Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Газ или Электричество? Чем отапливать дом?

boomer-85

Рекомендовані повідомлення

У мене електрокотел без мізків.

В мене газовий також, він просто підтримує задану температуру теплоносія. Загорається, прогріває, виходить на модуляцію, нагріває до порогового значення, гасне, пауза і цикл по новій. ;)

 

Я собі докупив недільний програматор. Ним програмую значення температури в приміщенні і цикли включення.

Якщо електрокотел не має входу для підключення програматора, то можна комутувати через контактор напругу живлення самого котла. Нагрів- контактор клац, відключив котел, остигло - знову клац і гріє.

Подивіться як можна з програматором подружити Ваш котел. Варіанти мусять бути.:rolleyes:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я собі докупив недільний програматор. Ним програмую значення температури в приміщенні

Можна ссилочку? і куди його ставить / вставить?

 

Добавлено через 1 минуту

можна комутувати через контактор напругу живлення самого котла.

Детальніше для блондинок-Білосніжок:):rolleyes:.

 

Добавлено через 35 секунд

програмую значення температури в приміщенні

В приміщенні, де стоїть сам котел?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

добре коли є все...

 

я маю приміром і газ котел і еелктрокотел 16кВт і на дрова...в залежності від умов і настрою тим і опалюю:good:

 

Добавлено через 1 минуту

по програматорах..акутально на невеликих площах..в будинку..де живеться кожного дня чи через день - безтолкова річ...тому що він котел заглушить, а потім для підняття температури запустить його на повну..і випалить все те, що зекономив...

 

проходив ці програматори і на своєму будинку і на будинках замовників...

 

квартира - так..згідний..будинок, хіба 1 поверховий

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можна ссилочку? і куди його ставить / вставить?

 

Добавлено через 1 минуту

 

Детальніше для блондинок-Білосніжок:):rolleyes:.

 

Добавлено через 35 секунд

 

В приміщенні, де стоїть сам котел?

1

Я навіть свій знайшов. Не думав що нарию, він старий, але з 2006 року проблем жодних.

Хоча не важлива модель, зараз можна знайти багато інших з різним набором функціоналу.

Поставив в спальні. Я її визначив еталонним приміщенням. :D Тобто температура підтримується саме в цьому приміщенні. В решті стоять термоголовки. Раніше я пару років просто регулював кранами на батареях. Раз виставив і вони за час роботи котла прогрівали кімнати. Але термоголовки зручніші.

2 дайте модель котла

3 навіщо регулювати температуру в приміщенні де котел? ;) Я поставив в спальні бо на момент встановлення дочка була малою і більшість часу проводила в ній. Визначіть яке приміщення Ви найбільше використовуєте і в ньому поставте.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дайте модель котла

Тітан Міні-Люкс.

 

Добавлено через 42 секунды

навіщо регулювати температуру в приміщенні де котел? Я поставив в спальні бо на момент встановлення дочка була малою і більшість часу проводила в ній. Визначіть яке приміщення Ви найбільше використовуєте і в ньому поставте.

Я не зовсім розумію, як він прив язується до температури. Тому й таке питання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дом утеплен 110 м2 стены 150 ппс крыша 300 роквул цоколь вглубь на 500мм ппс 100мм окна пластик вокруг дома веранда в одно стекло .2014 год топил газ котлом росс 8 квт .янв 250 февр 200 март 200 апр 100 ноябрь 150 дек 170 т.е. за год 1100 м3 .летом в 2015 пост тт котел корди 12 квт и акамул на 1000 литр. ...за 3 месяца сжег 1 м3 дров держу по терморег 23 в самой хол север комнате в ост теплее.режим такой - вечером часа 3 топлю пока бочка полностью не прогреется до 55 грд до дна .котел потух и если не ниже -5 на улице то тепла с нее хватает на сутки.щас -10 но солнечно днем темпер упала с 23 до 22 терпим топим 1 раз в день.считал электр получ дороже дров .дрова готовил летом нарубал кубов 6 так что на зиму хватит .газ в этом году на котел не открывал .

IMG_20151220_173604.jpg.055630b0d7e4773933e6154933732f92.jpg

IMG_20151212_222135.jpg.f75f15104419d3fb132782478769c824.jpg

P1010002.thumb.JPG.a5cb8af334fc6ea3ce532204a6782d19.JPG

1303640464_.JPG.ab8d89791adafc1fcadc3582a2c5239b.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не зовсім розумію, як він прив язується до температури. Тому й таке питання.

Для Вашего случая лучше нанять специалиста, т.к. нужно влезать в котел.

Алгоритм на рисунке.

tk4_s.jpg.61c24b6f578af7beb99b8b7f6225b070.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для Вашего случая лучше нанять специалиста, т.к. нужно влезать в котел.

