспро*можності суб'єктів господарювання або ущемлення інтересів суб'єктів господарювання чи споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

...

3. Найбільш поширеним видом у структурі зловживань є цінові зловживання, тобто вста*новлення дискримінаційних цін, які порушують права окремих споживачів, і встановлення монопольних цін, що призводить або може призвести до порушення прав споживачів. Вста*новлення монопольних цін є результатом монопольної влади суб'єктів господарювання, правила поведінки яких на ринку істотно відрізняються від відповідних правил конкуру*ючих суперників на ринку. Поведінка учасників вільної конкуренції на ринку ґрунтується на функціонуванні рівноважної ціни, яка утворилася внаслідок взаємодії попиту і пропозиції, тобто незалежно від учасників. Монопольні утворення самі встановлюють ринкову ціну, за*вдяки чому одержують більші прибутки порівняно з існуючим середнім рівнем. За допомо*гою утримання монопольними утвореннями високих цін на свої товари й одночасно низьких цін на товари, що ними закуповуються, вони перерозподіляють створені цінності на свою ко*ристь, чим завдають шкоди інтересам раціонального використання ресурсів.

...

Треба враховувати, що норми антимонопольно-конкурентного законодавства, які визнача*ють склади порушень у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку, можуть бу*ти застосовані до суб'єктів господарювання незалежно від того, чи включено їх до Переліку підприємств, які посідають монопольне становище на ринку, та чи попереджався суб'єкт про його монопольне становище.

 

 

 

 

В конкурентной среде счётчики могут устанавливаться за счёт поставщиков ЭЭ

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

IEC 60364, тобто сам купити я не можу, але можу вимагати знижки чи вказати "монополісту" де він може купити мені лічильник дешевше? :o

 

Там ще одне порушення закону є - додаткові наклейки про повірку. Згідно закону, єдиним органом, що робить повірку є Держметрстандарт. І його заключення про відповідність (лічильники з заводу ідуть повіреними) є достатнім для використання пристроїв. Тобто додаткові повірки і наклейки від обленерго - протизаконна і нав'язана послуга.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...
  • 2 місяці потому...

відповідь - так, не праві, не вправі навязувати, однак ви не дали доказів того, що вони вимагають купити саме у них. :smok:

Вчора написав інформаційний запит у львівенерго, приїхав реєструвати, а там перепуски, нікого не пускають і внутрішній телефон... А по ньому рекомендують "киньте у скриньку". Прийшлось трохи розказати їм, але таки баба з печаткою вийшла і маю зареєстровану копію звернення. Чекаю на відповідь...

Прадалжаєм прадалжать...

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...
porterlv, и чем закончилась ваша эпопея с установкой многотарифного счетчика электроэнергии? Я уже начал проходить ваш нелегкий и тернистый путь, поэтому лишний совет мне не помешает...))
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да ничем хорошим не может закончиться. Согласно ПКЕЕ счетчик бытовым потребителям покупает и ставит облэнерго. Коротко и Ясно. Можно сколько угодно жаловаться продавцам счетчиков, не поможет.

Сколько накинуть за свои услуги утверждено сметами, которые контролируются НКРЕ. Антимонопольный наверное тоже может проверить смету, но заставить обленерго ставить счетчики которые купил сам абонент, законными способами не может.

 

А вот если Вы юридическое лицо, тогда другое дело - Вы сами выбираете где купить счетчик.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня немного другая ситуация.

Я хочу поменять счетчик на многотарифный а не установить новый.

 

Согласно п.12 ПКЕЕ: "У разі вибору споживачем іншого виду тарифу на електричну

енергію енергопостачальник встановлює відповідний прилад обліку.

При цьому споживач оплачує вартість нового приладу обліку з урахуванням

балансової вартості та амортизаційного зносу приладу обліку, який замінюється.

 

Только в моем случае, "Чернівціобленерго" похерило ПКЕЕ и не устанавливает свои счетчики а отправляет потребителей за их покупкой в сомнительный магазинчик по двойной цене,

а купленные, точно такие-же, отказывается параметрировать по причине, что они куплены не там, где "барин велел", жесть!

