Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Эффективность солнечных коллекторов в Украине

Сергей Сенсов

Рекомендовані повідомлення

Я понял в товарища критические дни, НЕ СТОИТ ЗАВОДИТСЯ, ОН НЕ ЗА СОВЕТОМ СЮДА ПРИШЕЛ,-ПОСПОРИТЬ.

Я сначала не разобрался, что он за человек. Нормально с ним общался. Неожидано с него полезло гамно и воняет.

Ему доказывать нет смысла. Он слишком неграмотный, сначала он доказывал что не выгодно использовать заводские гелиоколектора. А сейчас что заводские намного лучше, ну лучше и что с того. Если КПД самодельных вполне достаточно и мощность наращивается количеством.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я сначала не разобрался, что он за человек. Нормально с ним общался. Неожидано с него полезло гамно и воняет.

Ему доказывать нет смысла. Он слишком неграмотный, сначала он доказывал что не выгодно использовать заводские гелиоколектора. А сейчас что заводские намного лучше, ну лучше и что с того. Если КПД самодельных вполне достаточно и мощность наращивается количеством.

 

За відсутністю фактір, розрахунків, аргументів в з'ясуванні істини є один дієвий метод ведення спору - перехід на особистість опонента. :lol::lol::lol:

 

Стосовно безграмотності, то у мене три вищіх освіти. Технічна теплофізична перша, економічна друга і юридична третя, яку отримав коли вже були свої підприємства. Дві перших отримані ще за часів рарянської влади, а тоді навчалися зовсім не так як зараз.

Маю надію що у вас, дуже освіченого хочаб дуже середня освіта є. Бо виходячи з арихметики у мене є сумнів в цьому.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

За відсутністю фактір, розрахунків, аргументів в з'ясуванні істини є один дієвий метод ведення спору - перехід на особистість опонента.

 

Что такое. Других оскорблять можна, а когда правду о себе услышали, то сразу перевод на личности.

 

Какие вам еще цифры, когда вы их от букв не отличаете. Пару постов назад привел все цифры, мало)))))))))

 

Добавлено через 2 минуты

Стосовно безграмотності, то у мене три вищіх освіти. Технічна теплофізична перша, економічна друга і юридична третя, яку отримав коли вже були свої підприємства.

Это не заметно мягко говоря.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

РћРє.

Лимит макс. на все про все 4-5к грн.

Р?спользование летнее + частично осень, весна.

Производительность летом от 100 до 200 л. в сутки воды температурой около 60 градусов.

Дополнительные затраты на потребление насоса до 20 квт*ч в месяц.

Р*еальное потребление РІРѕРґС‹ летом ориентировочно около 3-5 РєСѓР±РѕРІ РІ месяц.

 

Р*асходы Р·Р° РіРѕРґ.

Р*лектроэнергия 20 РєРІС‚*С‡*6 мес.*1,68=338 РіСЂРЅ.

 

Стоимость гарячей воды. 3 или 5 кубов 3-5*58=174 или 290 в месяц в год 1044 или 1740 грн.

 

Окупаемость.

5000/(1044 или 1740)-338 грн.=11-3,5 лет.

Добре. Якщо це ваші "цифри", то давайте розглянемо і їх.

Бак дражіце з одним гріючим контуром та ТЕНом коштує 15 249 гривень.

Колектор Bosch Solar 4000 TF FCC220-2V 16 165 гривень за штуку, а потрібно для 200 літрів води на день таких два. Тобто 32 330 гривень. Труба, група безпеки, блок керування, насосна група та теплоносій системи ще майже 8 000 гривень. Змонтувати систему ще 5 000 гривень. Тобто система під ключ вийде трохи більше 60 000 гривень.

Можна спробувати зекономити на монтажних роботах, можна спробувати зробити бак з діжки а колектори з радіаторів холодильників щоб впевнитись що треба все одно або купувати нормальне обладнання, або не городити фігню, бо ККД саморобного 5-15 відсотків від фірмового обладнання.

Далі.

