Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Кілька запитань щодо стяжки (вирівнювання чорнової підлоги).

LStranger

Рекомендовані повідомлення

Привіт шановній спільноті.

Будую свій будинок, й дійшов до стадії чорнової стяжки. По всіх трьох поверхнях (підвал, перший та другий поверхи). Загалом приблизно 450 кв.м. Перечитав все, що знайшов тут. Можливо, чогось не знайшов за давністю, звісно. З прочитаного дійшов висновку, що з одного боку, напівсуха стяжка розрівнюється легше й швидше, а з іншого боку - завдяки її пухкості вона виходить товстішою, ніж мокра. Водночас й тій, й іншій потрібен час спочатку в закритому плівкою стані, а потім для висихання, сукупна вартість та вага приблизно однакова, й усе визначається якісними інгредієнтами та професійними виконавцями. В зв'язку з цим є питання:

1) чи я все вірно зрозумів й в приватному будинку доцільніше робити мокру, аби зекономити життєвий простір?

2) чи порадите перевірену бригаду, яка точно зробить все якісно й не за всі гроші світу?

Змінено користувачем LStranger
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Технология сухой стяжки , это массегмент.

Это там, где нужны гектары.

Желательно с низкой себестоимостью.

Себе, любимому, можно и мокрую.

Жизненный простор тут не причем.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, LStranger сказал:

Привіт шановній спільноті.

Будую свій будинок, й дійшов до стадії чорнової стяжки. По всіх трьох поверхнях (підвал, перший та другий поверхи). Загалом приблизно 450 кв.м. Перечитав все, що знайшов тут. Можливо, чогось не знайшов за давністю, звісно. З прочитаного дійшов висновку, що з одного боку, напівсуха стяжка розрівнюється легше й швидше, а з іншого боку - завдяки її пухкості вона виходить товстішою, ніж мокра. Водночас й тій, й іншій потрібен час спочатку в закритому плівкою стані, а потім для висихання, сукупна вартість та вага приблизно однакова, й усе визначається якісними інгредієнтами та професійними виконавцями. В зв'язку з цим є питання:

1) чи я все вірно зрозумів й в приватному будинку доцільніше робити мокру, аби зекономити життєвий простір?

2) чи порадите перевірену бригаду, яка точно зробить все якісно й не за всі гроші світу?

Ви зовсім нічого не зрозуміли,перший пункт взагалі маячня.Також маячня практично усе,що Ви написали,типу вага та вартість однакова.Будинки Вашої площі зазвичай будуються по проекту,там є розділ підлоги,і там усе розраховано

Кожен з видів стяжок мае право на життя та свій функціонал,тому глупо казати що якась стяжка добра,а якась погана.До прикладу,якщо у Вас в будинку ТП,то краще класичний бетон,а ось якщо між поверхами нема ТП  і в пріорететі звукоізоляція,то звісно там краще напівсуха стяжка. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ох як же ж вам голову "забили" непотрібною саме вам інфою! 

Ви - замовник який шукає профі , які вам повинні зробити те, що саме Вам потрібно! А ви про те що вам потрібно взагалі не написали нічого. З таким підходом ви можете "нічого" і отримати. 

А ви лізете в дебрі стяжкоутворення :) навіщо? Будете розказувати профі як їм і що потрібно робити?

Треба зовсім по іншому підходити до справи. 

Ви - замовник. Ваша задача дати Технічне Завдання і чіткі критерії (параметри) стяжки, які  потрібні саме Вам (!), а не тим, хто її буде вам робити! Бо тоді вам зроблять те що зможуть, а не те що потрібно Вам.

До конкретики по технічному завданню.

Ви повинні вже знати як мінімум товщину стяжки та її тип. Тип стяжки: зв'язана вона з основою, чи лежить по розділовому шару (плівці), чи вам потрібна "плаваюча" стяжка по шару теплоізоляції. Також ви повинні знати тип підлогового покриття по кожному приміщенню. Оці два критерії: тип стяжки та тип підлогового покриття є головними які визначають МІЦНІСТЬ стяжки на стиск. 

Наприклад:

1) якщо у вас стяжка зв'язана з основою, то її мінімальна міцність повинна бути не менше М150;

2) якщо у вас любий тип стяжки робиться під паркет, то її міцність повинна бути не менша ніж М250;

3) якщо у вас "плаваюча стяжка" під любий тип покриття, то її мінімальна міцність на стиск повинна бути не менша М250.

