Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Проконсультуйте про недоліки використання програмтора

sashaMO

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня! Вирішив прикупити програматор для свого котла Тепловест (одноконтурий з нагрівом бойлера). Минулого року ціни на газ були зовсім іншими + діти народились не хотілось економити кочегарили до 24-25 градусів. Наразі хочеться прожити зиму при 22 гардусах. Минулорічний сезон напрягав тим що були значні скачки по температурі (на вулиці погода мніяється а до котла бігати регулювати особливо було нікому) в плані перетопу (у футболках жакувато деколи було).

 

Про "+" прогарматора я вроді як знаю а от хочеться почути про "-". Кажуть що при програматорі швидше зношується котел (теплоносій нагріваєтсья на більший градус зате рідше включаєтсья сам котел). Хто що може сказати негативного по викоритсанню програмторів для котлів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

діти народились не хотілось економити кочегарили до 24-25 градусів.

терморегулятори Вам в поміч... Ставте у всіх кімнатах, крім теї ,де буде стояти программатор ( повинна бути самою холодною)....Ними зможете підтримувати в дитячій +25, а в кухні +18...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

теплоносій нагріваєтсья на більший градус зате рідше включаєтсья сам котел

теплоноситель нагревается настолько , сколько выставлено в настройках котла , программатор здесь не при чем.

 

Ними зможете підтримувати в дитячій +25

зачем в детской 25 ? 22 в самый раз , а то и меньше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кажуть що при програматорі швидше зношується котел

глупости, скорее наоборот, так как топлива сжигается меньше, меньше тактирует - вкл-выкл делает., и т.д.

котел более плавно должен работать в итоге.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чому програматор має стояти в самій холодній кімнаті? Читав що програматор дає найбільший ефект тільки в міжсезоння (саме тоді коли температура на вулиці скаче то вгору то вниз). Взагалі я так зрозумів що сам по собі програматор дає не більше 5% економії. Реальна економія почитається коли знижуєш температуру в кімнаті (точніше коли зменшується різниця між вулицею і кімнатою, здається там кожен градус дає 5% економії газу) а програматор тільки дає змогу не перегрівати приміщення і виставляти різні режими комфортної температури в приміщенні що є просто зручним. Читав forum.te.ua/showthread.php?t=128272&page=4 то люди в приципі зійшлись на думці до вигода програматора від 5 до 8% максимум. Тобто окупиться він не раніше ніж за 2 роки я так розумію.

У мене ситуація виглядає наступним чином: ми за минулий рік накрутили 2900 кубів при тому що в хаті нижче 24 температура не опускалась. Я подумав що можна було б спробувати цей рік втиснутись в ліміт 2500 шляхом зниження температури до 22 градусів + програматор. Також маємо грубку яку зараз коли похолодало запалюю на вечір щоб у кімнатах тепліше було. Все таки після літніх 25-26 градусів зараз 20-22 сприймаються як холодно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Программатор считывает температуру воздуха только в той комнате, где он стоит, вот и минус, писали про термоголовки, это да, реальная помощь. Наилучший результат достигается при использовании тандема, программатор+датчик наружной температуры, но это настроить должен специалист.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про термоголовки я зрозумів але ціни я щось не зрозумів (дуже відрізняютсья). Зорієнтуйте будь ласка по вартості нормальної термоголовки. У мене зараз на стальних радіаторам Керрмі стоять звичайні вентилі якими можна регулювати батарею (але щоб повністю перекрити батарею потрібно зробити мабуть обертів 10 не менше) але ними шось не дуже получаєтсья регулювати батарею (повністю закрутити батарею можна потім даси один чи півтора оберти і батарея так само нагріваєтсья якби вентиль був повністю вікручений тобто дуже неплавно я б сказав регулювання йде).

 

Також у мене є ще одне питання. Термоголовка зрозуміло що реагує на певну температуру повітря в кімнаті, але яким чином котел буде збільшувати температуру теплоносія коли скажімо на вулиці починає падати температура? Тобто без програматора або датчика вуличної температури всеодно не обійтись? І яким чином поєднуються термоголовки з програматором (в кімнаті де стоїть програматор тупо прикручуються батареї без всяких там термоголовок щоб був запас температури теплоносія на інші кімнати де скажімо ми хочемо зробити тепліше)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наилучший результат достигается при использовании тандема, программатор+датчик наружной температуры,

ну там разница в работе не сильно и большая, а вот разница в стоимости - ого...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Також у мене є ще одне питання. Термоголовка зрозуміло що реагує на певну температуру повітря в кімнаті, але яким чином котел буде збільшувати температуру теплоносія коли скажімо на вулиці починає падати температура? Тобто без програматора або датчика вуличної температури всеодно не обійтись? І яким чином поєднуються термоголовки з програматором (в кімнаті де стоїть програматор тупо прикручуються батареї без всяких там термоголовок щоб був запас температури теплоносія на інші кімнати де скажімо ми хочемо зробити тепліше)?

Котел буде працювати в залежності від команд программатора ,по підтриманню заданої температури в самій холодній кімнаті,й буде працювати такий час і з такою температурою скільки достатньо. датчик зовнішньої температури зменшить час реакції котла на зменшення чи збільшення температури. Ну а по інших кімнатах все буде відбуватися так,як Ви написали, термоголовки будуть регулювати й відсікати зайвий теплоносій й виключаючи кімнати від обігріву котлом. Скажімо так, в морозний день с північної сторони кімнати вже досить потужно обігріваються сонцем ( термоголовки закриті),а з півночі тріщить мороз в -20,й ці кімнати на 100% обігріваються котлом.