Споживання електрики насосом, блоком керування хай 300 гривень за літній сезон. Але 30 відсотків часу доведеться догрівати воду. Це і у дощові дні влітку, і у міжсезоння. Тому електрики реально буде за літо ще мінімум на 500 - 800 гривень. Ще майже 3 000 гривень на нагрів води взимку. Тобто сплата за електрику для гарячого водопостачання стане 4 000 гривень на рік. Замість 6 000 гривень, коли вода буде грітися чисто електрикою. Економія електрики складе 2 000 гривень на рік. Строк окупності буде становити 30 років, тоді як строк служби системи 15.

 

Саморобна система буде мати показники ефективності на рівні 5-15 відсотків від фірмової (доведено з практики неодноразово), строк використання 2-5 років а строк окупності ті самі 30 років бо зниження ціни нівелюється ефективністю та строком роботи.

Де саме я схибив в розрахунку? Чекаю розгорнутого аналізу.

 

Добавлено через 41 секунду

Ок.

Лимит макс. на все про все 4-5к грн.

Использование летнее + частично осень, весна.

Производительность летом от 100 до 200 л. в сутки воды температурой около 60 градусов.

Дополнительные затраты на потребление насоса до 20 квт*ч в месяц.

Реальное потребление воды летом ориентировочно около 3-5 кубов в месяц.

 

Расходы за год.

Электроэнергия 20 квт*ч*6 мес.*1,68=338 грн.

 

Стоимость гарячей воды. 3 или 5 кубов 3-5*58=174 или 290 в месяц в год 1044 или 1740 грн.

 

Окупаемость.

5000/(1044 или 1740)-338 грн.=11-3,5 лет.

Добре. Якщо це ваші "цифри", то давайте розглянемо і їх.

Бак дражіце з одним гріючим контуром та ТЕНом коштує 15 249 гривень.

Колектор Bosch Solar 4000 TF FCC220-2V 16 165 гривень за штуку, а потрібно для 200 літрів води на день таких два. Тобто 32 330 гривень. Труба, група безпеки, блок керування, насосна група та теплоносій системи ще майже 8 000 гривень. Змонтувати систему ще 5 000 гривень. Тобто система під ключ вийде трохи більше 60 000 гривень.

Можна спробувати зекономити на монтажних роботах, можна спробувати зробити бак з діжки а колектори з радіаторів холодильників щоб впевнитись що треба все одно або купувати нормальне обладнання, або не городити фігню, бо ККД саморобного 5-15 відсотків від фірмового обладнання.

Далі.

Споживання електрики насосом, блоком керування хай 300 гривень за літній сезон. Але 30 відсотків часу доведеться догрівати воду. Це і у дощові дні влітку, і у міжсезоння. Тому електрики реально буде за літо ще мінімум на 500 - 800 гривень. Ще майже 3 000 гривень на нагрів води взимку. Тобто сплата за електрику для гарячого водопостачання стане 4 000 гривень на рік. Замість 6 000 гривень, коли вода буде грітися чисто електрикою. Економія електрики складе 2 000 гривень на рік. Строк окупності буде становити 30 років, тоді як строк служби системи 15.

 

Саморобна система буде мати показники ефективності на рівні 5-15 відсотків від фірмової (доведено з практики неодноразово), строк використання 2-5 років а строк окупності ті самі 30 років бо зниження ціни нівелюється ефективністю та строком роботи.

Де саме я схибив в розрахунку? Чекаю розгорнутого аналізу.

 

Добавлено через 41 секунду

Щось дописи з телефону глючать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бак дражіце з одним гріючим контуром та ТЕНом коштує 15 249 гривень.

Колектор Bosch Solar 4000 TF FCC220-2V 16 165 гривень за штуку, а потрібно для 200 літрів води на день таких два. Тобто 32 330 гривень. Труба, група безпеки, блок керування, насосна група та теплоносій системи ще майже 8 000 гривень. Змонтувати систему ще 5 000 гривень. Тобто система під ключ вийде трохи більше 60 000 гривень.

 

Я слышу человеческую речь?