Алгоритм на рисунке.

Алгоритм вірний.

Єдине що в котел лізти не треба. Можна або в шнур живлення вмотнувати контактор, або взагалі купити маленький щитиок з розеткою і в нього впихнути контактор.

Звісно краще щоб це робив спеціаліст. Простого електрика більш ніж достатньо.

Комутувати ЕК самим програматором, я б не радив. Потужність там велика, з часом може підгоріти контакт. І тоді простіше замінити контактор, ніж ремонтувати програматор. Та і якщо шукати програматор з потужними контактами, то це звужує коло пошуку.

 

Добавлено через 50 секунд

Тітан Міні-Люкс.

 

Пізніше пошукаю що за звір. :rolleyes:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Между черным и белым есть масса оттенков :)

Из личного: утром часа полтора работает газкотел - температура поднимается на 1,5-2 градуса (до 20-21) + паралельно греется косвенник ГВС на 200л. Уходит 3-4 куба газа.

К вечеру температура падает на 2-3 градуса (это сейчас, при при минус 5-10 на улице, а до морозов температура между прогревами падала на 1-2 град не более. ). Еще 2-3 часа работы котла - в доме опять 20-21 град и минус еще 4-6 кубов газа. К утру - 19, в худшем случае (как сегодня) - 18 град.

После включения котла минут через 40 минут-1 час в доме ощущение прогретого дома.

Т.е. никаких перепадов в 10 градусов нет.

"Про грошi" :): 180 кубов ноябрь, 270 - на сегодня декабрь, дом 280 квадратов, НО! - жилых и отапливаемых - 160 (мансардный этаж с 200 мм ваты хоть и не отапливается, но хороший буфер).

ЗЫ. И еще раз "про грошi": за те деньги, кот. потрачены на утепление можно было бы не заморачиваясь с экономией и ценой газа "смалить" на полную лет 10-15 как минимум, а то и все 20. Или купить дровяной котел, кусок леса и нанять кочегара за зарплату и тоже не заморачиваться такое же количество лет Ж-)

Молодец. Все так и есть подтверждаю. За ночь падает темп по програматору на 2гр-отоплен с 22 до 7 утра выкл и косвенник на 200 тож. Вроде сыкономил:\"\": но утром пока нагоняет эти потери молотит два часа 5кубов:unknown:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Молодец. Все так и есть подтверждаю. За ночь падает темп по програматору на 2гр-отоплен с 22 до 7 утра выкл и косвенник на 200 тож. Вроде сыкономил:\"\": но утром пока нагоняет эти потери молотит два часа 5кубов:unknown:

А пост то був про

Сообщение от LM viewpost.gif

Между черным и белым есть масса оттенков :smile:

Из личного: утром часа полтора работает газкотел - температура поднимается на 1,5-2 градуса (до 20-21) + паралельно греется косвенник ГВС на 200л. Уходит 3-4 куба газа.

К вечеру температура падает на 2-3 градуса (это сейчас, при при минус 5-10 на улице, а до морозов температура между прогревами падала на 1-2 град не более. ). Еще 2-3 часа работы котла - в доме опять 20-21 град и минус еще 4-6 кубов газа. К утру - 19, в худшем случае (как сегодня) - 18 град.

После включения котла минут через 40 минут-1 час в доме ощущение прогретого дома.

Т.е. никаких перепадов в 10 градусов нет.

Про розхід там було таке

"Про грошi" :smile:: 180 кубов ноябрь, 270 - на сегодня декабрь, дом 280 квадратов, НО! - жилых и отапливаемых - 160 (мансардный этаж с 200 мм ваты хоть и не отапливается, но хороший буфер).
Вплив програматора на розхід не зазначався. Вказувались обєми які тратяться на опалення за добу. :rolleyes:

 

Добавлено через 8 минут

Тітан Міні-Люкс.

 

Котел цей?

electro-heating.com.ua/titan-mini-luks-elektricheskiy-kotel.html

Яка саме модель за потужністю?

 

Судячи з останньої схеми за посиланням котел таки має вихід для підключення програматора/терморегулятора.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Котел цей?

(ссылка устарела)

Яка саме модель за потужністю?

 

Судячи з останньої схеми за посиланням котел таки має вихід для підключення програматора/терморегулятора.

6 кВт, 220 В.

С одной стороны есть резьба - туда поставили заглушку. Оно?

он у меня в подвале стоит. а температурой нужно управлять в комнате этажем выше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 кВт, 220 В.

С одной стороны есть резьба - туда поставили заглушку. Оно?

он у меня в подвале стоит. а температурой нужно управлять в комнате этажем выше.

