Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як правильно розпалювати камін ?

serg9

Рекомендовані повідомлення

Разгораясь сверху, огонь не только разогревает дрова снизу, но, прогорая, угли просыпаются вниз и способствуют воспламенению нижних рядов.

Да, разжигается чуть дольше, но еще, дополняя Sheridan, по мере разгорания, топка (и стекло) успевают прогреться и на них не осаждается сажа с такой интенсивностью - стенки топки белые, а на стекле наблюдается слабый белесый налет, который после трех-четырех протопок смываю бумажной салфеткой смоченной водой.

В случае с нижним розжигом копоти немеряно и если стенки топки все-таки выгорают до белизны, то стекло после первой же протопки почти черное и отмывается с трудом, да и то с применением дополнительных средств.

 

Не ну конечно. Огонь сверху лучше разогревает дрова внизу, чем огонь снизу на дрова. :lol:А почему топка прогревается лучше если огонь вверху?

Стекло коптится ( у меня) по причине спешки( много закладываю на розжиг). А вытирать нужно вовремя. Да и не сложно это. В банной печке перед началом сезона все легко смывается.

Вообщем розжигайте как кто хочет. Я написал как делаю я. Просто мой элементарный метод с применением подсобных средств зацепил профессионализм продавца каминов.

Всем хорошей тяги.( одна из причин копоти)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не ну конечно. Огонь сверху лучше разогревает дрова внизу, чем огонь снизу на дрова. :lol:А почему топка прогревается лучше если огонь вверху?

Не лучше, а вовремя.

При розжиге снизу, в связи с активным возгоранием дров, идет интенсивное выделение дыма - не сгоревшей смеси древесного газа и воздуха, а стенки топки не успевают прогреться. Из-за чего он, дым, оседает в виде сажи более интенсивно. Но, это вторичный момент, как я писал, он больше касается закопчености стекла. Первичную причину указал Sheridan: лавинобразное нарастание объема не сгоревшей горючей смеси.

 

Стекло коптится ( у меня) по причине спешки( много закладываю на розжиг).

Смотрите ответ выше.

 

Просто мой элементарный метод с применением подсобных средств зацепил профессионализм продавца каминов.

Ну что же, а я написал так как делаю я, но критики в мой адрес тоже перепало. Я тоже тайный продавец каминов?

 

Всем хорошей тяги.( одна из причин копоти)

Вот здесь не понятно - хорошая тяга причина копоти?!

Вероятно, Вы оговорились.

Змінено користувачем Seymur
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

багато написав, а потім хотів процитувати, тай усе кудись пропало. ну його......

по темі - чесно скажу, неприємно читати закиди один в сторону іншого. написала людина, як робить вона, якщо це навіть в ідеалі неправильно по якихось там теоріях - то некоректно в сторону дописувача кидати якість там фрази.

Sheridan - ви не лінуєтесь відповісти в майже жодній темі. але чи то стиль, чи то термінологія в написанні настільки заплутані, що я здебільшого нічого і не розумію в результаті. якось простіше, доступніше можна?

якщо ж вже намагатися довести до мас всю фізику процесу, то мабуть це потрібно робити дружелюбно, миролюбиво і на зрозумілій для людей мові.

отже, якщо почати з азів - то що зрозумів я.

а) є 2 способи розпалювання - верхній (свічковий) і нижній (незнаю як його по науковому назвати).

б) існує думка, що свічковий (верхній) спосіб розпалювання є більш ефективним - виділяється менше диму, відбуваються більш сприятливі процеси для горіння, для чистоти топки, скла, димоходу, екології в цілому.

 

тоді залишилося ще розібратися - як саме ефективно та правильно розпалити свічковим способом камін, щоб отримати 100% результат розпалювання і менше диму хоча б в кімнаті, не говорячи про скло, стінки топки, димохід і атмосферу.

 

в темі звучали теорії про правильність складання першого ряду дров для руштових і подових топок. але відповіді на моє конкретне запитання так і не прозвучало.

далі йшла мова, що є навики розпалювання без дрібних щепок з допомогою картону, але цей спосіб - секретнікомунескажу....

тоді як все таки розпалити?

у мене до прикладу на будові валяється купа кульків із зписаними дитячими шкільними зошитами, багато офісного паперу формату А4, картонних (гофорованих) коробок. але немає газет та негофрованого картону.