Коллекторы можно и подешевле

www.olx.ua/obyavlenie/solnechnyy-kollektor-sonyachnyy-kolektor-noveyshaya-razrabotka-IDwaPTE.html#6d0a8d8e02;promoted-16000

бак все равно переделывать, можно и самому,- 3000-5000 гривен, все остальные прибамсики-2000 смонтирую сам.

итого-22000.

минус стоимость бойлера-3000гривен,-это то же нужно учитывать при первичной установке.Итого,-19000

Можно добавить пару солнечных панелей чоб крутили насос на 100вт-1000гривен.

Насос сразу на 12в.

Работать оно будет 8 месяцев в году, -по 300 гривен.( в моем случае)-2400. С учетом чо бойлер буду клепать сам,- подключу контур с котла ,-это добавит еще гривен 600 экономии .

Итого окупаемость 6-7 лет. И это на сегодняшние тарифы.

Добавьте сюда чо срок службы обычного бойлера меньше срока службы этой системы.

А если это еще хобби то еще дешевле.

 

Но....

за 20000 гривен можно купить 2 кВт солнечных бу панелей, а если заказать и всех 3 кВт. и если есть место на крыше может так выгоднее? Греть низко вольтовым тэном?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я слышу человеческую речь?

Коллекторы можно и подешевле

www.olx.ua/obyavlenie/solnechnyy-kollektor-sonyachnyy-kolektor-noveyshaya-razrabotka-IDwaPTE.html#6d0a8d8e02;promoted-16000

бак все равно переделывать, можно и самому,- 3000-5000 гривен, все остальные прибамсики-2000 смонтирую сам.

итого-22000.

минус стоимость бойлера-3000гривен,-это то же нужно учитывать при первичной установке.Итого,-19000

Можно добавить пару солнечных панелей чоб крутили насос на 100вт-1000гривен.

Насос сразу на 12в.

Работать оно будет 8 месяцев в году, -по 300 гривен.( в моем случае)-2400. С учетом чо бойлер буду клепать сам,- подключу контур с котла ,-это добавит еще гривен 600 экономии .

Итого окупаемость 6-7 лет. И это на сегодняшние тарифы.

Добавьте сюда чо срок службы обычного бойлера меньше срока службы этой системы.

А если это еще хобби то еще дешевле.

 

Но....

за 20000 гривен можно купить 2 кВт солнечных бу панелей, а если заказать и всех 3 кВт. и если есть место на крыше может так выгоднее? Греть низко вольтовым тэном?

 

Незрозуміло навіщо переробляти бак? Невже ви взмозі зробити бак більш технологічний, з параметрами що будуть рівні промисловій продукції?

Ну і ще - чомусь при розрахунках забувають про те, що вартість своєї праці також має ціну. Також не враховується те, що промислова продукція має випробування та гарантію того, що якщо змонтовано згідно інструкції, та іще і навчаним персоналом то не буде потреби чекати сюрпризів з боку переробляння ремонту та самого обладнання.

Сонячні електричні панелі, як на мене, то це теж іграшка (як той айфон, який просто дуже кортить) і не більше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну і ще - чомусь при розрахунках забувають про те, що вартість своєї праці також має ціну

Вы когда картошку садите,-считаете стоимость своего труда?

Ну а бак я думаю у меня должен получится лучше, так как я имею профильное образование и все в наше время чо изготавливают промышленно рассчитано на работу не дай боже больше чем предусмотрено гарантией.

 

Добавлено через 5 минут

Незрозуміло навіщо переробляти бак

Дерек вот переделывал и получил результат?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы когда картошку садите,-считаете стоимость своего труда?
Я не саджаю картоплю, бо є люди у яких це фахово виходить краще ніж у тих, хто цим займається аби займахися хоча б чимось. Наразі я займаюсь інвестуванням. Професійно.

Ну а бак я думаю у меня должен получится лучше, так как я имею профильное образование и все в наше время чо изготавливают промышленно рассчитано на работу не дай боже больше чем предусмотрено гарантией.

 

Я б не хотів, але вимушений нагадати українське прислів'я - "не кажи гоп поки не перескочиш" ( але хотів інше навести де хтось чимось багатіє).

