Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Отопление дома тепловым насосом

ArturKPI

Рекомендовані повідомлення

Пофотографував, сюди чомусь не вивантажуються, пише "Не вдалось вивантажити файл" :unknown:

Наверно размер файла большой

Попробуйте уменьшить в паинте

Ну или на любой хостинг картинок залить

Спасибо

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Фото - jpg, 4,6 Mb, наче відповідає вимогам. Виклав тут imgur.com/a/askxzkw

 

На фото зовнішнього блоку сфотографував утворення криги в піддоні за 2 тижні.

 

На фото в топочній: по центру чорне - насосна група ТП, лівіше від неї - прохід труб і живлення ТН на вулицю, над проходом трохи вище - пульт керування ТН, з правої сторони - бойлер, зверху - електрокотел.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На фото зовнішнього блоку сфотографував утворення криги в піддоні за 2 тижні.

Спасибо, а как быть с аварийной ситуацией ? если к примеру свет пропадет на сутки, вода не замерзнет во внешнем блоке ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо, а как быть с аварийной ситуацией ? если к примеру свет пропадет на сутки, вода не замерзнет во внешнем блоке ?

 

Будь ласка. Щодо води - думаю, замерзне і щось порве. У нас буває електрика може зникнути на кілька годин. Тому насос під'єднав через безперебійник з акумулятором 200 Ампер/годин (на фото його не видно, але дріт від червоного насосу іде до нього). По моїх підрахунках 60-ватний насос мав би пропрацювати від нього годин 30. По факту працює 16 годин чомусь, підозрюю акумулятор. Сподіваюсь, цього вистачить, щоб запустити генератор, якщо раптом електрики не буде довше (на моїй пам'яті такого не бувало). Планую через безперебійник під'єднати насос для ТП - у нього потужність динамічна до 20 ватт, має пропрацювати в 3 рази довше. Для цього мені потрібно в байпас ТП поставити зворотній клапан.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А в инструкции, там ничего нет про незамерзайку? что если ее использовать то потеря гарантии или еще что то ? а может производитель и сам рекомендует ?

 

 

С ИБП отличный вариант, что бы дождаться пуска генератора, единственный момент во время отпуска как быть, хотя на моей памяти больше чем на 5 часов электричество не отключалось и то с предупреждением и летом

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А в инструкции, там ничего нет про незамерзайку? что если ее использовать то потеря гарантии или еще что то ? а может производитель и сам рекомендует ?

 

 

С ИБП отличный вариант, что бы дождаться пуска генератора, единственный момент во время отпуска как быть, хотя на моей памяти больше чем на 5 часов электричество не отключалось и то с предупреждением и летом

 

Незамерзайку можна, спочатку схилявся до такого варіанту як більш надійного. Але у неї є ряд недоліків:

- потрібен теплообмінник, або вся СО на незамерзайці. Теплообмінник дещо зменшить СОР (кажуть, різниця температур градусів 5, залежить від теплообмінника). Вся СО на незамерзайці - ідеальний від замерзання варіант, але тут грають роль решта недоліків

- незамерзайки мають суттєво гірші фізико-хімічні властивості для СО (в'язкість, теплоємність, теплопровідність, температурне розширення, агресивність/корозійність, проникність). Причому вони настільки різняться, що по-гарному при проектуванні СО це варто враховувати (продуктивність насосів, фітінги, розширювальні баки). Тут мені не вистачає компетенції - важко уявити одночасно більшу в'язкість і проникність (інформація здебільшого з цього форуму і Інтернету)

- наче незамерзайки шкідливі для дихання в закритому приміщенні у випадку підтікання/випаровування

- складніше підтримувати тиск (для води я просто через кран беру воду з подачі). Тут можу сказати, що у мене забиваються фільтри в СО - минулий рік настільки, що насос ТП не міг прокачати. Загальна рекомендація - чистити фільтри перед опалювальним сезоном. У випадку незамерзайки потрібно буде її доливати і доганяти тиск. Для такого варіанту я думав поставити розширювальний бак з можливістю доливу незамерзайки (як в авто), а тиск доганяти водою. Але неуникні розливи незамерзайки по топочній при чистці фільтрів не надто приваблюють.

- в моєму випадку з бойлером косвеного нагріву з огляду на вищу агресивність незамерзайок боюсь, що колись теплообмінник бойлера може проржавіти і незамерзайка потрапить в ГВП. В цьому плані насправді низький ризик замерзання води на вулиці для мене виграє у співвідношенні ймовірність/наслідки.

 

Напевно, якщо все правильно зробити з незамерзайкою, то буде чудово працювати.

 

З іншої сторони для води є також певні заходи безпеки:

- генератор з автоматичним запуском. Перевага в тому, що не тільки не замерзне вода в ТН, а і всередині будинку, так як ТН буде обігрівати. Щоправда без плавного пуску ТН може не запуститись ( залежить від ТН і генератора) і запасів пального вистачає зазвичай до 1 доби.

- аварійний спуск води. Із того, що я знаходив в Інтернеті - це одноразові пристрої, які руйнуються першими при замерзанні води і вода через них витікає з системи. Можливо є щось краще, глибоко не копав.

- якщо взимку їхати у відпустку, для себе розглядав варіант ручного зливу води з контуру ТН і опалення бойлером/електрокотлом як раніше.

 

В моєму випадку є кому спостерігати за наявністю електрики і запустити генератор протягом 12 годин, тому вибір був очевидним.

