Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вертикальна гідроізоляція (бюджетний варіант)

whoops

Рекомендовані повідомлення

Маємо підвал з блоків ФСБ занурений в грунт з одного боку на 2.4 метра (4 блоки і на 1м з другого (ділянка з нахилом). Грунт верхній шар 0.5 метра суглинок, далі тверда глина. Площа будинку 12х12, площа зовнішній стін >70м2. Будинок сусіда також має підвал і без гідроізоляції (будували давно). Підвал в нього на скільки я бачив сухий. Но для надійності я б хотів зробити якусь не дуже дорогу (бюджет 4-5 тис грв) гідроізоляцію/дренаж, щоб спокійно спати. Знайомі дипломовані будівельники рекомендують покривати гарячим бітумом та рубироїдом. Я ж начитавшись сайтів більше схиляюсь в сторону дренажу та геомембрани (див малюнок)

 

Отож по моєму варіанту:

- мембрана з пупирцями є в Метро рулон 30x2м = 874 грв (берем 2 рулона). Відразу запитання: клеїти стики чим?

- дренажна труба 25 метрів (по 30грв за метр ??) = 750грв

- геотекстиль 12.5 м2 (15грв м2 ??) = 190грв

ітого = 2700грв

 

Питання полягає чи варто ще покривати бітумом та рубироїдом?

Чи не потріскається той бітум і скільки він буде коштуватиме? (бітум-полімерні мастики не розглядаєм так як вони дорогі)

Можливо краще промазати блоки проникаючою гідроізоляцією АКВАМАТ-ПЕНЕТРАТ?

Запитання до Propeller: скільки буде коштувати АКВАМАТ-ПЕНЕТРАТ на 70м2 з доставкою в м.Львів?

Diagram1.png.c064b2bcd61a4c9e2bebc8a570602b86.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маємо підвал з блоків ФСБ занурений в грунт з одного боку на 2.4 метра (4 блоки і на 1м з другого (ділянка з нахилом). Грунт верхній шар 0.5 метра суглинок, далі тверда глина. Площа будинку 12х12, площа зовнішній стін >70м2. Будинок сусіда також має підвал і без гідроізоляції (будували давно). Підвал в нього на скільки я бачив сухий. Но для надійності я б хотів зробити якусь не дуже дорогу (бюджет 4-5 тис грв) гідроізоляцію/дренаж, щоб спокійно спати. Знайомі дипломовані будівельники рекомендують покривати гарячим бітумом та рубироїдом. Я ж начитавшись сайтів більше схиляюсь в сторону дренажу та геомембрани (див малюнок)

 

Отож по моєму варіанту:

- мембрана з пупирцями є в Метро рулон 30x2м = 874 грв (берем 2 рулона). Відразу запитання: клеїти стики чим?

- дренажна труба 25 метрів (по 30грв за метр ??) = 750грв

- геотекстиль 12.5 м2 (15грв м2 ??) = 190грв

ітого = 2700грв

 

Питання полягає чи варто ще покривати бітумом та рубироїдом?

Чи не потріскається той бітум і скільки він буде коштуватиме? (бітум-полімерні мастики не розглядаєм так як вони дорогі)

Можливо краще промазати блоки проникаючою гідроізоляцією АКВАМАТ-ПЕНЕТРАТ?

Запитання до Propeller: скільки буде коштувати АКВАМАТ-ПЕНЕТРАТ на 70м2 з доставкою в м.Львів?

те, що ви описали - це не гідроізоляція, а просто схема відводу поверхневих (!!) вод від стін фундамента...

