Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Власна оселя

S1LENCE

Рекомендовані повідомлення

Ваня а как матка выглядит знаешь?

 

Велика і довга, один раз її бачив.

На вихідних вийму 3 пусті рамки і на краю поставлю обмежувач (рамка із двп). Спробую знайти матку і подивлюсь чи є одноденки.

Форум - це добре, коли якийсь процес описуєш, або щось конкретне питаєш...а мені б якусь книжку краще, можливо щось порекомендуєте?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На форумі відкриваєте теми що цікавлять і читаєте, там багато питань висвітлюється. Літератури багато, однак вона описує тільки основні принципи, а нюансів багато. Рекомендую взяти звичайний посібник для учнів ПТУ, там викладено непогано. Пізніше напишу авторів та видавників.

Обмежувальна рамка, як ви іі назвали, правильно називається заставна доска. Коли будете ставити обмежувальну рамку то за неі можна ставити рамки з набриском нектару, бджоли його виберуть та перенесуть до гнізда.

Оскільки сімя замала для земівлі, є варіант обєднати іх або спробувати наростити іі, хоча часу дуже мало.

Давайте спробуємо наростити.

У вас є годівниці?

Кожного вечора (так Ваня, саме увечорі коли бджоли вже усі у вулику) додаєте сироп. Або у годівницю, або у рамки. В рамки додається з допомогою заичайного чайника, рамка тримається горизонтально, а після перегортання на інший бік під кутом 45 градусів. З допомогою звичайного чайника з носіком наливаєте у соти сироп. Чайник тримаєте на висоті 40-50 см над сотами, за рахунок маси сироп потрапляє у соти.

Перед кожним додаванням дивитесь чи вибрали вони сироп.

Сироп робите з цукру, в окроп додаєте цікор постійно розмішуючи, пропорція приблизно 1:1 та якщо є мед то можна і його додати. Зазвичай сироп робиться круче однак поки цього вистачить.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вже третій рік загодовую бджіл сиропом у пакетах-"майках". Вони різного розміру і міцності, я беру на півтора літри.

Схема така. Розвів сироп в пропорції 50 на 50, додав піврюмки(20-30 мл) оцту. Пакет надягаю на відерце - ручки та края ззовні. Наливаю 1,5 літри сиропу, зав"язую кінчики і кладу у велике відро, для зручності перенесення. На сім"ю даю два-чотири пакети, які кладу на плівку, покладену прямо на рамки. Для доступу бджіл край з одного боку завертаю на 3-5 см поперек рамок. Після укладення сиропу, проколюю цвяшком чи дротинкою штук п"ять отворів для того, аби сироп трохи потік. Ретельно накриваю аби не було доступу чужих бджіл.

За ніч сироп "переходить" до чарунків і залишки кульків прибираю, обережно струшуючи бджіл.

Операцію треба робити за вітсутності взятку і одночасно для всіх сімей протягом серпня.

На сім"ю потрібно 20-25 кг корму(сироп разом з медом).

Як почнете загодовувати, матка почне сіяти. Тому потрібні чисті гніздові рамки для яєчок.

В зиму сім"я вважається сильною, якщо обсиджує 10 і більше рамок, але 8 - теж не погано.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З бджолами важче, ніж зі стінами...

 

Все готово до армпоясу:

picture.php?albumid=7081&pictureid=84014

 

Завіз ще 20т піску, а то перші 10т майже закінчились:

picture.php?albumid=7081&pictureid=84013

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вже третій рік загодовую бджіл сиропом у пакетах-"майках". Вони різного розміру і міцності, я беру на півтора літри.

Схема така. Розвів сироп в пропорції 50 на 50, додав піврюмки(20-30 мл) оцту. Пакет надягаю на відерце - ручки та края ззовні. Наливаю 1,5 літри сиропу, зав"язую кінчики і кладу у велике відро, для зручності перенесення. На сім"ю даю два-чотири пакети, які кладу на плівку, покладену прямо на рамки. Для доступу бджіл край з одного боку завертаю на 3-5 см поперек рамок. Після укладення сиропу, проколюю цвяшком чи дротинкою штук п"ять отворів для того, аби сироп трохи потік. Ретельно накриваю аби не було доступу чужих бджіл.

За ніч сироп "переходить" до чарунків і залишки кульків прибираю, обережно струшуючи бджіл.

Операцію треба робити за вітсутності взятку і одночасно для всіх сімей протягом серпня.