Ні має бути вихід для проводів. Правда є один момент. Цей вихід в середині корпусу. Тобто треба всередину лізти, а це треба сервісників запрошувати. Стандартна практика виробників.:unknown:

Я вказав про можливість підключення програматора в плані того, що не треба буде ізголятись. Котел з заводу допускає можливість апгрейду. Якщо такої можливості б не було, то довелось би ставити контактор на живлення котла.

Куди поставити програматор-термостат, не має значення. Єдиний момент, це доведеться провід тягнути. В мене котел на першому поверсі, а провід прокинутий на другий.

До речі там на сайті є механічний термостат. Він цілком справиться з недопущенням перегріву приміщень.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тепер дійшло, дякую!

Єдине що треба зрозуміти що Ви хочете отримати на виході.

Я не знаю Ваших тепловтрат, не знаю чи є у Вас нічний тариф і тд.

Ви самі прикиньте, що Вам дасть встановлення додаткових плюшок.

Як мінімум будете мати тепле помешкання на момент підйому з ліжка. І не буде потреби перетоплювати ввечері, щоб вранці вставати в трішки теплішому приміщенні.

А от чи буде економія, то це треба знати всі параметри. Якщо немає нічного тарифу, то немає сенсу вночі палити. Якщо є нічний тариф, але великі тепловтрати і будинок швидко остигає, то також немає сенсу вночі палити, щоб через пару годин знову було холодно.

 

Щоб отримати економію треба вирішувати це питання в комплексі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я вот тоже считаю-пришел к выводу,что на небольшой площади утепленного дома газ наиболее оптимален,в резерв электрокотел с тарифом электроотопления-в любом случае из лимитов не выйдеш,умело лавируя между потреблением газа и электричества.

Нагромождать автоматику не вижу смысла-это если к ночному привязыватся,то да.А так топишь газом,при приближении к порогу лимита переключаешь на электричество-одно движение в месяц.

Не,ну можно термостат на газовый повесить,не более того.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А так топишь газом,при приближении к порогу лимита переключаешь на электричество-одно движение в месяц.

 

Простіше поставити включення електрокотла на таймер, щоб він включався в нічний час.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нагромождать автоматику не вижу смысла-это если к ночному привязыватся,то да.

 

таймер, щоб він включався в нічний час.

 

Побалакали.

Киньте хоть ссылку,что за таймер,как выглядит.

Как подключать его,в разрыв одной из фаз?

Что даст ночное включение при тарифе на электроотопление?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Побалакали.

Киньте хоть ссылку,что за таймер,как выглядит.

Как подключать его,в разрыв одной из фаз?

Что даст ночное включение при тарифе на электроотопление?

 

prom.ua/Elektronnyj-nedelnyj-programmiruemyj-tajmer.html?no_redirect=1

 

При однозонном учете он бесполезен. Только при многозонном.

Применяется для включения магнитного пускателя,через который в свою очередь подключен электро котел.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Побалакали.

Киньте хоть ссылку,что за таймер,как выглядит.

 

У мене стоїть Hager EG203, він двоканальний (використовується для нічного освітлення та для електрокотла), а якщо просто для електрокотла то можна взяти одноканальний, вони значно дешевші.

 

Как подключать его,в разрыв одной из фаз?
У мене таймер приєднаний до котла Протерме Скат на клему аварійного термостату. Там взагалі-то спочатку встановлена перемичка, ось замість неї і був підключений таймер.

 

Что даст ночное включение при тарифе на электроотопление?
В нічний час при двохтарифному лічільнику ціна вдвічи дешевша на електрику. В цей час у мене і будинок гріється і надлишок енернії в теплоакумуляторі акумулюється для використання вдень.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня двухтарифный.

Зачем таймер,если тариф на электроотопление предоставляет льготную стоимость электроэнергии в любое время суток?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня двухтарифный.

Зачем таймер,если тариф на электроотопление предоставляет льготную стоимость электроэнергии в любое время суток?

На данный момент при потреблении до 3600кВт стоимость 0,456 грн/кВт, а при двухтарифном учете с 23-00 до 7-00 будет на 50% ниже. Так что льготная цена будет только в ночное время, из обычных "благ" это увеличена граница со 100 кВт до 3600 кВт. Свыше 3600 будет сразу по высшему тарифу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А,то есть при совокупности факторов двухзонный+тариф,ночное потребление будет вообще по 23 копейки?

Круто.

Тогда есть смысл ставить таймер.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алгоритм вірний.

Єдине що в котел лізти не треба. Можна або в шнур живлення вмотнувати контактор, або взагалі купити маленький щитиок з розеткою і в нього впихнути контактор.

Тобто треба всередину лізти, а це треба сервісників запрошувати.

:D Треба грамотно влазити, а не городити город з контакторів, тим більш, що в котлі вони вже стоять.