Але без гідроізоляції немає в ній ніякого сенсу, тому що при піднятті грунових вод вище рівня фундаменту у вас в підвалі буде вода...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маємо підвал з блоків ФСБ занурений в грунт з одного боку на 2.4 метра (4 блоки і на 1м з другого (ділянка з нахилом). Грунт верхній шар 0.5 метра суглинок, далі тверда глина. Площа будинку 12х12, площа зовнішній стін >70м2. Будинок сусіда також має підвал і без гідроізоляції (будували давно). Підвал в нього на скільки я бачив сухий. Но для надійності я б хотів зробити якусь не дуже дорогу (бюджет 4-5 тис грв) гідроізоляцію/дренаж, щоб спокійно спати. Знайомі дипломовані будівельники рекомендують покривати гарячим бітумом та рубироїдом. Я ж начитавшись сайтів більше схиляюсь в сторону дренажу та геомембрани (див малюнок)

 

Отож по моєму варіанту:

- мембрана з пупирцями є в Метро рулон 30x2м = 874 грв (берем 2 рулона). Відразу запитання: клеїти стики чим?

- дренажна труба 25 метрів (по 30грв за метр ??) = 750грв

- геотекстиль 12.5 м2 (15грв м2 ??) = 190грв

ітого = 2700грв

 

Питання полягає чи варто ще покривати бітумом та рубироїдом?

Чи не потріскається той бітум і скільки він буде коштуватиме? (бітум-полімерні мастики не розглядаєм так як вони дорогі)

Можливо краще промазати блоки проникаючою гідроізоляцією АКВАМАТ-ПЕНЕТРАТ?

Запитання до Propeller: скільки буде коштувати АКВАМАТ-ПЕНЕТРАТ на 70м2 з доставкою в м.Львів?

 

Там де на малюнку ззовні пінопласт - я б краще зсередини утеплив, навіщо землю гріти) В мене підвал приблизно та ж схема, 2 м. в землі грунтові води теж далеко і тверда глина, проте водовідвід не робив, гідроізоляція по периметру ззовні 1м. изовер 2мм клеїться "горелкою", всередині на дно теж ізовер та стяжка плюс арматуру забетонував, по периметру всередині пінопласт 20 - 40мм по "обмазочному" бітуму, робив виступ для полок, шпаклевка без покраски і усе! Ближче до зими буде видно, та і весна покаже чи ефективно!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там де на малюнку ззовні пінопласт - я б краще зсередини утеплив, навіщо землю гріти)

 

Пінопласт зовні гріє не землю, а стіни фундаменту...

Так що тут все вірно...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

те, що ви описали - це не гідроізоляція, а просто схема відводу поверхневих (!!) вод від стін фундамента...

Але без гідроізоляції немає в ній ніякого сенсу, тому що при піднятті грунових вод вище рівня фундаменту у вас в підвалі буде вода...

тому й пишу тут.. порекомендуйте гідроізоляцію. АКВАМАТ-ПЕНЕТРАТ? бітум?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там де на малюнку ззовні пінопласт - я б краще зсередини утеплив, навіщо землю гріти) В мене підвал приблизно та ж схема, 2 м. в землі грунтові води теж далеко і тверда глина, проте водовідвід не робив, гідроізоляція по периметру ззовні 1м. изовер 2мм клеїться "горелкою", всередині на дно теж ізовер та стяжка плюс арматуру забетонував, по периметру всередині пінопласт 20 - 40мм по "обмазочному" бітуму, робив виступ для полок, шпаклевка без покраски і усе! Ближче до зими буде видно, та і весна покаже чи ефективно!

 

Дякую. Може є лінк на ізовер глянути як він виглядає? і яка його ціна?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую. Може є лінк на ізовер глянути як він виглядає? і яка його ціна?

 

Нажаль ні! Проте в епіцентрі та анжіо є!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а перед проклейкою ви промазували блок чимось? чи клеїли відразу на блок? .. і хоч приблизна його ціна?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а перед проклейкою ви промазували блок чимось? чи клеїли відразу на блок? .. і хоч приблизна його ціна?

 

перед приклейкою мазали спеціальною рідиною(не памятаю як называэться, в епіцентрі навпроти гідроізоляції продається) а тоды паяльною лампою гріли листи, таким чином вони пристали до блоків.

