Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Підключення до мережі під час воєнного стану

tarasian666

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня.

Подав заяву в обленерго, видали ТУ на тимчасове підключення. Коли більш детально ознайомився виявилось що мене хочуть підключати до 10кВ і будувати ТП, хоч це і входить до вимог постачальника але я так розумію платити за все мені.

Біля моєї ділянки проходить 10кВ і 0.4кВ, 0.4кВ була передана на баланс обленерго 11 лютого(є фотопідтвердження договору, акту прийому передачі)

Це під час воєнного стану такі порядки (будувати ТП, не підключати до 0.4кВ) чи це як завжди обленерго хоче перекласти свої обов'язки на споживача? Можливо що в наявній ТП не хватає потужності але це не повинно мене хвилювати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, tarasian666 сказал:

Можливо що в наявній ТП не хватає потужності але це не повинно мене хвилювати.

Ну так и мощности вам не дадут)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, DimaF сказав:

Ну так и мощности вам не дадут)

Якщо по закону то вони за свій рахунок мали б поміняти наявий трансформатор. В радіусі 300м є 0.4кВ від обленерго, це всі умови для стандартного підключення. І в ТУ було б не побудова ТП а заміна наявного трансформатора на потужніший 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здається я зрозумів їхнє "спрощення" процедури підключення під час воєнного стану.

Раніше замовнику треба було оплатити ставку за підключення і більше нічого не хвилює якщо в радіусі 300м є їхня точка забезпечення потужності.

Зараз же ставку за підключення відмінили, треба "всього лиш" оплатити фактичні витрати (стовпи, дроти, а в моєму випадку ще й ТП)

Дозволили замовнику зробити всю роботу самому, тобто тепер ще й треба шукати хто це все зробить і платити їм за роботу.

І тд і тп.

Спрощення для обленерго, а не замовників....

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, tarasian666 сказав:

Здається я зрозумів їхнє "спрощення" процедури підключення під час воєнного стану.

Раніше замовнику треба було оплатити ставку за підключення і більше нічого не хвилює якщо в радіусі 300м є їхня точка забезпечення потужності.

Зараз же ставку за підключення відмінили, треба "всього лиш" оплатити фактичні витрати (стовпи, дроти, а в моєму випадку ще й ТП)

Дозволили замовнику зробити всю роботу самому, тобто тепер ще й треба шукати хто це все зробить і платити їм за роботу.

І тд і тп.

Спрощення для обленерго, а не замовників....

Більше того, з закінченням військового стану треба буде ще пройти стандартне підключення й оплатити потужність за тарифом.

Мені теж прийшли ТУ теж з підключенням до 10 кВ та встановленням ТП. Буду консультуватись, що можна зробити, бо поряд по вулиці є відносно нова ТП

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, Rastak сказав:

Більше того, з закінченням військового стану треба буде ще пройти стандартне підключення й оплатити потужність за тарифом.

Мені теж прийшли ТУ теж з підключенням до 10 кВ та встановленням ТП. Буду консультуватись, що можна зробити, бо поряд по вулиці є відносно нова ТП

Я не проти після закінчення воєнного стану проплатити замовлені кіловати, але тільки якщо зараз мені це підключення коштуватиме менше (чи хоча б так само якщо нова ТП буде тільки для мене)

А ще перечитавши постанову і договір помітив:

1. Договір я мав підписати і віддати протягом 5 календарних днів - отримав в четвер, субота, неділя вони не працюють, в робочі дні з 9 до 17, за попереднім записом, так що тут я вже не встиг... 

2. Невід'ємним до договору мав бути додаток №2 з орієнтовним кошторисом який мені не надали. У вас теж його нема?

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, tarasian666 сказав:

Я не проти після закінчення воєнного стану проплатити замовлені кіловати, але тільки якщо зараз мені це підключення коштуватиме менше (чи хоча б так само якщо нова ТП буде тільки для мене)

А ще перечитавши постанову і договір помітив:

1. Договір я мав підписати і віддати протягом 5 календарних днів - отримав в четвер, субота, неділя вони не працюють, в робочі дні з 9 до 17, за попереднім записом, так що тут я вже не встиг... 

2. Невід'ємним до договору мав бути додаток №2 з орієнтовним кошторисом який мені не надали. У вас теж його нема?

 

 

Думаю, встановлення ТП буде коштувати в кільканадцять разів дорожче стандартного приєднання. ТП, скоріш за все, потім доведеться віддати на баланс ДТЕК.

Кошторису немає, він би мав бути, якщо б ДТЕК був готовий робити це сам. А так, треба шукати підрядника, який робить проєкт, погодить його з ДТЕК та виконає роботи. Цей підрядник і буде готувати кошторис. 