Це не я так видумав, це ви можете прочитати в діючих будівельних нормах України, наприклад ДБН В.2.6-22-2001 у пунктах 4.51-4.53. Якщо хтось тут буде умнічать про "європейські технології" , то тє саме написано і у DIN 18365 та DIN 18356.

4) якщо у вас тепла підлога, то читайте п.4.54.

І все що вам потрібно зробити як Замовнику, це вибраній бригаді дати товщину, міцність і заявити щоб стяжка відповідала вимогам ДБН. І приймати її теж потрібно, і ви це будете робити - згідно цього ж ДБН. 

Якщо вам скажуть що ми вам М250 "зробити не можемо" - шукайте інших, не ведіться на чужі проблеми, особливо проблеми людей зі слабкими штукатурними станціями, які М100 роблять ледь ледь , а потім для окозамилювання уплртняють верхні 2-4 мм стяжок. Тут є люди котрі знають і вміють робити правильні стяжки (якщо що - то це не я. Я стяжки роблю тільки собі, Але якщо вам стяжку зроблять погану - от тоді до мене).

За допомогою правильного ТЗ ви зекономите гроші на подальших роботах по укладанню підлогових покриттів. А у те що в як повинні робити профі - не лізьте.

Змінено користувачем Академик
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гаразд, розпишу в деталях.

На жаль, проект не завершений, архітектор такий попався, тому частина креслень в чорнетках. На жаль, так сталося, що побудував стіни та дах з недоробленим проектом, й з цим вже пізно щось діяти. Ну хіба що поки що нічого не робити, а архітектора дотиснути, аби доробив проект до кінця (або шукати іншого архітектора, але це додаткові витрати, бо задаток цей архітектор мені вже не поверне, й боюся, що по нинішніх часах мені з новим архітектором взагалі доведеться золотими злитками розраховуватися).

По підвалу - в мене плитний фундамент, треба вирівняти підлогу підвалу, з влаштуванням мінімального ухилу до приямку (на випадок появи води, бо в підвалі й водопідготовка, й опалення).

По першому поверху - над чорновою стяжкою будуть усі шари водяної ТП (але пізніше, не першочергове, терміни залежатимуть від наявності грошей, то за це поки що розмову не веду).

По другому поверху - по чорновій стяжці буде вкладатися звукоізоляція (ПС), по якій пізніше (по закінченню інших будівельних робіт поверху) буде покриття (попередньо - ламінат, але це ще не точно).

Всі стяжки - мінімальної товщини (тобто 30 мм над найвищою точкою існуючого перекриття, якщо це мокра стяжка, згідно ДБН, які мені визвучував архітектор).
Стяжки безпосередньо по основі. Основа - в підвалі це бетон (плита фундаменту), на поверхах - порожнинні плити.
Архітектор радить робити мокру стяжку, каже що напівсуху треба не 30, а 50 мм, тобто на 20 мм більшої товщини (відповідно, на 20 мм піднімається рівень підлоги, що мені не дуже подобається).

А моє друге запитання, власне, стосувалося саме відгуків за майстрів, які зроблять все згідно ДБН й не візьмуть за це грошей стільки, ніби стяжку робили з якихось дорогоцінних матеріалів. Гроші я не друкую й хабарів не отримую, тому бажаю витрачати їх економно.

Змінено користувачем LStranger
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1) Не существует никакой черновой стяжки... может быть либо бетонная плита чернового пола, либо чистовая стяжка. Черновая стяжка - это нечто бессмысленное.

2) Вам нужны три чистовых стяжки, по одной на каждом этаже.

3) стяжку толщиной 30мм я видел только в проектах... по факту , тоньше 50мм, а чаще 60-70мм, никто не делает.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 хвилин тому, MAESTRO DNEPR сказав:

3) стяжку толщиной 30мм я видел только в проектах... по факту , тоньше 50мм, а чаще 60-70мм, никто не делает.

Нараз, можливо, в нас просто термінологічне непорозуміння, й те, що я назвав чорновою стяжкою, Ви називаєте чорновою підлогою. В такому разі в усіх місцях, де я писав "стяжка", читайте "чорнова підлога". Тобто мені треба вирівняти чорнову підлогу. Так буде зрозуміліше, що мені треба?