 

P.S.: согласно п. 2.5 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, утвержденных постановление НКРЕ от 13 января 1996 г. №15 "Ліцензіат має забезпечувати управління Ліцензованою діяльністю за принципом економічної доцільності та з метою досягнення найнижчої вартості електроенергії для споживачів. Закупівля товарів, робіт та послуг має здійснюватись ліцензіатом на конкурсних засадах". Тут тоже все похерено, потому как оптовый покупатель (облэнерго) не может купить товар дороже в два раза чем розничный (потребитель).

Змінено користувачем MNSboss
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В Вашем случае, если обенерго отказалось от своих прав и разрешило Вам самому покупать счетчик где попало, должно выдать Вам список типов счетчиков которые им подходят, ну а Вы тогда уже ищете где дешевле.

 

Общайтесь с обленерго письменно, переписку и калькуляции потом можно будет показать где следует

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В моем случае Облэнерго отказалось от обязанности, а не права, установить мне свой счетчик и разрешило его купить только в конкретном подконтрольном магазинчике за двойную цену.

Меня их цена не устроила, т.к. если к ней приплюсовать стоимость параметризации и установки(270 грн. + 100 грн.), при моей гипотетической экономии 15-20 грн. в месяц, установка счетчика только окупится через 10 лет, тут про экономию на ночном тарифе речь даже ни идет, не говоря уже про то, что он может элементарно поломаться.

Поэтому я купил точно такой-же в интернет-магазине. После отказа мне в его параметризации, в цветах и красках написал телегу на имя коммерческого директора о нарушении законодательства его подчиненными и жду вразумительного ответа, чтобы с бумажным ответом идти дальше добиваться своих законных прав...

Змінено користувачем MNSboss
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Обязательно отпишусь и выложу свою переписку, чтобы другим сподручней было с кровососами бороться...))
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

прийшов лист з антимонопольного - продовжили розгляд звернення на 60 днів...

 

Я пишаюсь, що є такі українці! :flag1:

Львівобленерго дійсно монополіст. Ми торгуємо лічильниками. Тому знаємо це. В кожній області України справи йдуть по своєму.

Наприклад якщо у Львові хочете встановити однотарифний лічильник - то беруть на повірку тільки "Меридіан" і треба купувати саме у них.

В Дніпропетровській області -- це буде Nik.

і т.д.

 

А багатотарифні тут вже без варіантів Nik. Є ще Енергомера і Меркурій -- але іх менше встановлюють -- тут вже якість не на рівні.

 

Можна купувати лічильники самому -- просто не факт, що Вам палки в колеса не будуть вставляти. Це я про великі міста говорю.

 

А якщо Ви живете в пгт -- то любе-голубе -- купуєте через інтернет -- однотарифний, багатотарифний -- і встановлюєте без питань. Ніхто нічого. Перевірено!

 

Якщо є зацікавлені -- можемо продати лічильники по ПРАВИЛЬНІЙ ціні:

(ссылка устарела)

(ссылка на изображение устарела)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

porterlv, и чем закончилась ваша эпопея с установкой многотарифного счетчика электроэнергии?

 

Пардон, забігався і загубив тему...

 

Відповідь з Обленерго прийшла за 10 днів, відмову аргументували пунктом у договорі. Супер, маю доказ, несу в антимонополку - антимонопольний заявив, що нічим не може допомогти, бо В ДОГОВОРІ ТАК І ВКАЗАНО. Пояснити, навіщо тоді вони вимагали у мене докази того, що обленерго вимагає, при тому, що договір і посилання на його відповідний пункт їм БУЛИ ВІДОМІ...

Відправили в НРКЕ :( Туди уже не писав...