А яка у вас область/район? Просто цікаво, чи всюди зараз таке. У мене Київська - Бориспільский

 

АПД. Мені попередньо нарахували 330 тис. грн. з проєктом та погодженням

 

Змінено користувачем Rastak
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

львівська область - Кам'янка-бузький, але заяву подавав у Львові, бо РЕМ аж у Червонограді

 

згідно постанови реконструкція/побудова і тд - за це все має платити постачальник, так і в ТУ ці всі вимоги до оператора, а не до мене. Але в районному РЕМі на ці ТУ подивилися і прикинули скільки це мені коштуватиме...
Виходячи з ТУ з мене ніби то тільки проект "щитка з лічильником"

Змінено користувачем tarasian666
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

16 хвилин тому, tarasian666 сказав:

львівська область - Кам'янка-бузький, але заяву подавав у Львові, бо РЕМ аж у Червонограді

 

згідно постанови реконструкція/побудова і тд - за це все має платити постачальник, так і в ТУ ці всі вимоги до оператора, а не до мене. Але в районному РЕМі на ці ТУ подивилися і прикинули скільки це мені коштуватиме...
Виходячи з ТУ з мене ніби то тільки проект "щитка з лічильником"

Згідно Тимчасового порядку на час військового стану - оператор може це все перекладати на замовника.

 

У мене в ТУ межа балансовї вартості закінчується на ЛЕП 10 Кв і там же точка приєднання, тому все інше - на мені

 

зображення_2022-08-05_192354389.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, tarasian666 сказав:

У вас в ТУ були такі креслення?

Так, це з мого ТУ

 

Подавав заяву онлайн, так само отримав і ТУ в особистому кабінеті. Приблизно через місяць після подачі заяви

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

7 хвилин тому, Rastak сказав:

Так, це з мого ТУ

 

Подавав заяву онлайн, так само отримав і ТУ в особистому кабінеті. Приблизно через місяць після подачі заяви

А у нас всі онлайн послуги закрили! Мушу відпрошуватись з роботи щоб їздити до них і ще й попередній запис "у зв'язку з епідеміологічною ситуацією"...

У мене в ТУ тільки текст

IMG_20220805_195620.jpg

IMG_20220805_195706.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, tarasian666 сказав:

 

А у нас всі онлайн послуги закрили! Мушу відпрошуватись з роботи щоб їздити до них і ще й попередній запис "у зв'язку з епідеміологічною ситуацією"...

У мене в ТУ тільки текст

IMG_20220805_195620.jpg

IMG_20220805_195706.jpg

Так а де у вас про ТП? У вас наче все ок, на межі ділянки підключення. У мене все в іншому розділі, там де реконструкція. 

 

АПД. Бачу, що ТП. Дивно, чому реконструкцію не прописали

Змінено користувачем Rastak
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Rastak сказав:

Так а де у вас про ТП? У вас наче все ок, на межі ділянки підключення. У мене все в іншому розділі, там де реконструкція. 

В ТУ у мене ще 2 розділи де без реконструкції, там пусто.

В понеділок знову в обленерго, може буду знати точно.

IMG_20220805_200817.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коротше нічого нового:

1. Пропонували варіант спробувати просити 1 фазу і менше кВт і може підключать до існуючої мережі 0.4кВ але це пальцем в небо, простіше з сусідами домовитись і кинути від них переноску. 

2. Можливо по закінченню воєнного стану вийде домовитись про якусь компенсацію за ТП - ага, так я і повірив, враховуючи що в ТУ він не на моєму балансі.

3. РЕМ нічого не робить, треба шукати хто це зробить. А що тоді зараз РЕМ взагалі робить? Чекає поки з ним будуть "погоджувати" проект?.. Там де були чи є бойові дії їм і справді є чим зайнятись, але тут...

 

І ще роздуми - якщо ТП не на моєму балансі, то ще треба в сільраді домовлятися де то все можна розмістити. 

 

UPD На рахунок ціни такого щастя - проект 35тис під ключ з погодженням, а решта - такі проекти орієнтовно на 0.5 млн грн... Рекомендують будувати сонячну електростанцію )

Змінено користувачем tarasian666
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

цікава ситуація виходить. Під час військового стану прийнято рішення про механізм тимчасового приєднання, який передбачає покриття всіх витрат на будівництво замовником.