Змінено користувачем LStranger
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • LStranger змінив заголовок на Кілька запитань щодо стяжки (чорнової підлоги).
13 минут назад, LStranger сказал:

Нараз, можливо, в нас просто термінологічне непорозуміння, й те, що я назвав чорновою стяжкою, Ви називаєте чорновою підлогою. В такому разі в усіх місцях, де я писав "стяжка", читайте "чорнова підлога". Тобто мені треба влаштувати чорнову підлогу. Так буде зрозуміліше, що мені треба?

У Вас уже есть черновой пол... в подвале это монолитная плита, на первом и втором этаже - это, видимо, пустотные плиты перекрытия... либо тоже монолитные плиты. Всё... дальше будет чистовая стяжка... на первом этаже поверх ЭППС и труб тёплого пола, а на втором - поверх только ЭППС, либо вообще без него.

Змінено користувачем MAESTRO DNEPR
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, MAESTRO DNEPR сказав:

У Вас уже есть черновой пол... в подвале это монолитная плита, на первом и втором этаже - это, видимо, пустотные плиты перекрытия... либо тоже монолитные плиты. Всё... дальше будет чистовая стяжка... на первом этаже поверх ЭППС и труб тёплого пола, а на втором - поверх только ЭППС.

Нісенітниця, вибачте. Мені ЕППС під ТП треба вкладати на рівну поверхню, а не на поверхню з перепадами до 2-3 см. Так само другий поверх - піноскло має вкладатися на поверхню з нерівностями до 2 мм, щоб їх можна заповнювати клеєм, а не на 2-3 см. Краще б не соромилися з відповіддю, якщо не зрозуміли, про що мова.

Змінено користувачем LStranger
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • LStranger змінив заголовок на Кілька запитань щодо стяжки (вирівнювання чорнової підлоги).
29 минут назад, LStranger сказал:

Нісенітниця, вибачте. Краще б не соромилися з відповіддю, якщо не розумієте, про що мова.

Это Вы сильно сказали, по-взрослому.:Bravo:

Ну извините.:lol:

Змінено користувачем MAESTRO DNEPR
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, MAESTRO DNEPR сказав:

Ну извините.🙂

Ви теж вибачте. Я не будівельник, тому з термінологією можу плутатись. Сподіваюсь, тепер я зрозуміліше зформулював - мені треба вирівняти чорнову підлогу. Я чомусь вважав, що це називається чорнова стяжка, бо цю назву зустрічав чимало разів, не виключаю, що помилявся.

Змінено користувачем LStranger
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось, наприклад, перший пошук в гуглі видав

Цитата

Исходно нужно подготовить и выровнять поверхность основания. Вымести грязь, оценить состояние бетонной плиты. При монтаже теплых полов допустимый перепад высот – полсантиметра (процесс монтажа теплого водяного пола своими руками).

Если больше, основание надо выравнивать. Это можно сделать либо с помощью черновой стяжки (пескобетон, бетон М300), либо рассыпать по поверхности песок и разровнять.

Й таке саме я зустрічав декілька разів, тому й вів мову саме за чорнову стяжку.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, LStranger сказал:

...мені треба вирівняти чорнову підлогу. 

))та всё я давно понял... повторю: Вам не нужна ни какая стяжка. Если у Вас не совсем ровные плиты перекрытия, а они таковые практически у всех, то под ЭППС для выравнивания основания подсыпается песок тонким слоем... там, где это нужно. 

Дополнительную стяжку необходимо делать только случае критически неровного основания, если перепады более 30мм.

Змінено користувачем MAESTRO DNEPR
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, MAESTRO DNEPR сказав:

))та всё я давно понял... повторю: Вам не нужна ни какая стяжка. Если у Вас не совсем ровные плиты перекрытия, а они таковые практически у всех, то под ЭППС для выравнивания основания подсыпается песок тонким слоем... там, где это нужно. 

Дополнительную стяжку необходимо делать только случае критически неровного основания, если перепады более 30мм.

Там не лише нерівності плит, там ще й металеві прутки, що ті плити з'єднують, й на другому поверсі є ще виступи несучих балок, й на другому поверсі мені потрібна тверда рівна поверхня під піноскло (не сипуча), тобто в мене саме такий випадок - критично нерівна основа. :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.07.2022 в 19:03, Propeller сказал:

Українські воїни змусили війська РФ відійти від Вуглегірської ТЕС, - Генштаб ЗСУ 

Джерело: https://censor.net/ua/n3354559

 

В 10.08.2022 в 23:53, loader сказал:

Мої дописи на цьому форумі давно, в тч політичні, в них мінімум помилок, можете полистати 2014 рік. Я не маю уяви що таке Ісландія, крім країни, взагалі дивлюсь мінімум балаканини, факти аналізую сам. Це в деякій мірі профдеформація. Тут мова про шістку, що виклав в себе явно перебор для публічної особи. При цьому свинособак він так чомусь не мочить. 

