Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Конденсаційний котел в багатоповерхівці

prinf

Рекомендовані повідомлення

Привіт,

 

Придбав квартиру в новобудові і хочу переробити систему опалення і гарячого водопостачання з двохконтурним котлом на одноконтурний + бойлер непрямого нагріву з рециркуляцією гарячої води. Оскільки котел і так треба міняти, то подумав про конденсаційний. Vaillant ecoTEC plus VU 166/5-5 виглядає гарним варіантом (16кВт).

Основне питання в димоході, в квартирі є коаксіальний димохід 100/60мм, тобто підключити котел без проблем вдасться і працювати він буде. За словами забудовника димохід з нержавіючої сталі і має конденсатозбірник. Але ще не взнав чи він є герметичним і чи та нержавійка є стійкою до конденсату. Турбує питання чи не буде мати будинок проблем через те, що у мене буде встановлено конденсаційний котел. Наприклад корозія "з'їсть" димохід через 10 років :crazy: Будинок 16 поверховий, квартира на 10-му.

 

Може хтось має досвід експлуатації конденсаційних котлів в багатоповерхівках чи знає чи варто турбуватись за димохід чи ні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нержаві́йка — стійка до корозії у атмосфері та агресивних середовищах сталь.

При правильному режимі конденсаційника більшість конденсату піде в каналізацію а не у димохід.

Щоб конденсаційник був таким, Т носія має бути 30 - 40 градусів. Інакше від конденсаційника залишиться лише назва... Ваша СО готова до таких температур?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нержаві́йка — стійка до корозії у атмосфері та агресивних середовищах сталь.

При правильному режимі конденсаційника більшість конденсату піде в каналізацію а не у димохід.

Щоб конденсаційник був таким, Т носія має бути 30 - 40 градусів. Інакше від конденсаційника залишиться лише назва... Ваша СО готова до таких температур?

 

А який може бути неправильний режим роботи, коли багато конденсату піде в трубу, а не в каналізацію?

 

Система опалення - внутрішньо підлогові конвектори Polvax. Не 30-40, але на 40-50 мав би в основному працювати. В сильні морози, які зараз дуже рідко бувають і на нагрівання бойлера температура буде більша. Якщо взяти два найменш потужних одноконтурних котли Vaillant конденсаційний і традиційний, то різниця в ціні біля 200 доларів (Vaillant turboTEC plus VU 202/5-5, Vaillant ecoTEC plus VU INT IV 166/5-5), тобто невелика, а оскільки конденсаційні котли не поступаються традиційним навіть при високих температурах, тому чому б не взяти той, який є більш технологічним і може деколи щось таки й зекономить. Логіка така в мене)

 

Добавлено через 1 минуту

Можете переделывать, ничего худого не произойдет

 

Дякую, надіюсь на це, треба ще подивитись де є той конденсатозбірник і як він виглядає, бо за словами забудовника треба бути обережним, щоб "пташки не накакали, тобто труба не забилась" і я не затопив перші поверхи :lol:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на одноконтурний + бойлер непрямого нагріву з рециркуляцією гарячої води

 

Вот честно, до сих пор не пойму, зачем я эту систему поставил.

Котел как то странно и натужно работает (сейчас).

Пока пользуюсь просто электрическим подогревом воды.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...Будинок 16 поверховий, квартира на 10-му.

 

Може хтось має досвід експлуатації конденсаційних котлів в багатоповерхівках чи знає чи варто турбуватись за димохід чи ні?

 

А на сьогодні вже дозволили проводити газ у 16 поверхівки? Щось новеньке :o

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А на сьогодні вже дозволили проводити газ у 16 поверхівки? Щось новеньке :o

 

Тю, конечно проводили. В полный рост.

 

Может по новым дбн чего-то иначе, но полно 16этажек с котлами

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А на сьогодні вже дозволили проводити газ у 16 поверхівки? Щось новеньке :o

 

Так, всі квартири у будинку будуть отоплюватися газовими котлами. Не знаю чи то забудовник "рішав" чи так вже по нормах можна :unknown:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

чи так вже по нормах можна

 

В эсесерии, газ только до 9-го этажа можно было.

Большинство норм перекочевало в новые ДБН и СнИПЫ.

16 этажей и газ нечто неожиданно)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В эсесерии, газ только до 9-го этажа можно было.

Большинство норм перекочевало в новые ДБН и СнИПЫ.

16 этажей и газ нечто неожиданно)

Там так неконкретно написано. Прямой запрет только для общественных зданий - до 26,5 м. А для жилых там наоборот, разрешительные "высотой до 10 этажей", но запретительной как-бы и нет, какие-то приписки "в существующих". Т.е. всё так написано чтоб было можно, но не всем, а только кому очень надо =D

 

 

При этом я даже в общественных зданиях вижу как проектируют и устанавливают котлы типа "паровозная бочка", причём, не в обособленных пристройках, а на специально выделенном этаже, которые, в случае крупной аварии, стреляют что дай боже. У меня есть проект где два котла паровых + 2 котла водогрейных в каком-то бизнесцентре на 4-м этаже. Просто бімба. Проект и строительство делали турки. У них там можно.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а на специально выделенном этаже, которые, в случае крупной аварии, стреляют что дай боже.

если на том котле стоит автоматика и дублирующая автоматика, то ничего страшного в котле нет, не стрельнет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

если на том котле стоит автоматика и дублирующая автоматика, то ничего страшного в котле нет, не стрельнет.

Вот как пояснить что на всех стрельнувших котлах тоже стояла автоматика и дублирующая автоматика?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а не было ее там..

Конечно. Вот этот бойлер который взорвался в США в помещении котельной, убив там 1 человека, пролетел 150 м, пробив крышу другого здания и убив там ещё двоих - он же был сразу поставлен без автоматики. Наверно, с 1880 года работает, с одним манометром. Хотя, нет, к 1880 уже для котлов были изобретены предохранительные клапаны.

 

 

 

 

 

Могу найти такого-же покрупнее. У немцев относительно недавно был паровой взрыв котла на заводе, разворотило всё как при теракте. Виссманы же они тоже без автоматики всё ставят.

 

 

Но искать мысла нет. Понятно, взрыв происходит при стечении нескольких обстоятельств, которые, обычно, включают и человеческий фактор. И когда в высотном бизнесцентре ставят водогрейный котёл-бочку емкостью несколько тон, который потенциально может разнести весь этаж - то это, как минимум, не умно. Особенно при наличии альтернатив. Например, есть которые которые не могут взорваться ни при каких обстоятельствах (по пару). Потому-что там бочек нет.

 

 

Короче, я за изначально безопасные решения и за минимизацию рисков. Потенциально опасные предметы не должны стоять в местах массового скопления людей, а, тем-более, занимать весь этаж.

 

 

И безопасность - это то, что больше всего меня стрёмает в моей работе. Я ж работаю не с бытовыми котлами. Хотя и банальный водогрейный бойлер может рвануть так, что стены падают.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бытовых бойлеров сколько у людей? много взрывается? при этом там защита тьху..

А вы интересовались какая система безопасности на том котле? Может стоит поинтересоваться?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...