На сім"ю потрібно 20-25 кг корму(сироп разом з медом).

Як почнете загодовувати, матка почне сіяти. Тому потрібні чисті гніздові рамки для яєчок.

В зиму сім"я вважається сильною, якщо обсиджує 10 і більше рамок, але 8 - теж не погано.

Все вірно, однак це ви описали меиод закормки на зиму, а ми намагаємось наростити родину. Тому нам потрібно створити підсилюючу підкормку, щоб підкормлювати максимально довго, а матка у цей період дасть максимум засіву. Щеб було добре скористатись досвідом форумчанина pozitiff, а саме засіювання сидератів - фацелія підійде найкраще ( вона дасть легкий нектар та пилок). Однак часу мало тому треба дістати пилкозамінювач, або самому переиерти пшеничку на муку та кожногго ранку неподалік вуликів ставити цей пилок, бджоли запотреби будуть його брати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все вірно, однак це ви описали меиод закормки на зиму, а ми намагаємось наростити родину. Тому нам потрібно створити підсилюючу підкормку, щоб підкормлювати максимально довго, а матка у цей період дасть максимум засіву. Щеб було добре скористатись досвідом форумчанина pozitiff, а саме засіювання сидератів - фацелія підійде найкраще ( вона дасть легкий нектар та пилок). Однак часу мало тому треба дістати пилкозамінювач, або самому переиерти пшеничку на муку та кожногго ранку неподалік вуликів ставити цей пилок, бджоли запотреби будуть його брати.

Я сіяв фацелію. Вона довго сходить, а від посіву до цвітіння десь під 2 місяці (посіяв в кінці березня, цвіт побачив в червні) тому її вже пізднувати сіяти. До речі я зараз засіяв фацелію перед дощами (це вже десь понад 2 тижні часу пройшло), потім поливав дощувачами і досі нічого не зійшло, пирій і ожина вже піднялись, а фацелії все немає. На минулому тижні поруч засіяв гірчицю, на 3 день вона зійшла. Треба в позитива поцікавитись скільки часу до цвітіння має пройти. І тоді можливо гірчицю засіяти. Щоб за півтори місяці хоч під зиму мати якийсь нектар і не так довго годувати.

Але на фацелії бджіл було повно, злітались всілякі мабуть з всієї околиці в мене сиділи, деяких (різновид) я бачив вперше в житті. Тому якщо тримати вулики то трішки фацелії абсолютно не зашкодить на наступний рік. :beer:

Зберегти

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Без додавання вапна?

Навіщо там вапно?

Як пластифікатор звичайне мило піде, або спец пластифікатор. Для того щоб був теплішим розчин? Так і це не потрібно стіни всередині.

Відносно теплоти www.smartcalc.ru/thermocalc?&gp=212&rt=0&ct=0&os=0&ti=20&to=-10&hi=55&ho=80

Вибираємо штукатурки і дивимось цементнопіщаний розчин має теплопровідність 0,58 Складний (цемент пісок вапно) аж цілих 0,52

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я сіяв фацелію.... Тому якщо тримати вулики то трішки фацелії абсолютно не зашкодить на наступний рік. :beer:

Зберегти

 

Пасічники, здається ми заважаємо людині будуватись! Якщо ТС знадобиться, зайде до профільної теми.O:-)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пасічники, здається ми заважаємо людині будуватись! Якщо ТС знадобиться, зайде до профільної теми.O:-)

 

Навряд у профільній темі знаде відповіді, однак згоден, тут хай будується, в ЛС обсудимо бджіл.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пасічники, здається ми заважаємо людині будуватись! Якщо ТС знадобиться, зайде до профільної теми.O:-)

 

Тут ніхто нікому не заважає :)

Я всім щиро вдячний за поради і допомогу, але деякі поради не завжди вдається вчасно втілити у життя, так як набираюсь досвіду на всіх фронтах і інколи з'являється конфлікт часу і пріоритетів.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

За вихідні залили 80% армпоясу - 1.75м3.

І то більше часу пішло на монтаж опалубки, ніж на заливку... Плюс ще в неділю свято було, то почали після обіду.

Але якось залили, думав буде в рази важче, навіть кран не збирали.

picture.php?albumid=7081&pictureid=84018

  • Лайк 10
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут ніхто нікому не заважає :)

Я всім щиро вдячний за поради і допомогу, але деякі поради не завжди вдається вчасно втілити у життя, так як набираюсь досвіду на всіх фронтах і інколи з'являється конфлікт часу і пріоритетів.