може в цьому вся причина? чи все ж таки потрібні дрібні соснові щепки, щоб вогонь вгорі зайнявся і з"явилось стійке полум"я, яке уже з часом перекинеться на нижчі, більш грубші поліна?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Вот здесь не понятно - хорошая тяга причина копоти?!

Вероятно, Вы оговорились.

 

Я не настолько злой, что бы желать плохой тяги, просто вы пытаясь разжевать свои глубокие теоретические знания в розжиге потеряли реальность.

 

Ладно, убедили. В выходные попробую.. Но как мне не нарушая экологии, эфективности горения потом подкладывать дрова вниз?

Или весь этот научный спор касается 5 мин начала процесса? :lol:

 

Вы знаете, если бы верующие верхнего розжига сказали, что + их метода является удобство, закладка сразу нужного колличества дров , поджиг и удовольствие диспут давно бы перешел в русло :beer:. Я закладываю в несколко этапов. Потихоньку, давая нагреться-разгореться. А так ...

Хорошей тяги всем. ( даже любителям позы только сверху)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

то мабуть це потрібно робити дружелюбно, миролюбиво

Спасибо за это.

Мне кажется, все относительно. Верхний розжиг - более постепенный, нижний - более интенсивный. Поэтому, если требуется быстро получить тепло (например остывший дом-дача или плохая погода за бортом и хотелось бы быстро согреться), следует применять нижний розжиг. А если температура в доме перед новым розжигом в принципе достаточная и её не нужно быстро поднять, то стоит применить верхний розжиг.

 

Добавлено через 9 минут

у мене до прикладу на будові валяється купа кульків із зписаними дитячими шкільними зошитами, багато офісного паперу формату А4

И у меня этого много. Я беру эдакую пачку, толщиной 3-5 см. и укладываю её на чистый под (?) камина. Сверху уже укладываю дрова.

Преимущества: 1. Зола от бумаги не летает по всему участку и не осаждается на крыше, как если бы я положил её сверху дров 2. Такая стопка бумаги, как оказалось, довольно долго сохраняет тление-тепло. Новую закладываю только через день-два, когда бумага полностью выгорает. 3. Под камина защищен от перегревания (у нас с Вами по паспорту рекомендуется оставлять 1-2 см. золы)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не настолько злой, что бы желать плохой тяги, просто вы пытаясь разжевать свои глубокие теоретические знания в розжиге потеряли реальность.

 

Ладно, убедили. В выходные попробую.. Но как мне не нарушая экологии, эфективности горения потом подкладывать дрова вниз?

Или весь этот научный спор касается 5 мин начала процесса? :lol:

 

Вы знаете, если бы верующие верхнего розжига сказали, что + их метода является удобство, закладка сразу нужного колличества дров , поджиг и удовольствие диспут давно бы перешел в русло :beer:. Я закладываю в несколко этапов. Потихоньку, давая нагреться-разгореться. А так ...

Хорошей тяги всем. ( даже любителям позы только сверху)

 

Вы просто неверно составили фразу, в результате читается однозначно: "Всем хорошей тяги.( одна из причин копоти)". При чем здесь реальность.

 

Поскольку пользуюсь тем же приемом что и Sheridan, я просто подтвердил его слова, попутно описав наблюдаемые мною положительные моменты верхнего розжига. Не более. Ну и как же без теоретической базы. Должно же быть какое-то объяснение.:)

Вас никто не заставляет. Не нравится - не пользуйтесь. Вы начали поддавать метод сомнению и Вам попытались объяснить. Вот и все. Без обид.

 

Добавлено через 11 минут

...в темі звучали теорії про правильність складання першого ряду дров для руштових і подових топок. але відповіді на моє конкретне запитання так і не прозвучало.

далі йшла мова, що є навики розпалювання без дрібних щепок з допомогою картону, але цей спосіб - секретнікомунескажу....

тоді як все таки розпалити?

у мене до прикладу на будові валяється купа кульків із зписаними дитячими шкільними зошитами, багато офісного паперу формату А4, картонних (гофорованих) коробок. але немає газет та негофрованого картону.

може в цьому вся причина? чи все ж таки потрібні дрібні соснові щепки, щоб вогонь вгорі зайнявся і з"явилось стійке полум"я, яке уже з часом перекинеться на нижчі, більш грубші поліна?