 

У мене бак дражіце працює вже восьмий рік. В цьому році думаю потрібно замінити катод в баку. А в гарантії вказано строк - рік. Може не правильний бак?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не саджаю картоплю, бо є люди у яких це фахово виходить краще ніж у тих, хто цим займається аби займахися хоча б чимось. Наразі я займаюсь інвестуванням. Професійно.

Я б не хотів, але вимушений нагадати українське прислів'я - "не кажи гоп поки не перескочиш" ( але хотів інше навести де хтось чимось багатіє).

 

У мене бак дражіце працює вже восьмий рік. В цьому році думаю потрібно замінити катод в баку. А в гарантії вказано строк - рік. Може не правильний бак?

 

Раз вы большой спец и решили чо вам это не выгодно, чо вы делаете здесь,-

профессионально хотите доказать чо вы умнее нас?

Или хотите доказать мне чо у меня впереди зима,- время когда я в связи со своими профессиональными особенностями я не работаю мне вместо сидеть дома конструировать разную фигню лучше смотреть телевизор, так как мой труд чего то стоит?

Нет пока у меня возле дома лежит на металлоломе тон 200 нержавейки я считаю глупо покупать разрекламированную бочку за дорого.

тем более тепло аккумуляторы уже есть опыт варить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Раз вы большой спец и решили чо вам это не выгодно, чо вы делаете здесь,-

профессионально хотите доказать чо вы умнее нас?

Или хотите доказать мне чо у меня впереди зима,- время когда я в связи со своими профессиональными особенностями я не работаю мне вместо сидеть дома конструировать разную фигню лучше смотреть телевизор, так как мой труд чего то стоит?

Нет пока у меня возле дома лежит на металлоломе тон 200 нержавейки я считаю глупо покупать разрекламированную бочку за дорого.

тем более тепло аккумуляторы уже есть опыт варить.

 

Навіщо ви мене ображаете? Я таке ж бидло як і ви.

 

Розуміете, задля прийняття якогось рішення потрібно окрім поклонінню яскравим рекламним буклетам ще інколи включати мозок та пробувати порахувати. Ця тема була розпочата з реклами невдахи продавана. Я запропонував порахувати. Навів своє бачення та запропонував навести аргументи на користь реклами. Нажаль навести аргументовані заперечення не виходить. Легше перейти на особистість ніж щось розраховувати.

У мене також попереду зима. Я теж думаю зоставатись тут чи поїхати туди де тепло. Але це не має ніякого відношення до теми обговорення. Ви так не вважаєте?

Якщо вам котрить копирсатися у брухті, то чому б ні? Але це також не має відношення до обговорення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Навіщо ви мене ображаете? Я таке ж бидло як і ви.

 

Розуміете, задля прийняття якогось рішення потрібно окрім поклонінню яскравим рекламним буклетам ще інколи включати мозок та пробувати порахувати. Ця тема була розпочата з реклами невдахи продавана. Я запропонував порахувати. Навів своє бачення та запропонував навести аргументи на користь реклами. Нажаль навести аргументовані заперечення не виходить. Легше перейти на особистість ніж щось розраховувати.

У мене також попереду зима. Я теж думаю зоставатись тут чи поїхати туди де тепло. Але це не має ніякого відношення до теми обговорення. Ви так не вважаєте?

Якщо вам котрить копирсатися у брухті, то чому б ні? Але це також не має відношення до обговорення.

 

Извиняюсь если чо , но вас то же заносит.

Поехали вместе в дурке полежим? Устал я с вами спорить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я бойлер не переделывал, просто изначально купил с тремя щтуцерами, горенье, 100 литров. аж за 2500 грн, в прошлом году. А теплообменник с насосом установлены под бойлером. И греется оно . Теплообменник новый, оконный кондиционер с барахолки, от него только часть используется. В америкосов такая система стоит 1400 доларов (не считая бойлера). Одним картошку сажать, другим деньги с бюджета тырить. Я могу сам собрать и тепловой насос и ситему отопления. И могу в свободное время лежать на диване, и когда хочу. Крелитов не брал, и никому не должен.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Невже ви взмозі зробити бак більш технологічний, з параметрами що будуть рівні промисловій продукції?