В мене те саме. Я вже забив на підготовку землі на наступний рік. Думав завезти чорнозем, розрівняти, перебити мотоблоком (а то завезти 30-40 см на 6 сотках це закруто буде), засіяти на зиму гірчицю. А тут і бригада під фасадну штукатурку і утеплення підвернулась. А до того як вони зайдуть треба вхідну групу залити, щоб потім фасад не заляпати. А її залити не можу, бо на її місці звалив вапно для внутрішньої штукатурки. Плюс треба сходи на терасу вилити. І до фасаду хотів би стяжки залити. А там і опалення треба розрахувати, щоб підлоги і розводку під батареї зробити.

Короче зараз також кручусь як білка в колесі. І те що не все встигаєш мені знайомо. Я також не все встигаю, але ходжу по темах і збираю знання, на наступний рік знадобляться. :good:

Зберегти

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вчора за вечір закінчили з армпоясом:

picture.php?albumid=7081&pictureid=84034

 

І трошки вчорашнього неба, саме з видом на такий захід я хочу зробити балкон:

picture.php?albumid=7081&pictureid=84033

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І трошки вчорашнього неба, саме з видом на такий захід я хочу зробити балкон:

 

Ваня, мені чомусь "балконно-західне життя" уявилось по-іншому. ;) Ось так:

 

Сидить Ваня на балконі з жінкою, наливає гарячу каву з турки і поруч плитка екстра чорного шоколаду. Раптом знизу кричить наймолодший: "Тато! Іди до мене, я з собакою граюся!" Шо робити - тато пішов. Далі з низу донька: "Мамо, іди сюди, найдоросліший тут таке робить! ;)" Мати пішла униз. Поки ходили вниз, кава охолола, шоколад хтось зїв, а сонце сіло за обрій.

 

Гарний армопояс, молодці. Брали з міксера, чи самі колотили? Як піднімали наверх?

 

;)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ваня, мені чомусь "балконно-західне життя" уявилось по-іншому. ;) Ось так:

 

Сидить Ваня на балконі з жінкою, наливає гарячу каву з турки і поруч плитка екстра чорного шоколаду. Раптом знизу кричить наймолодший: "Тато! Іди до мене, я з собакою граюся!" Шо робити - тато пішов. Далі з низу донька: "Мамо, іди сюди, найдоросліший тут таке робить! ;)" Мати пішла униз. Поки ходили вниз, кава охолола, шоколад хтось зїв, а сонце сіло за обрій.

 

Гарний армопояс, молодці.

 

Ідеально, дякую!

 

Брали з міксера, чи самі колотили? Як піднімали наверх?

 

Самі колотили, руками піднімали по пів відра.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечора, а у Вас на армопоясі блоки 75х200Х600 лише з-зовні, всередині обрешітка, вірно?
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечора, а у Вас на армопоясі блоки 75х200Х600 лише з-зовні, всередині обрешітка, вірно?

 

Доброго вечора!

Ззовні блок 100х200х600, зсередини опалубка з досок.

Якщо цікаво, то опишу, як ми її кріпили - минулого року для нас це було відкриття.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечора!

Ззовні блок 100х200х600, зсередини опалубка з досок.

Якщо цікаво, то опишу, як ми її кріпили - минулого року для нас це було відкриття.

 

цікаво... .............

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечора!

Ззовні блок 100х200х600, зсередини опалубка з досок.

Якщо цікаво, то опишу, як ми її кріпили - минулого року для нас це було відкриття.

 

Дуже цікаво).

А ще можна було б фото ;)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Опалубка на армпояс.

 

З газоблоком, в приницпі, відносно просто:

picture.php?albumid=7081&pictureid=84045

 

Беремо щит висотою (висота армпояса + 5-10см), знизу прибиваємо цвяхами 100-150 в газоблок. Фіксуємо арматуру вбиванням катанки в газоблок і прив'язуємо до цього фіксатора верхню частину щита. Так знизу тримають цвяхи, зверху - по суті сама арматура.

 

Знімається теж доволі просто - проволока обрізається, а цвяхи з газоблоку виймаються.

 

З цеглою все складніше...

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Беремо щит висотою (висота армпояса + 5-10см), знизу прибиваємо цвяхами 100-150 в газоблок...

 

Батько додає, що цвяхи обов"язково потрібно забивати під кутом

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...