Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Єдиний проект вентиляції, кондиціонування та опалення

Sergiy_1

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня,

Скоро починатиму ремонт в двоповерховому будинку площею прибл. 180 м2.

Будинок новий і потрібно спроектувати вентиляцію, опалення, гаряче водопостачання та кондиціонування.

Чи можете порадити компанію/проектувальників, здатних зробити такий проект?

 

Додаткова інформація:

- Перший поверх по всій площі наявна водяна тепла підлога

- Другий поверх - радіатори

- Неопалювальне горище

Підігрів здійснюється електродним котлом. 

м. Київ

Потенційні напрямки:

- Використання теплонасосу для опалення, гв та кондиціонування. Потребує заміни радіаторів на фанкойли? 

- Використання припливної установки для вентиляції. Чи можливо якось поєднати з теплонасосом задля кондиціонування?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.12.2021 в 00:53, Sergiy_1 сказал:

- Використання теплонасосу для опалення, гв та кондиціонування. Потребує заміни радіаторів на фанкойли? 

ви самі знаєте відповідь на питання.

В 16.12.2021 в 00:53, Sergiy_1 сказал:

- Використання припливної установки для вентиляції. Чи можливо якось поєднати з теплонасосом задля кондиціонування?

як варіант - можна взяти канальний блок Haier, поставити після вентиляції. До канальника через байпас приєднати теплообмінник. На літо перемикаєте теплообмінник на канальний блок і отримуєте кондиціонер. Ну або та ж схема з мультисплітом + замість одного блока теплообмінник фреон-вода.

Варіант канальник + часткове охолодження підлогою - повинен вирішити питання кондиціонування тепловим насосом

Ще я собі думаю ставити перед рекуператором - фанкойл який братиме тепло від теплоємності  для попереднього підігріву в сильні морози, шоб не обмерзав рекуператор. Обов'язково треба антифріз.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.12.2021 в 00:53, Sergiy_1 сказал:

Використання теплонасосу для опалення, гв та кондиціонування. Потребує заміни радіаторів на фанкойли? 

Я бы выбирал для этих целей (отопление/охлаждение, гвс) тепловой насос воздух-вода способный покрывать теплопотери дома при -7С наружного воздуха. Работая на существующую распределительную систему теплых полов и радиаторов в этой зоне наружных температур тепловотери скорее всего  будут покрываться.

Для пиковых нагрузок потребуется второй источник тепла, который будет работать при более низких наружных температурах и покрывать теплопотери через эту же распределительную систему.

Отдельный контур фанкойлов имеет смысл смонтировать для охлаждения и подключить к тепловому насосу.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.12.2021 в 00:53, Sergiy_1 сказал:

Використання припливної установки для вентиляції. Чи можливо якось поєднати з теплонасосом задля кондиціонування?

Вентиляцию я бы организовывал с использованием приточных клапанов в стенах жилых помещений и центральной вытяжки, в качестве которой мог бы использоваться вентиляционный тепловой насос, обеспечивающий и вытяжку и утилизацию тепла отработанного воздуха например, для нагрева горячей воды. Посмотрите, например, NIBE F130.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 19.12.2021 в 18:32, Пролин сказал:

Вентиляцию я бы организовывал с использованием приточных клапанов в стенах жилых помещений и центральной вытяжки, в качестве которой мог бы использоваться вентиляционный тепловой насос, обеспечивающий и вытяжку и утилизацию тепла отработанного воздуха например, для нагрева горячей воды. Посмотрите, например, NIBE F130.

є приклад працюючої системи?

З клапанів буде сифонити повітря вуличної температури? Навіщо тоді рекуперація? для економії енергії? Так можна піти і далі - і не опалювати взагалі. Тоді економія буде стопроцентною. Чи я щост не так розумію?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, ontoshko сказал:

є приклад працюючої системи?

Утилизация тепла отработанного воздуха с использованием тепловых насосов давно находится в предложении NIBE. Приточный воздух заходит в дом по самому короткому пути - через приточные клапаны в стенах. С помощью вентиляционных тепловых насосов осуществляется вытяжка и утилизация тепла отработанного воздуха. Рекуператора в такой системе нет. И ТС не говорил о необходимости рекуператора в его проекте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

людина питала про інше, я дав приклад рішення, яке хотів автор посту.

Ваша схема - трохи незрозуміла. В ній економія незважаючи ні на що. Така схема підійшла б в яке-сь виробниче приміщення з зайвим джерелом тепла

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім за поради. Однозначно треба занурюватися глибше в тему, бо прочитав багато тем на цьому форумі і взагалі - існує багато думок щодо оптимального варіанту. Нажаль, не знайшов достатньо інформації з приводу комплексної системи, щоб врахувати одразу тих 3 складові, що я написав вище. І ще один важливий момент - очищення вхідного повітря. В зимовий період явно присутні продукт згоряння, якими не хочеться дихати. Чи матиме реальний результат використання вугільних фільтрів після вент установки? чи то більше маркетинг?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...