 

Добавлено через 2 минуты

Про термоголовки я зрозумів але ціни я щось не зрозумів (дуже відрізняютсья). Зорієнтуйте будь ласка по вартості нормальної термоголовки.

Вам треба буде поміняти верхній кран на так -званий термокран й поставити на ньго термоголовку. Такий комплект , європейського виробника,буде коштувати десь близько 14 евро.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Термоголовка зрозуміло що реагує на певну температуру повітря в кімнаті, але яким чином котел буде збільшувати температуру теплоносія коли скажімо на вулиці починає падати температура? Тобто без програматора або датчика вуличної температури всеодно не обійтись?

 

Программаторы есть двух видов.

 

Один, который просто включает-выключает котел в зависимости от комнатной температуры.

Обычно совместимы со множеством котлов.

Температуру теплоносителя не меняют.

(Это делаете Вы, выставляя температуру с запасом).

 

Второй - учитывает еще и уличную температуру (имеет уличный датчик) и

влияет на температуру теплоносителя - обычно той же фирмы что и котел.

(Ну, и котел должен поддерживать эту функцию).

 

Первый тип избавит Вас от необходимости несколько раз в сутки подкручивать котел,

при этом температура в помещении будет поддерживаться точно.

Вам придется менять температуру теплоносителя в зависимости от погоды.

 

Второй избавит Вас и от необходимости менять температуру теплоносителя в зависимости от погоды.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тепер вроді прояснилось. Значить температур теплносія я сам міняю (це я так розімю впливатиме на швидкість нагрівання батареї і доведення до необхідного градуса).

 

Але всеодно не розумію одного. Якшо скажімо в кімнаті де стоїть програматор хочу зробити 18 градусів а вспальні де програматора немає і стоїть термоголовка я хочу зробити 24 градуси то чи не буде так що в кімнаті з прогарматором температур а досягла 18 градусів і котел тупо вирубився а в спальні за цей час батарея не встигла нагріти кімнату на 24 градуси. Тобто прогарматор виключив котла раніше ніж нагрілась певна кімната в якій має бути більше температура?

 

Може все таки програматор має ставитись в самій теплій кімнаті а не холодній як скрізь радять?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може все таки програматор має ставитись в самій теплій кімнаті а не холодній як скрізь радять?

Якщо його поставити в самій теплій кімнаті, то котел може взагалі довго не включатись, тим смим в інших кімнатах буде зимно. Найліпший варіант поставити кругом термоголовки, в самій холодній не ставити (простий радіаторний кран) і відмовитись від програматора.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене план будинку такий що є великий холл-кухня 30 м2 і три кімнати які виходять в цей холл. Сенс у тому що я хочу на ніч холл опалювати по мінімуму скажімо на 18 градусів але в спальнях та кімнатах щоб підтримувалось скажімо 22. У мене получається в холі дві великих батареї і також маю 3 кімнатии по одній батареї в кожній. З ваших слів я маю поставити термоголови тільки в кімнатах, але тоді яким чином холл у мене буде тримати 18 а не 20 чи 16. Получається що в холлі теж потрібно ставити тремоголовки.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене план будинку такий що є великий холл-кухня 30 м2 і три кімнати які виходять в цей холл. Сенс у тому що я хочу на ніч холл опалювати по мінімуму скажімо на 18 градусів але в спальнях та кімнатах щоб підтримувалось скажімо 22. У мене получається в холі дві великих батареї і також маю 3 кімнатии по одній батареї в кожній. З ваших слів я маю поставити термоголови тільки в кімнатах, але тоді яким чином холл у мене буде тримати 18 а не 20 чи 16. Получається що в холлі теж потрібно ставити тремоголовки.

 

Ставите кругом термоголовки, тільки в холі шось на зразок цієї: (ссылка устарела).

Якщо поставити на всі радіатори вище вказані термоголовки, то на день мождиво буде знижувати температуру в спальнях коли там нікого нема.

Щоб не морочитись з температурою теплоносія, на котел ставите датчик зовнішньої температури, якщо у котла є така опція. Давайте модель котла підкажемо.

РС всі ці ігри з термоголовками, темостатами, контролерами, мають сенс якщо будинок достатньо утеплений, інакше викинуті гроші.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вставлю и я свои пять копеек,хоть расти и расти мне еще до корифеев форума.зять перешол со второй категории в первую,поставив бойлер и отказался от нагрева воды газом,гозовщики даже приходили проверять,думали,тырить начал.в детской по коморовскому(а мы токо по нему и живем) максимум 21 .да и не привыкли мы экономить,холодно-добавили газку,а англичане-одевают вторую пару носков.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Второй избавит Вас и от необходимости менять температуру теплоносителя в зависимости от погоды.

это есть смысл менять если было +5С, а стало -10С.. имхо.

 

Добавлено через 2 минуты

и отказался от нагрева воды газом

а чем греете теперь, или вообще не греете?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

бойлером

а так дешевле или просто удобнее? есть же и газовые бойлеры если не ошибаюсь.

Пока электрику чаще отключают чем газ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а англичане-одевают вторую пару носков.

Потому что не знают что такое ТП и смеситель в ванной, до сих пор консервативно ставят в дорогих домах два крана-горячая и холодная.:D

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

до сих пор консервативно ставят в дорогих домах два крана-горячая и холодная.

правильно, не привыкают к расточительству, набрал в миску холодной и горяей и закрыл, а у нас будет течь себе......

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...