 

В 12.08.2022 в 16:22, Pavel.ya9 сказал:

поясною ще раз, перекриття деревяне може не витримати наватаження.

 

В 23.04.2022 в 20:59, tansss сказал:

Оце попЭрло! Так держать! :)

п.с. Може всё таки имодиум??? От поноса самое оно!

 

В 17.08.2022 в 16:50, Бездомный сказал:

exF6PdAGjn4.jpg

wUin2Yli1OQ.jpg

 

В 15.08.2022 в 23:22, МаТраС сказал:

київська обл ожила.

айтішніки,адвокати .. потрохи будуються

 

11 часов назад, MAESTRO DNEPR сказал:

))та всё я давно понял... повторю: Вам не нужна ни какая стяжка. Если у Вас не совсем ровные плиты перекрытия, а они таковые практически у всех, то под ЭППС для выравнивания основания подсыпается песок тонким слоем... там, где это нужно. 

Дополнительную стяжку необходимо делать только случае критически неровного основания, если перепады более 30мм.

Ну что ж Вы,коллега,не хотите мне дать возможность заработать  денежек?Ведь именно для таких перфекционистов я и лью тонкие стяжки толщиной от 2 мм и выше.Надеюсь Вы помните моё видео на первой страничке темы о стяжках?Даже его архитектор в принципе не прав,по жёстких основаниях мне не нужно +30 мм,самая верхняя точка поверхности и будет 0

Но тут вылазит другой нюанс,человек хочет получить такой эксклюзивный продукт за дёшево,но так в жизни не бывает,отаке кино.Он ведь не понимает,что по трудозатратам лить 2  или 30 мм стяжку гораздо сложнее,чем 10 см.Отаке кино..

  • Лайк 1
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, мастерок сказав:

<... багато чого ...>

Сміття тут було ні до чого, але я не з тих, хто комусь затикає рота. Дякую за відповідь, було дуже цікаво. 😄

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, LStranger сказал:

По підвалу - в мене плитний фундамент, треба вирівняти підлогу підвалу, з влаштуванням мінімального ухилу до приямку (на випадок появи води, бо в підвалі й водопідготовка, й опалення).

По першому поверху - над чорновою стяжкою будуть усі шари водяної ТП (але пізніше, не першочергове, терміни залежатимуть від наявності грошей, то за це поки що розмову не веду).

По другому поверху - по чорновій стяжці буде вкладатися звукоізоляція (ПС), по якій пізніше (по закінченню інших будівельних робіт поверху) буде покриття (попередньо - ламінат, але це ще не точно).

Ну от бачите, коли є від вас конкретика, то і ТЗ для вас сформулювати не складно.

Судячи з вашого опису у вас два типу стяжок:

- у підвалі - стяжка зв'язана з основою, вона повинна бути міцністю на стиск не гірше за М150 (п.4.50 ДБН В.2.6-22:2001);

- на 1-у поверсі у вас буде плаваюча стяжка (раз планується водяний ТП), її міцність на стиск повинен бути не гірше ніж М250 для усіх типів покриттів (виключення - масивна дошка - під неї М300 але це вже згідно DIN 18365), п.4.54 ДБН ...;

- 2-й поверх те ж що і 1-й - плаваюча стяжка п.4.53 ДБН...

Це вам параметри я написав тих стяжок, на які буде укладатися підлогове покриття безпосередньо.

А от далі  - чи то ви щось не так написали, чи то хтось вже вас ввів в оману. Бо далі ваш текст стосується не стяжок, а вирівнювання існуючої чорнової підлоги. Але навіщо це робити на рівні +30мм від найвищої існуючої точки? Хіба що ви чого сь не дописали, що повинно бути у проекті? Бо вирівняти стяжку простіше за все, під подальше укладання шару утеплювача - піском, тут я повністю підтримаю деяких колег, котрі це порадили, але за виключенням підвалу, там би я порадив застосувати (і в усіх інших випадках) те, що прямо призначено для такого вирівнювання хоч у "ноль" - це ремонтні суміші, їх достатньо на ринку, більшість з них (якщо якісні) набирають міцність на протязі суток, а деякі - за 45 хвилин, та можуть до 50% розбавлятися піском. Так ви зможете значно зекономити багато піньонсів (для підвалу - точно, а на поверхах - якщо дуже хочете зекономити - застосовуйте пісок як вам вже порадили). До речі - можете зенономити і на звукоізоляції з теплоїзоляцією, тому що пісок шаром у 6 см виконує функції тепло та звукоїзоляції. Знов таки, це не моє тверждення, а текст з нещодавно викреслененого з українських стандартів СниП "Полы" в редакции 1988 года :)