 

У себя укладываю несколько взаимно-поперечных рядов дровеняк и сверху сооружаю маленький костерок из щепы и гофрированного картона - он лучше воспламеняется и активней горит, разжигая щепу. После розжига костерка, поверхности поленьев верхнего ряда схватываются малым пламенем. А по мере прогорания этого костерка, угли от него проваливаются глубже, провоцирую более активный поджиг нижних рядов. И так постепенно охватывается пламенем все остальное.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Sheridan, маю топку Аустрофлам. Вже рік не можу довести внутрішні блоки топки(керамот) до білого коліру. Вони чорні.

Розпалюємо знизу. Якщо почати використовувати верхній розпал, то це допоможе виправити ситуацію?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У себя укладываю несколько взаимно-поперечных рядов дровеняк и сверху сооружаю маленький костерок из щепы и гофрированного картона - он лучше воспламеняется и активней горит, разжигая щепу. После розжига костерка, поверхности поленьев верхнего ряда схватываются малым пламенем. А по мере прогорания этого костерка, угли от него проваливаются глубже, провоцирую более активный поджиг нижних рядов. И так постепенно охватывается пламенем все остальное.

 

Іншими словами, на декілька рядів взяємно-поперечних полін, зверху потрібно змайструвати щось на зразок пташиного гнізда :rolleyes: за участю дрібних щепок, паперу/картону, можливо циліндрика чи кубика для розпалки. це гніздо мало би загорітися з першого разу, і своїм полум"ям прогріти камеру та димовий канал, і плавно опустити вогонь на нижні поліна. в принципі від себе додам - верхній ряд полін можна взяти теж трохи менші за нижні.

Ну що ж, при першій же нагоді спробую. Хочу навчитися 100% розпалювати з першого разу.

А що ще скажете на рахунок дверей топки, нижнього піддуву та подачі повітря з вулиці? двері закриваємо, а обидва піддувала відкриваємо наповну?

ну і ще - хто і чим користується - звичайний дерев"яний сірничок? чи якійсь модні фішки - подовжені сірники, газові чи ще якісь пальнички? чи це все понти?

 

Добавлено через 3 минуты

Sheridan, маю топку Аустрофлам. Вже рік не можу довести внутрішні блоки топки(керамот) до білого коліру. Вони чорні.

Розпалюємо знизу. Якщо почати використовувати верхній розпал, то це допоможе виправити ситуацію?

 

Я не Sheridan, але з того, що я зрозумів до цього часу про керамот - він має очищатися під час досягення високої температури топки про горінні. можливо верхній розпал трохи й зменшить закопчення стінок, але відбілити зможе тільки висока температура топки (камери). але почекаємо відповіді манагерів :drinks:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Sheridan, маю топку Аустрофлам. Вже рік не можу довести внутрішні блоки топки(керамот) до білого коліру. Вони чорні.

Розпалюємо знизу. Якщо почати використовувати верхній розпал, то це допоможе виправити ситуацію?

 

Спробуйте сухі дрова і декілька годин в номінальному режимі.

На очищення впливає не метод розпалювання, а температура в камері.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

www.pyromasse.ca/firing_ru.html

Рекомендации по розжигу теплоемкой печки. По ряду пунктов вполне приминимо для каминов.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

хто і чим користується - звичайний дерев"яний сірничок? чи якійсь модні фішки - подовжені сірники, газові чи ще якісь пальнички?

Я пользуюсь пропановой горелкой - баллончик такой с газом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

www.pyromasse.ca/firing_ru.html

Рекомендации по розжигу теплоемкой печки. По ряду пунктов вполне приминимо для каминов.

 

Отличная статья. От конструкции топки( нижней или верхней подачи воздуха) и эфективный метод розжига. А не бредни типа " не правильно з точки зору ефективності, екології, рівномірності горіння." без привязки к топке.

 

Гляну куда идет мое поддувало.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А не бредни типа " не правильно з точки зору ефективності, екології, рівномірності горіння." без привязки к топке.

Якраз я прив'язуюсь до Jotul Harmony i18 та назви топіку. Я не спеціаліст по Jotul, тож якщо Ви спеціаліст - заперечуйте, але робіть це грамотно. Вам вільно писати образи, але я не відмовляюсь від своїх слів і раджу форумчанам ігнорувати Ваші поради, адже дехто, попри спільні намагання людей Вам відповідати, пояснювати та заперечувати, навіть Вам повірить, потім мучитиме і вб'є дорогУ топку, димохід і зробить негативні висновки про рівень форуму чи про каміни загалом. Я не менеджер і не продаю розпалки. Ця тема мене цікавить тільки зі сторони загального якісного росту ринку: я не наб'ю собі тут сотні подяк, нічого не продам і не прорекламую, але є шанс розвивати ринок. Я перепрошую у топікстартера, що пишу незрозуміло: таку манеру мені привили, але будь ласка, не накладайте у свою топку купу дров з газетою на дні.

