Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Перепаковка аккумулятора , стоит ли ? , где в Киеве ?

TSM 1975

Рекомендовані повідомлення

Нет, у литиевых аккумуляторов совсем другой алгоритм заряда. Конечно можно надеяться на то что плата защиты не даст взорваться силовым литиевым аккумуляторам - но не более того. Ресурс сборки при заряде никелевой зарядкой сократится из-за хронических перезарядов (плата защиты это не плата контроля заряда, она допускает перезаряд, но не допускает воспламенения).

 

Но кто этого не понимает - да, внешне вроде заряжает и даже работает.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Плата захисту і є контролером.

Є у мене у виеористанні китайський шурупокрут Intertool 10.8В DT-0310, для нього база - це просто джерело живлення , вся логіка у АКБ. На АКБ три контакти - "+"/"-"/"Т".

У базі зарядного пристою тільки 2 контакти - "+"/"-".

КОнтролер у АКБ, у ньому відбувається зупинка роботи, якщо напруга на одній із банок нижче дозволеної, там же зупиняється зарядка коли напруга на одній із банок більше дозволеної.

Балансування мабуть там нема тому, що мав один бракований АКБ, він заряджався замість 3 год біля 2годин і розряджався швидше інших. Я той АКБ розібрав і виявив що банки розбалансовані, підзарядив ту що слабкіша до напруги інших 2х банок, потім цей АКБ почав працювати як решта АКБ - 3 год зарядка, той же час роботи, але пройшов час і банки знов розбалансувались.

Замінили по гарантії той АКБ.

Тож стандратний зарядний пристрій від старого шурупокрута може бути джерелом живлення, але у АКБ має стояти плата контролера. Функціонал тієї плати контролера треба з'ясовувати при придбанні.

Зараз ще одного китайського шурупокрута придбав Sturm CD3212DFR, у цьому на АКБ 5 контактів, у зарядному пристрої теж 5 контактів, 4 контакти - це напруга на кожній із банок (перевіряв) - 0/4/8/12В, 5й контакт мабуть якийсь контрольний, може температура.

 

Все вище IMHO із власних спостережень, узальнюючого досвіду не маю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Плата захисту і є контролером.

Не є.

 

Є у мене у використанні китайський шурупокрут Intertool 10.8В DT-0310, для нього база - це просто джерело живлення , вся логіка у АКБ. На АКБ три контакти - "+"/"-"/"Т".

Ключове тут - китайський.

 

там же зупиняється зарядка коли напруга на одній із банок більше дозволеної.

Помітно більше дозволеної. Що призводить до пришвидшеного виходу з ладу акумуляторів.

 

Балансування мабуть там нема

В китайському - очевидно. Але можна поставити плату захисту з балансиром. Проте це не відміняє необїідності використання зарядного пристрою CC/CV з відсічкою.

 

Тож стандратний зарядний пристрій від старого шурупокрута може бути джерелом живлення, але у АКБ має стояти плата контролера.

Плата контролера заряду. Так, такий варіант теоретично можливий. На практиці в 99% випадків же стоїть звичайна плата захисту, яка відключає акумулятор що по перевищенню, що по просадці напруги запізно.

 

Взагалі якщо забити на функцію відключення заряду акумулятора при падінні струму до 0,1 від зарядного, то можна використати звичайний DC-DC перетворювач та блок живлення від першого-ліпшого ноутбука (власне я так й зробив, щоб не винаходити велосипед для заряду 4 послідовних банок, бо на 1-2 банки готових й не дуже рішень вагон, а от на 4 послідовних треба було шукати, а мені ліньки).

Треба тільки налаштувати кінцеву напругу (з розрахунку 4,20 В на 1 банку) й зарядний струм (замкнувши вихід перетворювача мультиметром в режимі вимірювання струму). Єдина незручність - що не бажано надовго залишати на зарядці акумулятор після загорання індикатора про повне зарядження, оскільки фізично відключення акумулятора не відбувається, а тривале крапельне заряджання для літію шкідливе.

 

Плата така, коштує пару баксів:

838137.jpg

З оригінального зарядного залишив корпус, контакти й роз’єм, який підйшов для ноутбучного блока живлення, всередину корпусу встановив цю плату й насолоджуюся життям.

Плата захисту в мене без балансування (бо давно то було, тоді їх за адекватні гроші не продавали), тому використовую зовнішню плату балансування інколи, для цього є окремий роз’єм. Але на сьогодні варто відразу брати плату захисту з балансиром.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да есть, конечно. Я её и использую. Можно даже внутрь впаять, но мне лень разбирать аккум. Но есть и платы защиты с балансирами в приблизительно те же деньги что и без - поэтому можно сразу двух зайцев одной платкой убить.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И все-таки не понятно на счет родной зарядки. Mastervovik говорит, что родная подходит.

Так все-таки да или нет. Что-то не хочется ее переделывать.

Зависит что Вы вкладываете в понятие родной зарядки.

У меня были отдельно адаптер питания на 18В, он вставлялся в блок зарядки (база), в который уже вставлялся на зарядку сам аккумулятор шуруповерта. Так вот адаптер питания подходит старый. Но в блоке зарядки (в базе) пришлось установить плату контроля напряжения.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для понимания адаптации родной зарядки надо хотя-бы увидеть ее, желательно внутренности. Или там стоит нормальная зарядка никеля с импульсным питанием, либо упрощенная.

Аккумы, как пример,

 

Sony-Murata-US18650VTC5-2600mah

 

 

Плата защиты можно цену глянуть там-же ...

Можно еще встроить индикатор заряда...

Переделать зарядку...

 

 

Просто прикиньте по деньгам какова перспектива вырисовывается.

 

 

Сварить аккумы не проблема, сварочник я себе сделал, ноут перепаковывал.

 

 

Но по причине цены старый 12в шурик интерскол пока не паковал... хотя все упомянутые платы у меня есть...

 

 

Еще нюанс... В моем шурике кнопка на 20А, как она поведет себя на новых аккумах, не сгорит-ли не знаю...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...