Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Проточний нагрів води за допомогою ТА

Pr_Woland

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня !

 

В процесі проектування системи опалення мені підказали досить цікаву, як на мене, ідею про простий спосіб отримання гарячої води за допомогою теплоакамулятора. В системі заплановано ТТ котел на 15 кВт та теплоакамулятор 500 л.

Суть питання дуже проста: верхню частину ще неутепленого сталевого ТА обмотуємо мідною трубкою (зовн. діаметр близько 10мм, стінка 1мм), один кінець якої під'єднуємо до трубопровода холодної води, а на виході до мережі трубопроводів гарячої води. Утеплення ТА накладаємо вже поверх мідної трубки.

 

Можливо хтось вже зустрічався з чимось подібним, поділіться будь-ласка враженнями від експлуатації.

Буду дуже вдячний якщо підкажете методику розрахунку проточного водонагрівача.

Можливо слід додати певну арматуру в нижче наведеній схемі ?

Прохання до спеціалістів дати загальну оцінку ідеї - чи взагалі варто розглядати її реалізацію ?

1368486203_i.thumb.gif.9c0f02f8c86b8d2c90b6f23c4d7d0d2f.gif

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А для чого щось видумувати коли є ТА з мідною трубкою всередині, як верхньою так і нижньою, правда не впевнений що для від цього зможе нагрітись проточна вода.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Річ у тому, що наявний в мене ТА, це адаптований під ТА б/у повітрозбірник, який дістався мені за символічну ціну. Вищезазначена мідна трубка теж вже є в наявності. От тільки працездатність даної схеми в мене теж викликає певні сумніви. Потрібна методика розрахунку проточного водонагрівача, можливо є ще якісь "підводні камені" ...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вобще то правильней не обматывать ТА медной трубкой,а поставить ПТ(пластинчатый теплообменник)после ТА.Между ТА и ПТ ставится циркуляционный насос,а после ПТ на контур где подаётся вода из водопровода ставится проточный клапан который при открытии крана вкючает ц.насос для подачи воды из ТА на ПТ.Но такая схема как и Ваша которая вобще головняковая,имеет недостаток.При включении горячей воды Вам тяжело будет настроить желаемую t° и её t° будет скакать туда сюда пока Вы будите регулирывать напор воды,но в целом система рабочая.Самый лучший вариант,если у Вас уже есть эл.боллер,то через ПТ закачивать в него горячую воду,а с электроболлера уже делать традиционный водоразбор.Когда ТА выхолодится,то в эл.боллере влючиться тен.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Oleg9293

 

Яка перевага ПТ перед запропонованою мною схемою з мідною трубкою ?

Чи можна підключити вихід з вказаної мідної трубки до ел. бойлера для більш точного регулювання температури ? Які можуть виникнути ризики ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Oleg9293

 

Яка перевага ПТ перед запропонованою мною схемою з мідною трубкою ?

Чи можна підключити вихід з вказаної мідної трубки до ел. бойлера для більш точного регулювання температури ? Які можуть виникнути ризики ?

 

Вы делаете бойлер косвенного нагрева который работает "наоборот". С учетом всех отличий. Простое замечание. Даже помещенная в емкость вода в трубе будет иметь дельту температуры от воды в баке... в зависимости от скорости протока этой воды в трубе.

А теперь представьте площадь контакта вашей медной трубы с емкостью и эффективность теплопередачи....

 

Это так.... для начала ....

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы делаете бойлер косвенного нагрева который работает "наоборот". С учетом всех отличий. Простое замечание. Даже помещенная в емкость вода в трубе будет иметь дельту температуры от воды в баке... в зависимости от скорости протока этой воды в трубе.

А теперь представьте площадь контакта вашей медной трубы с емкостью и эффективность теплопередачи....

 

Это так.... для начала ....

 

Я не знаток в этих расчётах,но как считать когда бак обмотан по верху,фиг его знает(.По ПТ мне считали его мощность исходя из мощности котла,скорости потоков воды,желаемой t° на выходе из ПТ и какая t° в него будет заходить.Исходя из этих данных мы получаем нужную мощность ПТ,а при изменениях рабочих t°,изменяется площадь ПТ не смотря на указанную рдинаковую мощность.Вобщем как то такое дополнение для ТС к Вашему посту.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповіді !

 

Авантюрність запропонованої мною схеми мене теж бентежить, тому я і вирішив порадитися із більш досвідченими на даному поприщі.

Хоча як на мене подача води на ел. бойлер через мідну трубку на ТА має певний сенс. Вода вже буде хоча б трохи підігрітою (вже не 10С з колодязя, а принаймі 20-30С), що дозволить економити ел. енергію.

Як Вам такий варіант застосування ідеї ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ставте "Вторичный теплообменник" (знайдіть Б/у за 250-350грн з любого двоконтурного котла і буде вам щастя)

по схемі як писалось вище і все буде працювати без проблем, схема перевірена і працює. при температурі 55-60 градусів ТА вода в крані в залежності від напору і потужності ВТ буде 40-50градусів.

 

З міддю заморочуватись дорого та й сенс, якщо вона не всередині ТА її теплопровідність буде в рази гірша ніж всередині. Я всередину ставлю просту чорну трубу, найкращи і надешевший для мене теплообмінник і все грано працює (голова не болить про різний блукаючий струм і тд).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня !

 

В процесі проектування системи опалення мені підказали досить цікаву, як на мене, ідею про простий спосіб отримання гарячої води за допомогою теплоакамулятора. В системі заплановано ТТ котел на 15 кВт та теплоакамулятор 500 л.

Суть питання дуже проста: верхню частину ще неутепленого сталевого ТА обмотуємо мідною трубкою (зовн. діаметр близько 10мм, стінка 1мм), один кінець якої під'єднуємо до трубопровода холодної води, а на виході до мережі трубопроводів гарячої води. Утеплення ТА накладаємо вже поверх мідної трубки.

 

Можливо хтось вже зустрічався з чимось подібним, поділіться будь-ласка враженнями від експлуатації.

Буду дуже вдячний якщо підкажете методику розрахунку проточного водонагрівача.

Можливо слід додати певну арматуру в нижче наведеній схемі ?

Прохання до спеціалістів дати загальну оцінку ідеї - чи взагалі варто розглядати її реалізацію ?

 

Желаемого эффекта от этой затеи будет практически ноль(0),зря потратите время и труд.

Змеевик лучше запустить во внутрь ТА и расположить в верхней части.

От такой конструкции вы получите максимум,такая конструкция намного лучше чем использование вторичного теплообменника.

Средний расчёт змеевика исходите с 1м2=24кВт ИМХО

Это значит что вам нада 32м.п трубы диаметром 10мм =1м2.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можливо хтось вже зустрічався з чимось подібним,

drazice.org.ua/produktsiya/akkumuliruyushchie-baki/s-vnutrennim-rezervuarom/nado-v1

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...