На застосування термінів "мокра стяжка", "полусуха стяжка", "суха стяжка" - не звертайте уваги, це скоріш у кожного конкретного майстра свій будівельний сленг який кожен застосовує в міру свого власного розуміння, бо не існує жодної будівельної норми яку б я бачив з поясненням цих термінів :)

Каюсь - "суха стяжка" такий термін є, але тільки "суха збірна стяжка" - це 2 шари: гіпсокартону чи фанери загальною товщиною 25 мм, чи шар шпунтованої ДСП не менше 22 мм.

Але, якщо хто небудь з моїх колег буде таким люб'язним та надійшле мені норматив де було б розписано : "мокра стяжка" це - те то; "полусуха стяжка" - це те то - то я б теж трохи підучився :) але поки що за 22 роки практики - ні хто не прислав мені такий документ :)

Це я до того, що не приймайте близько до серця від моїх колег що ви переплутали чорнову стяжку з чорновою підлогою. Ні хто не безгрішний! А Ви не профі, ви - замовник, який працює нажаль без архітектора. Вам можна і пробачити. Тому б я вам порадив, якщо уж ви вирішили залізти у дербі і зрозуміти що вам потрібно робити, спершу прочитати той клятий ДБН В.2.6-22:2001 , і тоді ви точно не рзобите помилок навіть без архітектора, бо будете знати :

- що вам потрібно зробити;

- як це повинні зробити;

- як і чим це проконтролювати.

Я дам вам посилання на цей ДБН на моєму сайті -  parket.ieremenko.net/wp-content/uploads/2015/11/dbn-V.2.6-22-01.pdf

Занятного читання!

Змінено користувачем Академик
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Академик сказав:

А от далі  - чи то ви щось не так написали, чи то хтось вже вас ввів в оману. Бо далі ваш текст стосується не стяжок, а вирівнювання існуючої чорнової підлоги. Але навіщо це робити на рівні +30мм від найвищої існуючої точки? Хіба що ви чого сь не дописали, що повинно бути у проекті? Бо вирівняти стяжку простіше за все, під подальше укладання шару утеплювача - піском, тут я повністю підтримаю деяких колег, котрі це порадили, але за виключенням підвалу, там би я порадив застосувати (і в усіх інших випадках) те, що прямо призначено для такого вирівнювання хоч у "ноль" - це ремонтні суміші, їх достатньо на ринку, більшість з них (якщо якісні) набирають міцність на протязі суток, а деякі - за 45 хвилин, та можуть до 50% розбавлятися піском. Так ви зможете значно зекономити багато піньонсів (для підвалу - точно, а на поверхах - якщо дуже хочете зекономити - застосовуйте пісок як вам вже порадили). До речі - можете зенономити і на звукоізоляції з теплоїзоляцією, тому що пісок шаром у 6 см виконує функції тепло та звукоїзоляції. Знов таки, це не моє тверждення, а текст з нещодавно викреслененого з українських стандартів СниП "Полы" в редакции 1988 года :)

Дуже дякую за детальний відгук й посилання на ДБН. Так, саме так, мені зараз саме вирівнювання існуючої чорнової підлоги буде потрібне, особливо на другому поверсі, бо піноскло матеріал крихкий й його треба вкладати на тверду рівну поверхню. Піноскло вже проплачене, має приїхати у вівторок, тому економити на звукоізоляції, виконуючи її піском вже не буду, я економлю там, де варто економити (наприклад, на проекті електромережі, бо я сам маю достатню кваліфікацію), а де не варто - в англійців є гарне прислів'я про дешеві речі. :) До речі, піноскло та пісок по суті одна й та сама речовина, але в різному вигляді, тому з дещо різними властивостями. :) Особливо дякую за згадку щодо ремонтних сумішей, зараз почитаю, що воно таке. Виходячи з Ваших слів (якщо я їх вірно зрозумів), в моїй ситуації мені доцільно робити вирівнювання в підвалі та на другому поверсі ремонтною сумішшю, а під вкладання утеплювача ТП просто підсипати пісочок пару сантиметрів.