Обленерго, судячи по ТУ, пхає в ті ТУ "мох і болото". Навіть якщо замовник і погодиться на виконання цих робіт і їх оплатить, то після закінчення воєнного стану треба буде знов проходити процедуру по стандартному приєднанню, тобто знов платити за кіловати. Я правильно розумію? Видаючи такі ТУ обленерго ставить замовника на коліна, бо це не реальні затрати для індивідуального забудовника фізичної особи. Тим більше, що є всі технічні можливості для приєднання до існуючих мереж. Може я щось не так розумію, але це повний абсурд зі сторони обленерго

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мережа, до якої я думав мене під'єднають, має всього лиш 202кВт, а підключено біля 150 будинків. Обленерго "пакетом" взяли на баланс цілу вулицю знаючи про дефіцит потужності і нічого з тим не робили. А тепер така нагода нічого не роблячи виправити ситуацію...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, tarasian666 сказав:

Мережа, до якої я думав мене під'єднають, має всього лиш 202кВт, а підключено біля 150 будинків. Обленерго "пакетом" взяли на баланс цілу вулицю знаючи про дефіцит потужності і нічого з тим не робили. А тепер така нагода нічого не роблячи виправити ситуацію...

Таке всюди. Просто раніше це було проблемою обленерго, саме тому під‘єднатись до мережі завжди був той ще квест, а під час військового стану нкрекп вирішило перекласти це на замовника

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Історія продовжується:

Коли отримав ТУ я написав лист в обленерго з проханням прояснити ситуацію, чому мене не підключають до існуючої мережі та надати альтернативні варіанти підключення і тд і тп, точно не пригадую що писав і коли отримав автоматичну відповідь що чекати відповіді місяць - не надав цьому листу великого значення.

Сьогодні мені дзвонили з РЕМу і просили написати заяву ще раз! Вони нібито тільки тепер прийняли мережу на баланс і точка 0.4кВ для підключення тепер є ближче. І що їм якась писюлька зі Львова прийшла. Заодно спитав чи є якісь обмеження по потужності - сказали зараз нема.

І ще одне - на днях в селі горів трансформатор, але не той до якого мене могли б підключити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...

www.nerc.gov.ua/news/nkrekp-vidnovila-z-1-sichnya-2024-roku-standartni-ta-nestandartni-priyednannya-do-elektrichnih-merezh

 

НКРЕКП відновила з 1 січня 2024 року стандартні та нестандартні приєднання до електричних мереж

Опубліковано 02 січня 2024 року о 12:24

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 04.08.2022 в 08:04, tarasian666 сказал:

Доброго дня.

Подав заяву в обленерго, видали ТУ на тимчасове підключення. Коли більш детально ознайомився виявилось що мене хочуть підключати до 10кВ і будувати ТП, хоч це і входить до вимог постачальника але я так розумію платити за все мені.

Біля моєї ділянки проходить 10кВ і 0.4кВ, 0.4кВ була передана на баланс обленерго 11 лютого(є фотопідтвердження договору, акту прийому передачі)

Це під час воєнного стану такі порядки (будувати ТП, не підключати до 0.4кВ) чи це як завжди обленерго хоче перекласти свої обов'язки на споживача? Можливо що в наявній ТП не хватає потужності але це не повинно мене хвилювати.

У мене ситуація така була, також тимчасове приєднання, подав на 15кВт, сказали не хватає потужністі, виставили рахунок 21тис грн, я оплатив, обленерго зробило проекти, встановило опору і на ній новий трансформатор від якого поки мене одного запитали, дізнався що далі...сказали за кВт після війни заплатити тільки потрібно, типу трансформатор за рахунок обленерго, все інше ( опора, кабелі, ізолятори, щитова і т.д) за мій рахунок ( тобто 21тис грн).

По часу в кінці березня 2023 заяву з документами подав, в середині грудня вже світло було на ділянці, і ось ще в енергозбуту оформив договор на постачання. Поки результатом я задоволений, головне щоб за 1кВт там не було 10+ тис грн☹️☹️☹️ 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вам повезло. Ціни за кВт зараз не великі, головне щоб не довелося купувати трансформатор чи платити за холостий хід. Я б радий мати окремий(хоч тимчасово) трансформатор за 21 тис.

Обленерго мені нічого не робило і сказали шукати приватників які все це можуть зробити і скажуть ціну.

Після листів в обленерго РЕМ поспіхом доприймали мережу на свій баланс і вже не потрібно було було будувати підстанцію, але треба було протягнути майже 100м сіп і доставити 3 опори (1 опора і 2 підпорки) бо прийняли вони на баланс 4*16 а по факту є 2*10 (а то і менше) і приватники за це захотіли спочатку проект за 12 тис тільки після якого стало відомо що робіт ще на 109 тис...

Все зводиться до того що в області монополія на такі роботи, бо до кого б не звертався то або ігнорили або попадав на ту саму компанію під іншим ім'ям (може тому і ігнорили в першому випадку).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...