Музей, Ви можете зняти відео горіння? Я читав Ваші повідомлення у сусідніх темах. Можемо продовжити у Астрофлам-клубі? Там є багато грамотних спеців, що можуть допомогти у вирішенні. Добре було б підтягти Kaminoff, bampo, usanin_n: вони добре знають ці топки. Я там розпочну.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

і раджу форумчанам ігнорувати Ваші поради, адже дехто, попри спільні намагання людей Вам відповідати, пояснювати та заперечувати, навіть Вам повірить, потім мучитиме і вб'є дорогУ топку, димохід і у.

 

Во первых не считайте себя истиной в последней инстанции .

А во вторых не говорите ерунды, что от нижнего розжига и от газетки внизу убивается топка, дымоход, экология. Складывается впечатление , что о более эффективном верхнем розжиге при условии верхней подачи воздуха вы как раз и не догадывались. Повторю " более эфективном".

Ну впрочем теперь мы в курсе. Обещаю проэксперементировать у себя( независимо от подачи). Я топку этим угробить не боюсь. И если вы мне покажите официальный запрет на нижний розжиг в каминах я публично покаюсь и выставлюсь. :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я перепрошую у топікстартера, що пишу незрозуміло: таку манеру мені привили, але будь ласка, не накладайте у свою топку купу дров з газетою на дні.

 

Дозволю собі процитувати тільки те, що було написано в мою адресу. Дякую. Я зрозумів, що так не потрібно робити.

Але ще скажіть, якщо знаєте, як потрібно робити - як правильно розпалювати в моїй Jotul I18 ?

Як накладати дрова, зокрема перший ряд (вздовж чи впоперек), скільки рядів, з чого накладати розпалку, як запалювати і як відкривати чи закривати піддувала?

Нажаль, чи то на щастя, я у вас уже не куплю ні топку ні нічого іншого, бо уже все куплено, тільки можу отримати чи не отримати від вас якусь толкову рекомендацію :beer:

Якщо все ж таки відповісти зрозуміло (не у властивій для вас манері) неможливо, ок, я зрозумію.

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Во первых не считайте себя истиной в последней инстанции .

Я часто помиляюсь, так влаштовані люди і я не є вийнятком, лишень дію з власних міркувань. Якщо мені кажуть, що я помилився і приводять пояснення, я вибачаюсь і намагаюсь зрозуміти опонента.

А во вторых не говорите ерунды, что от нижнего розжига и от газетки внизу убивается топка, дымоход, экология.

Це не я придумав. Саме тому люди і придумали усілякі характеристики топок по рівню СО, безруштові горіння та вторинки, під які і придумали закладки. Якби ми говорили в загальному, то я б довго думав, чи сперечатися: руштові топки для нижнього розпалу і сконструйовані, але я захищаю одну чітку позицію у дуже чітких рамках.

Ну впрочем теперь мы в курсе. Обещаю проэксперементировать у себя( независимо от подачи).

Так почнемо з цього: скиньте наявну у Вас топку і все стане зрозуміло.

 

И если вы мне покажите официальный запрет на нижний розжиг в каминах я публично покаюсь и выставлюсь.

Про офіційні заборони я нічого не знаю і це працює не так: є рекомендований спосіб, який гарантує найкращий ефект (саме ефективність, чистоту і все те решта). Далі є відхилення, які ми собі дозволяємо з тих чи інших причин (наприклад, по мірі того, наскільки швидко потрібно розпалити вогонь, чи збільшеній вологості дров, хмиз закладається все нижче у об'ємі закладки). Верхня закладка спряє рівномірнішому горінню і зменшує ризики при перегрузі перепалити топку, і екологія, і ефективність і решта штук, про які вже тут згадувалось.

Верхня закладка не поширена з кількох простих причин:

1) упередженість

2) напевне, найбільша. Камін довше розгоряється і при збільшеній вологості дров може не розгорітись взагалі.

3) треба вискладувати будиночки, а на це не кожен має час. Я це люблю, але інколи сам нехтую.