Куди поставити програматор-термостат, не має значення. Єдиний момент, це доведеться провід тягнути. В мене котел на першому поверсі, а провід прокинутий на другий.

1. Має. Термостат необхідно ставити туди де треба підтримувати необхідну температуру. Наприклад, в дитячу кімнату.

2.Провід тягнути не обов"язково, прогрес не стоїть на місці.

www.computherm.com.ua/files/pdf/Manual_Computherm_Q3_RF_RU_2012.pdf

12_12.13-06_54_18.png.d684060bc109c6b214cade3e340ac529.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Запустил "под елочку" электрический Протерм-Скат 9 кВт.

Газовым котлом разгоняю до 65-70 град и в 23-00 включаю электрический. Сразу - 9 кВт на 160 отапливаемых и хорошо утепленных квадратов достаточно только для поддержания ночного комфорта: температура теплоносителя в эти морозы (15-18 град) неумолимо уже за пару часов падает до 39-40 град, но потом держится. Стабилизатор подвел (чего там сгорело), котел подключен напрямую, напряжение в сети 170-180 в, поэтому о 9кВт полноценных речь не идет. Возможно, котел держал бы и 45 град при стабилизаторе. В доме - 19-20 град (по разному прикручены краны на батареях, система "колхозная", с чугуниевыми батареями).

Утром выключаю электрику часов в 8, включаю газ на час-полтора - дом быстро прогревается до 21-22, заодно подогреваю воду в бойлере-косвеннике, после чего газ выключаю. Сегодня-завтра посмотрю насколько упадет температура в доме к возвращению с работы. На праздники пару раз включал газ в течение дня на час-полтора и с 21 до 23. За день при этих морозах - за 3 дня - 35 кубов, т.е примерно 12-13 кубов в день, электрики - 100-120 кВт/сутки (суммарно по дому, 1,5 кВт греют практически постоянно баню + обычное потребление)

В былые годы (до утепления) уходило в такие морозы кубов 30 в сутки, но выключить котел было нельзя - через пол-часа ноги по ощущениям примерзали к полу :(.

Т.е. комфорт - налицо, но экономика (с учетом затрат на утепление) .... :(

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:D Треба грамотно влазити, а не городити город з контакторів, тим більш, що в котлі вони вже стоять.

 

 

:D

Пан пропонує, щоб я жінці запропонував в середину котла залізти? Хто буде відповідати якщо щось станеться?

Особисто я сам в всій газовий заліз і підєднав, в принципі ремонтую також сам, сервісники були 1 раз коли по гарантії ремонтували датчик тиску. З електрокотлом також справився б, освіта і досвід роботи позволяють.

А от для жінки я описав варіант як можна обійтись простим електриком, не запрошуючи в гості сервісників, вони за візит не кисло беруть і цілком може виявитись, що городити контактори і тд буде дешевше. ;) Також іди знай може котел ще на гарантії і не кожен захоче туди лізти ризикуючи пролетіти з гарантією, а значиться простих майстрів не запросиш у гості, треба таки гарантійників.

В другому пості я вказав, що котел сходу має можливість апгрейду, не доведеться навіть в схему лізти, вручну розриваючи коло катушки контактора, просто зняти перемичку і на її місце втикнути програматор. А далі білосніжка собі вже сама вирішить що їй робити. Запрошувати сервісників, запрошувати простого електрика, а може і знайомі є які зможуть подружити котел з програматором.:rolleyes:

1. Має. Термостат необхідно ставити туди де треба підтримувати необхідну температуру. Наприклад, в дитячу кімнату.
І на це я відповідь давав. Білосніжка запитувала чи треба його ставити в котельні. Тому і написав, що немає значенні в якому приміщенні біля котла, чи іншому він стоїть. Але Ви і самі це читали, просто "не помітили". ;)

3 навіщо регулювати температуру в приміщенні де котел? :wink: Я поставив в спальні бо на момент встановлення дочка була малою і більшість часу проводила в ній. Визначіть яке приміщення Ви найбільше використовуєте і в ньому поставте.

 

 

2.Провід тягнути не обов"язково, прогрес не стоїть на місці.

www.computherm.com.ua/files/pdf/Manual_Computherm_Q3_RF_RU_2012.pdf

Є з керуванням за допомогою радіоканалу, тільки коштують вони дорожче. ;)

Я завжди пропоную оптимальний варіант за ціною/якісттю. А далі кожен сам собі вирішує, відмовлятись від функціоналу і отримати ще дешевше, або навпаки наростити плюшок. але отримати дорожче рішення.

В мене на проводі, дешево і сердито. Носити з кімнати в кімнату не має потреби, провід пустити в плінтусі не проблема, а ціна нижча.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...