Щодо +30 мм - це мені сказав архітектор, коли я йому згадав, що мені треба вирівняти й закрити залізо, яким стягнуті плити перекриття між собою. Втім, наскільки я маю досвід з архітекторами, вони дуже часто перестраховуються, то я коли маю сумніви, зазвичай шукаю конструктора й отримую більш реалістичні цифри, або й взагалі переробки початкового варіанту. :) Цього разу не шукав нікого, вирішив послухати інші точки зору, ото й тему створив.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо вам потрібно вирівняти існуючу основу на +30 мм саме тому, що з неї торчать металеві кріплення, то це так - можна зробити зв'язаною з основою стяжкою. Її мінімальна товщина згідно згаданого ДБН як раз 30 мм, тобто архітектор ваш застосував класичну схему вирівнювання, яка може мати міцність на стиск М150. Але я б порадив вам застосувати все ж суміші М250 - виходячи з підлогових покриттів, які ви будете застосовувати у цих приміщеннях, і на рахунок піноскла - як утеплювач - має право на життя, а як основа для укладання підлогових покриттів - маю сумнів, бо звик до конкретних цифр. Якщо воно має міцність на стиск М250 - може бути основою під покриття, якщо має М150 - може бути тільки під плитку і тільки у зв'язаному з  існуючою основою стані. Якщо не має М150 - то це тільки утеплювач який потрібно зверху ще чимось укривати міцністю не менше М250 і товщиною не менше 4 см. Інакше ви можете потім гірко пожалкувати про те, що проект вам таки не доробив архітектор :)

Щодо ремонтних сумішів. Я тут вже давно не пишу ні яких марок, та брендів, бо у багатьох моїх місцевих колег - алергія до конкуруючих більш відомих брендів, але у особистому спілкуванні я такі суміші раджу і їх з успіхом застосовують , роблячи з них вирівнюючі стяжки до 60 мм які набирають міцність та висихають за добу. Не треба чекати 28 днів набору міцності та ще пів року - висихання. Але там прайс трохи вищій.

А от щодо основи під утеплювач ТП ви мене зрозуміли вірно, тільки після підсипки та трамбовкі піску не забудьте ще плівочку зверху покласти на пісок, перед утеплювачем.

 

Змінено користувачем Академик
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я подивився параметри піноскла і можу однозначно стверджувати, що воно не може бути застосовано у якості стяжки, бо довідники дають міцність на стиск 0,8 МПа, а весь досвід застосування піноскла у конструкціях підлог майже весь іноземний, і виключно у якості утеплювача. Так що готуйтеся над піносклом зробити ще мінімум 40 мм нормальної стяжки М250 під підлогові покриття 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі,чи Ви знали,що на тому будинку де ми з Вами познайомились та працювали разом,я ляв першу стяжку саме по піносклу.Дуже рідко його викоростовують забудовники,я з ним робив не більше десятка будинків,і то давно,замовники казали що це дуже дорого,бо спершу возили з Франції,потім з Білорусі.Цікаво звідкіля зараз везуть і яка вартість?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, мастерок сказав:

Цікаво звідкіля зараз везуть і яка вартість?

www.pinosklo.com/ua/price - ціна трохи вище вказаної на сайті за рахунок значного подорожчання логістики. Виробляють так само у Шостці, як й раніше.

Змінено користувачем LStranger
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вважав що вони вже банкрути,бо бачив на свої очі ще запаковані палети з полопанним та покрощенним піносклом. Замовники потім брали білоруській.Може таки навчилися робити якісно,але рекомендую звернути увагу на якість матеріалу до загрузки,вскрийте палету-другу,а то потім будуть Вам розповідати казочки що то перевізники винні.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, мастерок сказав:

Вважав що вони вже банкрути,бо бачив на свої очі ще запаковані палети з полопанним та покрощенним піносклом. Замовники потім брали білоруській.Може таки навчилися робити якісно,але рекомендую звернути увагу на якість матеріалу до загрузки,вскрийте палету-другу,а то потім будуть Вам розповідати казочки що то перевізники винні.

Дякую за пораду. Але вже яку привезуть, така й буде. Завтра ввечері побачимо. Зараз перевізники дуже дорогі, то я домовився, аби вони до мене заїхали по дорозі з Шостки, аби потім не везти (по факту назад) 40 км від їхнього складу якимось окремим перевізником. Сподіваюсь, їх водій з мене візьме набагато менше за "крюк" в 10 км.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...