 

Нажаль, чи то на щастя, я у вас уже не куплю ні топку ні нічого іншого, бо уже все куплено, тільки можу отримати чи не отримати від вас якусь толкову рекомендацію

Найбільшим ворогом є сумнів. Купили - от і добре. Тепер головне з нею потоваришувати.

 

Але ще скажіть, якщо знаєте, як потрібно робити - як правильно розпалювати в моїй Jotul I18 ?

Найкраще, подивіться усі присвячені цьому відео:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Музей, Ви можете зняти відео горіння? Я читав Ваші повідомлення у сусідніх темах. Можемо продовжити у Астрофлам-клубі? Там є багато грамотних спеців, що можуть допомогти у вирішенні. Добре було б підтягти Kaminoff, bampo, usanin_n: вони добре знають ці топки. Я там розпочну.

Дякую.:rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я еще, если плохо разгорается или начинает затухать, на пару минут приоткрываю дверку. По-моему, это и в паспорте написано. Хотя и не уверен.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Іншими словами, на декілька рядів взяємно-поперечних полін, зверху потрібно змайструвати щось на зразок пташиного гнізда :rolleyes: за участю дрібних щепок, паперу/картону, можливо циліндрика чи кубика для розпалки. це гніздо мало би загорітися з першого разу, і своїм полум"ям прогріти камеру та димовий канал, і плавно опустити вогонь на нижні поліна.

Именно так.

в принципі від себе додам - верхній ряд полін можна взяти теж трохи менші за нижні.

Да, не упомянул, но так делаю.

А що ще скажете на рахунок дверей топки, нижнього піддуву та подачі повітря з вулиці? двері закриваємо, а обидва піддувала відкриваємо наповну?

У меня не металлическая топка, у меня каминопечь с хитрой топкой. Но, на принцип розжига это не влияет.

Комбинированная подача воздуха:

- колосник;

- щель перед дверкой;

- и вторичка в надтопочное пространство - камеру дожига.

Поскольку меня все устраивает, то я и не экспериментировал. А посему конструктивно ответить на этот вопрос не могу.

Подача воздуха, в моем случае, идет из помещения. Имхо, это благотворно влияет на микроклимат в доме. Каждая протопка автоматически проветривает помещение и уменьшает влажность.

С поддувалом у меня одно правило - они должны быть открыты меньше, чем задвижка выхлопа.

ну і ще - хто і чим користується - звичайний дерев"яний сірничок? чи якійсь модні фішки - подовжені сірники, газові чи ще якісь пальнички? чи це все понти?

Обычна дешевая зажигалка. :) Накупил десяток лет пять назад...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Мир, дружба, жвачка. Эксперимент не проводил, обломался калибровать дрова на мал-мала-меньше .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Растопка камина и печи. Верхний и традиционный розжиг.

Основные рекомендации здесь, по сути, две. Если человек растапливает традиционным образом, то есть строит внутри топочной камеры, шалашики, или укладывает бумагу, на неё щепки, а сверху поленья, то здесь главная рекомендация сводится к тому, чтобы не закрывали сразу дверь. А как только начинает разгораться бумага, дверцу прикрывали и оставляли щель, по всему периметру дверки. Эта небольшая щель ещё и отсекает возможный нагар, который бы в 99% осел на стекло. При таком подсосе воздуха интенсивно разгораются мелкие фракции, бумага и щепки. Происходит то, что очень важно для начала, – нормализуется тяга и выводится в нормальный режим процесс горения. Большое количество хвороста (опилок, щепок и так далее) может привести к тому, что возникнет резкий скачок температуры, может привести к разрушению. Поэтому ни в коем случае не должно быть такого, что разжигание огня, идет только щепками и хворостом. Должно быть, нормальное количество средних и крупно наколотых дров и относительно небольшое количество щепок.

Самый же правильный способ первоначального розжига любой печи-камина, по принципу свечи - верхний. Розжиг идет сверху. Как это делается? Вниз, на дно, укладываются плотно (в зависимости, конечно, от печи), массивные дрова. Если это печь отопительного класса, то дрова можно укладывать на 4/5 объема. Затем на самый верх раскладывается пучок наколотых щепок. Таким образом, чтобы между верхней частью топки (дымовым зубом) и щепками был относительно небольшой зазор, в который надо заложить обычную скомканную бумагу. Если смотреть на такую закладку, то многие увидят, что она делается как бы совсем наоборот, в отличие от привычной и традиционной.