---

Промышленная продукция предназначена для реализации широким народным массам в количестве примерно 86%. С целью повышения уровня жизни вполне определённой группы лиц, именуемых в просторечии паразитами. Те, кого такое положение вещей не устраивает, решают задачу самостоятельно, и, судя по вашей гиперактивности в подразделе "Альтернативные источники электроэнергии и тепла", делают это весьма успешно.

 

P.S.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:lol::lol::lol:

Отож бо й воно. Таке рекламне бидло що навіть не взмозі навести цитату без пересмикування.

Я так зрозумів (вірно) що не беруть за дорого незрозуміло що? Я вам співчуваю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отож бо й воно. Таке рекламне бидло що навіть не взмозі навести цитату без пересмикування.

Я так зрозумів (вірно) що не беруть за дорого незрозуміло що? Я вам співчуваю.

Я вас не ображав, а ви обізвали мене, так робить не вихована людина. Це я вам співчуваю, як і всі на цьому форумі. І нічого я не пересмикував, ви самі себе бидлом назвали )))))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я вас не ображав, а ви обізвали мене, так робить не вихована людина. Це я вам співчуваю, як і всі на цьому форумі. І нічого я не пересмикував, ви самі себе бидлом назвали )))))

Та і я вас не ображав. Лише вказав що звичайний невихований спамер, який вирішив що він є відображенням "всіх" на цьому форумі.

Ну і наостанок - анекдот лише для вас (російською):

Розмова в місському транспорті

- Прошу прощения за беспокойство, но я выхожу на

следующей остановке. Будьте любезны, позвольте пройти...

- Ну, ты шо, интеллигент сраный, шо ли?

- Отнюдь нет. Такое же быдло, как и Вы

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стосовно безграмотності, то у мене три вищіх освіти. Технічна теплофізична перша

 

Это вряд ли, тогда бы вы понимали, что максимально энергоэффективный дом - это который вообще без окон.

 

У мене в будинку 19 - 19,5 за цельсієм цілодобово. Мені не потрібно включати опалення до -3/-5 середньодобової температури, бо будинок утеплений за рівнем енергоефективного будинку, побудований за проектом з урахуванням сторін світу, де південна сторона має максимальне склення, тоді як північна щільно утеплена.

 

А это, тем более вряд ли, потому что до вас очень быстро бы дошло, что зимой не только мало солнечных дней, но и солнце, оказывается, ночью не светит, а ночь зимой - это большая часть суток.

А летом, остеклённая солнечная сторона - это колоссальные потери на кондиционирование.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это вряд ли, тогда бы вы понимали, что максимально энергоэффективный дом - это который вообще без окон.

Лише у хворій уяві неука. Спробуйте спитати в гугля стосовно пасивного будівництва.

 

 

А это, тем более вряд ли, потому что до вас очень быстро бы дошло, что зимой не только мало солнечных дней, но и солнце, оказывается, ночью не светит, а ночь зимой - это большая часть суток.

А летом, остеклённая солнечная сторона - это колоссальные потери на кондиционирование.

І знов пальцем в небо. До того ж промазав. Є архітектурні "хитрощі" (наприклад, зовнішній сонцезахист) які дозволяють взимку ловити низьке сонце, та отримувати з цього зиск, тоді як влітку захищатись від високого пекучого сонця та не дозволяти перегрівати будинок. Хоча, що я розповідаю фахівцю, який все знає. Я ж всього навсього нерозумний, який до тогож живе в такому будинку.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

потому что до вас очень быстро бы дошло, что зимой не только мало солнечных дней

при чем тут солнышко зимой? Ветер северный. Окошки с северной стороны обдуваемые потери как? Физяка однако читать нуно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Народ! А что Вы вообще тут обсуждаете?

В чем новизна темы?

Что-то новое случилось в нашем мире?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... максимально энергоэффективный дом - это который вообще без окон.

прямо сейчас (сегордня) ваши окна ориентации (азимут) пусть то запад, юг, восток в плюсе по балансу теплопритоки - теплопотери, а стены только теплопотери

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...