 

Взяв рахунок (буйка), оплатив, подзвонив повідомити про оплату, особисто завіз заяву на параметризацію (сяйво), по факсу чи емейлу уроди відмовились. За якийсь тиждень подзвонили з буйка, поїхав забрав лічильники і акти параметризації. Завіз на воїнів УПА, написав заяву на позапланову заміну, взяв квітанцію, пішов оплатив (100 грн для однофазного), тоді здав лічильники, акти, заяву і платіжку. На протязі тижня приїхали і переставили лічильник. Старий забрали :(

Лічильник - власність обленерго, він у них на балансі. Новий після установки (згідно умов договору) стає на їх баланс і перестає бути моєю власністю...

цілий день катався в рамках одної організації. Бляді...

 

MNSboss по суті, у вас та сама ситуація... я теж не ставив з нуля а міняв звичайний на двотарифний.

Коли я підняв хай за те, що забирають старий, мені, власне, розказали про балансну приналежність перехід власності договір ітд. Дзвонили з кількох відділів, пояснювали що куплений мною ВДВІЧЧІ ДОРОЖЧЕ у них лічильник уже враховує амортизацію старого ітд (короче, боялись скарги).

 

Чи враховано воно і як - я хз...

А як ваші успіхи? Чи маєте якісь напрацювання?

 

* у мене ще лежить трифазний, на другий об'єкт. Буду скоро міняти.

Варто пам'ятати, що параметризація обмежена в дії. проді рік для однофазного і півроку для трифазного. Тобто, від параметризації і заміни лічильника час обмежений...

 

Чи є сенс писати в НРКЕ? Хто підкаже юридичну адресу?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо є зацікавлені -- можемо продати лічильники по ПРАВИЛЬНІЙ ціні:

і яка ж правильна ціна для форумчан?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

porterlv, спасибо, что оперативно ответили!

У меня успехов пока мало, я только 30 марта отнес в Облэнерго своё "Звернення у зв'язку із порушенням законодавства" на имя коммерческого директора, теперь жду от 15 дней до месяца, согласно ст.20 "Закона про звернення громадян" + дам еще дней 5 на пересылку ответа почтой и дальше двигаюсь в направлении Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернівецькій області.

То, что мне откажут я даже и не сомневаюсь, мне теперь интересны их аргументы, как они будут обосновывать нарушение ПКМУ №1357 и соответственно ПКЕЕ.

 

x_y_z, у них цены хорошие для всех, а не только для форумчан, на NIK 2102-01.E2T например была 1140 грн., еще и акции бывают, зайдите к ним на сайт и сами гляньте.

 

P.S. А дальше у меня открывается широкое поле для деятельности: АНТИМОНОПОЛЬНЫЙ КОМИТЕТ УКРАИНЫ, территориальное отделение, ГОСУДАРСТВЕННАЯ ИНСПЕКЦИЯ ИЗ ЭНЕРГЕТИЧЕСКОГО НАДЗОРА ЗА РЕЖИМАМИ ПОТРЕБЛЕНИЯ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ И ТЕПЛОВОЙ ЭНЕРГИИ в Черновицкой области, ГОСУДАРСТВЕННАЯ ИНСПЕКЦИЯ ИЗ ЭНЕРГОСБЕРЕЖЕНИЯ, территориальное управление, ГОСУДАРСТВЕННАЯ ИНСПЕКЦИЯ ИЗ КОНТРОЛЯ ЗА ЦЕНАМИ в Черновицкой област и т.д. и т.п.

Я уже на пенсии, спешить некуда, времени завались, бумаги для жалоб хватает с избытком, писать умею и есть желание, ну а прокуратуру и суд оставлю на закуску...)

Змінено користувачем MNSboss
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

і яка ж правильна ціна для форумчан?

Якщо брати 1 фазний багатотарифний, наприклад

Лічильник електроенергії однофазний електронний NIK 2102-01.E2T (5-60)A, 220В -- 1140 грн. На сьогодні така ціна. :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у porterlv и MNSboss разные ситуации.

 

В первом случае пытались сбить цену на счетчик, купленный в облэнерго. Как и предполагалось,

Согласно ПКЕЕ счетчик бытовым потребителям покупает и ставит облэнерго.Можно сколько угодно жаловаться продавцам счетчиков, не поможет. Антимонопольный заставить обленерго ставить счетчики которые купил сам абонент, законными способами не может.