 

 

 

Но на самом деле, это самый идеальный, самый правильный способ закладки и соответственно, способ розжига. Когда мы поджигаем бумагу сверху, она начинает разгораться, будет слышно некоторое гудение, потому что пламя будет идти сразу в дымоход, и соответственно, тяга очень быстро нормализуется. При таком способе розжига, стекло никогда не закоптится, поэтому можно сразу дверку закрывать. Бумага и щепки прогорают, дают огонь в трубу, и идет хороший прогрев. В то же время за счет излучения, которое направлено во все стороны, идет передача тепла и нижним слоям дров. Разумеется, если дрова, не мокрые, а достаточно сухие, они постепенно разгораются. Таким образом, достигаются самые идеальные условия для растопки, то есть идет быстрая нормализация тяги, а разогрев печи идет относительно медленно, потому что довольно быстро занимаются крупные дрова, а они не горят, как солома, что обеспечивает равномерный прогрев топочной части и не происходит деформаций и растрескивания. Поэтому первоначальная растопка, “розжиг сверху”, создает все необходимое для того, чтобы не было дыма в помещении, чтобы тяга была хорошая, чтобы стекло не коптилось, и чтобы топочная часть нормально, равномерно разогревалась.

 

 

Если печь или камин достаточно большого объема и у нас нет необходимости делать полную закладку, то можно сделать укладку по типу «колодец». То есть крест-накрест класть крупно наколотые дрова: два полено положили вдоль, два поперек и так далее, до середины высоты топочной камеры. А затем разложить мелкие щепки и на них положить бумагу. Таким образом и разжигать.

Если мы будем растапливать любую печь, камин любого типа, таким образом, это всегда будет способствовать тому, что гораздо более долговечно будут работать топки. Гораздо меньше будет выделяться недогоревших продуктов (особенно это важно при первоначальном розжиге), стекло будет оставаться чистым. Да и в целом будет очень удобно работать с такой печью или камином.

  • Лайк 8
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Самый же правильный способ первоначального розжига любой печи-камина, по принципу свечи - верхний. Розжиг идет сверху. Как это делается? Вниз, на дно, укладываются плотно (в зависимости, конечно, от печи), массивные дрова. Если это печь отопительного класса, то дрова можно укладывать на 4/5 объема. Затем на самый верх раскладывается пучок наколотых щепок.

 

Палю камін (як додаткове джерело тепла) вже п"яту зиму. Підтверджую на 100% - верхній спосіб розпалу набагато комфортніший, і правильніший. Фактично, на саму гору потрібно наскладати добру жменю поколотих дрібних трісок. Їх "заготовляю" наперед, на 1-2 тижні.

 

Ще одна перевага "верхнього розпалювання" - можливість одночасної закладки значної кількості дров. Тобто розпалив, і маєш спокій на годину-півтори. Очевидно, наступні докладки відбуваються після того, як перша закладка прогоріла, і можна докладати по 1-2 поліна на шар жару.

 

Отож, рекомендую всім спробувати "верхній розпал". При певному досвіді до інших варіантів повертатись не захочеться. :)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

о, реальные юзеры подтянулись, а то развели околонаучного флуда на три страницы из пшикаЖ-)
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

на вихідних спробував верхній розпал.

заклав на низ грубих полін, потім ще ряд грубих навхрест, потім трохи тонших, зверху тоненьких, потім зварганив гніздечко з щепок, під гніздечко папір, в папір завернув кубик - "шоколадку" (едакий набор кощея безсмертного).

розпалив папір, він гарненько розгорівся, оскільки паперу було досить багато, все почало гарно горіти, я закрив дверцята (всі піддувала були відкриті), понаблюдав трохи, як горить, і пішов тягати з машини інструменти. черех 5 хв я прийшов - і що я бачу - гніздечко з папером гарненько згоріло, а донизу вогень чомусь не опустився і все загасло.

відкрив я дверцята, кинув пару листків паперу, і при відкритих дверцятах дав розгорітись, аж потім закрив. ну а далі - все уже працює так, що не можна його зупинити.

так от, або я не вмію, або що, але мене дивує отака неможливість розпалити з першого разу. я щось роблю не так?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та не переймайтесь ви так. Все нормально.

Я як обіцяв теж спробував. І так само як у вас не пішло. А так як перебирати закладку то вимазатись в сажі, то я бризнув туди трохи первачка. :lol: Пішло горіти, як діти в школу.

Зараз мене звинуватять у диверсійних порадах і вибуху топки. :(

 

Якось налаштується.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...