Змінено користувачем kriuchenko
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как то вы так описали что уже и никакого ТН не хочется :-) получается не он для нас, а мы для него :-)

Сейчас у меня все очень просто Протерм Скат + коллектор теплого пола и больше нет ничего, все само выключается примерно в апреле и само включается в сентябре :-) за 3 года ни разу не подкачивал давление как было так и есть

 

 

Но и затрат на отопление за прошлый отопительный сезон у меня всего 250$ домик маленький, итого ТН привлек своей низкой стоимостью да и то окупаться будет лет 7

 

 

А так все выглядит очень привлекательно и в моем случае как я понял нужно врезаться в обратку котла, на нем по сдвинуть кривую ПЗА чуть ниже чем она сейчас, и если котел увидит что ТН не справляется он просто включит тэн, а так будет работать его насос и гонять воду по системе, наверно по этой причине меня и удивила стоимость за монтаж, так как в моем случае это 2 места пайки и закрутить две гайки :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как то вы так описали что уже и никакого ТН не хочется :-) получается не он для нас, а мы для него :-)

 

Вибачте, не хотів нікого налякати :pardon: Насправді на воді з безперебійником все ок.

 

Сейчас у меня все очень просто Протерм Скат + коллектор теплого пола и больше нет ничего, все само выключается примерно в апреле и само включается в сентябре :-) за 3 года ни разу не подкачивал давление как было так и есть

 

У мене тиск також тримається, якщо нічого не чіпати. Фільтри, наче, забиваються від захисної технологічної речовини, якою вкривають поверхні теплообмінників і радіаторів для сухого зберігання. У вашому випадку, мабуть, незамерзайка - цілком непоганий варіант.

 

Но и затрат на отопление за прошлый отопительный сезон у меня всего 250$ домик маленький, итого ТН привлек своей низкой стоимостью да и то окупаться будет лет 7

 

А так все выглядит очень привлекательно и в моем случае как я понял нужно врезаться в обратку котла, на нем по сдвинуть кривую ПЗА чуть ниже чем она сейчас, и если котел увидит что ТН не справляется он просто включит тэн, а так будет работать его насос и гонять воду по системе

 

Думаю, це правильне підключення. У мене подібне. Єдине що варто перевірити - це величина протоку через насос котла. Загалом його має вистачати для ТН, оскільки його вистачає для котла. Але ці Скати трохи розумні - гіпотетично можуть зменшувати протік, коли ТЕНи не гріють.

 

наверно по этой причине меня и удивила стоимость за монтаж, так как в моем случае это 2 места пайки и закрутить две гайки :-)

 

Думаю, по ціні монтажу ви зможете домовитись, якщо вам більшість компонент стандартного набору не потрібна.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скати трохи розумні - гіпотетично можуть зменшувати протік, коли ТЕНи не гріють.

 

Если не путаю это настраивается в сервисном меню

Ещё раз спасибо за развернутый ответ

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 роки потому...
Поставив 2 місяці тому car-08xb. Працює. Реальний СОР = 2 +/-10% в діапазоні температур від 0 до -10 С°. Цільова температура стоїть 38-43 С°. На виході ТН при цьому температура 43-48 С°, тобто температура на виході ТН на 5 С° більше ніж на вході. Циркуляційний насос на 60 Вт, проток 0,63 м3.

СОР міряю лічильником тепла і ваттметром (без врахування цирк. насоса).

При середньодобовій -11 С° за добу виробив 49 МКал (57 КВт) спожив 33 КВт, СОР=1,73.

При середньодобовій 0 С° за добу виробив 43 МКал (50 КВт) спожив 23 КВт, СОР=2,17.

Середній СОР за грудень 2,04, за половину січня 2,02.

Насос працює на опалення теплою підлогою і нагрів води. Площа будинку 80 м2, тепловтрати біля 80 Ватт/С°. Температура в будинку 22-23 С°.

 

Підігрів піддону порадили не ставити - дійсно в цьому, схоже, мало сенсу. Натомість налаштував розтайку радіатора кожні 45 хв з прогрівом до 30С°. При цьому тепла тала вода стікає з радіатора в піддон і розтоплює кригу. Думаю це ефективніше, оскільки при цьому підігрів піддону відбувається з СОРом, а розтайка радіатора все одно потрібна. При високій вологості в піддоні утворюється пара сантиметрів криги, на роботу ТН це не впливає. Коли є настрій на вихідних виливаю в піддон пару лійок гарячої води, щоб ростопити цю кригу, коли нема - працює і так.

 

Как спустя года показала себя система? Какой сор средний за год вышел?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Загалом все працює добре. На тепловий насос нарікань ніяких нема - після трьох зим працює як новий. В морози взимку працював добре. Поставив плавний пуск, щоб не мучити стабілізатор. Дані по СОР за 2020 по місяцях (перша колонка - тепло в МКал, друга - спожиті квт, дві наступні - дельти, остання - СОР)

SmartSelect_20210607-005951_Sheets.thumb.jpg.a3fb28c108f3263f9aa195ccf9fbee4a.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Т.е средний сор до 2(поделил тепло на квт) явно не дотягивает?

 

Неправильно.

 

Коэфициэнт 1,163

 

Но все равно недалеко от 2

У меня за 3 года эксплуатации по теплу сор 2.17 (тепло и гвс)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16473/8999=1,163? :hlop:

 

Я писав, що виділене тепло в МКал (так лічильник тепла показує), спожита електрика в Квт. Тобто за весь час вимірювань середній СОР виходить:

 

16473 × 1,163 / 8999 = 2,13

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...