ничего не получилось.

 

Во втором случае облэнерго отказалось от своих прав, им же хуже.

Убедительных аргументов заставить потребителя купить счетчик у указанного постороннего продавца, нету.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Во втором случае облэнерго отказалось от своих прав, им же хуже.

Убедительных аргументов заставить потребителя купить счетчик у указанного постороннего продавца, нету.

Что-то мне подсказывает, что даже отсутствие убедительных аргументов покупки счетчика у подконтрольного продавца, не помешает коммерческому директору отказать мне, т.к. в противном случае будет создан опасный для них прецедент.)))

 

Что касается ситуации с porterlv, то я вижу один вариант, судиться, т.к. согласно п 2.5 "Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами", утвержденных постановой НКРЕУ отд 13 июня 1996 г. №15 Ліцензіат має забезпечувати управління Ліцензованою діяльністю за принципом економічної доцільності та з метою досягнення найнижчої вартості електроенергії для споживачів. Закупівля товарів, робіт та послуг має здійснюватись ліцензіатом на конкурсних засадах.

Что в данном случае категорически похерено Облэнерго, т.к. оно, как оптовый покупатель, наверняка закупает счетчики еще дешевле(не дороже 1100 грн.), чем мы можем купить в розницу за 1140 грн., все остальное просто навар...

Кстати, в каждой области есть еще инспекция по ценам, куда тоже можно написать "телегу", вот пусть они и проверят обоснованность выставленных потребителям цен на счетчики.

 

Добавлено через 25 минут

Да, и хотел еще пожелать представителям интернет-магазинов, торгующих счетчиками электроэнергии, не будьте пассивными созерцателями борьбы ваших возможных клиентов с антисоциальными и антинародными "Облэнерго"!!!

Ведь вы, имея в своем штате толковых юристов, кровно заинтересованы, чтобы эти счетчики покупали именно у вас, что вам мешает включиться в нашу борьбу с одним общим врагом?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что-то мне подсказывает, что даже отсутствие убедительных аргументов покупки счетчика у подконтрольного продавца, не помешает коммерческому директору отказать мне, т.к. в противном случае будет создан опасный для них прецедент.)))

 

ну, подождем ответ, почитаем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Заказывали у нас счетчики двухтарифные однофазные в Житомирскую область (сами мы со Львова). И заказчица говорит, что в РЭСе ей сказали, что ОБЯЗАТЕЛЬНО должна быть наклейка на счетчике "Для використання в Житомирі і Житомирській області". Естественно нам во Львов с завода идут такие же наклейки, но с "Для використання у Львові" Сами понимаете наклейка не влияет на правильность показания=)

Поскольку у них не было в наличии счетчиков -- то заказчице разрешили купить у нас.

Но уже и до такого бреда додумываются "НЕ ТА НАКЛЕЙКА":)) лижбы покупали счетчики только у них...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ELEKTROVOZ голографічні наклейки про додаткову повірку протизаконні. Антимонополка вже пару років тягається з обленерго за ті наклейки, поки без результатів...

Суть - обленерго ліпить свою наклейку і оцінює свою роботу, що здорожчує прилад. Тоді як прилад з заводу іде повіреним укрдержметрстандартом.

 

Сьогодні написал електронного листа до НКРЕ з проханням роз'яснити та вказати куди писати письмовий запит. Подивимось, що коли і чи відпишуть...

Також, набрав колцентр обленерго, зареєстрував звернення з приводу роз'яснень по амортизаційних знижках при заміні лічильника а не встановленні з нуля. Консультатн не знала що відповісти, просила дзвонити з понеділка (підніматиме начальство).

Відпишусь потім по результатах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

porterlv, вы неправильно поняли, что имел ввиду ELEKTROVOZ!

А он имел ввиду вот такую наклейку на правой стороне счетчика, которую кстати клеит не Облэнерго а завод изготовитель:

[/url]a2e90730feb6.jpg

 

Я лично в этой наклейке усматриваю сговор завода изготовителя с областными энгергокомпаниями...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...