Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Фундамент і конструкція будинку по слабким грунтам.

-electron-

Рекомендовані повідомлення

Є ділянка яка належить до першої заплавної тераси річки Прут. В 2008 році під час паводку води там не було, була в стариці Прута яка знаходиться в 150 м від ділянки і на 3-4 метри нижче. Ділянка сама знаходиться на підвищщені, колись давно мабуть був острів на річці. Саме русло зараз десь 1-1,5 км від ділянки. Під час паводку в 71 році вода стояла десь 1 метр. Але від тоді дно річки пішло десь на 2-3 метри вглиб. Це з слів рибаків які ввсе життя ловлять рибу в Пруті. За моїми спостереженнями за 15 років десь на 1 метр дно вибрали. Там де колись було дно річки, зараз і рядом його немає. Але всек одно піднімаю цоколь на рівень 1 м і підлогу гаража на 20-30 см.

Геологія дала не втішні результати слабкі грунти. В сусідів в 2 з 6 будинків є тріщини в фундаменті. При чому будинки нові. Але там фундаменти стрічка, без подушок, бетон лили в землю, без опалубок, без підготовки. Нижче фото тріщин. Бетон мішали самі тому яка марка не вираховували. Друге фото не зовсім передає який бетон, він доволі жовтий, є враження що цементу мало дали, або пісок з пилом. Для виготовлення обидва сусіди використовували піщаногравійну суміш з Прута. Перше фото це двухповерховий будинок, глибина стрічки здається 1-1,2 м. Друге фото це прибудований гараж. І за словами одного з сусідів (з самим власником не говорив) там викопували пісок до гравію, десь 3 метра і заливали фундамент, чи робили це під гаражем не знаю, треба з власником говорити. Всі будинки не жилі. Інші 3 будинки без тріщин. Два мають підвал під всім будинком, один з них стоїть на стрічці яку теж лили в землю з виготовленням бетону на місці. Ще один будинок має підвал під частиною і і прибудований гараж. Фундамент теж стрічка, тріщин немає. Він максимально схожий до того що буде в мене. Теж підвал під частиною, теж прибудований гараж, але в мене простий куб, без еркерів і двухскатний дах.

Фото таблиці з звіту дам пізніше, а то фотоапарат змазав і треба по новій зробити фото.

Геолог радить монолітну конструкцію. Мене це трішки дивує. Я розумію під фундамент втрамбувати подушку і залити широку основу, але навіщо монолітну конструкцію, це ж вимоги до сейсміки, а не до просідання будинку, чи я плутаю?

Добавив фото таблиці. 4 шар виглядає дуже сумно. Фото з тріщиною від кута дверей, це будинок зправа показаний на схемі свердловин. Я на ній вказав місце де знаходиться тріщина.

15112014378.thumb.jpg.8353173225c7840f21de76eb88628e7f.jpg

15112014379.thumb.jpg.9fd0c9e6b52978dba68c5854ba25e5d1.jpg

18112014380.thumb.jpg.df2178df0156a12a2a7a068b0c59be07.jpg

18112014383.thumb.jpg.5a296b465a37aad0e43e05a6e708e2cc.jpg

18112014384.thumb.jpg.3f139320210fc6806604da294c20a7aa.jpg

17102014377.thumb.jpg.4387262ba28bb66d677b3e921145f1f5.jpg

18112014381-1.thumb.jpg.7a5d5021ff1a60509eaad89848ee241a.jpg

131746829_.thumb.jpg.cc826e6a5073453c7ae09d91225317ad.jpg

Змінено користувачем -electron-
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уточнив по першому фото з тріщиною з кутка дверей вниз.

Фундамент робили так. Копалась траншея на 120 см шириною 60 см. Потім внизу підкопувалось розширення по 20 см. Засипалось піщаногравійною сумішшю. Вязалась арматура і з тої ж самої суміші робився бетон, марку не визначали. Те саме і з шириною підошви. Не відомо яка вона, власник не був присутнім про цьому дійстві, був чи то в відрядженні, чи щось подібне.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так в чем вопрос?

Я буду по прядку розбиратись з питаннями.

Поки перше.

Чи потрібна там жорстка конструкція будинку.

Я думав, що це для сейсмічної стійкості. А геолог в звіті вказує, що необхідна саме жорстка конструкція. В розмові сказав, що це саме дозволить вберегти будинок від тріщин.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

разбирайтесь на здоровье. это вся геология на 5 стр или есть еще что то.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

разбирайтесь на здоровье. это вся геология на 5 стр или есть еще что то.