Цінв рулону 2мм - 125 грн(рулон 1х10(м)).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пенетрат для блоков противопоказан.

Только эластичная гидроизоляция.

Слабое место стены из ФБСов - это дикое кол-во швов.

Блоки имеют слабость перемешаться друг относительно друга.

Их любит отжимать внутрь грунт. Глинистые грунты, морозное пучение. Или просто уплотнение грунта.

 

Поэтому - обмазочная битумно-полимерная гидроизоляция с армированием полиэстером или полосой геотекстиля вдоль всех швов.

 

Если вы сделаете ВСЮ обратную отсыпку щебнем вы сделаете правильно.

1. Это очень хороший фильтр для воды, уходящей по дренажу.

2. Грунт со стороны склона всегда сухой.

3. Минимизируется влияние пучения (если в этом есть опасность).

 

Относиельно утепления.

Я бы утеплился изнутри теплой штукатуркой.

Дренажная мембрана имеет зазор 8 мм между собой и стеной.

А это тоже небольшая теплоизоляция.

 

ПыСы А мембрана в МЕТРО размером 30х2 точно?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да! Нахлест мембраны проклеивается и герметизируется бутиловой лентой (типа спец.двусторонний скотч)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

перед приклейкою мазали спеціальною рідиною(не памятаю як называэться, в епіцентрі навпроти гідроізоляції продається) а тоды паяльною лампою гріли листи, таким чином вони пристали до блоків.

Цінв рулону 2мм - 125 грн(рулон 1х10(м)).

 

Вот и я так сделал 2 раза ,перед этим уже два раза откапывали весь цоколь, резали отмостку -в результате после дождя по стыкам прошла вода -третий раз ломать отмостку не буду ,да и фэмы там уже лежат.Буду делать внутреннюю гидроизоляцию, плюс по максимуму отвод воды наверху (дренажный колодец уже вырыт), если бы я знал во что мне выльется этот долбаный цоколь -нет слов.... И как сделать эту внутреннюю гидроизоляцию ,и поможет ли она -может проще цоколь засыпать землей ,а сауну построить отдельно.!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот и я так сделал 2 раза ,перед этим уже два раза откапывали весь цоколь, резали отмостку -в результате после дождя по стыкам прошла вода -третий раз ломать отмостку не буду ,да и фэмы там уже лежат.Буду делать внутреннюю гидроизоляцию, плюс по максимуму отвод воды наверху (дренажный колодец уже вырыт), если бы я знал во что мне выльется этот долбаный цоколь -нет слов.... И как сделать эту внутреннюю гидроизоляцию ,и поможет ли она -может проще цоколь засыпать землей ,а сауну построить отдельно.!

 

Не, ну сауну однозначно отдельно надо делать - это ж культовое место - чё его по подвалам прятать? Там же нужно еще и санузел и душевую рядом... а это значит (в случае цоколя) - насос фекальный и для откачки воды наверх и все такое... гемор лишний...

 

А если вы делали оклеечную гидроизоляцию (наплавляли) в два слоя рубероидом на основе полиэстера с предварительной обработкой праймером и у вас после этого вода через швы все равно поступала, то у вас серьезные проблемы с самим фундаментом - очень большие подвижки, и тут или действительно вбухать кучу денег в ремонт фундамента... или все засыпать... но это проблему не решит - в подполе у вас все время будет сыро...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поэтому - обмазочная битумно-полимерная гидроизоляция с армированием полиэстером или полосой геотекстиля вдоль всех швов.

а геотекстиль чем крепить?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а геотекстиль чем крепить?

 

Геотекстиль приклеивается на первый слой гидроизоляции.

И потом закрывается следующим слоем.

 

Наносите первый слой гидроизоляции.

Пока первый слой липкий (даже жидкованый) на него накладывается полоса геотекстиля и прибивается похлопыванием к слою гидроизоляции. Потом сразу окунуть валик в мастику и прикатать геотекстиль.

Последующие слои наносить на второй день.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...