По порядку мав на увазі, щоб не заплутати себе і тих хто захоче допомогти. А то забагато питань зараз можуть нашкодити.

Є ще Техзавдання. Потім лист де вказані характеристика будівель що проектуються, Види і обєми робіт, Кількість проб нарушеної і ненарушеної структури, Методи визначення показників властивостей грунтів (Фізичні згідно архівів лабораторії, Хар-ска міцності і деформаційні згідно ДБН В..2 1-10-2009 таб. В.2, і архівні данні для 4 шару- це пісок). І лист на якому вказані умовні позначки. Потрібні ще якісь фото з звіту? Чи може має бути ще щось?

В геолога почерк майже як в лікаря. Тому дані з ТЗ перепишу вручну.

Клас будівлі- СС1

Кількість поверхів- 2

Розмір в плані- 12*14

Назва заглублень і глибина - здається написано в частині, а далі не розумію. Спробую в нього дізнатись.

Тип фундаментів- стрічка

Глибина закладання фундаментів- >0,9 м

Передбачені навантаження на 1 м.п тасьми - до 15т/м.п

Матеріал стіни-цегла

Даю ще сторінку з умовними позначками.

19112014388.thumb.jpg.50cd37f17cd436ad64d42250c3f35a06.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По порядку мав на увазі, щоб не заплутати себе і тих хто захоче допомогти. А то забагато питань зараз можуть нашкодити.

Є ще Техзавдання. Потім лист де вказані характеристика будівель що проектуються, Види і обєми робіт, Кількість проб нарушеної і ненарушеної структури, Методи визначення показників властивостей грунтів (Фізичні згідно архівів лабораторії, Хар-ска міцності і деформаційні згідно ДБН В..2 1-10-2009 таб. В.2, і архівні данні для 4 шару- це пісок). І лист на якому вказані умовні позначки. Потрібні ще якісь фото з звіту? Чи може має бути ще щось?

В геолога почерк майже як в лікаря. Тому дані з ТЗ перепишу вручну.

Клас будівлі- СС1

Кількість поверхів- 2

Розмір в плані- 12*14

Назва заглублень і глибина - здається написано в частині, а далі не розумію. Спробую в нього дізнатись.

Тип фундаментів- стрічка

Глибина закладання фундаментів- >0,9 м

Передбачені навантаження на 1 м.п тасьми - до 15т/м.п

Матеріал стіни-цегла

Даю ще сторінку з умовними позначками.

 

Давайте табличку з характеристиками грунтів. Вона повинна бути, вже побачив є наче.

Я б прислухався до порад геолога, бо не знаючи планування будинку геологія у вас не гарна

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Даю плани.

Там є пара змін, на першому поверсі архітектор не показала балку між кімнатами 20 і 15 метрів (кухня вітальня). Також в розрізі 1-1 чомусь в

коридорі не балка, а перестінок, від сходів до несучої стіни посередині будинку.

 

sashkaa Тобто потрібно робити жорстку схему будинку?

1.pdf

2.pdf

3.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дам відповідь як трошки буде часу.

Вам в геології написано, що просторову жорсткість необхідно забеспечити з властивостей грунтів для запобігання нерівномірного просідання споруди, також варіант з плитою, але необхідно влаштувати подушку.

І до речі Чернівці у нас в сейсмозоні, наскільки память не зраджує.

Дешевим варіантом, якщо по науці тут не вийде. Ра***те варіанти плита, палі. Звичайної ленти тут не вийде

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підвал під частиною будинку, тому з плитою теж не знаю чи вийде.

Як відносно не просто стрічки в грунті, а поставити її на підошву? Ширину треба розраховувати, це зрозуміло. Але чи підійде такий варіант.

Ну і ще пара запитань. Під підошву засипати щебень. Товщину засипки розраховує конструктор?

Чи потрібно трамбувати цю основу?

Загалом думав робити так.

Копаю на глибину залягання фундаменту, потім вкопую на глибину подушки. Стелю геотекстиль (він потрібен?) засипаю шар крупного щебня, потім більш дрібний (чи може тільки одну фракцію?), зверху гранвідсів, так до рівня низу фундамерту, це все трамбую, проливаючи водою. Потім лию підошву з залізобетону. Ширина підошви менша ніж ширина подушки. Зверху лию стрічку з армуванням по верху. З стрічки випускаю арматуру для стійок. Мурую стіни залишаючи колодязі колон. Заливаю колони, перекриття. Чи потрібно вести колони до рівня армопоясу між 2 поверхом і горищем, перекриття там деревянне.

Запитання виділив. Буду вдячний за поради.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...